30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41078 krát)

Harty

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #60 kdy: 28 Prosince 2017, 18:00:08 »

Zdravím pánové, mam otázku: Musím znát respektive uvádět číslo ŘP při napráskání Helmuta? Mají tam na to chlívek, ale je mou povinností ho znát případně uvádět? Po procházení pár témat vidím vzory bez této informace, ale taky příspěvky, kde bylo uvedeno, že úřad obeslal provozovatele ohledně doplnění údajů, případně to překlopil na sprdel. Jedná se jedno velké město kde tradičně nestíhají, tak jestli si s tím dělat vůbec starosti. Jedná se o fázi "Výzvy k uhrazení..."
« Poslední změna: 28 Prosince 2017, 18:01:41 od Harty »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #61 kdy: 28 Prosince 2017, 20:06:39 »

Představte si to, že auto svěříte kolegovi z práce, copak znáte jeho číslo ŘP? Neznáte, ani není povinen Vám ho sdělovat.

Takže nemusíte vyplnovat, nevíte.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #62 kdy: 12 Února 2018, 10:28:04 »

Dobrý den, poprvé v životě mi uvízl za stěračem lístek s (ne)zdvořilou žádostí o příspěvek na provoz MP v jednom východomoravském krajském městě s odůvodněním "stání v křižovatce". Parkoval jsem na návštěvě zhruba hodinku, aut co parkují špatně bylo víc (inu klasické sídliště okupováno auty naprosto na každém volném místě) pokutu jsem měl jen já.  Protože jsem nikoho svým jednáním neohrozil, ani neblokoval, nechci jim těch pár stovek z principu zaplatit. Hodlám tedy použít řešení "Helmut", již mám tedy vyhledaného obyvatele bývalé monarchie, kterého sice neznám ale bezpochyby vlastní ŘP, který se tohoto přestupku dopustil a tč. přebývá na mé adrese (která je rozdílné s bydlištěm provozovatele vozidla) pošta do schránky Helmutovi doručuje.  A teď k řešení. Pokud jsem to pochopil správně, stačí, abych v odpovědi na první výzvu společně s udáním mého kamaráda Helmuta, zároveň do obálky přidal dopis ve kterém Helmut srazí paty, ke všemu se přizná a nejlépe i s odůvodněním, že sice rozumí česky, ale nejspíš by nedokázal plnohotně absolvovat jakékoli řízení či jednání, tak přibalí i plnou moc na řešení přestupku psanou na mě.  Dle toho co zde čtu následně přijde výzva k podání vysvětlení nebo rovnou příkaz. V případě výzvy by tedy stačilo, kdyby se můj Helmut zrovna přiznal a úřad již příkaz pošle. Dále již reagovat nebudu.

Jistě, odpověď defakto mám na první straně tohoto vlákna, ale jelikož jsem se ještě do křížku s ouřadou nikdy nepustil a jelikož nehýřím sebevědomím, opravdu by mě zajímalo zda si lze takto jednoduše, vychutnat úřad korespondenčním způsobem? A případně na čem by mě mohl úřad nachytat? 

A hlavně - mám Helmutovo přiznání zaslat v rámci jednoho dopisu společně s jeho udáním a plnou mocí, nebo přiznání a plnou moc raději zaslat zvlášť (např. den po zaslaném udání) ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #63 kdy: 12 Února 2018, 15:44:24 »

Zatím lístek od MP ignorujte a počkejte až přijde něco z úřadu.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #64 kdy: 12 Února 2018, 15:52:34 »

Předně - Helmut neparkoval, ale odstavil vozidlo, které mu z jemu neznámých důvodů odmítlo jet a jal se pěšky vyhledat pomoc. Zhruba po hodině se povedlo závadu odstranit a bylo možné s autem odjet. Závadu (třeba jen došlo palivo) nechám na vás - vy svůj vůz znáte nejlépe. Jde-li o starší vůz, tak jistě má své vrtochy a řidič bez patřičných zkušeností prostě netuší, jak dál.

Dále - jakýkoliv spam od PČR či MP z výšky ignorujte (První zásada: S policií se nebavíme platí jak v ústním, tak písemném styku, neboť si vy ani Helmut nemůžete pomoci.)

Osobně bych nebyl zbytečně proaktivní. Žádné Helmutovo přiznání bych do obálky nedával, spíš bych se snažil, aby Helmut byl znám doručovací poště. Obvykle ho stačí přihlásit do Billa Clubu a spol., aby pošta věděla, že Helmutovi také občas chodí pošta, v bytových domech není od věci zřidit zvonek. U plné moci zase je nutné dát pozor na formulaci - generální plná moc vyžaduje, abyste ji ověřili.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #65 kdy: 19 Února 2018, 10:47:55 »

Zdravím spolubojovníky,
Helmut mi špatně zaparkoval vozidlo, město Ostrava mě obeslalo, Helmut písemně přiznal a zároveň mě zplnomocnil k vyřešení případu, nyní přišel Helmutovi na mojí adresu první dopis standartně do vlastních rukou, jenže po uplynutí doby se dopis nevhazuje do schránky, ale vrací se zpět odesilateli. Česká pošta vyžaduje ověřenou plnou moc k vyzvednutí, což podle Správního řádu úřad nemůže takže ji nemám, Helmut je dlouhodobě mimo republiku. V tomto případě se nesnaží ani o doručení fikcí. Helmut se už doznal takže můžou to překlopit na Sprdel? Do spisu jdu zítra takže se zatím snažím vymyslet co to vlastně na nás oba kují za pikle? Máte s tímto postupem někdo zkušenost?
Díky
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #66 kdy: 19 Února 2018, 14:08:53 »

Popořadě:

