30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6]

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41244 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #75 kdy: 20 Února 2018, 15:42:51 »

Je zajímavé jak jde NSS SO na ruku.  :x
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #76 kdy: 20 Února 2018, 19:02:25 »

IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #77 kdy: 20 Února 2018, 19:11:37 »

Díky.
Chce se mi zvracet :x

A tady je ten prst do krku:

Nález Ústavního soudu
« Poslední změna: 20 Února 2018, 19:16:14 od uziv »
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #78 kdy: 20 Února 2018, 19:42:32 »

SO mi předvolal Helmuta k podání vysvětlení, podání lze učinit poštou, mám dva dotazy:
1. Mám sepsat podání vysvětlení jménem svým jako zplnomocněnec, nebo to píše Helmut za sebe?
2. Můžu jako zplnomocněnec požadovat aby mi dopisy po uplynutí lhůty k vyzvednutí hodila pošta do schránky? Nebo je to na libovůli SO a já můžu akorát nahlédnout do spisu? - Dle US 3026/16 zřejmě ne.

Děkuji.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #79 kdy: 20 Února 2018, 22:31:19 »

Ostrava podle mých zkušeností, ale i z doslechu nějakou dobu Helmuty překlápí na SprDel. Zrovna mi hnije jedno odvolání na SO2, tak dám vědět, až se uráčí zareagovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #80 kdy: 26 Února 2018, 10:42:36 »

SO mi předvolal Helmuta k podání vysvětlení, podání lze učinit poštou, mám dva dotazy:
1. Mám sepsat podání vysvětlení jménem svým jako zplnomocněnec, nebo to píše Helmut za sebe?
2. Můžu jako zplnomocněnec požadovat aby mi dopisy po uplynutí lhůty k vyzvednutí hodila pošta do schránky? Nebo je to na libovůli SO a já můžu akorát nahlédnout do spisu? - Dle US 3026/16 zřejmě ne.
1. K podání vysvětlení stejně jako k výslechu nelze nikoho zmocnit http://road-fens.cz/fsm-10-zastupovani-v-rizeni/
2. Adresát nemůže nijak ovlivnit jak mu úřad něco pošle. Běžně vhazují tak jako tak a pokud nevhodí, musí k tomu mít dobrý důvod (jsou na to i nějaké judikáty) a lze to pak napadnout v odvolání.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #81 kdy: 26 Února 2018, 11:20:30 »

SO mi předvolal Helmuta k podání vysvětlení, podání lze učinit poštou, mám dva dotazy:
1. Mám sepsat podání vysvětlení jménem svým jako zplnomocněnec, nebo to píše Helmut za sebe?
2. Můžu jako zplnomocněnec požadovat aby mi dopisy po uplynutí lhůty k vyzvednutí hodila pošta do schránky? Nebo je to na libovůli SO a já můžu akorát nahlédnout do spisu? - Dle US 3026/16 zřejmě ne.
1. K podání vysvětlení stejně jako k výslechu nelze nikoho zmocnit http://road-fens.cz/fsm-10-zastupovani-v-rizeni/
2. Adresát nemůže nijak ovlivnit jak mu úřad něco pošle. Běžně vhazují tak jako tak a pokud nevhodí, musí k tomu mít dobrý důvod (jsou na to i nějaké judikáty) a lze to pak napadnout v odvolání.
Jake judikaty mate na mysli? Jestli nebylo překonano vyse zminene tak jste (jsme) bez naroku na doruceni vhozenim, usmysli-li si SO tak.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #82 kdy: 26 Února 2018, 11:32:53 »

Myslíte tohle?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #83 kdy: 26 Února 2018, 11:41:22 »

Myslíte tohle?
Díky za link. Myslím, že když existuje judikatura na platnost fikce doručení bez vhození tak názor ombudsmana není relevantní. Netvrdím ale, že bych ho v odvolání i tak nepoužil, ale moc úspěchu bych neočekával.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #84 kdy: 26 Února 2018, 11:50:31 »

Je to tak, dokonce je i zde na fóru.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #85 kdy: 26 Února 2018, 12:02:28 »

Já to chápu tak, že fikce doručení platí i v případě, že orgán poslal v režimu nevhazovat (pochopitelně za podmínky správné adresy a absence datové schránky u adresáta), ale aby mohl orgán takto zasílat, musí k tomu mít sakra dobrý důvod (a ten důvod musí být uvedený ve spisu).
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #86 kdy: 26 Února 2018, 12:33:49 »

