30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42531 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #45 kdy: 02 Července 2018, 21:45:06 »

To je otázka, každý úřad i úředník si to dělá po svém. Někdo předvolává k podání vysvětlení, někdo k ověření podpisu...:)
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #46 kdy: 02 Července 2018, 22:15:21 »

aha, když nedorazí tak jednoduše vydrbou a hodí zpátky na provozovatele předpokládám? Toho donutí jak zaplatit když vlastně nabonzoval a splnil občanskou povinnost?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #47 kdy: 03 Července 2018, 20:09:41 »

Nejdůležitější odpovědi jste dostal, teď už nezbývá než to vyzkoušet :)
IP zaznamenána

Kdosi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #48 kdy: 23 Července 2018, 16:56:19 »

Zdar a sílu.
Od MP Brno přišla Výzva k podání vysvětlení, zábor veřejného prostranství. Četl jsem postupy a některá vlákna s radami (díky za ně!) a chtěl bych si jen zrekapitulovat, zda je tento postup stále aktuální:
- lísteček ignorovat
- výzvu MP ignorovat
- výzvu Magistrátu nebo MČ vyřídit buď písemně nebo osobně a odmítnout vypovídat
- uvidí se, co dál, pravděpodobně bude zastaveno pro důkazní nouzi, protože imho nemají nic, jen fotku auta

V tuto chvíli váhám, zda by nebylo lepší odmítnout vypovídat už MP. Jasně, nezaměstnám kolečka v mašině, ale má to ještě jinou nevýhodu?

Předem díky za vaše pohledy na věc.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #49 kdy: 23 Července 2018, 17:46:33 »

Hezká a správná rekapituace.

Já už jsem ve fázi "uvidí se, co dál", takže jak se něco dozvím, poinformuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #50 kdy: 23 Července 2018, 17:58:42 »

V tuto chvíli váhám, zda by nebylo lepší odmítnout vypovídat už MP. Jasně, nezaměstnám kolečka v mašině, ale má to ještě jinou nevýhodu?

Hlavní nevýhoda je že to je ztráta času.. když to budete ignorovat tak výsledek bude úplně stejný.

Při ignorování je šance že se to vyřeší úplně samo.. když budete ignorovat a MP to pak zahodí.
Naopak nevýhoda povídání si s MP je že když to nezahodí tak budete ještě odpírat vysvětlení na úřadě a budete to psát dvakrát.
IP zaznamenána

Kdosi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #51 kdy: 23 Července 2018, 19:44:34 »

Pánové, díky za info. Nyní tedy vzhůru do té příjemnější fáze boje s hydrou - čekání, co bude.
IP zaznamenána

Houmr

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #52 kdy: 24 Srpna 2018, 11:50:14 »

Opravdu tohle můžou?    ,,Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažného důvodu žádosti nebo výzvě podle odstavce 1, může být předvedena." Chtějí po mě vysvětlení k incidentu o kterém nic nevím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #53 kdy: 24 Srpna 2018, 12:04:49 »

Dopisy od MP ignorujeme - nemají vůbec právo předvolávat k podání vysvětlení.
PČR může předvést, ale prakticky se to neděje.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #54 kdy: 24 Srpna 2018, 13:36:43 »

Houmr:
Policie teoreticky může, ale asi nikdo nebude předvádět kvůli dopravnímu přestupku..
Strážník teoreticky nemůže ani předvolávat k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #55 kdy: 26 Srpna 2018, 21:05:54 »

ahoj,


Parkoval jsem více dní nepřerušovaně na jednom místě a přišel mi klasicky 361/ 2000 sb § 25 3 zákona
(3) stání nejméně 3 m pro každý směr jízdy - to jsem tu řešil pár příspěvků zpátky, protože jsem tak parkoval více dní nepřerušovaně,
nakonec sem se na to vykašlal a zaplatil 500 jak ovce, protože jsem jel na dovolenou a co se skoro po 2 měsících stalo?

Ted už rovnou magistrát (proč to zas napřed neposlalo městapo??)  poslal výzvu na 361/ 2000 sb § 27 r) parkování na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci.

To mě dostalo, protože jak píšu parkoval jsem tam cca5 dní, potom co sem volal na magistrát, "příjemná" úřednice říkala, že to prostě MP posílá postupně a je to jiná věc, že můžu zkusit podat vysvětlení abych nemusel platit další pokuty co MP nachystá, když ochotně platím :D
Podotýkám, že v dopisech je pokaždé jiné datum kdy byl přestupek zdokumentován, takže mě tak asi můžou osolit i opakovaně i když by to asi šlo sloučit..

Takhle to zní jako brutální pYrátění :D ale ničemu sem nepřekážel a 2 auta doprotivky, by tam těžko projela současně i bez mého parkování :D a ta vegetace byla hromada bláta po zimě :D Dostalo mě, jak to fikaně pošlou s odstupem, přesně jak to tu popisujete..

Ještě mi řekla, že v současné době tam už nic víc nevidí, ale neví co za hodinu zas donesou :D Nějaké nápady? Krom toho, že sem blb a měl se předtím bránit? ulici a přibližné místo vám klidně pošlu pokud to pomůže :D škoda, že se někdo solidní neživí rozporováním (ne majkjepan) radši bych dal dohromady 1000kč někomu slušnému, když vidím jak úřad a MP pracuje a miluje papír, díky...

IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #56 kdy: 26 Srpna 2018, 23:24:40 »

Zivi. Ctete to tu pozorneji. Je tu vlakno o www.nezaplatim.cz.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #57 kdy: 27 Srpna 2018, 11:55:18 »

 Tak ted se mi to extra nevyplatí - Já extra nejezdím takže těch možných 2x 500,- je asi levnější, ale někdo kdo by to dělal jednorázově tyhle sranda akce..
Jinak zpátky k tématu - co teď dělat? má cenu psát něco magistrátu a podávat vysvětlení atp?
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #58 kdy: 27 Srpna 2018, 21:50:40 »

Helmut může být klidně kontaktní : www.clevvermail.com

pk202 - tohle mně hodně zaujalo. Máte s tím nějaké zkušenosti? Pokud to funguje, zcela zásadně by to řešilo situace s Helmutem. Zaujala mě především sekce Hanoi :) :) :)
Chápu to správně že se tam zaregistruju, platím nějaký měsíční poplatek a oni budou přebírat poštu?
To by bylo velice fajn :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #59 kdy: 27 Srpna 2018, 21:58:54 »

Nemám s tím praktické zkušenosti.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8