30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost  (Přečteno 57281 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #45 kdy: 01 Listopadu 2015, 14:08:06 »

Sousedovi se stalo, ráno než jel do práce si vypláchl vodu ústní vodou, o kus dál ho zastavila hlídka, dostal dýchnout nadýchal, marně argumentoval, že to bylo s ústní vody. Jeli na krev, vzhledem k tomu, že místní nemocnice byla v danou chvíli mimo provoz, jeli až do 100 km vzdáleného Brna. Na krvi zjistili 0,0 a tím to přestalo policisty zajímat, dostaň se domů jak chceš. V 10 hodin volá manželce, ať pro něho přijede, že je v Brně a bez auta.
Jaká by byla šance na náhradu nákladů s dopravou zpět?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #46 kdy: 01 Listopadu 2015, 15:18:14 »

Sousedovi se stalo, ráno než jel do práce si vypláchl vodu ústní vodou, o kus dál ho zastavila hlídka, dostal dýchnout nadýchal, marně argumentoval, že to bylo s ústní vody. Jeli na krev, vzhledem k tomu, že místní nemocnice byla v danou chvíli mimo provoz, jeli až do 100 km vzdáleného Brna. Na krvi zjistili 0,0 a tím to přestalo policisty zajímat, dostaň se domů jak chceš. V 10 hodin volá manželce, ať pro něho přijede, že je v Brně a bez auta.
Jaká by byla šance na náhradu nákladů s dopravou zpět?

V tomto případě bych řekl, že slušná, pokud mu nedali dýchnout podruhé s dostatečným časovým odstupem a není nějaká vhodná bližší nemocnice. Dopravu by (obvykle) hradili ve výši hromadné dopravy + náhrada času podle jeho výdělku + další náklady (telefonní hovory, ...). Tahle žádost by měla být zadarmo. Více na http://frankbold.org/poradna/kategorie/korupce-a-jednani-uredniku/rada/jak-vymahat-nahradu-skody-za-nespravny-postup-uradu
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #47 kdy: 01 Listopadu 2015, 18:02:49 »

Sousedovi se stalo, ráno než jel do práce si vypláchl vodu ústní vodou, o kus dál ho zastavila hlídka, dostal dýchnout nadýchal, marně argumentoval, že to bylo s ústní vody. Jeli na krev, vzhledem k tomu, že místní nemocnice byla v danou chvíli mimo provoz, jeli až do 100 km vzdáleného Brna. Na krvi zjistili 0,0 a tím to přestalo policisty zajímat, dostaň se domů jak chceš. V 10 hodin volá manželce, ať pro něho přijede, že je v Brně a bez auta.
Jaká by byla šance na náhradu nákladů s dopravou zpět?
Ach jo, peníze. Já sousedovi tu dopravu klidně zaplatím, ale tohle se přeci může stát komukoli, tak za to budu něco chtít. Všichni jsme sousedi. Už dal stížnost? Napsal to do 5 redakcí novin a 4 televizí? Poslal žádost o libovolně zvolenou náhradu nemajetkové újmy? Nee...? Tak, to je potom v pořádku. Měl by pro jistotu napsat děkovný dopis, že nedostal po tlamě a nemusel jet v poutech. 
IP zaznamenána

Tohares

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #48 kdy: 01 Listopadu 2015, 22:14:20 »

Dobrý den všem.
Už nějaký pátek to tu čtu, bavím se a nedávno jsem dostal chuť si trochu zaprokrastinovat a vytvořil jsem následující manuály. Na pokutu jsem naštěstí štěstí neměl, tak přispěji alespoň takto.
Díky za práci, kterou zde odvádíte...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #49 kdy: 02 Listopadu 2015, 13:38:56 »

