30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno - Podání vysvětlení  (Přečteno 42528 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #60 kdy: 27 Srpna 2018, 22:18:49 »

Nevadí. Při nejbližžší příležitosti vyzkouším a poreferuji. Mohl by to být celkem zásadní přínos pro budoucí Helmuty. Takové řešení mě vůbec nenapadlo. Zkusím se poohlédnout i po jiných "konkurenčních" službách. Myslím, že Váš nápad ohledně existence takovýchto služeb je opravdu celkem zásadní. Samozřejmě to něco stojí, ale možnost mít 100% Helmuta pro každého někde v tramtárii může posunout spoustu budoucích případů zcela jiným směrem. Osobně jsem taky Helmuta použil, ale bohužel nekontaktního, takže to neklaplo. Tohle je perfektní řešení. Váš příspěvek jsem zachytil náhodou a divím se, že to tady ještě někdo nerozvedl. Je to myslím stěžejní věc v polovině zde řešených případů. Takže díky za tip.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #61 kdy: 27 Srpna 2018, 22:30:38 »

Mohl by mi někdo odpovědět na ty dotazy nahoře?  :) jak tedy postupovat? díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #62 kdy: 28 Srpna 2018, 11:37:45 »

Mohl by mi někdo odpovědět na ty dotazy nahoře?  :) jak tedy postupovat? díky
Ano..

nakonec sem se na to vykašlal a zaplatil 500 jak ovce, protože jsem jel na dovolenou a co se skoro po 2 měsících stalo?

Zjistil jste že když zaplatíte jak ovce tak se úřad zaraduje a bude chtít další peníze..

Jde o to co přesně jste zaplatil.. jestli pokutu na MP a nebo odpustek "výzva k uhrazení určené částky"..
..a za co jste to zaplatil.. jestli to byl stejný paragraf..

pochopil jsem to že přišla výzva k uhrazení určené částky (odpustek) kterou jste zaplatil a teď přišla další výzva k uhrazení určené částky.

Jestli to tak je tak asi nejlepší bude druhou výzvu ignorovat a počkat co úřad udělá..
když pošle příkaz tak podáte odpor.
A v řízení budete argumentovat.. a nebo teoreticky můžete už v odporu.. že řízení nemělo vůbec být zahájeno protože jste za stejný přestupek už zaplatil odpustek a úřad to má podle zákona odložit.

Asi jim to můžete poslat i hned, ale jestli vám pošta doručuje normálně a nehrozí že pošlou příkaz a vy zmeškáte lhůtu k podání odporu tak bych počkal co úřad udělá.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #63 kdy: 28 Srpna 2018, 11:59:07 »

asi sem to špatně napsal..

Zaplatil jsem až na výzvu od úřadu (na výzvy od městapa sem nereagoval) a to bylo za stání nejméně 3 m pro každý směr jízdy

Ale teď mi přišla zase výzva od úřadu za parkování na silniční vegetaci, jen přišla rovnou bez dopisů od MP

a hlavně tam už figuruje jiné datum kdy byl přestupek zdokumentován, protože jsem tam parkoval více dní nepřerušovaně

Takže si říkám aby mi kdybych zas zaplatil ještě nepřišel nějaký nesmysl co mi přihodí  za další den třeba.. a nebo snad platil za každý den z týdnu co sem tam parkoval :D
« Poslední změna: 02 Září 2018, 17:50:55 od mr.zacek »
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #64 kdy: 02 Září 2018, 17:52:02 »

Mohl by se k tomu někdo ještě vyjádřit? jestli můžou poslat ještě další pokuty za další dny, či co třeba napsat na úřad..
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #65 kdy: 02 Září 2018, 19:03:18 »

No a co by nemohli? Můžou vám toho naposilat ještě hromadu. Co dělat už bylo řečeno, Helmut nebo platit nebo udat sebe zkusit rozporovat přestupek.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #66 kdy: 02 Září 2018, 19:17:48 »

Přišlo mi, že 2M mi nerozumněl jak sem to napsal: A v řízení budete argumentovat.. a nebo teoreticky můžete už v odporu.. že řízení nemělo vůbec být zahájeno protože jste za stejný přestupek už zaplatil odpustek a úřad to má podle zákona odložit.


Protože sem sice zaplatil, ale jiný odpustek (stání) a teď přišla silniční vegetace, ale s jiným datem..  Teoreticky jde zaplatit a pokud přijde ještě něco za další dny argumentovat, že jsem tam parkoval nepřerušovaně..v podstatě i ta úřednice tvrdila, že by to šlo napsat takhle ve vysvětlení když jim to pošlu.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #67 kdy: 02 Září 2018, 19:37:15 »

Pokud jste tam opravdu nepřetržitě stal mezi prvním a druhým zadokumentovanim, tak dle rady 2M ignorujte druhý odpustek. :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #68 kdy: 02 Září 2018, 23:40:39 »

Já jsem to pak pochopil, ale stejně se moje doporučení nemění..

Obvinění z dvou různých přestupků je horší pozice.. protože zákon neříká jasně když jeden skutek vykazuje znaky více přestupků tak jestli úřad může a nebo nemůže poslat více odpustků..

dá se argumentovat že logicky by to jít nemělo a zejména když úředník dávkuje odpustky a počká až ovčan zaplatí a pak mu pošle další přestupek tak to je špatně..
..ale to asi u úředníků nepochodí..

ale přestupek provozovatele je když
Citace
nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.
..i když porušení pravidel řidičem má znaky více přestupků současně tak je to jeden skutek a provozovatel jen jednou nezajistil dodržování pravidel..
..a na stejný paragraf se odkazuje i odpustek a tak na jeden skutek řidiče má být jeden odpustek..

..to bude pozice provozovatele.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #69 kdy: 03 Září 2018, 20:50:33 »

ano přišly 2 výzvy  s různými přestupky i daty spáchání.. máte pravdu a já budu vyčkávat uvidím jestli pošle odpor a já potom příkaz.

Řešil tu někdo něco podobného? Btw posílá to postupně a s prodlením na úřad sama MP, nebo to úřad provozovateli schválně posílá postupně?

Ještě naivní otázka je nějaká možnost, že sem si přitížil, když sem se při komunikaci s úřednicí přiznal, že sem tam defakto parkoval a vysvětloval situaci?
Věc se má tak nejsem provozovatel, ale 1. odpustek byl placen z mého účtu.. Asi těžko na úřadu nahrávají tel. hovory? + Při té hromadě pYrátů se kterými musí bojovat je to asi fuk :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #70 kdy: 03 Září 2018, 22:36:29 »

ano přišly 2 výzvy  s různými přestupky i daty spáchání.. máte pravdu a já budu vyčkávat uvidím jestli pošle odpor a já potom příkaz.

Sice mají různé datum spáchání, ale asi v řízení dokážete že to je stejné parkování.. a nebo spíš úřad nedokáže že to není stejné parkování..

..z fotek obou přestupků asi bude poznat že auto stojí pořád stejně..


Ještě naivní otázka je nějaká možnost, že sem si přitížil, když sem se při komunikaci s úřednicí přiznal, že sem tam defakto parkoval a vysvětloval situaci?

Asi ne.. neformální přiznání které nemá podepsané ani zdokumentované není důkaz.. a úřad asi nebude mít ani zájem řešit řidiče.. bude to chtít hodit na provozovatele.
teoreticky by od vás úřad mohl chtít podání vysvětlení a formální přiznání..

Ale když by to úřad hodil na přestupek provozovatele a byl by důkaz o tom přiznání tak to můžete otočit proti nim..
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #71 kdy: 04 Září 2018, 09:27:37 »

Citace
Asi ne.. neformální přiznání které nemá podepsané ani zdokumentované není důkaz

Sice je to asi hodně velké Sci-Fi, ale napadá mě, pokud ta úřednice, které jste to sděloval nebyla totožná s úřednicí, která to řeší a řekli si to někde na kafíčku, mohla by teoreticky úřednici vyslechnout, což by mohlo jako důkaz sloužit.. Jak ale říkám, je to asi velký Sci-Fi

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #72 kdy: 04 Září 2018, 18:30:09 »

I když to bude ta stejná tak to může stačit jen na předvolání k podání vysvětlení..
..když to pak popřete tak nic nemají.
IP zaznamenána

mr.zacek

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #73 kdy: 04 Září 2018, 21:46:23 »

Dobře, zatím díky za info.. chtěl sem napsat odmítám podat vysvětlení, ale budu jen čekat co udělá..

Výzva provozovateli vozidla k zaplacení určené částky
-při ignorování hrozí: zahájení správního řízení s provozovatelem

Takže můžou rozjet i sprdel, nebo rovnou příkaz?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno - Podání vysvětlení
« Odpověď #74 kdy: 05 Září 2018, 12:04:50 »

Takže můžou rozjet i sprdel, nebo rovnou příkaz?

To je to samé.. když rozjedou SprDel tak první úkon bude asi příkaz.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8