30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] alkohol do 0,3  (Přečteno 53177 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2016, 21:22:35 »

Já čtu v předposledním odstavci, že dokazování je ukončeno. To tam mají z jiného případu a správně to měli upravit s ohledem na počkání na Vaše námitky. Jinak samozřejmě můžete přihazovat návrhy na dokazování a doplnění spisu až do vydání pravomocného rozhodnutí.
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #31 kdy: 27 Ledna 2016, 15:22:14 »

Dnes jsem poslal dopis s námitky a vyjádřením k dané situaci a budu čekat na rozhodnutí...
Dám vědět hned jak se něco objeví ve schránce.
Má význam si ještě teď zakládat DS?
Kdyby chtěl někdo pročíst, co jsem jim napsal tak do SZ.
« Poslední změna: 27 Ledna 2016, 17:31:33 od George »
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #32 kdy: 25 Března 2016, 07:34:07 »

Po chvíli klidu přišlo rozhodnutí o vinně... :o
Mohl bych poprosit někoho o pomoc nebo radu jak dát dohromady "rozumné" písemné odvolání? Nikdy jsem nic takového nepsal..

Děkuji.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #33 kdy: 25 Března 2016, 08:20:48 »

Já bych teda nevěděl, zda mám platit 3.000 nebo 3.500 (to bude určitě jeden z argumentů do vaty odvolání)
Edit:
Nevím, co úřad shledává tvrzení o vyčištění zubů a ústní vodě účelovým a zavádějícím. Když Vás zastavila hlídka, byl jste z kontroly nervózní a nesvůj (jelikož Vás policisté stavěli naposledy před 6ti lety, jedná se o naprosto výjimečnou a stresující životní zkušenost) a proto se nikdo nemůže divit, že jste na místě neuvedl všechny skutečnosti, které by mohly mluvit ve Váš prospěch.
Neměli náhodou orgáni sami provést třetí měření, když druhé kleslo?
Není už to, že se mezi prvním a druhým měřením snížila hladina alkoholu dostatečným důkazem, že jste bezprostředně před jízdou nepil? ...
« Poslední změna: 25 Března 2016, 08:45:11 od akit »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #34 kdy: 25 Března 2016, 11:30:01 »

V podstatě už máte všechny body do odvolání výše uvedené, chce to jen, aby někdo uviděl tu bagatelnost. Jde o přestupek, kde se ani nenapaří body, na rozdíl třeba od telefonování za jízdy ap. Ta sankce 6M bez je ve spojení s tím naprosto nesmyslná. O pár km dál (SRN, Rakousko) by se jednalo o naprosto společensky přijatelné jednání a za opicemi jsme spíše my, takže žvanit o společenské nebezpečnosti je pokrytectví, které má zakrýt pravou podstatu silničního fašismu u nás. Já bych to tam v tomhle duchu napsal, ale ne každý je milý sociopat jako já.  :)
Je potřeba to postavit na tom, že nebylo prokázáno řízení pod vlivem alkoholu, že měření nebylo zcela v pořádku a že chybí zavinění (nebyl důvod se domnívat), chybí materiální stránka = jednání musí vykazovat určitou (= orgán musí napsat jakou) míru společenské nebezpečnosti, změřené hodnoty jsou v širším pásmu chyb přístroje (nemusí to být vždy jen 0,04), platnost kalibrace na konci ......

Když jsem to pročítal, tak mě napadlo, že při průměrné rychlosti odbourávání 0,1-0,2 prom/hod (prakticky reakce nultého řádu, rychlost není závislá na koncentraci v krvi) tak za 10 minut (rozestup měření) je to -0,016 až -0,032 (pokud je našinec již na sestupné části křivky = po cca 2h). Při výsledku prvního měření pod 0,3 prom. a dobrém metabolismu, vyšší hmotnosti, intenzivnějšímu dýchání atd. by po 10 minutách, již měl být pokles pod 0,27 atd. , to znamená rozpyl po sobě jdoucích měření vždy větší než 10%.
Takže se vyplatí trvat na 10 minutovém rozestupu měření nebo rovnou po prvním měření odmítnout tento způsob a nechat se odvézt na krev.
Při příjezdu na krev náhle souhlasit s opakovaným měřením (au, já zapomněl na jehlu), to již bude pod 0,24 a pomahači by to měli vzdát, protože riskují, že zkoušku zaplatí.   
http://auto.idnes.cz/mezi-dechovou-a-krevni-zkouskou-nesmi-byt-zbytecna-prodleva-pr5-/automoto.aspx?c=A120502_143646_automoto_fdv
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #35 kdy: 26 Března 2016, 10:17:53 »

Dekuji za Vase reakce a pomoc.
Mohl bych poprosit nekoho z pritomnych o vzor jak by melo odvolani vypadat?
Dekuji.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #36 kdy: 26 Března 2016, 13:38:39 »

Georgi,na to žádný vzor pro konkrétní případ není a místní dobrovolníci nemají kapacitu řešit za někoho, na to jsou soukromé placené služby např. zde chválená www.nezaplatím.cz.
Vzory odvolání = forma je možné tady dohledat, nejlépe vyhledáním WIN případů, kde je použitá korespendence. Z toho lze zkompilovat vlastní odvolání.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6.msg7#msg7
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=642.msg3423#msg3423
https://www.30kmh.cz/index.php?board=5.0  atd.........
 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #37 kdy: 29 Března 2016, 10:47:59 »

BLbý je, že ani v jednom z těch případů nedošlo na odvolání, ale ve svý podstatě si můžeš najít vzor z jekéhokoliv případu, doporučuju obšlehnout mustr odvolání od jkraus222 a pak tam akorát poladit ty body podle toho, co bylo uvedeno výše. Každopádně rozehraný je to myslim snad docela slušně.

