30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: údajná škoda na cizím autě  (Přečteno 10591 krát)

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #15 kdy: 22 Května 2020, 10:40:56 »

Tak zakoupil jsem Xiaomi Mi Note 10, a to hlavně kvůli foťáku. Rozhodoval jsem se mezi novým foťákem a telefonem s dobrou kamerou a nakonec to dopadlo takhle. Jak nahrát hovor jsem zatím nezjistil, v režimu telefonu nevidím žádné příslušné tlačítko, ale snad se to časem podá. Já v přístroji  využívám jen telefon a kameru/foťák. SMS zprávy nepíšu vůbec, protože u starého tlačítkového telefonu to byl vopruz. Jednou jsem se odhodlal napsat SMS kamarádovi do Itálie, bylo to docela dlouhý, psal jsem to asi 1/2 hodiny a když jsem to chtěl odeslat, tak jsem zjistil, že jsem to všechno napsal do kolonky, kde mělo být číslo příjemce. Tak to byla moje poslední SMS. I předtím jsem psal tak 2-3 ročně.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #16 kdy: 22 Května 2020, 10:57:14 »

Kdyz clovek je na volaci obrazovce, uz vytaci, tak je tam ikona s textem nahrat hovor (note 4 5 6), ale je mozny ze to kvuli cemusi ta funkce u novejsich zmizela
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #17 kdy: 22 Května 2020, 11:00:01 »



Xiomi to maj default rovnou tlacitko u hovoru, pokud vim uz od Note 4ky
To má jen u mobilů s úpravou systému - MIUI, nebo jak se to nazývá. U mobilů s čistým androidem to nemá.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #18 kdy: 22 Května 2020, 11:05:07 »

Ano, je to vlastnost Xiaomi telefonu x nádstavbou MIUI.

Dále pak k poškození vozu. Řešil jsem něco podobného. Paní mě odřela a ujela (mám video). Když se mi jí povedlo kontaktovat tak si prý toho nebyla vůbec vědoma a na svém autě neměla ani škrábanec. Já měl odřený nárazník.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #19 kdy: 22 Května 2020, 11:58:47 »

Já bych řekl, že vozidla vyráběná tak před 20 a více lety mají silnější plechy v karoserii a kvalitnější lak než ta současná, takže odřou a promáčknou klidně plech na druhém autě a na vlastním je to bez poškození laku.
« Poslední změna: 22 Května 2020, 12:11:17 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #20 kdy: 22 Května 2020, 12:21:54 »

To můžu potvrdit, mám koncern z r. 2000 a když mě někdy předloni vzal nový caddy, měl celý díl na přelakování (místy až na plech), já lak rozleštil pastou ze sady na světla a není to skoro poznat.
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #21 kdy: 22 Května 2020, 13:05:17 »

Moje auto má přední blatníky z plastu, když se na to zatlačí rukou, je to poměrně poddajné.
Telefon: na mém telefonu žádná taková ikona není. Možná se tam musí něco doinstalovat,  nedovedu si představit, že takovýto telefon neuměl nahrávat hovor.
IP zaznamenána

robertSVK

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #22 kdy: 22 Května 2020, 16:15:37 »

nedovedu si představit, že takovýto telefon neuměl nahrávat hovor.

GDPR.

Odoslané z motorola one pomocou Tapatalku

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #23 kdy: 22 Května 2020, 17:09:53 »

iPhone to neuměl nikdy a ani dnes po tom, co Andorid 11 toto snad zase vrátí nativně. Přitom volat nějaké callcentrum=budete nahráváni, nebo zavěste. Nahrávku ale nikdy neslouží, pokud ji potřebujete pro podložení svých tvrzení.