V sobotu odpoledne jsem konečně po měsíci vyměnil u svého korábu prasklou žárovku potkávacího světla a večer jsem s rodinou oním autem vyrazil navštívit jednu známou. A nebudu tam přeci na suchu, tak jsem tam dal jedno pivko, holky asi litrovku vína a jelo se domu. Přijedu do jedný vesnice, vidím policejní auto, jak zevluje u silnice a předemnou kolona v místě, kde normálně ke koloně není žádný důvod. Si říkám - asi nějaká nehoda... Kolona se trochu pohne a vidím příslušníka opičáka, jak stojí uprostřed, řídí dopravu a dává pokyny autům přede mnou aby to asi objely. Tak mě napadne, proč tu nevidím modré majáky, žádnou sanitku, podívám se tedy trochu lépe, vidím asi šest policejních aut a spoustu šmoulů ve výstražnejch vestách zastavující všechna auta v obou směrech. "A doprdele, kontrolní kontrola", říkám si v duchu a vzpomínám, kolik jsem toho dneska vlastně vychlastal. Jedna dvanáctka po obědě a asi před hodkou Plzeň - to by nemělo bejt tak zlý, ale třeba narazim na nějaký dementy. Kouknu na ovíněnou posádku auta, kdo by případně mohl řídit, když mi zakážou další jízdu a vidim, že asi budu muset tlačit :) K okýnku přijde blonďatá soudružka a říká "Silniční kontrola, předložte doklady - malý techničák, řidičský průkaz a občanku". Vrazim jí do ruky techničák a dělám, že hledám dál. Říkám, "Řidičák nemůžu najít" a prohrabuju přihrádku. Soudružka už trochu nervózní: "To jste si to za tu dobu, co tu stojíte už mohl připravit, né?" Ignoruju její nářky a po dlouhém boji ji vítězoslavně podávám zelenou kartu. "Zelenou kartu nemusíte," zlostně odfrkne. Znovu opakuji, že řidičák nemůžu najít. Jde se radit s kolegou, co se mnou, protože auto je firemní a ona vlastně dosud neví, s kým má tu čest. Přijde kolega s Dragerem 7510 a říká, že nejprve provedeme zkoušku na alkohol a potom si přeparkuju ke straně a vyřešíme ten řidičák. Opičák se tedy ujme provedení orientačního vyšetření zjišťující obsah alkoholu v krvi. "Nějaký alkohol před jízdou byl?", zeptá se. "Ne" rezolutně odpovídám. Vezmu do pusy náústek a lehce foukám, nějak v tom pípne, opičák na to čučí a říká "Znovu, musíte víc foukat". Znovu foukám "jak o život", zas to pípne, ptám se: "Teď už to bylo dobrý, néé?" Cajt na to zas mrkne a říká už podrážděně: "Znovu, nikdo před vámi tady neměl problém to ufoukat". Tak foukám potřetí a konečně se to povede, opičák na to čumí jak na nový vrata a nasraně říká: "v pořádku", ukáže to i mně a na displeji opravdu svítí "0,00" - i já na to čumím stejně překvapeně :) Pak mi tedy ukážou, abych popojel ke krajnici a bloncka spěchá k jinýmu kolegovi, který tam stojí a vypráví mu, že nemám řidičák a podobný bláboly, ať mě pořádně sejme :-) Popojedu tedy ke krajnici, vylezu z auta, otevřu kufr a vytáhnu z kapsy peněženku, kterou do něj hodím. Chvilku tam jakože přehrabuju, přiběhne bloncka a zvědavě nakukuje dovnitř se mnou, dokonce mi svítí baterkou, otevřu peněženku, vytáhnu řidičák a předám jí ho. "V pořádku můžete jet" zasyčí, její kolega u krajnice se diví, proč mě tam za ním vlastně vůbec hnala. Já sice ještě v gatích naděláno, ale s úsměvem nasedám a odjíždím...
A ponaučení, které z toho plyne? Nechlastejte Plzeň, děsně ji šiději :)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 13:43:36 od plikous »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #50 kdy: 02 Listopadu 2015, 14:36:41 »

Dobrý den všem.
Už nějaký pátek to tu čtu, bavím se a nedávno jsem dostal chuť si trochu zaprokrastinovat a vytvořil jsem následující manuály. Na pokutu jsem naštěstí štěstí neměl, tak přispěji alespoň takto.
Díky za práci, kterou zde odvádíte...
Tohares- dobrý . :)
Nevím co jste odložil, ale evidentně to nebyl úplně marně ztracený čas.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #51 kdy: 02 Listopadu 2015, 15:31:44 »

Nechlastejte Plzeň, děsně ji šiději :)
Nemusí nutně být, záleží na tom, kolik vážíte a jak spalujete. Já mám na sobě mnohokrát vyzkoušeno, že za hodinu spálím nejméně 0,3 promile. Za svůj osobní rekord považuji 7 0,7 l lahví přívlastkového vína (=5 l vína s obsahem alkoholu >12%) během 8 hodin (17 až 01), v 9 ráno 0,2 promile, po snídani v 9:45 0,0 promile.
Váha cca 100 kg. Přitom podle alkoholové kalkulačky bych měl mít v té době ještě přes 3 promile. Ovšem - dodržoval jsem pravidlo 2x více vody než vína, pravidelné vycházky ze sklípku ven na vzduch (ke kterým jsem byl nucen množstvím vypitých tekutin, spojoval jsem je s návštěvou příslušného zařízení), pravidelná strava (husa + bramborové placky, zvané lokše).
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 15:47:08 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #52 kdy: 02 Listopadu 2015, 17:01:42 »

