30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Frýdlant podruhé - znovuotevření  (Přečteno 12605 krát)

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Frýdlant podruhé - znovuotevření
« kdy: 22 Listopadu 2019, 21:07:23 »

Ahoj,tak radost byla předčasná. Před nedávnem jsem obdržel rozhodnutí o ukončení správního řízení tohoto případ (pokud to lze, tak prosím klidně sloučit vlákna):
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8492.45

Moje představa, že tím to končí, byla bohužel špatná. Dnes jsme obdržel rozhodnutí odvolacího orgánu (krajský úřad), že věc vrací k projednání. Přikládám to, co mi přišlo. S tímto jsem se zatím nesetkal a potřeboval bych poradit, co teď. Z toho, co jsem pochopil můžu buď čekat, co se stane, nebo se proti tomuto rozhodnutí odvolat k MDČR. Celé mi to přijde jako stále stejný blábol, protože toto rozhodnutí podle mne pořád řeší to, že došlo k porušení zákazu vjezdu (s čímž nepolemizuji), zatímco já tvrdím, že to nelze postihnout jako přestupek provozovatele.
Budu rád za každou radu.
Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2019, 21:32:48 »

Chápu správně, že proti usnesení SO1 podal sám SO1 námět na přezkum? To je trochu schizofrenní, ne? :-)

Pro začátek podejte blanketní odvolání.

A dejte nám k dispozici i ostatní relevantní dokumenty, zejména pak ono usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2019, 21:51:54 »

Jo, přesně tak to je. SO1 je zjevně odvolal sám proti sobě. Já jsem to po obdržení rozhodnutí o zastavení přestal řešit. Rozhodnutí o zastavení přikládám, zbytek je ve výše odkazovaném vlákně.
Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2019, 22:48:32 »

Podejte si odvolání k MD (nejlépe nejprve blanketní, jak radí shora pan Číkus), a s nejvyšší pravděpodobností můžete na celou věc zapomenout.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2019, 22:51:01 »

A také bych přihodil blanketní odvolání proti tomu usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2019, 23:03:57 »

1. Proč bych se měl odvolávat proti tomu zastavení? Navíc na to už je asi pozdě, ne? To už je přes měsíc staré.

2. Jak by mělo vypadat blanketní odvolání?

Díky

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2019, 23:22:18 »

1. Bylo by samozřejmě lepší se odvolat včas. Já obecně doporučuju podávat opravné prostředky proti úplně každému úkonu. I pokud jde o zastavení řízení. Právě proto, aby si to nemohl SO jen tak lehce rozmyslet (jako v tomto případě). Pokud je podáno blanketní odvolání, musí SO vyzvat k doplnění, lze požádat o prodloužení lhůty, podat námitku podjatosti a jinými způsoby aktivně přistupovat k délce řízení. Navíc lze vzít odvolání zpět (až do rozhodnutí odvolačky).

Sice už uběhla lhůta pro podání odvolání proti usnesení, ale stejně se tím budou muset zabývat, což jim přidá práci.

2. "Podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. XXX. Johny_r, nar. DD.MM.YYYY Ulice číslo, PSČ Město"
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2019, 15:43:49 »

Nemyslím, že odvoláním proti původnímu zastavení by si účastník jakkoliv pomohl. Stejně tak se ani nedozvíme, co předcházelo poměrně kuriózní situaci, že sám SO1 nejdřív vydal usnesení a nechal ho nabýt právní moci, a následně se sám obrátil na SO2 s podnětem k přezkumu pro nezákonnost (mohlo jít o nějakou interní kontrolu, mohlo se to OÚO rozležet, nebo si o ten podnět mohl nějak neformálně říct sám SO2, který by sice mohl přezkum zahájit i ex offo, ale pak by musel vysvětlit, jak se o rozhodnutí dozvěděl, přičemž není vyloučeno ani to, že právě odsud).

Původní názor SO1 lze považovat za odchylku ve prospěch obviněného od očekávaného postupu, nebyl důvod ji sabotovat, že skutečně dojde ke zrušení v přezkumu nešlo předjímat. Ani ex post to ale není stejné. Pokud by se odvolal, SO2 mu to zruší a řízení bude pokračovat. Teď zatím pravomocně zrušeno nic není, lze se odvolat k MD, je dokonce přípustná i správní žaloba, a jestli se má věc nakonec také vrátit SO1, mohlo by jednak dojít k promlčení, jednak bude mít účastník proti SO2 už lépe nabito při znalosti použité argumentace.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2019, 15:51:07 »

Taky si myslím, že odvolávat se proti zastavení nemělo smysl (kdo by čekal, že se půjdou sami udat nebo co se tam vlastně stalo?). Nicméně trochu tápu v tom, co se vlastně děje teď. Chápu správně, že řízení s SO1 (Frýdlant) bylo opět otevřeno a pokud se do 5 dnů neodvolám, tak budu pravděpodobně vyzván k návštěvě?
Pokud se odvolám, tak se věc postoupí MD, kde asi nemůžu čekat, že pošlou SO2 do někam, ale nejspíš to bude dlouho trvat. Chápu správně, že pokud podám odvolání formou holé věty bez odůvodnění, bude to trvat ještě dýl, protože budu požádán o nějaké doplnění, které taky nezpracují hned?

A co se stane, když (až) do MD zamítne? vrátí se to opět k SO1?

Zásadní otázka je finanční stránka věci. Není mi úplně jasné, za co všechno tu hrozí poplatek za správní řízení. Když to prohraju ve Frýdlantu, tak je to za pokutu +1000 Kč. Co ale ty dvě další instance (Liberecký kraj, a MD). Těm budu taky případně něco platit za to, že se k nim odvolávám? Jak je to tady?

Díky moc.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #9 kdy: 25 Listopadu 2019, 16:06:26 »

Zatím otevřeno není, rozhodnutí o přezkumu není pravomocné. Pokud se pravomocným stane, vrátí se přestupkové řízení do fáze před SO1 a ten bude muset nařídit ÚJ a doplnit dokazování (mám dojem, že to v odůvodnění přezkumného rozhodnutí SO2 uložil závazným názorem ve smyslu § 97(3) SprŘ).

Odvolání k MD je zdarma. Přezkumné řízení je samostané řízení, jehož předmětem není samotný přestupek, ale přezkoumávané rozhodnutí. Není žádný poplatek za odvolání, ani žádné náklady, resp. náklady si nese každý své a nikomu se neukládá náhrada, protože nejde o řízení vyvolané porušením vaší povinnosti.

Podat blanket je asi dobrý plán. Kdyby to MD náhodou zaignorovalo a rozhodlo bez doplnění, klidně pomůžu se žalobou. Jinak přezkumy údajně ten odbor MD, co zároveň rozhoduje o odvoláních proti mase rozhodnutí o nesprávném parkování a překročení rychlosti o 5 kmh generované celou Prahou, jede v prioritním režimu. Tak když nic jiného, aspoň tuto hypotézu ověříte a zjistíte, co v kódové řeči MD znamená prioritní ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #10 kdy: 25 Listopadu 2019, 16:27:06 »

Nemyslím, že odvoláním proti původnímu zastavení by si účastník jakkoliv pomohl.
Dovolím si nesouhlasit.

Včas podaným odvoláním proti usnesení o zastavení řízení by jej byl schopen podržet v jakémsi neurčitém stavu, přičemž by mohl kdykoli vzít odvolání zpět. Tím by minimálně získal více času.

Pozdě podané odvolání je minimálně dalším úkonem, který umožňuje SO udělat nějakou chybu.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2019, 17:26:56 od hh »
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2019, 16:30:44 »

To je asi fakt, ale kdo by se odvolával proti rozhodnutí ve svůj prospěch s celkem jasnou perspektivou, že se to znovu otevře? Můj cíl je neplatit a mít od nich pokoj. Nijak se v tom nevyžívám, mám na práci lepší věci.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopadu 2019, 17:27:47 »

Včas podaným odvoláním proti usnesení o zastavení řízení by jej byl schopen podržet v jakémsi neurčitém stavu, přičemž by mohl kdykoli vzít odvolání zpět. Tím by minimálně získal více času.
OK, beru, že podáním odvolání s plánem ho vzít zpět se nic nezkazí. Ale kdy ho vzít zpět? Pokud ještě předtím, než je věc postoupena SO2, tak si ani nekoupíte příliš času, ani nepřiděláte nikomu příliš práce (leda nutnost vypravit jednu výzvu k doplnění a dohadovat se o lhůtu - uznávám, že kvůli tomu to snad nějaký smysl má). Pokud chcete co nejvíc času, tak se blbě odhaduje, kdy SO2 hodlá vydat rozhodnutí, navíc pokud se bude odvolací orgán chystat pro nezákonnost zrušit rozhodnutí SO1, už bude mít napsaný draft, a vy mu těsně před jeho vydáním vezmete odvolání zpět, můžete 3x hádat, co asi takový SO2 udělá ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #13 kdy: 25 Listopadu 2019, 17:48:42 »

hh> Když nad tím tak přemýšlím, tak ho asi zpět nebrat. Pokud bude SO2 chtít rozhodnutí SO1 zrušit, tak to udělá tak jako tak i bez odvolání (jako v tomto případě).

Ale při podaném blanketním odvolání lze použít:
- odvolání proti usnesení o stanovení lhůty pro doplnění blanketního odvolání
- žádost o sdělení, kdo bude o odvolání rozhodovat (+ případně námitka podjatosti)
- žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti
- proti rozhodnutí SO2 (ať už bude jakékoli) lze podat žádost o přezkum
- možná ještě něco dalšího

a se spisem je tak manipulováno, možná se podívá i k jiným orgánům, čas běží, zvyšuje se šance na nějakou chybu SO.

edit: A pokud bychom skutečně chtěli vzít odvolání zpět, chtělo by to spáchat zároveň s nahlédnutím do spisu u SO2, aby se mu špatně antedatovalo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #14 kdy: 25 Listopadu 2019, 19:07:08 »

Číkus: Já myslím že lepší cesta než odvolání a pak hned vrácení k SO1 je ta odbočka přes ministerstvo
IP zaznamenána