30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: údajná škoda na cizím autě  (Přečteno 10653 krát)

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
údajná škoda na cizím autě
« kdy: 21 Května 2020, 13:38:52 »

Dobrý den,
prosím o radu nebo spíše názor:
V neděli jsem našel za stěračem zprávu, že jsem měl při parkování poškodit jiný vůz - poškrábání laku. Vše prý je zdokumentované a bude požadovat náhradu škody. A tel. číslo poškozeného.
Moje stanovisko je, že kdybych se při parkování o někoho otřel, určitě bych si toho všiml a pak bych to byl já, kdo nechává zprávu za stěračem. Já si ale ničeho nejsem vědom. I kdybych připustil, že jsem si toho nevšiml, tak na mém autě by taky musely být nějaké stopy, ale není tam nic, co by tomu odpovídalo. Takže jsem se rozhodl nereagovat. Podotýkám, že na autě nemám tažné zařízení ani žádné rámy nebo něco podobného.
Dnes byla za stěračem další zpráva, že si auto nechá opravit na moje náklady a půjde s tím na policii.
Takže teď přemýšlím, jestli dále nereagovat - když jsem přesvědčen, že jsem nic nezpůsobil, nebo dotyčného kontaktovat. Zase bych si v místě bydliště nechtěl zbytečně dělat nepřátele. Ale pokud na mém autě skutečně nejsou žádné stopy po střetu, není mi jasné o co by se dotyčný chtěl opírat a jaké asi může mít k tomu důkazy.
děkuji za názory    Stan
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2020, 13:53:55 »

V dnešní době bych byl obezřetný a situaci si ověřil.
- zavolat na to číslo a chtít doložit důkaz, že bylo poškozeno Vašim vozidlem
  ( ono to mohlo být tak, že dotyčný poškození utržil jinde a jinak a teď se jen snaží
   hodit vinu na někoho, kdo se třeba nebude nijak bránit - takový autophishing)
  no a buď dodá relevantní důkazy a pak si sám vyhodnotíte další postup a nebo
  se už neozve ( a zkusí to třeba příště na sousedovo auto)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2020, 13:55:27 »

No hlavne si cele svoje auto dukadne nafotit co nejdrive. A pak mu odepsat neco ve smyslu, ze na vasem aute nejsou zadne znamky kontaktu, a ze dotycnou zpravu povazujete za vydirani podle paragrafu ...... a ze na policii pujdete sam. nazdar banan
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2020, 14:06:33 »

Urcite ho zkontaktovat a zjistit co je to za cloveka. Evidentne vase auto zna a vi, kde priblizne parkujete. V takovou chvili ho uplna ignorace muze vyprovokovat k tomu, aby vam vuz nejak poskodil. Toho bych se bal nejvic.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2020, 14:41:39 »

Situace není tak komplikovaná.  Je možné, že vaše vozidlo, ať už ho řídil kdokoliv, bylo účastno nějakého škodového děje. Pak je pozitivní, že to poškozený v prvním kole zkouší řešit bez účasti jakékoliv státní složky a tedy bez veškerých zde na webu popisovaných "bonusů" typu pokuty, ujetí od nehody atp. Protože je výzva opakovaná, také bych zavolal na sdělený telefon údajného poškozeného (přičemž bych si hovor pomocí nějaké aplikace nahrál). Minimálně budete vědět, kdo je ta druhá strana, což se vám může hodit. Také se dozvíte, jak to bylo zdokumentováno a má-li to reálný základ.
Pokud si to dotyčný nechá opravit a teprve potom s tím půjde na fízlárnu, rozhodně to bude špatný postup, ale protože ani nekontaktoval vašeho pojistitele z POV (kterému zmíněné důkazy mohl předložit) uvažuje možná jednoduše a situaci nehrotí. Zavolejte mu a
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #5 kdy: 21 Května 2020, 14:47:29 »

Tak nafotit mě dnes po druhé zprávě napadlo taky a udělal jsem si video kolem celého auta. Že by ho napadlo udělat nějakou pomstu, to už mě napadlo taky a to by nebylo moc příjemné.
Tento hovor bych chtěl nahrát, ale potíž je v tom, že nejdřív musím zjistit, jak se dělá. Až do minulého týdne jsem totiž používal 10 let starý tlačítkový telefon a v tomto novém "chytrém" telefonu se vůbec neorientuji. Takže nejdřív musím zjistit, jak se to dělá a pak zavolám. Všem děkuji za rady, o dalším vývoji budu informovat.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2020, 14:57:59 »

Ja bych to s tim nahranim vubec nehrotil, vy nevite ani koho nahravate. Normalne bych mu napsal zpravu, ze si nejste vedom zadneho poskozeni ze byste se urcite ozval jako prvni, ale ze pripoustite ze se tak stat mohlo napr. pokud parkoval nekdo jiny a zda je mozne uvest kdy a kde a co (napr. ze se zeptate zeny) a ze ste si nevsiml zadneho poskozeni na vasem aute, ale ze to urcite chcete resit pokud k necemu doslo.

