30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41325 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #30 kdy: 15 Května 2017, 19:39:43 »

orgán musí zjistit pyráta. to je celá logika.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #31 kdy: 15 Května 2017, 21:35:55 »

Chápu to dobře, že i když je to občan ČR, tak to může SO překlopit na SPRDEL, tj. zpět na provozovatele?
Ano.

A co fikce doručení?
Jako fikce doručení udanému řidiči? Nemá vliv.

Myslel jsem, že je tím provozovatel z obliga...
Není, protože dle zákona musí provozovatel zajistit, aby řidič nepáchal přestupky. A když to nezajistí, tak se dopouští deliktu a za to je nutno ho potrestat no ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #32 kdy: 15 Května 2017, 23:01:00 »

A co fikce doručení? Myslel jsem, že je tím provozovatel z obliga...

Bohužel.. cílem je snadno vybrat pokutičku.. a tak se dřív vymýšlely různé konstrukce jak obviněnému ten přestupek přišít.. a už obvinění byl pro úředníky důkaz viny..

Ale od zavedení SprDelu jsou úředníci hardcore zastánci presumpce neviny.. tedy u sprdelizovatelných přestupků.. a hledají skulinu jak přestupek odložit a kasírovat provozovatele.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #33 kdy: 16 Května 2017, 22:55:54 »

Díky všem za reakce. Zase jsem o něco chytřejší... Z toho mi vychází, že Helmut je lepší varianta, protože ho mám zcela pod kontrolou.
No nic, jdu nalepit jméno Helmuta na schránku...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #34 kdy: 07 Června 2017, 23:13:00 »

Podle mnoha lidí prý už Helmut nefunguje.. nebo minimálně nefunguje tak, jak dřív.. Znamená to tedy, že např. u radaru nemůžu dostat body pokud nahlásím Helmuta, ale pokuta půjde za provozovatelem? (v těchto věcech jsem nezkušený idiot)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #35 kdy: 07 Června 2017, 23:21:52 »

Helmut neni zaklinadlo, ktere bud funguje nebo nefunguje. 100%nefunguje nic, krome zaplaceni odpustku. Vase otazka je polozena spatne. Musite se ptat jak spravne pouzit Helmuta tak, aby mel sanci na uspech?
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #36 kdy: 02 Srpna 2017, 08:56:57 »

Zdravím, po výzvě provozovateli jsem naprášil Deathmuta. Společně s jeho údaji jsem poslal mé vyjádření a parte.

Dnes mi byla doručena (8 dní to leželo v datovce) výzva k doplnění údajů o řidiči vozidla - že jsem nevyplnil datum narození a adresu trvalého bydliště. Kontroloval jsem odeslanou zprávu a vše tam bylo. Chtěl bych se zeptat, jaký nejlepší postup bych měl zaujmout?

a) ignorovat výzvu a po zahájení sprdele je na to v odporu "upozornit"
b) námitka podjatosti s tím, že jsem údaje už poskytl a poslat již jednou poslaný papír jako důkaz
c) údaje poskytnout znovu
d) podání stížnosti + poslat již jednou poslaný papír jako důkaz

Ještě jeden dotaz na chybějící "ve znění pozdějších předpisů" - lze to nějak napadnout/zohlednit? Úřad do výzvy napsal jen: "S ohledem na ust. § 10 odst. 4
zákona o provozu na pozemních komunikacích, ...." Přičemž žádné číslo zákona, nebo v jakým znění. Když jsem se díval do historie zákona, tak buď odstavec 4 nebyl vůbec nebo tam bylo něco jiného....

Děkuji.
« Poslední změna: 02 Srpna 2017, 09:25:26 od gerim0 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #37 kdy: 02 Srpna 2017, 10:36:45 »

Datum narození a trvalé bydliště bylo uvedeno jak Vaše, tak Helmutovo?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #38 kdy: 02 Srpna 2017, 10:39:41 »

Datum narození a trvalé bydliště bylo uvedeno jak Vaše, tak Helmutovo?

