30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: WIN: Buzerační kontrola  (Přečteno 9559 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
WIN: Buzerační kontrola
« kdy: 27 Ledna 2016, 16:04:08 »

Koncem července jsem byl večer zastaven hlídkou PČR. Předložil jsem doklady potřebné k řízení auta, ale odmítl jsem fízlovi předložit pas nebo občanku, protože na to nemá právo. Prohlásil, že on má času dost a udělá důkladnou kontrolu.

Následovala velmi zábavná prohlídka, kde se opice probírala holandskou lékarničkou, pak nám tvrdila, že platí daně (čemuž se smály kromě mě a manželky i naše starší dvě děti) apod. Nakonec chtěl ten blbec vidět pojistky a žárovky. Otevřel jsem kufr, ukázal jsem na 100 kg kufrů s tím, že chce-li opice vidět požadované věci, nechť si ty kufry vyndá s tím, že mě pořád občas bolí koleno po operaci nohy. Udělali z toho zajímavý zápis, ze kterého jsem nepochopil, zda mi dávají za vinu neuposlechnutí výzvy nebo jízdu bez žárovek a pojistek. Mj. tam uvedli nějaké místní opice jako svědky; ty přitom postávaly u auta 10 metrů daleko a slyšely houby.

Řešil to nejmenovaný městský úřad ve východních Čechách. Předvolali si mě na jedno jednání, chování slušné, pak že prý ještě vyzvou policajty a případně manželku k podání vysvětlení. Nakonec to stopli hned v prvním kole s tím, že pokud chtěl policajt vidět pojistky a žárovky, měl si vyndat kufry - za dané situace jsem poskytl maximální požadovatelnou součinnost. Dokonce je v rozhodnutí uvedeno i to, že kontrola byla zcela zjevně nepřiměřená původnímu účelu „běžné silniční kontroly“ z toho důvodu, že jsem nevyhověl nezákonné výzvě k předložení OP či pasu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Buzerační kontrola
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2016, 00:32:49 »

Upřímně trochu se divím, jestli to tedy fakt bylo jednání a ne jen podání vysvětlení, že by kvůli takové ptákovině vůbec úřad zahajoval řízení. Každopádně že z toho nebude přestupek či jiný delikt řidiče bylo asi jasné, ale bude i nějaký pokus trochu podráždit ty konající blb^H^H^H příslušníky PČR?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Buzerační kontrola
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2016, 07:22:53 »

Jo jo, řízení zahájeno bylo. Zase tak rozumný, aby to hodil do koše hned po obdržení oznámení, ten úředník nebyl.

S papírem v ruce si půjdu promluvit s nadřízeným těch opic.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Buzerační kontrola
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2016, 08:12:21 »

Hezka prace
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Buzerační kontrola
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2016, 10:34:50 »

Jo jo, řízení zahájeno bylo. Zase tak rozumný, aby to hodil do koše hned po obdržení oznámení, ten úředník nebyl.

Ale když do rozhodnutí napsali že kontrola byla nepřiměřená tak je to nakonec dobře.
Teď se jim bude hůř vykrucovat když máte nepřiměřenou kontrolu na papíře s razítkem.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Buzerační kontrola
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2016, 13:22:03 »

Tak, papír se bude hodit. Já jsem úředníkovi na rovinu řekl, že kdyby mi šlo jen o neplacení pokuty, tak ho vysmažím na nějakém procesním pochybení, ale že prostě chci papír, kde bude jasně napsáno, že jsem se ničeho nedopustil - a že je mi jedno, zda mi ten papír vystaví on, KÚ na odvolání, KS nebo NSS :-)
IP zaznamenána