30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní kontroly - seřízení světel  (Přečteno 24881 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #15 kdy: 04 Února 2016, 12:41:15 »

Tak zrovna moderní přední mlhovky ničemu nevadí, bo svítí do stran a do země, takže nikoho tím nemůžeš absolutně oslnit.

Nevím čemu říkáš moderní, ale já mám tedy osobně dost velký problém s lidma co svítí mlhovkama když není důvod, především když je mokro, tma a má ještě nějaký velký s kombinací s HID mam chuť vzít baseballku a netrefit světlo  ;D  navíc nepomáhá ani probliknutí, protože ty paka rozsvítí dálkový a pak nevidím vůbec nic...
IP zaznamenána
In dubio pro reo

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #16 kdy: 04 Února 2016, 13:56:28 »

Tak zrovna moderní přední mlhovky ničemu nevadí, bo svítí do stran a do země, takže nikoho tím nemůžeš absolutně oslnit.
Napoveda: mokra silnice. V tu chvili predni mlhovky oslnuji jako krava.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #17 kdy: 04 Února 2016, 16:19:30 »

Při mokru možná, každpádně mně přední mlhovky opravdu nevadí a neoslňují mě, horší je to, když nějakej kokot jede se zapnutou zadní, to je fakt na facku.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #18 kdy: 05 Února 2016, 09:13:23 »

Podle mě nemá smysl až na výjimky přední mlhovky používat, to už mají větší přínos při svícení do zatáčky.

Zatímco dosvit tlumených světel je tak do 80 m, čili bezpečná rychlost na dohled s ohledem na reakční dobu cca 1 vteřina a brzdnou dráhu na suchu může být kolem 70 - 80 km/h, přední mlhovky mají dosvit max poloviční, spíše třetinový, čili bezpečná rychlost na dohled bude tak 45 km/h (na suchu), na mokru v mlze tak 30. Kolik takových situací jste za svou kariéru zažili? Já tak do pěti.

Současná situace je taková, že na dálnici v mlze střelci rozsvítí přední mlhovky a zpomalí tak na 120. Čili vidí kulové a je úplně jedno, na jaká světla jedou.

Zadní mlhovky mají význam pouze v husté mlze pro osamocené vozidlo. Točí mě řidiči, kteří pouští zadní mlhovky už při setmění, nebo je nechají puštěné v koloně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #19 kdy: 05 Února 2016, 09:18:00 »

a mlhovkáři zase nadávají na hovada, co jim praží do zrcátek dálkovkama, nebo jim v protisměru probliknou na dálky dřív, než se minou :-D
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #20 kdy: 05 Února 2016, 11:56:13 »

Nevim, proc se to stalo, ale mlhovky jsou mor. Situaci pro skutecne nutne pouziti mlhovek je jako safranu (zadnich) a prednich jeste mene. V posledni dobe se rozsiril nesvar pouzivat predni mlhovky stale a zadni kdykoli zacne mrholit, prset, je tma, je morko, je zima, je jemna mlha  .... a nevim proc jeste --- viditelnost je pohodova kam az vede silnice a velke mnozstvi ridicu ma rozsvicene mlhovky. Stejne tak i kdyz treba mlha je, ale jedou v kolone ... nepochopitelne.

Oslnovani je pomerne neprijemne ... nevim, kde se tihle blbci berou, ale je jich stale vic ....
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #21 kdy: 05 Února 2016, 12:11:23 »

Podle mě to je způsobené tím, že se kdysi nařídilo povinné svícení a začlo se s tim kvedlat. Do té doby byla logika jednoduchá - je venku vidět, nesvítim, není venku vidět, rožnu. S předníma mlhama tenkrát jezdili akorát důchodci co se potřebovali všem pochlubit že si do svého faka sehnali verzi přední mřížky s built in extra světlama.

Dneska má ten zákon tolik odstavců, že to podle mě nikdo pořádně nečte a neví a spousta řidičů ty mlhy zapne i když začne foukat vítr, protože prostě mámo vole bezpečnost musí bejt. Jako ta paní co pro jistotu jela 110 km-h v levém pruhu na dálnici a hrozně ji ukřivdilo, když ji chtěl Trpišovský předjet, protože ona přece jede bezpečně pomalu a uhýbat nikomu nemusí. Navíc každá země to má jinak, proti mě jedou stará auta co nesvítí vůbec, veteráni kde na to majitel zapomněl, nová auta EU - svítí něco v nárazníku, místo světel, nová auta US kde to některé mají a některé ne... výsledek - každé auto svítí jinak a jinam a lehce se může stát že ho přehlédnu. Auto co v koloně nějak svítících aut nesvítí se stává v podstatě neviditelné, už jsem pár těsnot kvůli tomu zažil.

Ale tak hlavně že máme EU která to chtěla sjednotit a STK které to má kontrolovat. Prostě bordel jako všechno ostatní a jediná jistota je, že když technikovi jeho stará ráno nedá, tak si může vymyslet problém, z prdu udělat kuličku a vy nedostanete plaketu. K tomu jedinýmu je to dobrý. K buzeraci. Nejlepší by bylo ten zákon celej zrušit, protože je k hovnu a nikdo ho nevymáhá.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #22 kdy: 05 Února 2016, 16:01:49 »

Při mokru možná, každpádně mně přední mlhovky opravdu nevadí a neoslňují mě, horší je to, když nějakej kokot jede se zapnutou zadní, to je fakt na facku.
naprosto souhlasim.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #23 kdy: 10 Února 2016, 23:11:26 »

Podle mě nemá smysl až na výjimky přední mlhovky používat, to už mají větší přínos při svícení do zatáčky.

to mi příjde jako kokotina taky...hlavně ve dne mě to rozesmívá :D většina těch aut má senzor na sepnutí světel, to je takovej problém nakodovat přísvit do zatáček, kterej podle mě má beztak téměř nulovej význam, protože to zas tolik nesvítí navíc do strany aby to fungovalo jen za tmy?

Mě osobně vadí princip že svítěj mlhovkama když nemaj, pak tak 6-7 aut z 10 mě s nima oslňuje a když je mokro tak prakticky 10/10 ..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #24 kdy: 11 Února 2016, 12:18:28 »

Podle mě to je způsobené tím, že se kdysi nařídilo povinné svícení a začlo se s tim kvedlat. Do té doby byla logika jednoduchá - je venku vidět, nesvítim, není venku vidět, rožnu. S předníma mlhama tenkrát jezdili akorát důchodci co se potřebovali všem pochlubit že si do svého faka sehnali verzi přední mřížky s built in extra světlama.

S tím souhlasím, je zjevné, že po zavedení nesmyslné povinnosti svítit pořád došlo k určité světelné "inflaci" ...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policejní kontroly - seřízení světel
« Odpověď #25 kdy: 11 Února 2016, 23:45:35 »

Heh, do 80 metrů, já vidím tak do 8 s dálkama :D Už je asi nebudu ani vypínat, stejně si toho nikdo normálně nevšímá :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky