30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Frýdlant podruhé - znovuotevření  (Přečteno 12602 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #30 kdy: 04 Března 2020, 10:35:30 »

Ještě je varianta podat námitku podjatosti:

Tímto podávám námitku podjatosti proti všem úředníkům Městského úřadu Kocourkov a starostovi městečka Kocourkov ve věci vedené pod č.j. XXX. Dle § 14 odst. 4 správního řádu (dále také jen "SprŘ") tedy až do posouzení námitky podjatosti představeným můžete provádět pouze úkony, které nesnesou odkladu. Jelikož ústní jednání je úkonem, který odklad snese, nemůžete jej provést. To je také důvod, proč se na vámi nařízené ústní jednání DD.MM.YYYY nedostavím, jelikož nemůže proběhnout. Až vyřešíte podjatost (a pozor na správné určení představeného!), předvolejte mne laskavě znova.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #31 kdy: 04 Března 2020, 10:44:54 »

Díky,
kdybych začal pokusem o předání do místa bydliště, můžu si říct kam to chci nebo prostě "do místa bydliště"? Jde o Prahu, takže jestli je to na úřad městské části nebo na magistrát. Předpokládám, že bych to měl poslat tak, aby to dostali před termínem ústního jednání. Znamená to pak, že se tím jednání ruší a oni musí vydat rozhodnutí o předání/nepředání?

Pokud jde o nepřijití, předpokládám, že se musím nějak omluvit, resp. nějak je informovat o tom, že se nehodlám dostavit a proč. Jaký je postup?

A k té podjatosti. To musím asi nějak zdůvodnit, ne? Jak? A kdo o tom rozhoduje? Podjaté jsou samozřejmě všechny radnice, jejichž ekonomický zájem je vybírat pokuty do rozpočtu, takže nepředpokládám, že by to mohlo mít jiný než zdržovací efekt.
EDIT: Teď jsem si přečetl §14 správního řádu, kde je přímo napsáno, že "Úřední osoba není vyloučena podle odstavce 1, pokud je pochybnost o její nepodjatosti vyvolána jejím služebním poměrem nebo pracovněprávním nebo jiným obdobným vztahem ke státu nebo k územnímu samosprávnému celku." Takže podávat podjatost na úředníky radnice proto, že jsou úředníky radnice, která má pokutu vybrat, odporuje tomuto ustanovení. A podle dalšího odstavce nelze podat podjatost na starostu (Ustanovení předchozích odstavců se nepoužijí pro vedoucí ústředních správních úřadů.). Nebo starosta není vedoucí ústředního správního úřadu?

Díky moc.
« Poslední změna: 04 Března 2020, 10:51:05 od johny_r »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #32 kdy: 04 Března 2020, 16:52:00 »

Ohledně žádosti o přesun do místa bydliště je způsob formulace vcelku nedůležitý, neboť Vám stejně nevyhoví. Proti usnesení o nepřesunutí ale můžete podat odvolání, čímž se věc pěkně větví a nabývá na nepřehlednosti. To je dobré, SO má víc práce a víc příležitostí udělat nějakou chybu. Navíc na úřadech nebývají zaměstnáni příliš chytří lidé.

Neúčast na ústním jednání není nutné nějak oznamovat nebo se omlouvat. Účast je Vaším právem, nikoli povinností.

Námitka podjatosti je obstrukční technika, nečekejte, že by podjatost uznali. Je to ale opět možnost, jak je zdržet, přidat jim práci, nechat je udělat chybu. Při takovéto blanketní námitce by měli vyzvat k doplnění důvodu a pak také specifikování, kterých konkrétních osob se námitka týká (tehdy ještě nebyla v zákoně ta výjimka o služebním poměru).
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #33 kdy: 04 Března 2020, 17:03:41 »

Asi to nechápu, ale když dostanu předvolání k nařízenému ústnímu jednání, tak se nemusím dostavit? Podle tohoto to tak nevypadá.
http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-2-hlava-6-dil-4-paragraf-59
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #34 kdy: 04 Března 2020, 17:07:01 »

Vy jste (jako obviněný) skutečně dostal předvolání k ústnímu jednání? To není příliš obvyklé, spíše posílají něco jako vyrozumění o nařízeném ústním jednání.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #35 kdy: 04 Března 2020, 17:13:10 »

Ano, jmenuje se to předvolání a úřad "předvolává obviněného k nařízenému ústnímu jednání" tehdy a tehdy...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #36 kdy: 04 Března 2020, 17:18:12 »

Možná by šlo zkusit odvést pozornost od samotného přestupku reakcí ve stylu "neomlouvám se, nedostavím se, očekávám pořádkovou pokutu za neuposlechnutí předvolání".
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #37 kdy: 04 Března 2020, 17:43:56 »

Jako fakt? Udělat úmyslně něco, za co hrozí další flastr? Co to jako řeší? Nechápu.
V tomto momentě mi jde o to, jestli existuje způsob, jak tam nemuset jezdit. Nic jim stejně sdělit nechci. Všechno už mají v dopisech, co v různých fázích řízení dostali a jsou ve spisu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #38 kdy: 04 Března 2020, 17:53:15 »

Jako fakt. Jak jsem už napsal, mohlo by to odvést pozornost úředníka. Navíc, pokud by se takto protiprávně pokusili pokutu uložit, byl by tady legitimní důvod pro námitku podjatosti.

Pokud Vám jde jen o to, abyste tam nemusel jezdit, pak můžete:
a) nejezdit tam a neomlouvat se
b) nejezdit tam a omluvit se
c) zkusit někoho pro ústní jednání zplnomocnit (začít můžete třeba tady)
d) něco jiného

Vložte sem to předvolání.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #39 kdy: 04 Března 2020, 18:02:43 »

1. Vzhledem k rychlosti s jakou úkony následují se domnívám, že moc nehrozí, že by tam nějak ztratili nit.
2. Proč uložit protiprávně? Za nedostavení se pokutu uložit můžou, ne?
3. Co vyplývá z uvedených možností?
4. Můžu tam poslat dopis s tím, že se vyjadřovat stejně nebudu a tudíž by došlo k mojí nemístné zátěži že strany úřadu?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #40 kdy: 04 Března 2020, 18:08:28 »

1. Jak myslíte.
2. Protože (a to už jsem také psal) účast na ústním jednání je Vaším právem a nikoli povinností.
3. Vyplývá z toho, že si můžete vybrat z více možností. Některé jsou výhodnější z hlediska řízení o přestupku, jiné minimalizují šanci na pořádkovou pokutu.
4. Můžete. Ale dle mého názoru je škoda nevyužít chybu úřadu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #41 kdy: 04 Března 2020, 19:52:22 »

Jen pár náhodných glos. O náklady se nemusíte bát, jak jednou bylo zahájeno řízení, už to nebude horší, hrajete o 1500 + 1000 náklady, tedy sice jak píšete 5x původní výpalné, ale máte v ceně komplet řízení ve dvou stupních, ve vašem případě dokonce opakovaně a s mezihrou v podobě taktéž dvoustupňového přezkumného řízení, a horší už to nebude. Zvýšit sázky můžete poprvé až při rozhodování, za budoucí pravomocné rozhodnutí napadnout žalobou, ale tohle bude čistě vaše rozhodnutí, úřady vás k tomu žádným způsobem nemohou donutit, samy žádné soudní řízení nevyvolají.

Stejně tak se nemusíte bát pořádkové pokuty za ignorování nařízeného ÚJ. Tím skutečně orgány v předvolání obvykle straší, ale je to nesmysl. Účast obviněného na ÚJ je skutečně právo, ne povinnost, existence a důvodnost omluvy se sice zkoumá, ale nikoliv kvůli uložení pořádkové pokuty, ale kvůli tomu, zda je nutné ÚJ, které se konalo bez obviněného, aniž by ten s tím aktivně souhlasil, opakovat - pokud se neomluvil nebo omluvil, ale omluva resp. její důvod nebyl náležitý (dostatečný).

Jestli jsem správně načerpal info z fóra, tak prekluze není ve aktuálně ve hře, protože k přerušení naposledy došlo vydáním příkazu 10/2019, tedy momentálně má SO1 více než půl roku v obživlém prvostupňovém řízení na vydání rozhodnutí „vinen“. To ale neznamená, že jim to nemáte znepříjemnit. Už tu padla žádost o delegaci do místa vašeho bydliště, pak se řešila otázka místní příslušnosti Frýdlantu (vzhledem k blbě umístěné značce hranice okresu), dále tam řidič mohl přijet jinudy (sice by tím možná porušil něco jiného, ale to už by mohlo být promlčeno - kdy se to vlastně mělo stát?), pak bych zapátral, jak se vlastně SO2 dozvěděl o pravomocném zastavení řízení, zda by z toho nemohla kápnout podjatost ...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #42 kdy: 04 Března 2020, 20:30:40 »

kdybych začal pokusem o předání do místa bydliště, můžu si říct kam to chci nebo prostě "do místa bydliště"?

Ještě k tomu doplním..
teoreticky můžete žádat o postoupení asi libovolnému orgánu i mimo trvalé bydliště (a třebas argumentovat že se nejčastěji zdržujete jinde než máte napsané bydliště).
Ale k postoupení jinam než do místa bydliště je nutný i souhlas orgánu kam se to má postoupit.
Když bydlíte v Praze tak asi bydliště v místě působnosti platí pro váš ÚMČ i pro MHMP.

Ale asi je to jen teorie protože SO to postoupit nemusí a chtít asi nebude.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #43 kdy: 05 Března 2020, 11:32:34 »

Díky za tipy. Chápu tedy správně, že povinnost dostavit se se týká např. podání vysvětlení, ale nikoli ústního jednání v rámci správního řízení? Mám v tom trochu bordel a to předvolání k ÚJ s výhružkou pokuty mě zarazilo.

Pokud jde o to, jak se SO2 dozvěděl o zastavení, to by mne zajímalo taky, ale jak to zjistit?

Jinak zločin se stal v červenci.


IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #44 kdy: 12 Června 2020, 11:21:13 »

Tak abych to shrnul, padlo rozhodnutí vinnen (nepřekvapivě). Kvůli viru se nám to trochu posunulo, takže původní ústní jednání bylo zrušeno a po znovuotevření úřadu bylo nařízeno nové - opět předvolání s varováním o možných sankcích. Jak vyplývá ze zákona, úřad skutečně může k ústnímu jednání předvolávat a v tom případě je povinnost se dostavit (pod rizikem pokut a přinejhorším předvedení, v zákoně to je). Na druhou stranu, existuje možnost projednání v nepřítomnosti, což je trochu v rozporu s předešlým - úřad předvolává a vyhrožuje sankcí, zároveň ale dodává, že to může projednat beze mne.
Zkusil jsem tedy před datem ústního jednání požádat o postoupení do místa bydliště. Očekával jsem zamítavé rozhodnutí a nový termín. Místo toho jsem obdržel rovnou rozhodnutí o vině, jehož součástí bylo zamítavé stanovisko k postoupení. To mi nepřijde košer, co vám? Nicméně se obávám, že jiného výsledku už stejně nedosáhnu. Rozhodnutí mají podepřené krajem i ministerstvem, takže šance na obrat není. A do vyšších instancí už nejdu já. Nemám na to čas ani prachy. :(
IP zaznamenána