30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pokračující přestupek, dva odpustky - jeden uhrazen  (Přečteno 2424 krát)

jmeno_nezname

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
pokračující přestupek, dva odpustky - jeden uhrazen
« kdy: 01 Března 2018, 11:39:43 »

Ahoj, ke konci loňského roku jsem v jeden páteční večer zaparkoval v obytné zóně mimo vyhrazené místo. Auto stálo na daném místě až do pondělního odpoledne, kdy jsem s ním odjel.

Před dvěma týdny mi přišel odpustek, který jsem vzhledem k okolnostem uhradil s tím, že chci mít klid a situaci ihned vyřešit. Nutno řict, že v odpustku č. 1 se řešilo stání auta na daném místě v pátek večer. Nyní mi dorazil odpustek č. 2, kde se řeší stání na daném místě v pondělí ráno.

Dá se nějakým způsobem vyhnout placení odpustku č. 2 s odvoláním na to, že za daný přestupek již byl uhrazen odpustek č. 1? EDIT: Předpokládám správně, že mám smůlu neboť uhrazením odpustku č. 1 nevzniklo řizení o přestupku a tudiž by ani nebylo co sloučit, v případě, že odpustek č.2 neuhradním a řízení se rozjede.
« Poslední změna: 01 Března 2018, 11:53:10 od jmeno_nezname »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:pokračující přestupek, dva odpustky - jeden uhrazen
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2018, 13:28:58 »

To je problém odpustku.. nemá společné řízení a tak jich úřad může posílat kolik chce.

Ale když to jsou dva odpustky za jedno parkování tak se dá argumentovat §125h (5)
Citace
Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží.

..šlo o stejný přestupek a úřad ho měl po zaplacení prvního odpustku odložit.

I když.. text zákona formálně nezakazuje poslat víc odpustků za stejný přestupek.. ale určitě na odložení přestupku stačí zaplacení jednoho odpustku..

Mimo téma mě napadlo..
Zákon jen říká že po zaplacení odpustku se přestupek odloží.. formalistickým výkladem zákona tomu vyhoví i odložení z důvodu "nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě".. a formálně nic nebrání aby SO i po zaplacení odpustku rozjel SprDel..

Ale nevěřím že to v praxi někdo zkusí.. proto to píšu veřejně..
IP zaznamenána

jmeno_nezname

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:pokračující přestupek, dva odpustky - jeden uhrazen
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2018, 18:18:47 »

Děkuju za promptní odpověd, citaci použiji v dopise úřadu. Budu informovat, jak se k tomu úřad postavil.
IP zaznamenána