30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42433 krát)

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #30 kdy: 20 Dubna 2018, 13:50:39 »

ahoj,

nechci plevelit další topic..

MP Brno, výzva k podání vysvětlení: §11  č.553/1991sb.  a klasika parkovačka  §5 odst. 1 písm. g zák. 251/2016 Sb.

Normálně bych to neřešil a jak ovce zaplatil, ale nějak mě naštvalo, že auto tam parkovalo 5dní - žádný lísteček,botička v klidu sem odjel, co mě dostalo, že mi poslali (tedy provozovateli) 2 stejné dopisy ze stejného dne jen se tam lišil čas zdokumentování, papírem se nešetří :D  a žádný formulář na držhubné to mě překvapilo.. Jen do kdy a že osobně mám podat vysvětlení. Nejsme z Brna, takže se divím, že to neřeší držhubným. v místech sem nikoho neomezoval, parkovali tam další residenti.
 auto je psané na rodinného příslušníka.
překvapilo mě formulace, že má nárok na ušlý zisk a nutné výdaje :D

Mám v plánu hodit do koše a zatím neřešit, provozovatel poučen nebavit se pokud budou volat, tak uvidíme jestli přijde něco z úřadu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #31 kdy: 20 Dubna 2018, 14:39:04 »

S MP se nebavíme, tudíž dopis od nich ignorujeme.

Odpustek nepřišel z důvodu, že to zákon neumožňuje, přestupek provozovatele spočívá v nezajištění toho, aby řidič neporušoval ZPPK, nicméně zábor je přestupkem podle jiného zákona. Zadejte si slovo zábor do zdejšího vyhledávače.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #32 kdy: 20 Dubna 2018, 17:00:54 »

díky už si to tu pročítám, takže očekávat možný dopis od úřadu.

Ještě se hloupě zeptám, proč přišli 2 dopisy za 1 jeden, jen jiný čas zjištění? :) kdybych teoreticky zaplatil(nemám v plánu)
Můžou zkusit na mě hodit to stejné? parkoval sem tam týden, je divné, že je tam jen tento den.. dost možná jen nějaký aktivní soudruh z ulice.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #33 kdy: 23 Dubna 2018, 12:25:28 »

Stání na jednom místě je jeden přestupek. To ale ve fázi výběru odpustků nikdo neřeší - jistě to mohla agregovat už MP, než to předala úřadu, a i úřad z toho mohl/měl vygenerovat jen jeden odpustek, ale to by zřejmě bylo pracné a hůře by se to automatizovalo. Pokud odpustek chcete zaplatit, tak by asi šlo uhradit jeden a k tomu druhému úřadu napsat, že jde o stejné porušení, a pokud by úřad přesto chtěl přestupek řidiče či provozovatele projednat, bránit se tím, že odložení podle § 125h(5) ZPPK má meritorní povahu a zahrnuje celý skutek.

Pokud odpustek platit nechcete, nemá smysl se tím trápit - jestli se případ dostane do nějakého přestupkového řízení, tak si pohlídejte, jak je to vyhodnoceno (zda jako jeden skutek, dva skutky, o kterých se vede společné řízení atd.)
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #34 kdy: 29 Června 2018, 15:16:42 »

To: hh  díky za odpověď

Tak se měsíc s měsícem sešel a přišla výzva provozovateli vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku k uhrazení určené částky od m.u. Brno
je to za 500kč

Teď se zeptám co je jednodužší a více osvědčené - platit se mi nechce, ale nejsem provozovatel vozidla, to je rodinný příslušník, nechci ho do toho tahat, aby nemusel navštěvovat úřad fyzicky, nemáme to kousek. Jedině, že by provozovatel prásknul mě, což nic neřeší stejně bych tam třeba teoreticky musel

Jak moc je zasekaný MU Brno? když jsem slyšel, že Pha na to víceméně kašle když se člověk brání?

Mám tedy varianty pokud jsem dobře četl:
aktivní přístup k délce řízení (60dní) -úřad to poslal 18.6 tuším 20.6 už si to provozovatel převzal bohužel, jak poznám kdy se úřad o přestupku dozvěděl-to je datum v hlavičce dopisu?

Podat vysvětlení. Když je to na úřad daleko tak můžete i písemně - Napráskat se tedy a zaplatit
Nepodat vysvětlení. Napíšete jim že v dané věci odpíráte podat vysvětlení. - Pak se to tedy překlopí do sprdele a už je to za 1000kč minimálně že?
Další obrana je tedy Helmut, Deathmut, mrtvola, ping-pong
« Poslední změna: 29 Června 2018, 15:36:33 od mr.zacek »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #35 kdy: 29 Června 2018, 20:05:41 »

Ta výzva došla vám, ačkoliv nejste provozovatel???
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #36 kdy: 29 Června 2018, 23:45:52 »

Ta výzva došla vám, ačkoliv nejste provozovatel???

ne, přišla provozovateli - možná jsem to hloupě napsal, ale řeším jak to co nejelegantněji a bez menší námahy vyhrát či hodit do autu.. i s ohledem na provozovatele..  ping pong asi moc nemá cenu
Mám možnost zasílání do UK kde žije jeden známý pyrát v podnájmu jen tam nemá trvalé bydliště což sem pochopil, že nevadí :) takže řeším co teď nejvíc funguje..

