30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41298 krát)

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #15 kdy: 07 Května 2017, 22:40:11 »

V jednom nejmenovanem moravskem mestě:
přestupek den P,
výzva den P+7,
udání Helmuta P+27,
přiznání Helmuta + plná moc P+28,
příkaz pro Helmuta P+37.
Helmut ani nebyl obeslán, schránku sem ani nemusel zřizovat, super rychlovka.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2017, 07:35:41 »

V jednom nejmenovanem moravskem mestě:
přestupek den P,
výzva den P+7,
udání Helmuta P+27,
přiznání Helmuta + plná moc P+28,
příkaz pro Helmuta P+37.
Helmut ani nebyl obeslán, schránku sem ani nemusel zřizovat, super rychlovka.

Kam tedy poslali příkaz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #17 kdy: 09 Května 2017, 08:05:14 »

Mě, mají tam na to plnou moc, Helmut mě zplnomocnil. Hádám, že stačí počkat těch 15 dní a je to win.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #18 kdy: 09 Května 2017, 08:29:45 »

Mě, mají tam na to plnou moc, Helmut mě zplnomocnil. Hádám, že stačí počkat těch 15 dní a je to win.
Proč jim to dávat takto lacino? Odpor, odvolání... jen ať se zabaví a neškodí jiným. Buďte trochu solidární a občansky angažovaný :-)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #19 kdy: 09 Května 2017, 08:52:35 »

V jednom nejmenovanem moravskem mestě:
přestupek den P,
výzva den P+7,
udání Helmuta P+27,
přiznání Helmuta + plná moc P+28,
příkaz pro Helmuta P+37.
Helmut ani nebyl obeslán, schránku sem ani nemusel zřizovat, super rychlovka.
Helmut se přiznal poštou pod č.jednacím? Díky
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #20 kdy: 09 Května 2017, 09:19:04 »

Mě, mají tam na to plnou moc, Helmut mě zplnomocnil. Hádám, že stačí počkat těch 15 dní a je to win.
Proč jim to dávat takto lacino? Odpor, odvolání... jen ať se zabaví a neškodí jiným. Buďte trochu solidární a občansky angažovaný :-)

U toho odvolání za Helmuta musím upozornit na nebezpečí, že úřad pak hledá nejjednodušší cestu pro překlopení na sprdel (protože Helmutovi se přestupek nepodaří prokázat a tak to překlopí - vůbec neoperují s možností, že se žádný přestupek třeba nestal) a to by se nemuselo vyplatit... Alespoň v mém případě tomu tak bylo (taky jsem Helmuta obhajoval), a tak mám ještě spoustu práce navíc s obhajováním sebe sama. I když se toho nebojím a rád se učím nové věci a postupy, přeci jen je to ztráta mého času, který bych mohl využít i smysluplněji. Na stranu druhou, když jsem vedoucímu dopravky na měú osobně vysvětlil, že ze mně určitě žádnou korunu neuvidí, že si mě asi s někým spletli, když mě omylem považovali za sponzora městského úřadu (při projednávání sprdele mi poslali příkaz na 1500+1000kč), a že hraju vždy tvrdě a především až do konce, a nikdy se nevzdávám (jsem beran, a tak občas prorážím hlavou zdi), vypadá to, že je zatím snaha o vydírání mé osoby přešla. No uvidíme v budoucnu, až se třeba objeví více údajných přestupků, zatím to vypadá, že to funguje dobře, asi si našli jiné ovečky.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2017, 12:07:21 »


Helmut se přiznal poštou pod č.jednacím? Díky
[/quote]

Ano, správné číslo jednací, a taky uvedl že si je vědom spáchání přestupku a taky toho, jak ho spáchal, včetně správné rychlosti ze spisu.

xmartjan: Právě mám strach z toho překlopení na sprdel. Když Helmut podá odpor, rozjede se standard správko? Nejde o to, že by rozporoval přestupek, ale třeba výši pokuty.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #22 kdy: 09 Května 2017, 16:42:14 »

U toho odvolání za Helmuta musím upozornit na nebezpečí, že úřad pak hledá nejjednodušší cestu pro překlopení na sprdel (protože Helmutovi se přestupek nepodaří prokázat a tak to překlopí - vůbec neoperují s možností, že se žádný přestupek třeba nestal) a to by se nemuselo vyplatit...

