30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta za nehomologované LED  (Přečteno 31977 krát)

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #45 kdy: 10 Ledna 2018, 18:57:25 »

To ViktorN:

Díky za inspiraci, za Váš čas a okamžitou odpověď, opravdu to bodlo. Vyjádření odesláno a i když netušim, s jakým výsledkem, tak minimálně několik dní se mi bude lépe spát a budu mít v hlavě více prostoru na ostatní "radosti".
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #46 kdy: 10 Ledna 2018, 19:08:50 »

Proti tomu, když svědek kopii chce, nemám naprosto nic. Problém mám s tím, pokud by mu byla automaticky vždy vydána, bez zvážení okolností a bez přihlédnutí např. k (presumovatelnému) názoru účastníků řízení. Zkrátka úředník by si měl být potenciálních rizik souvisejících s vydáním protokolu svědkovi vědom, a pokud už tedy v rámci jakési vstřícnosti chce takovému požadavku za určitých podmínek vyhovět, měl by to dělat s rozmyslem. Např. se zeptat, k čemu to svědkovi bude - často by se třeba dozvěděl, že svědek ve skutečnosti chce jen oficiální lejstro o tom, že tam byl, nebo v jiném případě by třeba svědek naopak bezelstně sdělil záměr s řádným průběhem řízení neslučitelný.

K reakci v tomto tématu (a jeho mírnému plevelení) mě přiměl zejména souběh tří okolností - 1) že byla kopie svědkovi aktivně nabídnuta, to je opravdu mimořádně zvrácené, 2) že tím svědkem byl policajt a 3) že u toho byl účastník/zástupce a nebylo mu to divné.

K té 3.:
Pokud to chápu správně a tím účastníkem myslíte mně, tak bych reagoval, že Vám nemůže přijít něco divné, pokud nevíte, že to divné je. Zatím jsem se tu a ani na FSM nedočet, jak je to při SŘ se všemi lejstry chodí, nebo by mělo chodit a upřímně jsem měl spousto jiných věcí, na které jsem se soustředil a toto bylo od toho všeho tak vzdálené... Myslím, že toto si na místě můžou dovolit řešit jen "ostřílení mariňáci", kteří si celej proces jen tak ladí k dokonalosti, prostě aby se neřeklo.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #47 kdy: 06 Února 2018, 13:45:59 »

Ahoj vespolek.
Dokončil jsem druhou část přepisu výslechu svědků ve SŘ, tak můžete počíst. Opět je tam spousta nesrozumitelných částí, takže to občas nemusí dávat smysl - za to se omlouvám.


                                                                                                     (Druhá část)

SP2:   Dobrý den.

SJ:   Dobrý den.

SÚ:   Dobrý den. ...

SÚ:   Tak, já vás poprosím o jméno.

SP2:   Pxxx xxxxo.

SÚ:   A vaše OEČ?

SP2:   3xxxx1. ...

SÚ:   Já vám vytisknu poučení, ve kterém si přečtete ?... ...?. Je to úplně to samé poučení, jako jste podepisoval tady předtím.

SJ:   Vy nechcete, abych si to četl, že jo? ...zdlouhavě.

SÚ:   (za hluku pracující tiskárny) ?... ... ... ...? ?

SJ:   Hm. ...

SÚ:   Tak vás poprosím na ten druhý podpis.

SP2:   Jo.

SÚ:   A ?teď?, prosím, podpis.

SJ:   ?...? o tam ten dokument, abych si opsal tu větičku. ... Děkuji.

SÚ:   ?... ... ... ?

SJ:   Jasný. ...

   (nesrozumitelné hlášení ve vysílačce SP2) ...

SÚ:   Tak já vás poprosím o co nej...podrobněji popsat, co se předmětného dne stalo.

