30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42502 krát)

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« kdy: 09 Června 2015, 09:39:03 »

Ahoj, už mě začíná trochu štvát jednání MP Brno, cca každého půl roku mě obešlou s nějakým "sranda" dopisem za parkování, vždy parkuji v rámci slušnosti a ohleduplnosti vůči ostatním řidičům, což se nelíbí městapu, protože občas u toho nerespektuji dopravní značení. Zatím jsem to prostě řešil vždy tím, že to bylo jenom za dvě kila a platil jsem, no po čtvrtém dopisu, který mi byl doručen a ve kterém jsem strašlivý zločinec, protože jsem si dovolil v 22:13 parkovat jinak, než si městapo představovalo a přitom rozhodně ohrožil životy miliardy nevinných koťátek, takže mi došla trpělivost a chci se bránit. V příloze zasílám, to co mi bylo doručeno a dle zevrubného čtení zde na fóru mám asi ignorovat a čekat co se bude dít dál, je to tak? Bude to mé poprvé nenechat si srát na hlavu a jsem ochoten do toho jít i s tím, že prostě nějakou tisícovku zaplatím, když všechno zesloním, ale budu chytřejší a znalejší při jednání s úřady, jakékoliv rady či poznatky k tomuto konkrétnímu případu si rád vyslechnu. Na závěr přikládám odkaz na mapy, kde jsem v daný čas příčně parkoval, lísteček za stěračem jsem tenkrát neměl, když jsem odjížděl.
https://www.google.cz/maps/@49.185118,16.639527,3a,75y,193.07h,65.4t/data=!3m4!1e1!3m2!1sHx52BFhKXlqDPAGmf7QTAA!2e0!6m1!1e1
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2015, 09:46:42 »

Vítejte :).
Vždy je krásné, když se ovečka utrhne ze stáda a nenechá se oholit :).
IP zaznamenána

Peterer

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2015, 11:49:57 »

Zdravím, mě přišlo něco podobného od MP před pár dny.  ŽÁDOST O POTŘEBNÉ VYSVĚTLENÍ DLE USTANOVENÍ § 11 ZÁKONA č. 553/1991 sb. Žádám Vás, abyste se dne XX dostavil k potřebnému vysvětlení...Co nastane, když se nedostavím? Předem děkuji za info
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2015, 14:56:12 »

Určitě trénujte, protože teď jde jen o pár korun. Ale v momentě kdy se chytnete do vtipné rychlostní pasti typu měřená 30 ve městě za špatně viditelnou značkou (viz Praha Zálesí) může jít o řidičák a tam je každá zkušenost k nezaplacení...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2015, 15:11:25 »

Na cancy od městapa se vůbec nereaguje a jejich pamflet se hází do koše, ti zkušenejší ho použijí na podpal, aby byl alespoň trochu k užitku.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2015, 15:26:08 »

... mi došla trpělivost a chci se bránit.......
Doporučuji shánět do zásoby přítele cizince s doručovací adresou. Vy splníte zákonnou povinnost a napráskáte řidiče a oni jsou na osobu vzdálenou krátcí z mnoha důvodů, které si zde v rámci sebevzdělání dohledáte.
IP zaznamenána

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2015, 10:43:49 »

Děkuji za příspěvky, zatím tedy na empíky házím bobek, počkám až něco přijde od magistrátu (pokud tedy vůbec), změnu stavu budu hlásit.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 11 Června 2015, 17:26:47 »

 Kverulant: No, osoba vzdálená má určitě své kouzlo když už o nich tentokrát nechceme slyšet a jen to chceme hodit "do popelnice", ale neřeší "školení" pro případ opravdového problému kdy jde o ŘP a jste na místě ztotožněn. Na základě pár zkušeností bych v případě takovéto ptákoviny dal přednost plnotučnému jednání (diskuse o mat. znaku, trvání na správném postupu řízení, navrhování  dk, seznamování se s podklady, další dk, nějaký pěkný judikát, omluvenky, odvolání,..., prekluze? ) čímž orgánu mj. opět odebereme nezanedbatelnou část zdrojů (služba ostatním) a na konci budeme řádně proškoleni za své poctivě odvedené daně...
 Takže s MP se nebavíme, čekáme na dopis od magistrátu a pak buď hrdě sám za sebe plnou nálož dokud o nic nejde a ev. tentokrát i prohrát nebo holt jen Helmut...
Edit: Kašlat na hrdost, i Helmut se dá protáhnout celým rízením.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 18:05:00 od MS02 »
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 11 Června 2015, 17:44:15 »

Takže s MP se nebavíme, čekáme na dopis od magistrátu a pak buď hrdě sám za sebe plnou nálož dokud o nic nejde a ev. tentokrát i prohrát nebo holt jen Helmut...

Já bych raději hrdě zastupoval Helmuta, pokud by mě tím pověřil. Pak si můžu plnotučné jednání užít beze strachu o svou linii. :-)
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 11 Června 2015, 17:57:27 »

Nebo vlastně tak, hrdě a tvrdě hájit Helmuta jako kdyby byl muj vlastní...  :P Bral jsem to původně po linii nechat to na Helmutovi, ať si ho pak honí kde chtějí i s výpalným a neztrácet tím čas.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 18:05:56 od MS02 »
IP zaznamenána

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 16 Října 2015, 10:37:12 »

Zdravíčko, takže se konečně ozval i magistrát, dokonce soudružka inženýrka nadepsala ručně složenku s pokutou, stále platí, že se chci poučit a naučit, takže teď co, jinak do promlčení zbývá 6 měsíců.
Selský rozum říká naprášit helmuta, kterého neobešlou nebo bude nekontaktní, pak SprDel, kde budu zdržovat a bavit se.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 16 Října 2015, 10:46:41 »

Helmut může být klidně kontaktní : www.clevvermail.com
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2015, 11:21:49 »

Teoretické cvičení k diskuzi - lze tento "přestupek" překlopit na sprdel?
Podle mého nikoli - řidič vozidla se nedopustil "neoprávněného zastavení nebo stání", tedy porušení
- DZ B 28, B 29, V 12c, V 12d,
- obytná zóna mimo parkoviště,
- minimální vzdálenost od přechodu/křižovatky,
- minimální vzdálenost od kolejí,
- most, horizont a podobné spíše extravilánové fajnovosti,
- minimální průjezdní profil,
anžto vozidlo stálo na parkovišti. Pouze nedodržel P 11c a parkoval jako na P 11b, přičemž minimální průjezdní profil pro jednosměrku zachoval, vozovka je tam široká 7 m.
Očekávám protiargumentaci, co může úřad vymyslet, že do sprdele poslat lze - kromě tradičního protože proto (i nesprávná orientace vozidla je neoprávněné stání).
Navíc se mi vůbec nepřipadne, že nastal nějaký materiální znak přestupku, ale to by asi byla sázka na špatnou kartu, kterou všichni včetně NSS smetou.

« Poslední změna: 16 Října 2015, 12:07:41 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 02 Listopadu 2015, 11:05:19 »

Fautzi:

nějaký posun/postup? Jak si reagoval, co jsi odepisoval? Jsem na tom podobně...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2015, 11:41:00 »

nenym: Vaše úvaha je podle mého názoru správná. Materiální aspekt bych uplatnil až v odvolání, ke kterému by ale nemělo dojít, protože to nemohou překlopit na sprdel.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8