Tak píše žejde o výzvu k doplnění údajů o řidiči vozidla ... což byl IMHO Helmut.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #39 kdy: 02 Srpna 2017, 11:05:18 »

Datum narození a trvalé bydliště bylo uvedeno jak Vaše, tak Helmutovo?

Moje údaje si zjistily z evidence vozidel. Chtějí doplnit Helmutovy údaje, ale ty jsem poslal.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #40 kdy: 02 Srpna 2017, 16:41:27 »

napsal bych jim ve smyslu, že datum narození se od naprášení Helmuta nezměnilo, poslední hlášené trvalé bydliště také ne, a že nyní se sice zdržuje na adrese Gruft Nr. 042, Friedhof Unteroben, ale poštu naposledy přebíral právě v místě trvalého bydliště.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #41 kdy: 02 Srpna 2017, 17:17:00 »

....ale poštu naposledy přebíral právě v místě trvalého bydliště.

Tohle bych jim nepsal. Rozhodně to zvedne fun factor :-D
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #42 kdy: 05 Srpna 2017, 14:28:04 »

Hodím to sem, protože mi přijde zbytečný zakládat další vlákno o Helmutech  :D
Aktuálně mám veliká dilema jakou variantu zvolit:
a) Helmut z Ameriky, mám tam fungující schránku, kde jsem schopen dostat se k dopisům atd.
b) Klasický Helmut z Reichu, opět mám fungující schránku
c) Realný Helmut z Reichu, který by spolupracoval

Osobně bych asi volil možnost b, nedovedu si moc představit podávání dopisů z USA a náklady s tím spojené. Variantu Helmuta žijícího u mne raději vypouštím neboť se jedná o velmi aktivní magosrát.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #43 kdy: 05 Srpna 2017, 22:03:13 »

helmut ze země mimo schengen není nejlepší nápad
IP zaznamenána

number1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #44 kdy: 06 Srpna 2017, 10:06:22 »

Zdravím všechny oboru znalé :-)

mám dilema, jakým způsobem pokračovat v mém prvním správním řízení. Jednou jsem si ten skill začít budovat musel :-).

Parkoval jsem na zákazu stání, lístek mi asi odnesl holub, kterej mě asi sleduje, páč mi často sere na auto. Přišlo výpalný, naprášil jsem Helmuta (základní udání, bez plný moci, jen čistě řídil ten a ten) s trvalou adresou v DE a přechodnou u mě. Pak bylo ticho. Už jsem si začal říkat, jak jsem to vyhrál ale co se nestalo.

V pátek (4.8.2017) mi došel PŘÍKAZ na mý jméno abych zaplatil 1500 s odůvodněním, že mnou naprášeného kolegu nenašli v jakési databázi RESPER (googlil jsem a je to databáze vydaných ŘP). Tak nějak se v tom v tomhle stádiu ztrácím.

Podat odpor? Podat odpor s nebo bez odůvodnění. Hraju si totiž s myšlenkou, že neučinili kroky nutné k odhalení řidiče resp. mnou naprášeného řidiče se nepokusili kontaktovat, místo toho ho jen zkusili najít v jakémsi registru. Když ho nenašli, sklopili to na SprDel a teď mi posílají příkaz ať zacvakám. Možná v tom mám jen guláš.

Myslim si totiž, že mám eso v rukávu, že jsem zastavil z důvodu nezávislého na vůli řidiče (při zastavení zbyl totiž na komunikaci pruh o 3 metrech) a tohle eso jsem plánoval použít v případě, že by Helmut nevyšel. Moje otázka je, jestli když podám odpor, půjdu třeba ještě na nějakej výslech nebo na nějaký podání vysvětlení?

Takže:
1) Podat odpor ano či ne + s nebo bez odůvodnění?
2) Bude ve SprDeli ještě nějaký řízení, kde bych se mohl zkusit obhájit tím, že jsem nestál ale zastavil?

Díky všem za pomoc.
« Poslední změna: 06 Srpna 2017, 23:34:49 od number1 »
IP zaznamenána