SP2:   No,... ?...? v Rynolticích,... prováděli jsme dohled nad BESIP,... v rámci kontroly jsme stavěli jednotlivá vozidla,... u
   vozidel jsme prováděli takzvanou základní kontrolu, kdy jsme kontrolovali technický stav, požití alkoholu, návykových látek,
   povinnou výbavu vozidla, ...

SÚ:   Hmm?...

SP2:   Kolega zastavil zde pána,...

SÚ:   No?

SP:   ?...? (značka a model vozidla), mám dojem,... byly na voze, jsme našli neschválený světelný zařízení, umístěný ve světlech,
   určených pro halogen,... kde místo halogenovejch žárovek byly ledkový žárovky. ... S pánem jsme přestupek chtěli řešit na
   místě, pán s tím nesouhlasil, tak kolega oznámil ?...? vám. ...

SÚ:   Ještě neco mi k tomu

SP2:   To je asi všechno. ...

SÚ:   Kdo s obviněným jednal? Vy, nebo kolega?

SP2:   Kolega.

SÚ:   Máte nějaké otázky na svědka, co se týče technického stavu vozidla?

SJ:   Jenom technického?

SÚ:   Jenom technického stavu vozidla, pře to je předmětem tady toho, dneska ústního jednání.

SJ:   Hmm, to mě znevýhodňuje.

SÚ:   V čem vás to znevýhodňuje? Vy nejste obvyněný z toho, že byste se odmítl podrobit dechové zkoušce.

SJ:   Já vím, no.

SÚ:   Jo? Todle prostě není předmětem jednání.

SJ:   Ale je to docela důležitý ?...? k věci. (chrml, chrml)

SÚ:   Není to k věci.

SJ:   Těch pár minut nás, prosím vás, už nezabije.

SÚ:   Ale rozhodně to jako nemění, jako ?...? tu tú

SJ:   No, mění, může, může dost zásadně. ...

SÚ:   Tak povídejte.

SJ:   Hmm, na základě čeho jste ?si vybrali? moje auto, moje vozidlo?

SP2:   Na základě toho, že jsme prováděli kontrolu.

SJ:   Náhoda, ?že jste vybrali zrovna? mě.

SP2:   Náhoda.... Zastavili jsme vás, jako by jsme zastavili jakýkoliv další auto.

SJ:   Dobře.

SP2:   Zákon nás k tomu opravňuje.

SJ:   Rozumím. ...

SÚ:   Povídejte.

SJ:   E, jak probíhala kontrola? Jakej pos, jakej byl postup, tý mojí kontroly?

SP2:   Asi jako při každý jiný.

SJ:   To je?

SP:   Vzhledem k časovýmu odstupu si nedokážu ?vybavit? podrobnosti.... Většinou ?...? kontrola probíhá tak, že ?... ...? doklady
   předepsané k řízení motorového vozidla

SJ:   Ë-hm,

SP2:   a dál vyzveme k provedení dechové zkoušce.... Orientační. Né, no, k odborný, přístrojem Dräger. ...

SJ:   Žádný další kroky, už...? ...

SP2:   Pak se zkontroluje technický stav vozidla.

SÚ:   Tak mě chviličku vydržte. ... Klasická kontrola probíhá tak, že se s řidičem ?...uží? (hluk psaní na klávesnici)... dokladů
   pro... řízení... vozidla,...

SP2:   Dál se ?vyzívá? k dechový zkoušce, ...

SÚ:   Ano. ...

SP2:   No,... pak se lustrujou doklady, ?... ...? body ? se lustruje?, jestli řidič ?nepochlastal právním?, jestli nemá vyslovenn
   zákaz řízení, jestli vozidlo neprochází evidenčně ?vozidlovská právní? ... No a pak prostě když například, na první pohled,
   vidím, že ve světlech jsou žárovky, který tam bejt nemaj, tak se prostě zkontrolujou světla.... ?nas, kontrolu?. ... To je
   asi všechno, říkám, časovej odstup, jako jenom, přece tady nepopíšu přesně to, jak jsme postupavali tady u pána. ...Ještě
   takhle ?odstupně?. ...

