30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: údajná škoda na cizím autě  (Přečteno 10704 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #45 kdy: 28 Května 2020, 15:50:30 »

Souhlas s "gumidos". Nakreslit si, jestli je možné PP nárazníkem škrábnout LZ nárazník tak, abyste nestál zadními na chodníku. Pokud se s tím chcete drbat.
Na citroenu to vypadá jako běžný parkovací lišej, na tom bílém je to ale vryp.
Myslím, že když obejdete parkoviště, budete mít dalších 40 potenciálních viníků... Bych vinu odmítl.

 
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #46 kdy: 28 Května 2020, 21:32:58 »

Pokud je jeho poškozené místo níž než tvoje, tak bych předpokládal, že v jeho autě v době poškození někdo seděl. Nejspíš k tomu došlo tak, že si své auto sám odřel o tvé, když to zjistil, tak si tvé auto vyfotil a teď to na tebe zkouší hodit.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #47 kdy: 28 Května 2020, 21:55:38 »

Už to tu zaznělo. Proč to prostě neoznámíte své pojišťovně? Od toho povinné ručení máte. Ať si to "poškozený" vyřídí s ní. Nevyplňujte ale záznam o nehodě, tím byste potvrdil svou účast na nehodě.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #48 kdy: 29 Května 2020, 07:42:51 »

Pokud je jeho poškozené místo níž než tvoje, tak bych předpokládal, že v jeho autě v době poškození někdo seděl. Nejspíš k tomu došlo tak, že si své auto sám odřel o tvé, když to zjistil, tak si tvé auto vyfotil a teď to na tebe zkouší hodit.

Není to trošku obráceně?
Pokud v autě někdo sedí, tak auto klesne a poškození na voze žalovatele by mělo být vejš, ne?

Já hlavně nevidím sebemenší důvod něco hlásit pojišťovně, když nejsou žádné důkazy a riskovat, že člověk příjde o bonusy.

Takhle se to blbě radí, to by chtělo vidět na živo. Ale jestli šrámy na autě neodpovídají vejškově a jsou pod záhybem nárazníku, tak bych to s ním dále neřešil.

Stačí si dát do google dotaz "odřený nárazník" a přepnout na fotky. Tam je 100 příkladů toho, jak vypadá nárazník, když ho odře auto autu.
Ani jedna z fotek nebude takováhle. Vždy je to sedřená plocha, nebo jen nejvíce vyčuhující místo. Ale nikdy vryp pod záhybem.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #49 kdy: 29 Května 2020, 09:12:35 »

Pravda, obráceně.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #50 kdy: 29 Května 2020, 11:08:04 »

Děkuji všem za názory, rady a připomínky. Ani jsem nečekal, že se taková banalita rozvine v tak širokou diskuzi. Můj postoj se během debaty vyvinul v názor, že se viníkem poškození necítím a ani už s tím nehodlám ztrácet příliš mnoho času. Pokud se dotyčný bude ještě snažit bez účasti pojišťovny ze mně vyrazit nějaký peníz - což od začátku naznačuje - asi ho odkážu na policii. O tom on ostatně z počátku mluvil. Že by chtěl něco sepisovat, to se zatím nestalo. Chtěl jsem si ještě jednou prohlédnout jeho auto, ale není k nalezení. možná je zase pracovně pryč, jako poprvé. Já zase nebudu od pondělí asi 10 dní. Takže uvidíme. Možná je toto můj poslední příspěvek k tématu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #51 kdy: 29 Května 2020, 12:48:15 »

V pojistných podmínkách POV mé pojišťovny je tato nebezpečná formulace, cituji: "oznámit neprodleně pojistiteli a v souladu se zákonem i příslušným policejním orgánům každou škodnou událost, která by mohla být důvodem pro uplatnění nároku na náhradu újmy vůči pojištěnému".

Byl-li bych si zcela jist, že to k nějaké úhradě nikdy nedojde, zapomněl bych. Nebyl-li bych si zcela jist, pojišťovnu bych na tento pokus upozornil s tím, že se vinným necítím a druhou stranu bych na pojišťovnu odkázal. A pak bych také zapomněl  :).
« Poslední změna: 29 Května 2020, 21:24:35 od Jenyk »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #52 kdy: 29 Května 2020, 21:11:35 »

Já sem pojišťovnu kontaktoval. Dokonce sem jí dodal i video záznam, kdy byl jasně vidět kontakt vozidel na parkovišti.
Pojišťovna poslala paní papír a ta to odmítla. Dále to pojišťovnu nezajímalo i kdybych se stavěl na hlavu.

Takže pokud majitel nepotvrdí souhlas se zaviněním, tak pojišťovna plnit nebude. Takže nevidím sebemenší důvod pojišťovnu kontaktovat.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #53 kdy: 30 Května 2020, 14:05:55 »

No pokud by rozhodl soud, pojišťovna by plnila, ale pak by to možná vymáhala po pojištěném, kdyby nedodržel nějakou smluvní povinnost.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #54 kdy: 01 Června 2020, 07:30:15 »

to neni az tak pravda, pojistovna plnit muze, i kdyz pojistnik odmitne a tvrdi ze to je nezavinil, i kdyz to je uredne potvrzeno, aneb jak mi sama sdelila neridi se zadnym zakonem, ani vyjadrenim viny od nejake instituce ... pry nezavisle hodnoti na zaklade ziskanych informaci, protoze ke zjevnemu kontaktu vozidel doslo :))) .... proste instituce, ktera si s benym clovekem vytira prdel, protoze na ni muze az soudni cestou, ale je fakt ze tam prozmenu diky jeji blbosti oholi on ji. :)))
IP zaznamenána