Edit: Proběhlo vůbec seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí?

Edit2: Jeden vzor je tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.0
« Poslední změna: 29 Března 2016, 15:23:33 od plikous »
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #38 kdy: 29 Března 2016, 15:36:48 »

Díky, předělám odvolání z  http://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.0  a před odesláním vložím ke kontrole..
Jinak se nikdo neobtěžoval mě kontaktovat ohledně seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí...Je to také možné použít jako další  bod pro odvolání?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #39 kdy: 29 Března 2016, 15:53:13 »

Jakou výzvu byste si, Kefalín, představoval? V protokolu z ÚJ čtu něco jako: Obviněný využil svého práva seznámit se se spisovým materiálem a prohlašuje, že mu byl k tomuto poskytnut dostatečný časový prostor. Ke spisovému materiálu ... bla bla bla ... (odkaz mj. na § 36(3) SprŘ) obviněný uvádí: Byl jsem seznámen se spisovou dokumentací a k věci se vyjádřím písemně. SO ukládá obviněnému lhůtu 15 pracovních dní na zaslání písemného vyjádření ...

Můžete pro zmatení nepřítele použít do odvolání něco jako, že vám měli další výzvu podle § 36(3) v reakci na to vaše vyjádření, zejména jestli v tom vyjádření byly nějaké další důkazní návrhy či jiné zásadní věci. Ale naději na úspěch to nemá, pokud po ÚJ už do spisu kromě vašeho vyjádření nic nepřišlo, tak tuhle povinnost SO splnil.
IP zaznamenána

buchtik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #40 kdy: 02 Dubna 2016, 20:44:50 »

Byl zde úmysl ? Podmínka nutná přestupku ?

Podle odkazu PČR je doba odbourání u desítky piva  hodinu a čtvrt.

http://www.policie.cz/clanek/cas-potrebny-pro-odbourani-alkoholu.aspx

Není to dobrý argument ?
« Poslední změna: 02 Dubna 2016, 20:46:42 od buchtik »
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #41 kdy: 04 Dubna 2016, 19:38:00 »

Dnes odesláno odvolání k rozhodnutí o vinně. Teď budu doufat a čekat...
 Všem děkuji za tipy a rady.
Ozvu se sem až bude něco v poště...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #42 kdy: 04 Dubna 2016, 21:36:01 »

Není to zbytečně brzo s ohledem na aktivní přístup k délce řízení?
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #43 kdy: 04 Dubna 2016, 22:13:23 »

Nevěděl jsem jak dlouho mohu čekat...v rozhodnutí uvádí, že se mohu odvolat do 30-ti dnů od nabytí právní moci, ale řidičský průkaz odezvdat do 5-ti dnů od nabytí...a nabytí právní moci je další pracovní den od doručení.
Myslím, že to na prekluzi stejně nevyjde, když mají na řešení nyní už 2 roky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:alkohol do 0,3
« Odpověď #44 kdy: 04 Dubna 2016, 22:49:54 »

Nevěděl jsem jak dlouho mohu čekat...v rozhodnutí uvádí, že se mohu odvolat do 30-ti dnů od nabytí právní moci, ale řidičský průkaz odezvdat do 5-ti dnů od nabytí...a nabytí právní moci je další pracovní den od doručení. Myslím, že to na prekluzi stejně nevyjde, když mají na řešení nyní už 2 roky.
Omlouvám se, že jsem líný číst celé vlákno a nastudovat kontext případu, ale tento výše odcitovaný odstavec je jeden velký zmatek.

Odvolat proti rozhodnutí se můžete do 15 dní od jeho doručení. Kde jste vzal tu 30-denní lhůtu? Jestli byla v poučení, tak to je vadné poučení se všemi z toho plynoucími důsledky (viz § 83(2) správního řádu).

Právní moci nabyde správní rozhodnutí buď marným uplynutím odvolací lhůty všem osobám, které měly právo odvolání podat, nebo doručením potvrzujícího rozhodnutí o odvolání poslednímu z účastníků, bylo-li odvolání podáno. Tj. pokud je doručeno den D, tak posledním dnem pro podání odvolání je D+15 (plus případný posun na pracovní den) a právní moc při nepodání odvolání nastane D+16. Pokud se už doručuje potvrzující rozhodnutí o odvolání, tak právní moc nastane ten den, kdy je doručeno, nikoliv až následující den.

Suspenzivní účinek má podané odvolání vždy (u přestupků ho vůbec vyloučit nejde a u ostatních deliktů bych o tom dost pochyboval), takže ten zákaz a s ním související povinnosti (odevzdat ŘP, zaplatit pokutu ...) bude třeba řešit až po právní moci.
IP zaznamenána