30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: Helmut?  (Přečteno 41323 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Helmut?
« kdy: 13 Dubna 2017, 21:00:04 »

Zdravím,

omlouvám se, vím, že to na co se zde ptám je zde ve mnoha příspěvcích rozepsáno, hodně jsem četl, ale chtěl bych se ujistit jak přesně funguje metoda Helmut.

Chápu to tedy dobře, že pokud mi městapo zabotičkuje auto, tak je prostě zavolám, odmítnu cokoliv podepsat, vše budu žádat přenést do správního orgánu a tomu pak písemně podám smyšleného cizince s přechodnou adresou u mě doma? Pak v dopise od správního orgánu pokutu přijmu, podepíšu Helmuta a mám klid?

Při jakých jiných příležitostech se to dá použít? A může se to pokazit? Nemůže z tohoto vzniknout nějaký problém?
Pokud by to znamenalo, že pokutu budu muset zaplatit, to je ještě v pohodě, ale myslím něco ve stylu obelhávání orgánu etc..

Díky moc za vaše odpovědi a za váš čas.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2017, 21:55:35 »

Princip Helmut:
Provozovateli vozidla přijde výzva. Provozovatel si výzvu bedlivě přečte, zapřemýšlí, kdo že to vlastně v uvedenou dobu řídil a vzpomene si, že to byl ten dareba Helmut. I vypíše přiložený formulář Helmutovým jménem, adresou trvalého pobytu a korespondenční adresou v ČR (nejlépe u něj doma) a odešle tento na patřičný správní orgán (nejlépe s plnou mocí od Helmuta).

Správní orgán chroustá a za nějaký čas nejspíše kontaktuje Helmuta, aby se přiznal ke svému hrdelnímu hříchu. Provozovatel tak rukou Helmuta učiní. Správní orgán se následně pokouší Helmuta znovu kontaktovat, tentokráte však již marně. Helmut totiž zmizel v cizině.
Správní orgán má řidiče, který se přiznal k řízení (nejlépe i k přestupku), tudíž není splněna podmínka pro zahájení řízení o správním deliktu provozovatele vozidla a tím to končí.

Podotýkám, že pro 100% funkčnost této metody je nutné zřídit Helmutovi schránku a v ideálním případě ji nanečisto vyzkoušet. V případě, že váš testovací dopis nepřistane ve schránce, tak popostrčit poštu. V případě, že vám schránka jednou fungovala a teď už delší dobu čekáte na dopis od úřadu, nahlédněte do spisu - dopis Helmutovi v něm bude založený. Následně se Helmut sám správnímu orgánu přihlásí (jako by odpovídal na očekávaný dopis). Jméno Helmuta i jeho adresu trvalého pobytu si samozřejmě vymyslíte (ale musí být reálné - například ital s reálným italským jménem a reálnou italskou adresou atd.). Dále v případě, že formulář není přílohou výzvy, si musíme podání vytvořit sami.

Využitelnost:
Prakticky kdykoliv, kdy jsou splněny podmínky pro zahájení řízení o správním deliktu provozovatele vozidla = rychlosti, jízdy na červenou (prostě fotky pořízené automaty) a zastavení a stání.

Odpovědnost za lež:
Obviněný má právo neyvpovídat, stejně jako má právo (narozdíl od jiných účastníků, například svědků) vypovídat, co chce. V podstatě může správnímu orgánu beztrestně lhát a jediné, co se stane, pokud ta lež nevyjde, je, že vám to zhorší postavení v řízení, sankce jako takové nejsou žádné.
« Poslední změna: 13 Dubna 2017, 22:01:40 od IZS »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2017, 21:32:00 »

Ještě dodám podstatný detail. Helmut se stane nekontaktním až poté, co je s ním zahájeno přestupkové řízení. Jinak je to nejjistější cesta do Sprdele.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2017, 08:47:39 »

V poslední době se nám tu hromadí takový nešvar: úřad obešle Helmuta na udanou adresu, ale dopis je určen "do vlastních rukou, po uplynutí lhůty a nepřevzetí zpět odesílateli". Úřadu se dopis vrátí a překlápí na SprDel, protože pachatel nebyl nalezen a úřad má důvodné pochybnosti o jeho existenci.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2017, 09:13:48 »

V poslední době se nám tu hromadí takový nešvar: úřad obešle Helmuta na udanou adresu, ale dopis je určen "do vlastních rukou, po uplynutí lhůty a nepřevzetí zpět odesílateli". Úřadu se dopis vrátí a překlápí na SprDel, protože pachatel nebyl nalezen a úřad má důvodné pochybnosti o jeho existenci.

Tomu se dá předejít tak, že pošlu s práskacím dopisem i plnou moc od Helmuta na řešení přestupku psanou na mě, případně se Helmut rovnou dopisem přizná, bez toho aniž by čekal na nějaký dopis od úřednictva.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2017, 09:20:10 »

Tomu se dá předejít tak, že pošlu s práskacím dopisem i plnou moc od Helmuta na řešení přestupku psanou na mě, případně se Helmut rovnou dopisem přizná, bez toho aniž by čekal na nějaký dopis od úřednictva.

Jo, jistě to to bude fungovat na některých úřadech a po nějakou dobu. Ale vsadím boty, že dříve či později nějaký konkrétní úřad, třeba Židle, vezme jako svou standardní proceduru tohle "ověřování existence" a posléze bude všechny tyto případy automaticky překlápět a odůvodňovat neexistencí Helmuta.

Na druhou stranu, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Dokud to bude fungovat, nemá smysl měnit zaběhané procedury...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2017, 10:59:11 »

Na to bude stačit židlím předhodit existujícího Hemuta, který následně bude komunikovat i se správním soudem a židle jsou v prdeli celkem navždy.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2017, 12:06:34 »

Omlouvam se za zneuziti vlakna, ale mam jeden dotaz na narodnostnemensinoveho Helmuta.
Jak je to s prokazovanim, ze Helmut ma pravo na spravni rizeni v nemcine? Jak se vlastne pozna, ze Helmut patri k narodnostni mensine?
Mam v praci kolegu nemeckeho jmena, je to rodily nemecky a zaroven cesky (to rikat nebudeme) mluvci, ma jen ceske doklady, dal by se najit i nejaky srdcervouci sudetsky pribeh. Nemusel by nikam daleko jezdit, je kdykoli k dispozici, proste idealni kandidat na zaspasovani si s uradem...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2017, 12:08:56 »

Občan prohlásí, že česky sice rozumí i mluví, ale ne natolik, aby byl schopen plnohodnostně absolvocat řízení a hájit svá práva.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2017, 10:54:53 »

Jak se vlastne pozna, ze Helmut patri k narodnostni mensine?

Stačí když to o sobě prohlásí.. ale asi by to mělo být uvěřitelné.. když to bude na první pohled jen obstrukční taktika tak si s tím schopnější úředník nějak poradí..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #10 kdy: 06 Května 2017, 01:23:33 »

V poslední době se nám tu hromadí takový nešvar: úřad obešle Helmuta na udanou adresu, ale dopis je určen "do vlastních rukou, po uplynutí lhůty a nepřevzetí zpět odesílateli". Úřadu se dopis vrátí a překlápí na SprDel, protože pachatel nebyl nalezen a úřad má důvodné pochybnosti o jeho existenci.

Má někdo prosím info, jestli tohle jede už i Praha? Dík!
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #11 kdy: 06 Května 2017, 12:22:04 »

V Praze jsem se jeste nikdy nedostal dale nez k odpustkove vyzve, takze jsem nemel duvod Helmuta zkouset..
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #12 kdy: 06 Května 2017, 12:49:43 »

Přesně, v Praze to zatím vždy skončilo ignorací odpustku nejen u mě, ale i u všech, co jsem jim stejný postup doporučil a to už bude v řádu desítek ignorantů.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #13 kdy: 06 Května 2017, 13:06:00 »

U me to bylo stejne do te doby, nez jsem vznesl na magos jisty pozadavek. Od te doby si na mne davaji obzvlast zalazet. Odpovidaji obratem ze dne na den, lhuty uzkostlive dodrzuji atp. Myslim, ze mam  prideleneho urednika jenom pro me :-). Jsem jim ale vdecny, protoze timto pomerne rychle buduji skil :-). Kazdopadne by me zajimal pristup Prahy k zijicimu Helmutovi.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Helmut?
« Odpověď #14 kdy: 06 Května 2017, 15:02:49 »

1 z cca 10 (parkování) mi zatím přešel do dalších fází a normálně pokračují v procesu.
Zbytek zdaleka ještě neprekludoval. 


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6