Do nedávna jsem byl ovce, tohle mě naštvalo, protože na autě žádná botička,upozornění.. zaparkoval jsem v odlehlé uličce kde parkovala evidentně i hromada místních napůl na trávě- v pohodě tam šlo projet
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #37 kdy: 01 Července 2018, 14:55:11 »

odpověděl by mi někdo na ty dotazy nahoře? co teď aktuálně funguje atp? díky
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #38 kdy: 01 Července 2018, 19:22:11 »

Pokud byla Výzva adresovaná provozovateli čili rodinnému příslušníkovi, ale vy to za něho řešíte?

Takže tím pádem je tu alternativa Helmut - řeknete že rídil. Jemu dojde dopis a on se dozná. Je potřeba mít schránku ke které se dostanete. Pokud nebydlíte někde v paneláku, tak si ho nestěhujte k sobě domů.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #39 kdy: 01 Července 2018, 21:42:47 »

Tak Magistrát v Brně po napráskání od MP se ozve cca do 3 měsíců a pak už reagují cca do měsíce...
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #40 kdy: 01 Července 2018, 23:29:46 »

ano byla výzva adresovaná provozovateli - rodinnému příslušníkovi a já to za něj řeším, protože on ten pyrát není :)

známý Helmut žije v cizině s funkční schránkou-jak moc se v praxi ověřuje kdo na adrese bydlí a jak moc reálný musí být Helmut? Pochopil jsem,že musí mít doručovací adresu,jméno, příjmení a trvalé bydliště? Tak kde ho vzít ať to neházím na toho známého :)

Jak moc je velká šance, že to budeme muset řešit fyzicky na místě s příslušným úřadem? Protože co jsem četl některé příspěvky tak se úředník ani neobtěžuje někdy poslat to na adresu v cizině.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #41 kdy: 02 Července 2018, 12:16:24 »

Helmut může mít i doručovací adresu v ČR. Provozovatel řekne (ne Vy!!) že řídil ten a ten Helmut s adresou v ČR. A mezitím se Helmut sám i dozná.

Úředník taky není blbec a každý se s tím vypořádává po svém. Může to spadnout na Přestupek provozovatele, může být nakonec udělena Helmutovi pokuta, může to celé vyšumet do ztracena...

A pak dokazovat kde udělal úřad chybu, to bude součástí až odvolání...

Těžko říct jak to dopadne ale teď jste na tahu Vy...
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #42 kdy: 02 Července 2018, 13:55:17 »

jde o to, že jinou adresu nemůžu použít, jak jste psal pokud nebydlím v paneláku nestěhovat k sobě domů... taky mi to přijde složitější pro úřad posílat to do zahraničí-otázka odkud bych posílal dopisy já :)

jak se to řeší dál když to spadne na přestupek provozovatele a jak když je udělena pokuta Helmutovi když neexistuje?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #43 kdy: 02 Července 2018, 19:38:26 »

Tak určitě se v okolí najde něco opuštěného, tam hodit schránku a tu fyzicky vybrat. Dopis do zahraničí posílá úřad, ne vy.

Když to spadne na přestupek provozovatele, tak to začíná na 1 500 Kč a tam to už řeší výhradně provozovatel, vy osobně je už nezajímáte. Může Vám být ale udělena plná moc k zastupování.

To je právě ono, on Helmut neexistuje ale dostane pokutu. Samozřejmě když neexistuje, nelze to po něm reálně vymáhat a po provozovateli už vůbec ne. A co je s Helmutem, kdo ví...:)
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #44 kdy: 02 Července 2018, 20:49:10 »

chápu, že dopis do zahraničí posílá úřad, ale ptám se jestli je možné, že udám fiktivního Helmuta v zahraničí i s přístupnou schránkou v zahraničí, že je to větší opruz pro úřad+se na to třeba rovnou vykašle, protože prokoukne o co jde :)

Plán je, že pokud úřad pošle lejstra do zahraniční schránky Helmut požádá mě o zastupování třeba... nebo by Helmut zrovna když posílá dopis a komunikuje s úřadem bydlel v bydlišti s provozovatelem..

A ptám se - stále mi to není jasné, proč někdy úřad neexistujícího Helmuta spolkne - spravedlnosti učiní za dost, tedy nehodí to zpátky na provozovatele, když Helmut nezaplatí i když komunikoval.. A jindy zase klidně hodí zpátky na provozovatele, protože Helmut neplatí.

A nejdůležitější otázka - úřad nemá žádnou možnost jak zjistit jestli Helmut opravdu existuje? když na místě v zahraničí není přihlášen atp?

Ze zkušenosti jaké jsou šance na výhru s Helmutem? :D
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8