1. Helmut mi špatně zaparkoval vozidlo - Helmut neměl co parkovat, ale měl odstavit právě nepojízdné vozidlo.
2. ...jenže po uplynutí doby se dopis nevhazuje do schránky, ale vrací se zpět odesilateli. To je IMHO chyba úřadu, ale nejsem si jist, do jaké míry jde o neplatné doručení. Úřady to občas zkouší, ale osobně jsem se s tím nesetkal. Možná by Helmut měl pověřit někoho ze sítě nahlížečů, případně poslat "ostrou prosbu", aby SO své zásilky odesílal tak, jak má. ČP je v tom nevinně, ta jen plní instrukce odesílatele a "Poštovní zákon".
3. Helmut se už doznal takže můžou to překlopit na Sprdel? Mohou (resp., budou) se o snažit o znevěrohodnění Helmuta (pár takových případů tu už bylo). Prohlásí ho za vymyšleného a jsou přesvědčeni o volné cestě do sprdele.

Pro stálé členy: není to zralé na Kuchyni? Asi ne ;)
« Poslední změna: 19 Února 2018, 22:34:28 od icu »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #67 kdy: 19 Února 2018, 14:16:40 »

Popořadě:

1. Helmut mi špatně zaparkoval vozidlo - Helmut neměl co parkovat, ale měl odstavit právě nepojízdné vozidlo.
2. ...jenže po uplynutí doby se dopis nevhazuje do schránky, ale vrací se zpět odesilateli. To je IMHO chyba úřadu, ale nejsem si jist, do jaké míry jde o neplatné doručení. Úřady to občas zkouší, ale osobně jsem se s tím nesetkal. Možná by Helmut měl pověřit někoho ze sítě nahlížečů, případně poslat "ostrou prosbu", aby SO své zásilky odesílal tak, jak má. ČP je v tom nevinně, ta jen plní instrukce odesílatele a "Poštovní zákon".
3. Helmut se už doznal takže můžou to překlopit na Sprdel? Mohou (resp., budou) se o snažit o znevěrohodnění Helmuta (pár takových případů tu už bylo). Prohlásí ho za vymyšleného a jsou přesvědčeni o volné cestě do sprdele.

Pro stálé členy: není to zralé na Kuchyni?
Tak to ja cetl zase o Helmutovi, ktery se chlapsky priznal, uznal vinu, sklapnul a spolupracoval a zadal o cislo uctu kam muze pravem zaslouzenou pokutu odeslat. Chtel to mit rychle za sebou. Jestli ji nekdy poslal, to uz se tam nepsalo.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #68 kdy: 19 Února 2018, 22:44:59 »

Ano, to je chlapský Helmut. Potíž je v tom, když SO jaksi rezignuje na způsob doručování předepsaný zákonem a nutí věčně se po světě courajícího Helmuta, aby byl doma zrovna během těch deseti dnů, kdy se SO uvolí mu něco poslat.

Jinak že některá auta dokáží neznalé řidiče potrápit, tak o tom vím své. A pokud takové auto Helmutovi kleklo někde mimo prázdné parkoviště, považuji za čestné na na SO upozornit co nejdříve, aby neplýtval svým drahocenným časem v případě, který přestupkem při nejlepší vůli ani být nemůže a aby se mohl nelítostně věnovat těm opravdovým gaunerům na našich silnicích.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #69 kdy: 19 Února 2018, 23:55:18 »

Samozřejmě v Helmutově přiznání je uvedeno, že vozidlo odstavil kvůli technické závadě a po krátké chvíli co odběhl vidí nejen za stěračem lístek, ale i to že kdosi odcizil výstražný trojúhelník za vozidlem. Mě hlavně nešlo do hlavy to doručení fikcí pokud se psaní vrací adresátovi, no uvidíme zítra co tam ouřada sepsal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #70 kdy: 19 Února 2018, 23:58:37 »

Fikce doručení bohužel funguje i v případě, kdy je po uplynutí lhůty zásilka vrácena zpět odesílateli. Někde tu ale byla diskutována pochybnost, zda se fikce doručení vztahuje i na cizince.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #71 kdy: 20 Února 2018, 00:00:28 »

Ano, to je chlapský Helmut. Potíž je v tom, když SO jaksi rezignuje na způsob doručování předepsaný zákonem a nutí věčně se po světě courajícího Helmuta, aby byl doma zrovna během těch deseti dnů, kdy se SO uvolí mu něco poslat.

Jinak že některá auta dokáží neznalé řidiče potrápit, tak o tom vím své. A pokud takové auto Helmutovi kleklo někde mimo prázdné parkoviště, považuji za čestné na na SO upozornit co nejdříve, aby neplýtval svým drahocenným časem v případě, který přestupkem při nejlepší vůli ani být nemůže a aby se mohl nelítostně věnovat těm opravdovým gaunerům na našich silnicích.
Ano, mate pravdu. Pravo na obhajobu ma i Helmut.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #72 kdy: 20 Února 2018, 12:09:54 »

Fikce doručení bohužel funguje i v případě, kdy je po uplynutí lhůty zásilka vrácena zpět odesílateli. Někde tu ale byla diskutována pochybnost, zda se fikce doručení vztahuje i na cizince.

To už je trošku mimo logiku, nemyslíte?
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #73 kdy: 20 Února 2018, 14:29:41 »

To už je trošku mimo logiku, nemyslíte?
Ale o to blíže uvažování správního orgánu. Kdyby totiž SO používaly logiku, tak by zdaleka tolik nevybíraly ;)
« Poslední změna: 20 Února 2018, 21:13:37 od icu »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #74 kdy: 20 Února 2018, 14:42:14 »

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6