30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41089 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #45 kdy: 06 Srpna 2017, 10:33:38 »

No, nejsem si jistý, jestli to eso bude SO nyní akceptovat. Prošel jsem si ten RESPER a nenašel jsem do něj nějaký funkční vstup. Takže bych trval na tom, že Helmut existoval v době zapůjčení vozu a nějakou dobu i po něm a že jeho identifikační údaje jste si opsal z jeho ŘP. Helmut by Vás měl splnomocnit a teprve pak byste mohl souběžně uplatnit to eso, které se stalo Helmutovi.
Jaký příkaz Vám došel? Sprdelní a nebo přestupkový?
Pokud Sprdelní, hájil bych se neoprávněným překlopením na sprdel, neb SO prokazatelně neučinil žádné kroky ke zjištění pachatele přestupku…
Do odporu se zdůvodnění obvykle nepíše, bylo by to poněkud předčasné…
IP zaznamenána

number1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #46 kdy: 06 Srpna 2017, 12:48:53 »

Doplnil jsem do původního příspěvku ještě první stranu příkazu. Nějak z toho nejsem schopný vyčíst jestli je to už ten SprDel nebo ne. Ale myslim si že jo.

Co se týče toho RESPERu, našel jsem pouze tohle:       http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnost-a-prevence-kradeze-motorovych-vozidel.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D

Jestli jsem to teda dobře pochopil, pokud jsem teď dostal SprDelní příkaz a pošlu odpor, dostanu možnost se k tomu ještě vyjádřit (tím myslím rozporovat to, že Helmut existuje a že já to opravdu neřídil)? Protože i v tom dokumentu se píše, že pokud podám odpor, bude řízení pokračovat dál - jen nevím jak a s kým.

S tím blbým RESPERem mě docela překvapili... :x
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #47 kdy: 06 Srpna 2017, 13:15:03 »

number1> Podat odpor poslední den lhůty bez jakéhokoli odůvodnění. K odporu je ještě možné/vhodné přidat žádost o zaslání spisu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #48 kdy: 06 Srpna 2017, 16:38:31 »

c) Realný Helmut z Reichu, který by spolupracoval

Asi nejlepší možnost jestli ho máte.. až mu úřad napíše tak Helmut potvrdí že auto měl půjčené a požádá o vedení řízení v němčině.. SO se nebude chtít platit překlad do němčiny a tak to buď zahodí a nebo zkusí nějaké kreativní řešení a užijete si legraci.. zejména až úřad zjistí že Helmut je skutečný..
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #49 kdy: 06 Srpna 2017, 23:19:12 »

IMHO sprdelní - píše se tam, že jako provozovatel nezajistil...

Jinak chybná anonymizace - na prvním listu čtu jméno...

Také se těším na to, až mi SO pošle sprdel a dotyčný řidič se přijde přiznat osobně, a to spolu s žádostí o náhradu cestovného ;)
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #50 kdy: 09 Října 2017, 12:31:58 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat:

Jako provozovatel mám zákaz podle § 10 odst. 1 písm. d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které neznám údaje potřebné k určení její totožnosti.

Jak v případě cizince mám zjistit trvalé bydliště, když v pase ani v řidičáku není? Je trvalé bydliště údaj k určení totožnosti?

Narážím na to, že SO se dotáže cizí země, zda na uvedené adrese existuje příslušný Helmut. Pokud neexistuje, šup na provozovatele...

Díky.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #51 kdy: 12 Října 2017, 18:44:46 »

Také se těším na to, až mi SO pošle sprdel a dotyčný řidič se přijde přiznat osobně, a to spolu s žádostí o náhradu cestovného ;)

Jakmile překlopí na sprdel tak už přiznání Helmuta nikoho zajímat nebude.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #52 kdy: 12 Října 2017, 19:49:24 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat:

Jako provozovatel mám zákaz podle § 10 odst. 1 písm. d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které neznám údaje potřebné k určení její totožnosti.

Jak v případě cizince mám zjistit trvalé bydliště, když v pase ani v řidičáku není? Je trvalé bydliště údaj k určení totožnosti?

Narážím na to, že SO se dotáže cizí země, zda na uvedené adrese existuje příslušný Helmut. Pokud neexistuje, šup na provozovatele...

Díky.

1. Ano, ale kdo vám to dokáže?

2. Vymyslíte si ho a nebo budete googlit. Ano, je

3. Správně, nicméně záleží jak se s tím SO vypořádá. Někdo to pochopí a dojde mu kam směřujete, někdo si dá tu práci s obtěžováním ministerstva dopravy, aby hledalo za správní orgán.
V případě nezjištění správní delikt. Jenže ten v případě ignorace hrozí taky, tak proč si nenabít trochu munice?