SJ:   Povinná výbava, nekontroluje se?

SP2:   Povinná výbava se kontroluje, jako pozor, záleží jako by, jestli my máme kontrolovat povinnou výbavu, ne jenom ?tebe?. My
   nejsme povinni kontrolovat povinnou výbavu vždycky.

SJ:   Rozumím. ...

SÚ:   Ještě nějakou otázku?

SJ:   Hmm... ...  ?jenom? chviličku...

SÚ:   ?...?

SJ:   Nevim, ?jenom? chviličku, ?teďkon? přemejšlim ... ... ... Jo,... vzpomenete si, jak kolega postupoval při provedení dechové
   zkoušky, orientační?

SÚ:   Tó není předmětem... jednání.

SP2:   Já si ani nejsem schopen říct, jestli jsem zrovna byl u toho, nebo jsem lustrolval vaše doklady, v tu chvíli.

SJ:   Ë-hm.... Ještě jeden dotaz, ?jakšn? vy máte palubní kameru zapnutou v autě, byla, byla zapnutá, ne? Nahrávala?

SP2:   Emmm, nejsem si jistej, jestli nahrává, když máme vypnutej motor.

SJ:   ?Si?. A byl vypnutej motor a nebo zapnutej?

SP2:   Časovej odstup, nevim.

SJ:   Ë-hm ...

SÚ:   Ještě nějaká otázka?

SJ:   Hmmm, přemejšlim ... ... ...

SP2:   Když se vrátím k tý povinný výbavě, jako běžně se to kontroluje, já nevím, jestli zrovna u pána jsme ji kontrolovali, že tam
   už ?snad? bylo ve výsledku důvod, joko by,... hledat.....

SJ:   Pokračujte. ...

SP2:   Nepostupujeme tak, že se snažíme, za každou cenu, najít přestupek, jako by.... ?... .... ... ...? osvětlení, který tam být
   nemá, tak jsme řešili světlo. ... A fakt si nevzpomenu, jestli jsme pánovi kontrolovali povinnou výbavu, nebo ne. ...

SJ:   No jasně, takže jste šli po žárovkách. ...Prostě najít nějakou závadu

SP2:   Ne, právě, že určitě (přehlušen SÚ)

SÚ:   To... je uplně ale mimo...

SJ:   (pousmání)

SÚ:   to už jako...

SJ:   Dobře, no. ...

SÚ:   Tady budeme k věci a nebudeme nikoho... tady napadat, že jo?

SJ:   Já ho nenapadám. (přerušen SÚ)

SÚ:   Jó? Takže,

SJ:   Jen se ptám.

SÚ:   Nějaká jiná otázka?

SJ:   Hmmm.

SÚ:   ?Teda dokud? k věci.

SJ:   Pořád je to k věci, pořád se to týká mojí osoby a tý kontroly.

SÚ:   ?Tak by to rozhodně měla jít? policie.

SJ:   (smích) ?No pane jo?. ... ...

SÚ:   Ještě (přerušena SJ)

SJ:   Ne, asi, asi to bude všechno co ?mám tady další věc?...?co bych se chtěl zeptat?

SÚ:   Já vám to přečtu, pokavaď tu bude nějaký, třeba nesrovnalosti, tak (přerušena SP2)

SP2:   Jo,

SÚ:   ?...?

SP2:   určitě.

SÚ:   ?...?, jo? Předmětného dne jsme stáli v Rynolticích a dohlíželi jsme na BESIP v rámci kontroly jsme stavěli jednotlivá
   vozidla u vozidla jsme provedli základní kontrolu, dechovou zkoušku povinnou výbavu vozidla. Kolega zastavil zde pána ve
   vozidle (značka a typ vozidla),.. kdy na voze jsme našli neschválené ?sedum?... světelné zařízení, kdy jsme ve světlometech
   našli neschválené led světlomety, místo halogenových.