A bacha, spalování se s věkem mění. Před pár lety jsem dal pozdě večer šest 13° speciálů a v 8 ráno jsem byl čistej, dneska už nemám problém (třeba na každoročním letním srazu naší značky) večer chlastat tak, že chodím ještě po svých, a druhý den dopoledne nafoukám 1.19 promile a řeknu si, že na měřené jízdy na okruhu to dneska asi nevidím :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tohares

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #53 kdy: 02 Listopadu 2015, 18:13:38 »

Citace
Dobrý den všem.
Už nějaký pátek to tu čtu, bavím se a nedávno jsem dostal chuť si trochu zaprokrastinovat a vytvořil jsem následující manuály. Na pokutu jsem naštěstí štěstí neměl, tak přispěji alespoň takto.
Díky za práci, kterou zde odvádíte...

Tak jsem to ještě upgradoval o možnosti zabavení řidičáku policisty a něco k drageru.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #54 kdy: 19 Prosince 2015, 17:14:25 »

zadny zavazny platny pravni predpis mi nezakazuje po ukonceni jizdy pozit alkohol

Právě  v tom to je, že jízda není ukončena zastavením vozidla policistou. Vozidlo sice stojí, ale Vy jste nadále řidičem a můžete třeba zahodit klíčky do pole, nebo je předat Ježíškovi a nic Vám nepomůže.

Naši čactí policisté a správní orgány byly dokonce schopny označit za řidiče a dát dýchat  člověka, který po vystoupení z auta už seděl skoro hodinu v hospodě a popíjel... dostal se z toho až po odvolání.....
Minule ma to tak napadlo. Keby doslo k situacii, idem autom, predomnou policajt vidim ze na mna mava a chce ma zastavit. Zbrzdim viac a zastavim na kraji tal rychlo ako sa len da. V dalsej pripadnej konfrontacii tvrdit ze tam som chcel zastavit a jeho som si ani nevsimol lebo som uz zastavoval skorej ako on stal. Pripadne ze clovek neco pil tak sa hned po zastaveni a vystupeni z auta napit. Keby tam bol zakaz, stale je clovek "v pluse".
« Poslední změna: 19 Prosince 2015, 17:17:53 od naftaman »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #55 kdy: 19 Prosince 2015, 23:30:40 »

zadny zavazny platny pravni predpis mi nezakazuje po ukonceni jizdy pozit alkohol

Právě  v tom to je, že jízda není ukončena zastavením vozidla policistou. Vozidlo sice stojí, ale Vy jste nadále řidičem a můžete třeba zahodit klíčky do pole, nebo je předat Ježíškovi a nic Vám nepomůže.

Naši čactí policisté a správní orgány byly dokonce schopny označit za řidiče a dát dýchat  člověka, který po vystoupení z auta už seděl skoro hodinu v hospodě a popíjel... dostal se z toho až po odvolání.....
Minule ma to tak napadlo. Keby doslo k situacii, idem autom, predomnou policajt vidim ze na mna mava a chce ma zastavit. Zbrzdim viac a zastavim na kraji tal rychlo ako sa len da. V dalsej pripadnej konfrontacii tvrdit ze tam som chcel zastavit a jeho som si ani nevsimol lebo som uz zastavoval skorej ako on stal. Pripadne ze clovek neco pil tak sa hned po zastaveni a vystupeni z auta napit. Keby tam bol zakaz, stale je clovek "v pluse".

Tak to Vam nepomuze ... u cyklisty se to uhrat da, pokud muze zmizet v housti.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #56 kdy: 20 Prosince 2015, 07:35:58 »

Já být policajt, tak to vemu spotovně a řeknu "ok, v pořádku. Ovšem teď jste pod vlivem tak byste neměl mít nápady někam jezdit. My tu budeme ještě tři hodinky, tak si je užijte"
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #57 kdy: 20 Prosince 2015, 09:23:28 »

Já být policajt, tak to vemu spotovně a řeknu "ok, v pořádku. Ovšem teď jste pod vlivem tak byste neměl mít nápady někam jezdit. My tu budeme ještě tři hodinky, tak si je užijte"
A ted jeste tu o Hurvinkovi. Patrne se ve Vasem okoli vyskytuji diametralne odlisne opice, nez ktere jsem potkal, za cely zivot.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

frost

  • Příspěvků: 13
  • dělám co je správné, jen se to některým moc nelíbí
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #58 kdy: 07 Ledna 2016, 02:16:26 »