Jsou snad ale handsfree, co toto umí, nebo pak docela drahé služby, které vlastně spojí 3 čísla s tím, že jedno je záznamník.
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #24 kdy: 26 Května 2020, 07:36:36 »

S pánem jsme byli domluveni na včerejšek, ale vůbec se neozval. Tak možná to tímto skončilo.
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #25 kdy: 27 Května 2020, 15:51:19 »

Dnes se pán ozval, byli jsme zjistit situaci na místě. Původně tvrdil, že je to servané na plech a potřebuje to nechat rychle spravit než to začne rezivět. Skutečnost - čárka asi 5 cm na plastovém nárazníku,  takže musím připustit, že tohle je možné způsobit aniž si toho člověk všimne. Foto přikládám. Na mém autě je něco, co by tomu snad mohlo odpovídat ale je to skoro o 2 cm výš než na jeho autě. Tuto čárku on identifikoval jako zdroj poškození, s tím, že tam je vidět jeho barva. Já jsem ji tam neviděl, což on zdůvodnil, že to asi smyl déšť. Kromě toho moje auto je 14 let staré, takže si asi dovedete představit, že takových čárek je tam  víc. Co mi ale dělá největší pochybnosti o mém zavinění, je že on zaparkoval v pátek ve 23,00 hod. Já jsem tam zaparkoval  asi v 7,45. On poškození zjistil  v 8,30 když s autem odjížděl do práce. To znamená, že mezi 23,00 a 7,45 tam mohlo parkovat xy dalších aut. A dodám, že v naší ulici se prázdná parkovací místa moc nevyskytují.
Pán říkal, že teď chtěl auto prodat (je poměrně zánovní) , ale toto poškození mu podstatně sníží cenu, protože jinak je nedotčené. Půjde na konzultaci do servisu, co se s tím nechá dělat. Měl jsem z něj dojem, že by si rád nechal přelakovat celý nárazník kdybych mu to zaplatil. Ještě před tím, než jsem poškození viděl, jsem čekal, že to bude chtít řešit přes pojišťovnu  ale o tom ani slovo. Pokud by poškození bylo závažné, tak by ani jiné řešení vlastně nepřipadalo v úvahu, ale u takovéto banality si asi uvědomil, že by se tím pojišťovna odmítla zabývat - i když nevím nemám s pojišťovnami zkušenosti. Jako viník nehody jsem tam byl jen jednou a to už je víc než 20 let.
Takže rovnou do háje jsem ho neposlal, uvidíme s čím ještě přijde.

IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #26 kdy: 27 Května 2020, 17:48:28 »

Soudní znalci porovnávají stopy navzájem, tzn. musí souhlasit výška, směr a rozsah poškození.
Takovýto škrábanec nevznikl plochou nárazníku, něco by tam muselo vyčnívat.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #27 kdy: 27 Května 2020, 19:35:34 »

To vypadá podobně, jako když mě naše sousedka obvinila z toho, že jsem jí naboural do rezatých vrat. Akorát šrám byl zhruba v úrovni prsou a byl od malty :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #28 kdy: 27 Května 2020, 20:47:13 »

Tam někdo mohl klidně projít s taškou ze který čumělo něco ostrýho. Jinak u noveho auta tohle neni banalita, v DE jsem zazil u kolegy parkovaci sram a pojistovna plnila pres 1,4 tisice euro, skoda byla na citigu :) , sram bych okem nenasel. Panovi bych rekl ze to ohlasite na pojistovnu, pojistovne reknete ze ste tam parkoval a ze to mozne je, ale ze si nejste jist vyskou sramu, nafotil bych vysku a delku sramu na vasem aute s metrem v ruce. Bud to budou plnit a nebo to prosetri a odmitnou plneni. Dal bych se tim nezabyval, ztrata casu.

Takovýto škrábanec nevznikl plochou nárazníku, něco by tam muselo vyčnívat.
Ja tam dole vidim jeste dalsi tri lehky cary, ale imho to mozne je.
« Poslední změna: 27 Května 2020, 20:50:12 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #29 kdy: 28 Května 2020, 07:57:32 »

At pan pouzije strejdu googla, todle mu retusnou na pockani za par drobnych, mnohem vetsi mista me staly litr
IP zaznamenána