Aspoň můj pohled...
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #53 kdy: 14 Října 2017, 14:00:02 »

Ahoj,
snad mám správně anonymizováno... Chci se zeptat, jak dlouho mám na podání odporu? Přiznám se, nevyznám se úplně, jestli je to těch 8 dní jak píší, tak jsem to prošvihl, že? Nebo můžu odeslat ještě v pondělí 16.10.2017 (dopis převzat 6.10.2017 - odpor tedy max do 14.10.2017?)?
Jinak postup byl lísteček za stěračem asi, výzva - nahlášení deadmuta a nyní příkaz. Pokud jsem neprošvihl čas na podání odporu, mohl by mi někdo poslat inspiraci do SZ prosím? Vyžádat si kopii spisu? Tohle ještě není sprdel, že? Pomůže, poradí někdo prosím?
« Poslední změna: 14 Října 2017, 14:51:06 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #54 kdy: 14 Října 2017, 15:10:53 »

fuzzyyb> Odpor stačí poslat v pondělí 16.10.2017 (kalkulačka).

Ano, už to spadlo do sprdele (od 1.7.2017 se to jmenuje přestupek provozovatele vozidla).
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #55 kdy: 14 Října 2017, 18:10:31 »

Děkuji za odpověď. Takže odpor pošlu v pondělí, musím dodržet nějaký obsah? A zároveň si říct o kopii spisu? Tím že je to sprdel, tak jedu v přísnějším režimu? čtu paragrafy a definice, ale nic mi to neříká...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #56 kdy: 14 Října 2017, 18:17:30 »

Stačí kdo (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště) a co (odpor proti příkazu číslo jednací) podává a podpis. Můžete připojit i žádost o zaslání spisu.
IP zaznamenána

number1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #57 kdy: 22 Října 2017, 12:38:08 »

Doplnil jsem do původního příspěvku ještě první stranu příkazu. Nějak z toho nejsem schopný vyčíst jestli je to už ten SprDel nebo ne. Ale myslim si že jo.

Co se týče toho RESPERu, našel jsem pouze tohle:       http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnost-a-prevence-kradeze-motorovych-vozidel.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D

Jestli jsem to teda dobře pochopil, pokud jsem teď dostal SprDelní příkaz a pošlu odpor, dostanu možnost se k tomu ještě vyjádřit (tím myslím rozporovat to, že Helmut existuje a že já to opravdu neřídil)? Protože i v tom dokumentu se píše, že pokud podám odpor, bude řízení pokračovat dál - jen nevím jak a s kým.

S tím blbým RESPERem mě docela překvapili... :x

Zdravím všechny.

Měl bych jeden dotaz k probíhající SprDeli. Byl jsem na úřadě, ofotil si komplet spis a po přečtení jsem zjistil, že třeba policista nezměřil šířku vozovky, špatně to vyfotil (jen auto zepředu, není vidět celá vozovka atd.) plus další navazující chyby SO jako překlopení na SprDel, i když jsem totožnost sdělil, nicméně SO věc překlopil z Helmuta na mě podle § 125f odst. 4 zákona o silničním provozu
„obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a
a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo “


Což je dle mě blbost, protože totožnost jsem jim sdělil a tím pádem SO zjistil skutečnosti odůvodňující k zahájení řízení vůči Helmutovi.

Sepsal jsem si asi třístránkové vyjádření k těm chybám, co si myslím že tam jsou. Jako nejzávažnější považuji to, že policista v úřeďáku uvádí, že šířka vozovky je 4,5 m jenže já jsem si tu vozovku měřil (jasně, žádným certifikovaným zařízením to nebylo) a vozovka měří 5 m. Tím pádem mi vzniká námitka, že policista si vymýšlí a ve vyjádření píšu, že mi není jasné kde na to přišel. Vozovka 5 metrů, auto široké 2 metry = vozidlo nesmí stát ale zastavit vozidlo se v místě může (Helmut měl problém s vozem a za vozem byl trojúhelník, jenže z fotek to není zřejmý).

Nicméně na co se chci zeptat. Dostal jsem od SO možnost se k důkazům a celému spisu vyjádřit do určitého data. Můj dotaz zní, zda posílat obsáhlé vyjádření s těmi chybami ještě před rozhodnutím nebo s tím počkat a tyhle chyby uvést do odvolání po rozhodnutí (předpokládám, že SO tohle nebude zjišťovat a napravovat svoje chyby a že budu vinen). Jde mi o to, že by teoreticky mohli začít řešit moje připomínky a všechno co uvádím předělat a ''opravit'' což by znamenalo, že už by mi nezbyly karty na dohrání případu do WIN situace. Myslím si, že jim tím dávám do rukou možnosti, jak mě dostat. Mám pravdu?

Můžete mi prosím někdo poradit, jak dál postupovat? Stalo se, že na základě vyjádření se k podkladům bylo řízení zastavené a podezřelý tím pádem vyhrál spor?

Díky moc za odpovědi. Kdyby to bylo vyloženě nutné, anonymizuji to a postnu sem celý spis nicméně je to asi 34 stran, tak se mi do toho nechce moc.

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #58 kdy: 22 Října 2017, 19:16:17 »

Za sebe asi částečně, zmínit něco teď a něco si nechat nadále do odvolání. Určitě bych nevystřílel celou munici. Ale ještě co řeknou i druzí...
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #59 kdy: 02 Listopadu 2017, 17:44:44 »

 :-\
« Poslední změna: 08 Listopadu 2017, 09:12:05 od fuzzyyb »
IP zaznamenána