Já to chápu tak, že fikce doručení platí i v případě, že orgán poslal v režimu nevhazovat (pochopitelně za podmínky správné adresy a absence datové schránky u adresáta), ale aby mohl orgán takto zasílat, musí k tomu mít sakra dobrý důvod (a ten důvod musí být uvedený ve spisu).
Chápu kam tím míříte. Tím důvodem nevhození může být třeba pochybnost SO o realné existenci Helmuta. Klíčová bude argumentace jak jste byl krácen na svých právech absencí odůvodnění nevhazování do schránky ve spisu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #87 kdy: 26 Února 2018, 13:03:43 »

Rozšířený senát NSS si položil tuto otázku:

"Má na zákonné doručení písemnosti fikcí podle § 24 odst. 1 správního řádu vliv následné vložení písemnosti do domovní schránky adresáta, nebo na jiné vhodné místo, ve smyslu ustanovení § 23 odst. 4 správního řádu?"

No a odpověď nám dává v této právní větě:

„Na uplatnění fikce doručení dle § 24 odst. 1 správního řádu nemá vliv skutečnost, zda po uplynutí úložní doby došlo ke vhození doručované písemnosti do schránky adresáta.“

Detaily here:

http://www.nssoud.cz/main2col....at&ros_id=233&menu=268

Původní autor mila6032.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #88 kdy: 26 Února 2018, 13:06:48 »

Souhlasím s Číkus. Klíčový rozsudek RS NSS 3 As 241/2014 sice dělá z následného vhazování do schránky jen právně nevymahatelný „dobrý skutek“ pošty, ale to platí v případech, kdy vložení vyloučeno nebylo a zvrtala to pošta, situace, ve které vložení svévolně vyloučil doručující SO, posuzována nebyla, nepřijde mi ani, že by ratio odůvodnění tohoto rozsudku šlo na takový případ aplikovat analogicky (v textu se kolem institutu vyloučení vhození na pár místech krouží, ale v úplně jiném kontextu).

Ke svévolnému vyloučení vhození jsem před časem úspěšně argumentoval rozsudkem NSS ze dne 31. března 2015 č. j. 2 As 165/2014-27: „K tomu [vyloučení vhození do schránky] může ovšem [správní orgán] přistoupit jen výjimečně, existují-li k takovému kroku závažné a skutkově substancované důvody na straně toho, komu je doručováno; typicky se může jednat o situace, kdy je doručováno někomu, kdo sdílí poštovní schránku s jinou osobou, jež má protichůdný zájem v řízení, ve kterém je doručováno, a jež by např. neoprávněným otevřením zásilky či jejím zašantročením mohla poškodit práva či zájmy toho, komu je doručováno. Důkazní břemeno k prokázání skutečností podmiňujících účinnost doručení fikcí, tedy i důkazní břemeno ohledně existence důvodů, pro které výjimečně nebyla zásilka do schránky vhozena, je na straně správního orgánu.“

Pravda, bylo to ještě před výše zmiňovaným judikátem RS a ani jsem nesledoval, zda se judikatura od té doby někam neposunula, ale závěr, že podmínkou fikce doručení při vyloučení vhození do schránky SO je zákonnost a správnost takového rozhodnutí SO (v mezích přezkoumatelnosti správního uvážení), IMHO obstojí i nadále. Resp. naopak, docela by mě potěšilo, kdyby to NSS dotáhnul do takového extrému, že by zde ponechal SO neomezenou diskreci, protože pak by byla reálná šance to celé u ÚS na vhodném případu rozbít.

Thom@s: Pokud jde o argument orgánu Helmutem, tedy že má pochybnost o existenci Helmuta a vyloučením vložení sleduje s tím související cíle (v případě vyzvednutí na poště bude existence Helmuta do jisté míry potvrzena, naopak u fiktivního Helmuta nebude moci provozovatel tak snadno obstruovat), případně argument, že Helmut (pokud existuje) má ve vztahu k provozovateli protichůdné zájmy, tak to opravdu může být relevantní, ale považuji za důležité už jen to, aby byl SO donucen to udělat, tedy vybalit karty a dopředu takto argumentovat (nikoliv jen bez dalšího cosi zaškrtnout na obálce a pak to případně odůvodňovat zpětně).
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #89 kdy: 26 Února 2018, 13:16:48 »

Jasně, na situaci, kdy SO doručení vyloučí tento rozsudek neplatí, já jsem totiž z otázky Thomase pochopil, že se ptá na situaci, kdy písemnost vhozena být měla a nebyla. Konečně to není na škodu, aspoň bude výklad všech možností pohromadě.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6]