30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: údajná škoda na cizím autě  (Přečteno 10703 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #30 kdy: 28 Května 2020, 08:16:34 »

Můžu nafotit jak vypadá poškrábání plastového nárazníku jiným autem. Tohle je spíš rejpanec.

Navíc původně pán tvrdil, že to má na natočené, ne? Nechal jste si ukázat video? Pokud ne, tak bych ve vší slušnosti pronesl něco jako tohle by mohl říct každej a dál to neřešil.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #31 kdy: 28 Května 2020, 08:28:55 »

taky bych se priklanel k tomu ze to je spise rejpanec necim ostrym nez otreni auta
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #32 kdy: 28 Května 2020, 09:30:13 »

Zkuste si nakreslit situaci,  v jaké pozici byla vozidla v okamžiku údajného vzniku poškození, zda-li se vůbec jedná o reálně možnou situaci. To poškození je umístěno na takovém místě, že si je těžké představit ten střet, navíc ani nevypadá vodorovně (ale možná je jenom špatný úhel focení). Z prvotního příspěvku se zdálo, že poškozený má záznam nějakého nehodového děje, nyní to pak vypadá, že projevil nějaké detektivní vlohy a z existence jednoho z mnoha šrámů dovozuje, že objevil pachatele. S hlášením pojišťovně bych v tuhle chvíli počkal.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #33 kdy: 28 Května 2020, 10:00:37 »

Pám je asi od komediantů.
Vemte metr, změřte výšku šrámu nad zemí. Poté s metrem obejděte svoje auto a podívejte se, co v dané výšce mohlo způsobit tuto rýhu.
Dle mého názoru nic takového na autě nenaleznete (už jen proto, že ze zákona nesmí mít ostré hrany ...) a tohle vypadá jak od hřebíku.
Pokud bych si měl vsadit na příčinu tohoto šrámu, pak bych si dokázal představit, jak se například kolista protahuje s kolem mezi auty
a šlapkou udělá rýhu (ne, nepíšu to sem proto, že spousta lidí zde je alergická na cyklisty  ;D )
Teď koukám na cyklonášlapy jak maj ostrý hrany, a když si vzpomenu, jak se cyklisti s nášlapáckýma botama kybocou při chůzi ...
(Jo vim, Colombo hadr  :D )
« Poslední změna: 28 Května 2020, 10:04:34 od Grave »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #34 kdy: 28 Května 2020, 10:05:46 »

Presne... provozem vozidla takove podelne poskozeny vyrobit nelze, ale kolem nebo nejakym nesenim predmetu ano.
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #35 kdy: 28 Května 2020, 10:40:15 »

Taky jsem byl zvědav, jakým způsobem má pán situaci zdokumentovanou. Ukázal mi 2 fotky. Na jedné je detail jeho auta podobný jako jsem přiložil a na druhé detail mého auta na kterém je taky viditelná spz. Nějaké zdokumentování situace - kdo jak  kde stál asi nemá - ukázal mi jen ty 2 detailní fotky a fotku mého auta považuje za přesvědčivý důkaz. Kromě toho má sklo na displeji telefonu hodně popraskané, takže viditelnost je špatná.
Měřil jsem v jeho přítomnosti výšku obou škrábanců a na jeho autě je to o 18 mm výš než na mém. Nevím jestli tohle se ještě dá zahrnout do tolerance nerovností vozovky - podle něj ano. Poloha škrábanců na obou autech by střetu odpovídala - on vzadu vlevo, já vpředu vpravo, ovšem jen za podmínky, že stál tak jak tvrdí. Naše ulice je v současné době slepá, protože na další křižovatce teď probíhají stavební práce a hodně řidičů parkuje v protisměru. Časové údaje - on zaparkoval v pátek 23,00 a je jisté, že se přitom musel hodně natlačit na auto za ním, protože stál už trochu ve vjezdu do areálu i když ne zas tolik, aby to vadilo provozu. Když mi ukazoval, kde stál, tak jsem se ho zeptal, jestli opravdu stál až takhle a potvrdil to.Já bych se takhle ale nikdy nepostavil. Ale on asi patří mezi ty řidiče, kteří se postaví kamkoliv.Takže je jisté, že nejméně ještě jedno auto mohlo škrábanec způsobit, což on připustil - ale má nezvratný důkaz - fotku. Já jsem za něj zaparkoval asi v 7,45 ráno a v 8,30 on přišel k autu a zjistil poškození. Pro úplnost přikládám ještě fotku mého auta, měla by to být ta delší čárka na spodním okraji pásu pod světlem.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #36 kdy: 28 Května 2020, 10:53:01 »

Chápu z fotek správně, že oba škrábance jsou v "podkosu"?
Ale i kdyby nebylo, pokud nevíte o tom, že byste do něj bouchnul, tak bych se s ním nebavil. Tohle není škrábnutí "plechu o plech"
A pokud to opravdu je o vaše auto, stejně tak mohl nacouvat on do vás.
Takže houpat ano, ale né dokola.
« Poslední změna: 28 Května 2020, 10:55:55 od Grave »
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #37 kdy: 28 Května 2020, 10:58:09 »

Jestli je to v "podkosu", to mě nenapadlo, to se ještě musím podívat. Děkuji za podnět. A že mohl on nacouvat do mě je taky pravda. Já si ale takových čárek nevšímám, moje auto je 14 let staré.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #38 kdy: 28 Května 2020, 11:37:09 »

ja bych se s nim nebavil, na ty fotce jeho auta je videt, ze ta rejha ma stejnou intenzitu takle se to autem udelat neda, to je neco ostreho kovoveho, ten naraznik bude nejspise plast kdyz je tam videt cerna
IP zaznamenána

stan

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #39 kdy: 28 Května 2020, 11:41:03 »

Ano, jeho nárazník je z plastu.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #40 kdy: 28 Května 2020, 12:09:30 »

Proveďte rekonstrukci  ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #41 kdy: 28 Května 2020, 12:31:07 »

A že mohl on nacouvat do mě je taky pravda.
A stocil zadni kola do plneho rejdu a vyrobil si ryhu na zadnim narazniku. Nesikovny to ale ridic. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #42 kdy: 28 Května 2020, 12:35:11 »

Pán má rýho od něčeho ostrého, vy máte rýhu od něčeho ostrého - a kde je to ostré? K tomuhle třením plastu o plast nedojde.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #43 kdy: 28 Května 2020, 12:39:15 »

Pán má rýho od něčeho ostrého, vy máte rýhu od něčeho ostrého - a kde je to ostré? K tomuhle třením plastu o plast nedojde.
U noveho auta praveze uplne v klidu. Na Toyota Yaris 2015 odlitl lak kdyz jsem dal wapku moc blizko, a odlitl z neporuseneho mista. Ja bych to fakt tak nerealne nevidel.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:údajná škoda na cizím autě
« Odpověď #44 kdy: 28 Května 2020, 13:28:19 »

Přesně jak nakreslil Grave, jak by se asi auta mohla střetnout a vytvořit tohle poškození, když u obou je škrábanec v podkosu? Spíš bych věřil tomu, že se někdo mezi auty protahoval a škrábnul obě najednou. Pokud bych chtěl být hodně slušný, domluvil bych s pánem postavení aut těsně k sobě, ať mi ukáže, jak by se to mohlo stát. Pokud by nesouhlasil, tak ať si trhne nohou..
IP zaznamenána