Proto by se Helmut měl v odporu rozepsat a napsat i důvody.. přiznat že tehdy řídil a napadat znaky přestupku.. a když to pak překlopí na SprDel tak argumentovat že sám SO uznal že se přestupek nestal..
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #23 kdy: 10 Května 2017, 12:17:29 »

A co kdyby si Helmut zřídil datovou schránku, do které mu budou chodit dopisy? Lze taky tak?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2017, 12:48:28 »

Mesec: Helmut s datovkou by byl perfektní, ale jak si tu datovku zřídí?
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #25 kdy: 10 Května 2017, 13:36:34 »

Zřizování datové schránky zahraničním subjektům[/size]Ministerstvo vnitra zřizuje datové schránky na žádost i podnikajícím fyzickým a právnickým osobám, registrovaným v zahraničí. Vzhledem k faktu, že zahraniční subjekty nemají přidělené české identifikační číslo organizace (IČ, resp. IČO), není možné jejich žádosti vyřídit přímo na kontaktním místě veřejné správy. Žadatelům proto doporučujeme, aby své žádosti zasílali přímo na Ministerstvo vnitra podle následujících pokynů.
  • [/size]Žádost i všechny přiložené dokumenty podávejte v českém jazyce. Pokud podáváte originální dokumenty v cizím jazyce, vždy připojte úředně ověřený překlad do českého jazyka.
  • [/size]Žádost musí být opatřena úředně ověřeným podpisem fyzické osoby, která je oprávněna za podnikající fyzickou nebo právnickou osobu jednat, případně úředně ověřena úřady ČR (např. zastupitelským úřadem ČR v dané zemi) nebo musí být opatřena tzv. apostilou či vyšším ověřením (superlegalizace). U podnikající fyzické osoby je Oprávněnou osobou výhradně fyzická osoba, které bylo vydáno podnikatelské oprávnění. U právnické osoby je to pak statutární orgán nebo člen statutárního orgánu. Připouští se jednání v zastoupení na základě plné moci vystavené Oprávněnou osobou.
  • [/size]K žádosti přiložte výpis z příslušného registru, který eviduje podnikatelské subjekty v zemi registrace, tedy obdobu českého živnostenského oprávnění nebo výpisu z obchodního rejstříku. Pokud to není z výpisu zjevné, doložte, že žadatel je oprávněn za subjekt jednat.
  • [/size]Pokud se adresa pobytu Oprávněné osoby nachází v zemi, kam nelze zasílat přístupové údaje, uveďte jinou kontaktní adresu, na které si Oprávněná osoba dokáže zásilku s přístupovými údaji osobně převzít.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #26 kdy: 10 Května 2017, 18:48:39 »

Stačí zahraničního bezdomovce (ideálně vlastnícího řidičák) i s jeho občankou dopravit na libovolný Czech Point, kde mu datovku založí.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #27 kdy: 15 Května 2017, 18:54:49 »

Možná trochu off-topic, ale nemá někdo zkušenosti s občanem ČR, který má trvalé bydliště na obecním úřadě, poštu nepřebírá a je proti němu vedeno několik exekucí? Nahlášení s jeho vědomým.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #28 kdy: 15 Května 2017, 18:58:21 »

musí se přiznat.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #29 kdy: 15 Května 2017, 19:06:06 »

Chápu to dobře, že i když je to občan ČR, tak to může SO překlopit na SPRDEL, tj. zpět na provozovatele? A co fikce doručení? Myslel jsem, že je tím provozovatel z obliga...
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6