Také by mne zajímalo, odkud se bere názor, že policie by za odstavené auto neodpovídala... Požádat policii o ochranu auta, vše zaznamenávat atd... Jste povinni uposlechnout výzvy Policie... Takže zde návrh scénáře:
....
- v případě odjezdu na krev požádat policii o ochranu automobilu
Oni Vám řeknou zabezpečte si vozidlo a jedeme, víc se s Vámi bavit nebudou. V zákoně není nikde psáno, že by za odstavené vozidlo odpovídali, a tedy neodpovídají.

A já jim řeknu: vozidlo je plně zabezpečené jen v mé garáži. Myslím si, že by bylo velmi zajímavé tohle pak dotáhnout před soud, kdyby se s autem pak něco stalo. Musel jsem uposlechnout výzvy a opustil vozidlo, abych absolvoval nařízený odbvěr krve, jenž samozřejmě dopadl negativně. Auto bylo mezitím odcizeno/poškozeno.  Kdo tedy nese zodpovědnost za důsledky svého jednání, když jsem ze zákona musel uposlechnout výzvy?

zdravím pánové.... tak něco podobného se mi stalo a auto odcizeno :D jen dodám, že to jde momentálně na řešení do GIBS (nečekám od toho nic), protože s tím souvisí i správní řízení, kdy bengálec vypověděl "vybrali jsme si ho podle auta" a ke všemu zmr.. účelově lhali, postupovali špatně atd.... moje výhoda? vše na videu :D dám když tak vědět, jak pokračuji, protože mi zmetek na magistrátu hází klacky pod nohy a dokonce se mi pokusil podstrčit k podpisu, že bylo video pouštěni před zahájením ústního jednání a samozřejmě nebylo!!!!

a aby toho nebylo málo, tak doplnění blanketního odvolání mi poslal od doručení k nim na úřad za !!!! 1, slovy jeden !!!! den.... 30.12. doručeno na úřad a 4.1. jsem měl už výzvu v poště.... měl na to jeden jediný pracovní den!!!!
« Poslední změna: 07 Ledna 2016, 07:22:12 od frost »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #59 kdy: 07 Ledna 2016, 12:00:53 »

Také by mne zajímalo, odkud se bere názor, že policie by za odstavené auto neodpovídala... Požádat policii o ochranu auta, vše zaznamenávat atd... Jste povinni uposlechnout výzvy Policie... Takže zde návrh scénáře:
....
- v případě odjezdu na krev požádat policii o ochranu automobilu
Oni Vám řeknou zabezpečte si vozidlo a jedeme, víc se s Vámi bavit nebudou. V zákoně není nikde psáno, že by za odstavené vozidlo odpovídali, a tedy neodpovídají.
A já jim řeknu: vozidlo je plně zabezpečené jen v mé garáži. Myslím si, že by bylo velmi zajímavé tohle pak dotáhnout před soud, kdyby se s autem pak něco stalo. Musel jsem uposlechnout výzvy a opustil vozidlo, abych absolvoval nařízený odbvěr krve, jenž samozřejmě dopadl negativně. Auto bylo mezitím odcizeno/poškozeno.  Kdo tedy nese zodpovědnost za důsledky svého jednání, když jsem ze zákona musel uposlechnout výzvy?

zdravím pánové.... tak něco podobného se mi stalo a auto odcizeno :D jen dodám, že to jde momentálně na řešení do GIBS (nečekám od toho nic), protože s tím souvisí i správní řízení, kdy bengálec vypověděl "vybrali jsme si ho podle auta" a ke všemu zmr.. účelově lhali, postupovali špatně atd.... moje výhoda? vše na videu :D dám když tak vědět, jak pokračuji, protože mi zmetek na magistrátu hází klacky pod nohy a dokonce se mi pokusil podstrčit k podpisu, že bylo video pouštěni před zahájením ústního jednání a samozřejmě nebylo!!!!

a aby toho nebylo málo, tak doplnění blanketního odvolání mi poslal od doručení k nim na úřad za !!!! 1, slovy jeden !!!! den.... 30.12. doručeno na úřad a 4.1. jsem měl už výzvu v poště.... měl na to jeden jediný pracovní den!!!!
Tak to je vyslovene sikanosni jednani, nenechal bych si to libit. Jeden den opravdu neni a nemuze byt dostatecne dlouha lhuta.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin