30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost  (Přečteno 57184 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #60 kdy: 07 Ledna 2016, 12:22:21 »

nejde o stanovenou lhůtu, ale o rychlost reakce ouřady - za 1 den poslal zpátky výzvu k doplnění, nemýlím-li se
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #61 kdy: 07 Ledna 2016, 12:26:38 »

Také by mne zajímalo, odkud se bere názor, že policie by za odstavené auto neodpovídala... Požádat policii o ochranu auta, vše zaznamenávat atd... Jste povinni uposlechnout výzvy Policie... Takže zde návrh scénáře:
....
- v případě odjezdu na krev požádat policii o ochranu automobilu
Oni Vám řeknou zabezpečte si vozidlo a jedeme, víc se s Vámi bavit nebudou. V zákoně není nikde psáno, že by za odstavené vozidlo odpovídali, a tedy neodpovídají.
A já jim řeknu: vozidlo je plně zabezpečené jen v mé garáži. Myslím si, že by bylo velmi zajímavé tohle pak dotáhnout před soud, kdyby se s autem pak něco stalo. Musel jsem uposlechnout výzvy a opustil vozidlo, abych absolvoval nařízený odbvěr krve, jenž samozřejmě dopadl negativně. Auto bylo mezitím odcizeno/poškozeno.  Kdo tedy nese zodpovědnost za důsledky svého jednání, když jsem ze zákona musel uposlechnout výzvy?

zdravím pánové.... tak něco podobného se mi stalo a auto odcizeno :D jen dodám, že to jde momentálně na řešení do GIBS (nečekám od toho nic), protože s tím souvisí i správní řízení, kdy bengálec vypověděl "vybrali jsme si ho podle auta" a ke všemu zmr.. účelově lhali, postupovali špatně atd.... moje výhoda? vše na videu :D dám když tak vědět, jak pokračuji, protože mi zmetek na magistrátu hází klacky pod nohy a dokonce se mi pokusil podstrčit k podpisu, že bylo video pouštěni před zahájením ústního jednání a samozřejmě nebylo!!!!

a aby toho nebylo málo, tak doplnění blanketního odvolání mi poslal od doručení k nim na úřad za !!!! 1, slovy jeden !!!! den.... 30.12. doručeno na úřad a 4.1. jsem měl už výzvu v poště.... měl na to jeden jediný pracovní den!!!!
Tak to je vyslovene sikanosni jednani, nenechal bych si to libit. Jeden den opravdu neni a nemuze byt dostatecne dlouha lhuta.
Asi jste to špatně pochopil. Já čtu akorát to že, po doručení blanketního odvolání byla výzva k doplnění odvolání poslána hned další den, na tom není nic šikanózního, klidně by to mohli poslat ještě ten den, pokud by šlo datovkou. Šikanózní by bylo jen to, kdyby dali lhůtu jeden den na doplnění.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #62 kdy: 07 Ledna 2016, 14:17:50 »

zdravím pánové.... tak něco podobného se mi stalo a auto odcizeno :D jen dodám, že to jde momentálně na řešení do GIBS (nečekám od toho nic), protože s tím souvisí i správní řízení, kdy bengálec vypověděl "vybrali jsme si ho podle auta" a ke všemu zmr.. účelově lhali, postupovali špatně atd.... moje výhoda? vše na videu :D dám když tak vědět, jak pokračuji, protože mi zmetek na magistrátu hází klacky pod nohy a dokonce se mi pokusil podstrčit k podpisu, že bylo video pouštěni před zahájením ústního jednání a samozřejmě nebylo!!!!

a aby toho nebylo málo, tak doplnění blanketního odvolání mi poslal od doručení k nim na úřad za !!!! 1, slovy jeden !!!! den.... 30.12. doručeno na úřad a 4.1. jsem měl už výzvu v poště.... měl na to jeden jediný pracovní den!!!!
Tak to je vyslovene sikanosni jednani, nenechal bych si to libit. Jeden den opravdu neni a nemuze byt dostatecne dlouha lhuta.
Asi jste to špatně pochopil. Já čtu akorát to že, po doručení blanketního odvolání byla výzva k doplnění odvolání poslána hned další den, na tom není nic šikanózního, klidně by to mohli poslat ještě ten den, pokud by šlo datovkou. Šikanózní by bylo jen to, kdyby dali lhůtu jeden den na doplnění.

Tak to mate pravdu, zmatlo me na konci to prohlaseni :
"měl na to jeden jediný pracovní den!!!!"
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #63 kdy: 29 Ledna 2016, 14:57:53 »

Nekedy keď nemožem spať ma napadajú zlomyselné nápady.
Už sa mi tu lúbil niekoho nápad podrobiť sa dychovej skúške iba raz s tým že ďalšie fúkanie neumožniť a tým si splniť zákonnú povinnosť ale fakticky je meranie nepreukázatelné lebo je v rozpore s návodom na použitie kde sa mimo iného píše že meranie musí byť až po 15 minutách kedy bol alkohol naposledy v ústach. V správku potom argumentovať tým že tesne pred tým ako ma zastavili som používal ústnu vodu. Táto metóda je ale asi trochu riziková a samého by ma zaujímala argumentácia súdu/úradu.
Napadla ma možno extrémna metóda.

Byť teda alkohol za volant nepatrí, nižšia hladina prípadne za "zbytkáč" by bolo zbytočné byť bez vodičáku. Pri prípadnej kontrole po nejakej prehýrenej noci kde by meranie polície ukázalo povedzme okolo 0,5 promile mať vždy v zálohe flašku s nejakou dobrou pálenkou v nejakom "inkognito" balení od minerálky. Po prvom meraní sa spravidla nejaký čas čaká na druhé, pred týmto druhým meraním spraviť dobrý výplach úst týmto alkoholom. Výsledok okolo 2 promile je určite reálný a nechápavý výraz polície určite bude stát za to a samozrejme tváriť sa "WTF" po ohlásení výsledku dotvorí tú patričnú atmosféru. Po tomto budú chcieť zrejme spraviť aj tretie meranie tu už je zrejme na každom jakú taktiku zvolí, prípadné tretie meranie niekde okolo promile iba podčiarkne chaos a nepresnosť merania. Po tomto už odmietnuť či krev alebo fúkať s tým že som si povinnosť splnil a nech si dajú opraviť tie kolotočárske hračky a o toto (nezmyselne namerané hodnoty) sa opierať aj v ďalšom štádiu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #64 kdy: 29 Ledna 2016, 18:28:30 »

To bude fungovat leda za předpokladu, že vás pustěj si do auta přihnout :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #65 kdy: 29 Ledna 2016, 18:53:40 »

To bude fungovat leda za předpokladu, že vás pustěj si do auta přihnout :D
Tak nemaju duvod ma nikterak na pohybe okolo vozidla obmedzovat a napit vody na tom neni nic zleho  :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #66 kdy: 29 Ledna 2016, 20:23:13 »

naftaman: skvělá metoda, jak elegantně přijít o řidičák… :-)
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #67 kdy: 29 Ledna 2016, 22:17:40 »

naftaman: skvělá metoda, jak elegantně přijít o řidičák… :-)
aj to je mozne  :D ale nepijem takze ja to vyskusat nemozem :-D
IP zaznamenána

frost

  • Příspěvků: 13
  • dělám co je správné, jen se to některým moc nelíbí
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #68 kdy: 30 Ledna 2016, 00:19:32 »

nejde o stanovenou lhůtu, ale o rychlost reakce ouřady - za 1 den poslal zpátky výzvu k doplnění, nemýlím-li se
přesně tak, jen co to dostal do ruky, tak už letěla zpět výzva.... to nevadí, zařídil jsem se jinak a lhůtu mám dost dlouhou.... hlavně jsem regulérně vyhlásil magistrátu válku a počítám i s prohrou, ale ani omylem to nevzdám, když vidím, jaké tam jedou levárny.... dříve bych něčemu podobnému asi ani nevěřil, ale už tutově vím, že s bengálcema kámoš nebudu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #69 kdy: 31 Ledna 2016, 18:08:11 »

Jen jsem narazil na toto prijmeni:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hubert_Blaine_Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff,_Sr.
kdyz si predstavim urednika ci Pach jak vypisuje pokutu  ;D

Nejaka omezeni v pravnim radu cr?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Účinný odpor proti kontrolním kontrolám / občanská "ne"poslušnost
« Odpověď #70 kdy: 31 Ledna 2016, 22:13:47 »

Jak by to asi vypadalo je celkem známé - https://youtu.be/FRzvn2LkFps?t=25s
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]