30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42426 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #15 kdy: 02 Listopadu 2015, 13:10:38 »

Pozor, v Brne Mestapo nahrava vse co reknete - je to asi vsem jasne, ale jen pripominam.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #16 kdy: 02 Listopadu 2015, 13:32:48 »

To je dobře, tím pádem nahrávají i to, že nepoučili :-)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #17 kdy: 02 Listopadu 2015, 13:34:07 »

…ale v případě, že dojde k porušení zákona (překročení pravomocí) ze strany městapa, tak záznam vzhledem k technické poruše není k disposici.  ;D
Proto je vhodné si udělat i vlastní záznam pro případ potřeby.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #18 kdy: 09 Listopadu 2015, 16:23:54 »

Nechci zakládat nové vlákno a jedná se o stejnou výzvu, tak zkusím tady.
Známé přišla výzva k podání vysvětlení. Trochu mne překvapilo, že se nejedná o žádost o výpalné. Jde o žádost o podání vysvětlení podle §11 ods 1) zákona č 553/1991 Sb. Jde o překročení rychlosti v jednom nejmenovaném městě.
Jde mi o několik věcí.
1) na výzvu MP nereagujeme a počkáme co napíše ouřada, je to tak?
2) Není to ve výzvě a dle popisu si myslím, že nešlo o automatizovaný prostředek. Zřejmě nasatvená projnožka sbírající fotky. Na streetview není vidět buzerbudka, ale třeba jsou fotky staré a toto je novinka. Nicméně pokud není automatizované, nejde překlopit na SprDel a tedy s emůže případně odpovědět, že k tomu nemám co říci (minimálně dle poučení na konci).
3) Pokud by šlo překlopit, mohl by fungovat český Helmut. Tedy s bydlištěm zde a následným odstěhováním. Mám v hlavě, že pokud se zahájí řízení o přestupku, nemůže se překlopit na SprDel. Pletu se?

Děkuji za odpovědi.

IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #19 kdy: 09 Listopadu 2015, 19:08:24 »

Nechci zakládat nové vlákno a jedná se o stejnou výzvu, tak zkusím tady.
Známé přišla výzva k podání vysvětlení. Trochu mne překvapilo, že se nejedná o žádost o výpalné. Jde o žádost o podání vysvětlení podle §11 ods 1) zákona č 553/1991 Sb. Jde o překročení rychlosti v jednom nejmenovaném městě.
Jde mi o několik věcí.
1) na výzvu MP nereagujeme a počkáme co napíše ouřada, je to tak?
2) Není to ve výzvě a dle popisu si myslím, že nešlo o automatizovaný prostředek. Zřejmě nasatvená projnožka sbírající fotky. Na streetview není vidět buzerbudka, ale třeba jsou fotky staré a toto je novinka. Nicméně pokud není automatizované, nejde překlopit na SprDel a tedy s emůže případně odpovědět, že k tomu nemám co říci (minimálně dle poučení na konci).
3) Pokud by šlo překlopit, mohl by fungovat český Helmut. Tedy s bydlištěm zde a následným odstěhováním. Mám v hlavě, že pokud se zahájí řízení o přestupku, nemůže se překlopit na SprDel. Pletu se?

Děkuji za odpovědi.

1) s fízlama se nebavíme
2) to se uvidí, momentálně je v módě prohlašovat i růčo měření v režimu automatického měření za automatizované, podle výzvy počítám, že to zkusí, což nic nemění na bodu 1)
3) nepleteš, ale musí to být ve stádiu, kdy mají konkrétní osobu, vůči které je zahájeno řízení (ideálně, když se po obeslání Helmut přizná a projeví dostatečnou lítost nad svým hrůzostrašným zločinem)

fascinuje mě, jak zmrdi už rovnou tvrdí, že byl spáchán přestupek (rozdíl mezi podezřením a spácháním očividně nechápou) a jak to mají posichrovaný rovnou SPRDELí v závorce... to je teda svoloč
IP zaznamenána

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #20 kdy: 28 Ledna 2016, 09:49:17 »

Omlouvám se, že jsem si nenašel čas aktualizovat tento případ, ale měl jsem závažné rodinné záležitosti.

Jinak k věci, víceméně se nic nehnulo, asi je magrosrát zaneprázdněn. Abych předešel zeslonění tohoto případu rozhodl jsem se využít kontaktního Helmuta (adresa i schránka je dostupná, dostanu vše co tam přijde) s tím, že bych se v případě rozjeté SPRDELe hrdě bil za jeho práva. Mno proto jsem osobně došel na dopravu a udal tam Helmutka, nechal si vystavit potvrzení a kopii mého udání a odešel. Od té doby ticho po pěšině, ke schránce se pošťačka ani na kilometr zatím nepřiblížila, takže na to asi zatím úřední šiml ani nesáhl, jak to tak vypadá na samotnou akci asi nedojde neb se blíží prekluze. Pokud by se něco událo hodím UPDATE.

