30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STOPka  (Přečteno 2665 krát)

Heretik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
STOPka
« kdy: 02 Června 2020, 20:03:39 »

Zdravím,
7.3. kolem 2h v noci mě zastavila hlídka, že prý jsem nezastavil na STOPce https://www.google.com/maps/@49.4899201,16.6548238,3a,75y,189.06h,101.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKVdxiJB-RmYBG5ymufF7tw!2e0!7i16384!8i8192. Nevyjadřoval jsem se, jenom řekl že to chci řešit ve správním. Poprosil jsem známou, ať se tam jde podívat a zjistila, že značka je otočená o 90°. Bohužel nemám fotku. Ale klidně by mi to dosvědčila.
Minulý týden došel příkaz. Byl jsem prohlédnout spis, je tam video, z budovy rychlého občersvení asi 200m daleko. Z videa vypadá, že auto, které je na záběrech nezastavilo, ale kvalita je otřesná, vůbec není poznat co je to za auto.
Budu podávat odpor.
Kterým směrem myslíte, že bude nejlepší se pokračovat?
1) nezastavil jsem, protože Stopka nebyla vidět, nejsem místní a neznám to tam.
2) zastavil jsem na videu auto na asi vteřinu zmizí za keři.
3) auto na videu může být kdokoli.
případně nějaká kombinace.
Přikládám spis a video, ale je v nějakém formátu bezpečnostních kamer .g64x a nepovedlo se mi jej převést do něčeho normálního.
Díky za rady.
Edit: video v mp4
« Poslední změna: 03 Června 2020, 11:26:19 od Heretik »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2020, 20:15:55 »

Zkuste zajistit fotku značky.
Můžete jet oba body.. "žádná STOPka nebyla vidět a mám pochybnost že na videu je moje auto".
IP zaznamenána

Heretik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2020, 20:20:10 »

Značka už je spravená, ale od místního jsem zjistil, že bývá otočená docela často.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2020, 20:24:12 »

Na nestandardním formátu souboru se už podařilo vyhrát.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2020, 22:09:49 »

Dokazuje orgán a vaše body 1 a 2 mu pomáhají, zejména přiznání v 1. Bod 3 je správně. A čí je ta kamera? Fízlů nebo bufetu?

g64x je formát jakési šmírovací zmrdofirmy Genetec. Mají vlastní prohlížeč ke stažení, z něho prý lze konvertovat do mp4. Jede to jen na woknech od mikrošitu, ty jsem vyhodil před 20 lety, tak nemohu pomoct.   
IP zaznamenána

Heretik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2020, 11:29:49 »

Kamera je měšťáků, už se mi video podařilo převést, vložil jsem to do prvního příspěvku, díky.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2020, 13:02:39 »

Je tam někde uvedeno, ze kterého dne to video je? Tohle může být natočeno klidně 13.11. v 5 odpoledne.... :)

Pokud mi zákon ukládá, že mám zastavit tak, abych měl do křižovatky náležitý rozhled, tak jsem mohl stát klidně někde (kde ještě auto nezabírají kamery), jsou 2 ráno a světla vidím na kilometr, takže jsem podmínku splnil.. Teoreticky.
« Poslední změna: 03 Června 2020, 13:05:07 od hp racing »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2020, 13:35:52 »

No tyjo. Jestli je to všechno co mají...

Docela jako opravdu hodně by mne zajímalo, jak a kdo zjistil značku vozu. Chvíli mi trvalo, než jsem rozklíčoval postavení kamery a že se nejedná o to první auto, ale o náznak, že by mohlo kdesi v dálce existovat nějaké jiné.

Takže já bych oznámil, že ze záznamu není vůbec zřejmé, kdy se to mělo stát, tudíž cokoliv dalšího je zcela bezpředmětné. Navíc absolutně není zřejmé o jaké auto se jedná, stejně vypadají všechna auta kromě kamionu a parní lokomotivy (a ta by byla poznat jen kvůli vyšší kouřivosti).
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2020, 14:05:29 »

Pokud dobře koukám, to auto na videu co jede od kamery jsou ozbrojené opice, a ty blikající pixely na konci asi budou zastavovací manévr. (?) Což by SO v kombinaci s výpovědí opic mohlo stačit... Asi by to chtělo ujistit se stran toho časového razítka ve videu - při přehrávání v rámci nahlížení do spisu tam bylo nebo ne?

(Offtopic: pokud by se podařilo zdokumentovat výpověď známého, že ta značka bývá otočená často, nebylo by od věci jít cestou že ji opice otáčejí schválně a pak číhají, na videu je krásně vidět jak bezdůvodně zpomalují  ;D )
« Poslední změna: 03 Června 2020, 14:09:25 od plešoun »
IP zaznamenána

Heretik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:STOPka
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2020, 09:02:08 »

Díky za odpovědi. Je to jak píše plešoun, na konci videa začali blikat. V původním videu čas a datum uvedeno je. Značku zjistili policajti při zastavení.
IP zaznamenána