Odrit nekomu auto je otazka sekundy a clovek to nemusi ani citit nebo jinak vnimat, stane se to snad kazdemu. Pokud je nekdo presvedcen o vasi vine, tak to s nim urcite reste, oba se muzete mylit. Ignorace je imho asi nejhorsi reseni, pokud se ten clovek snazi domluvit a nevola hned fizly pro nejake podezreni.

edit: nepiste ani neuvadejte v telefonatu ani ve zprave konkretniho ridice, jen ze vystupujete jako provozovatel (prevence pred pokutou), pokud by se ptali fizlove na ridice (pokud by ke kontaktu s nimi neci blbosti doslo) tak reknete ze vite kdo a kdy auto ridil, ale ze to odmitate sdelit.
« Poslední změna: 21 Května 2020, 15:01:27 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #7 kdy: 21 Května 2020, 15:20:59 »

Tak jsem s pánem mluvil, hovor proběhl v klidu. Teď je pracovně mimo, jsme domluveni, že situaci vyřešíme v pondělí. Tak jsem na to zvědav, protože tvrdí, že jsem to určitě byl já a že má odřeninu až na holý plech. Přitom na mém autě není nic. Myslíte, že je možné, aby jedno auto bylo odřené na holý plech a na druhém nebylo nic vidět?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #8 kdy: 21 Května 2020, 16:29:08 »

to neni i kdyby to bylo nejakou gumovou casti (nejaky auta maj gumovy pruhy na boku ci narazniku) tak by na nem byla videt barva a on by tam mel nejspise cerny cmouhy, ale ne na plech. moznost je kouli, ale to byla promacklina ne odrenina.

tipuju ze ho odrela nejakej tranzit nebo nejaka dodavka, ty to neresej, parkujou jak prasata a odrvany sou ze vsech stran
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #9 kdy: 21 Května 2020, 19:37:10 »

tipuju ze ho odrela nejakej tranzit nebo nejaka dodavka, ty to neresej, parkujou jak prasata a odrvany sou ze vsech stran
Zajimava uvaha, by ste mohl delat kriminalistu.  :)

Myslíte, že je možné, aby jedno auto bylo odřené na holý plech a na druhém nebylo nic vidět?
Ano i ne, predstavil jsem si treba situaci ze v noci parkuju nekde za deste, rano jede nekdo jinej (za deste) 150km, vezme to na wapku a barva se smeje. Teoreticky to mozne je, u starsiho auta (napr. u meho) bych si toho nejspis ani nevsiml, nicmene pokud ma nekdo novy mercedes a resi kazdou tecku, situace je asi take jina.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #10 kdy: 21 Května 2020, 23:19:03 »

Tento hovor bych chtěl nahrát, ale potíž je v tom, že nejdřív musím zjistit, jak se dělá. Až do minulého týdne jsem totiž používal 10 let starý tlačítkový telefon a v tomto novém "chytrém" telefonu se vůbec neorientuji.
K mému velkému překvapení mi nový mobil (prosinec 2019) nahrává rovnou všechny hovory sám od sebe. Nic jsem kvůli tomu nenastavoval. Poslední Android, Xiaomi. Jeslti je to vlastnost všech novějších chytrých mobilů, nebo nějaké špecifikum, fakt netuším.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2020, 05:24:13 »

Není. Android 10 má nahrávání hovorů většinou zakázané od Google.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #12 kdy: 22 Května 2020, 07:49:26 »

nekolikanasobna zkusenost na vicero autech  :-\

tipuju ze ho odrela nejakej tranzit nebo nejaka dodavka, ty to neresej, parkujou jak prasata a odrvany sou ze vsech stran
Zajimava uvaha, by ste mohl delat kriminalistu.  :)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #13 kdy: 22 Května 2020, 07:51:38 »

Tento hovor bych chtěl nahrát, ale potíž je v tom, že nejdřív musím zjistit, jak se dělá. Až do minulého týdne jsem totiž používal 10 let starý tlačítkový telefon a v tomto novém "chytrém" telefonu se vůbec neorientuji.
K mému velkému překvapení mi nový mobil (prosinec 2019) nahrává rovnou všechny hovory sám od sebe. Nic jsem kvůli tomu nenastavoval. Poslední Android, Xiaomi. Jeslti je to vlastnost všech novějších chytrých mobilů, nebo nějaké špecifikum, fakt netuším.

Xiomi to maj default rovnou tlacitko u hovoru, pokud vim uz od Note 4ky
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #14 kdy: 22 Května 2020, 07:52:25 »

Sám sebe citovat a ještě si odporovat?;)

edit: Chybné zobrazení v tapatalk, sorry.
« Poslední změna: 22 Května 2020, 09:30:57 od swenak »
IP zaznamenána