Doplnění: Jinak pro všechny co tápou, jako jsem tápal já, na nedoporučené cancy od MPíků či magistrátu OPRAVDU nereagujeme! Prostě to hodit do koše či si s tím vytřít prdel, začínáme konat, až dojde doporučeně zebroidní obálka (ta s pruhem).
« Poslední změna: 28 Ledna 2016, 09:54:20 od Fautzi »
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #21 kdy: 19 Března 2016, 10:07:32 »

Vmáčknu svůj dotaz sem, přijde mi zbytečné zakládat nové téma:

- přestupek byl kvalifikován jako zabor veřejného prostranství a neměla by jít uplatnit sprdel
- auto není napsáno na mě, ale věc řeším já
- listecek za stěračem a nedoporučené dopisy od MP byly ignorovány, ted přišel doporučený dopis (předvolání k podání vysvětlení)

Postup:
- provozovatel nyní doporučeně pošle dopis s tím, že odmítá v této věci cokoli sdělovat (vzor tady je)
DOTAZ- toto odmítnutí poslat na identickou adresu z jaké došlo předvolání?

Pokud to náhodou neodloží tak bude následovat odpor proti případné výzvě k uhrazení výpalného a poté plná moc na moji osobu abych jim na projednání sdělil, že provozovatel samozřejmě ví, kdo auto řídil, ale odmítá se ve věci jakkoli vyjadřovat.
Mělo by být téměř jisté, že to skončí pro důkazní nouzi.

Je to tak správně?

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #22 kdy: 19 Března 2016, 14:02:34 »

Pokud je kvalifikace "zábor veřejného prostranství", tak je to správně. Je to o tom spousta vláken (vyhledavač vpravo nahoře), např.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2280.msg20561#msg20561
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #23 kdy: 21 Března 2016, 15:20:20 »

Každopádně pokud je to předvolání zase od městskejch opic, tak rovněž ignorovat. Od úřadu neignorovat a poslat odmítnutí vypovídat na tu samou adresu.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #24 kdy: 26 Března 2016, 21:51:35 »

Předvolání je od úřadu jedné městské části města Brna,
pak je tam uveden kontakt na nějakého právníka jako úředně oprávněnou osobu co to vyřizuje.
Ztratil jsem obálku ve které dopis přišel, tak jsem ted trochu zmaten kam to teda poslat.... Na adresu toho úřadu?
« Poslední změna: 26 Března 2016, 21:54:44 od Sandro »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #25 kdy: 26 Března 2016, 22:11:39 »

Předvolání je od úřadu jedné městské části města Brna,
...Na adresu toho úřadu?
To bude nejlepší.   :)
Budou to identifikovat podle čísla jednacího. Aby jste předešel pokutičce za nespolupráci, tak se musíte nějak vyjádřit, třeba takto :
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg11961#msg11961
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #26 kdy: 26 Března 2016, 22:56:42 »

Děkuji, z toho jsem čerpal když jsem si to sepisoval.

Technická: i kdybych jim to nenapsal a oni mi zkusili napařit pokutu tak musí být přeci strašně jednoduché jim ji omlátit o hlavu, nebo se pletu?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #27 kdy: 26 Března 2016, 23:08:37 »

Pokud chcete vést těch řízení více, tak s chutí do toho. Akorát, že protistrana to dělá za Vaše prachy a v pracovní době.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #28 kdy: 26 Března 2016, 23:23:59 »

Přiznám se, že takovou odpověd bych tady nečekal. Protistrana to může dělat za mé (naše) peníze, ale pokud nebude narážet na soustavný odpor tak tenhle fašismus a neoprávněné vymáhání peněz od ovcí bude jen sílit.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #29 kdy: 27 Března 2016, 00:42:58 »

Děkuji, z toho jsem čerpal když jsem si to sepisoval.

Technická: i kdybych jim to nenapsal a oni mi zkusili napařit pokutu tak musí být přeci strašně jednoduché jim ji omlátit o hlavu, nebo se pletu?
To záleží na detailech a hlavně na tom, jestli opravdu tu pokutu uloží a jak bude vypadat příslušné rozhodnutí a jeho odůvodnění. Obecně jestliže v okamžiku, kdy žádají po někom vysvětlení, už měli indicie o tom, že daná osoba je ve skutečnosti z nějakého přestupku či deliktu podezřelá, tak by pořádkovou pokutu neměli ustát, protože i když se předvolaná osoba bez omluvy nedostaví, lze důvod jejího počínání presumovat a považovat to za součást práva na obhajobu.

Velmi častá situace je předvolání k podání vysvětlení jakožto jistá forma nátlaku, úřad ve skutečnosti vůbec nechce nějaké vysvětlení, ale chce občanovi promluvit do duše a přimět ho k vyřešení přestuku před úředníkem blokově. Což může někdy být win-win situace, protože pro přestupce je to levnější a ouřada má čárku a nemusí sepisovat plné rozhodnutí ani čelit opravným prostředkům. Je to poněkud kontroverzní postup, akademici se přou o tom, jestli je takové dodatečné blokové řízení vůbec zákonné, nicméně je naprosto zjevné, že v takové situaci nepřichází pořádková pokuta v úvahu.

Pokud si ale úřad obhájí, že v dané procesní situaci opravdu potřeboval od jisté osoby vysvětlení a nešlo tedy ani o záminku, ani zbytečné předvolávání osoby, která bude následně obviněna, ani o zjevně bezúčelný postup (srov.
I.ÚS 1849/2008) tak při ignoraci předvolání je možné, že si udělenou pořádkovou pokutu úřad celkem bez problémů ustojí.

Je tedy vždy jistější nějak zareagovat. Je vcelku jedno jak, protože ať to bude sebevětší blábol, už budou mít problém dávat pokutu za bezdůvodné nedostavení se.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8