SP2:   Ee, žárovky.

SÚ:   Žárovky. ... S přestupkem obviněný nesouhlasil a proto s ním kolega sepsal oznámení o přestupku. Kdo s obviněným jednal?
   Kolega. Na základě čeho jste zastavili mé vozidlo, bylo to náhodou v rámci BESIP a ano bylo to náhodoě, zákon nás k tomu
   opravňuje. Jak probíhala kontrola, jaký byl postup? Jako při každé jiné, s odstupem času si nevybavuju podrobnosti, klasická
   kontrola probíhá tak, že se řidič vyzve k předložení dokladů pro provoz a řízení vozidla, dále se vyzívá k dechové zkoušce,
   poté se lustrují doklady, zda řidič nemá vysloven zákaz řízení a zda vozidlo neprochází evidencemi zda není v pátrání. Poté
   pokud je na první pohled vidět, že jsou použity žárovky, které... být nemají, tak skont, tak..., tak se zkontrolují světla.
   ... Nevím přesně, jak jsme postupovali u pána, běžně takto postupujeme. Povinná výbava se nekontroluje, nejsme povi....
   nejsmé... ... nejsme povinni povinou... výbavu

SP2:   ?... ... ...? nejsme povinni, ale... ... (2 rozvážná tlesknutí - není zřejmé koho)

SJ:   Už... jste to řek. ... (SP2 zrudnul [výpis z oper. paměti]) ...

SP2:   Jako by (slabé tlesknutí),... nevím. Nemusím kontrolovat... v tudle, nebo, prostě jako by není

SÚ:   Napíšeme nemusím, nemusíme povinnou výbavu vždy kontrolovat,... u pána nevím, zda byla kontrola provedena,... nepostupujeme
   tak, že se snažíme najít přestupek u pána bylo jasné, že má špatné žárovky. Byla zapnutá palubní kamera v autě? Nejsem si
   jistý, zda nahrává, když je vypnutý motor, s časovým odstupem nevím, zda bylo nastartováno, či nikoliv.

SP2:   Hm

SÚ:   V pořádku?

SP2:   To bude nějak k tý povinný výbavě (přerušen SÚ)

SÚ:   Ano.

SP2:   jsou, s povinnou výbavou ?jsoupatrnej? přesně, aby to nedopadlo takhle, že mě někdo nařkne, ?chujo? z toho, že si prostě
   hledám čárky. ... Jako pokud začnu vozidlo řešit kvůli nějakýmu přestupku, tak už pak prostě nezačnu ještě kontrolovat
   povinnou výbavu, aby mě přesně říct, že nařknul toho, že pak přestupek ?je? nepřišel, tak (tlesknutí) jdu najít jeho
   ?perfekní hosty?. (tlesknutí) ...

SÚ:   Takže, ee s povinnou výbavou jsme opatrní, aby... nás řidič nenařknul,... že hledáme chyby kvůli čárkám. Čárky tam máte
   (přehlušena SJ), ano?

SJ:   Děkuju.

SÚ:   Byla zapnutá palubní kamera v autě, nejsem si jistý, zda nahrává, když je vypnutý motor, s časovým odstupem nevím, zda bylo
   nastartováno, či nikoliv, souhlasíte?

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   Chcete něco doplnit?

SJ:   Ee... chtěl bych se tady kolegy zeptat, ee jakým způsobem, teda, běžně probíhá dechová zkouška? ... Nic proti ničemu. ...

SP2:   Řidič se vyzve k dechový zkoušce, poučí se, jak dechovou zkoušku má províst a to je všechno.

SJ:   Jak se zachází s přístrojem?

SP2:   Tak, jak nás proškolili.

SJ:   To znamená? ...

   (tlesknutí)

SP2:   Já nevím, já tady nejsem ?komu sektoval?, aby mě někdo přezkušoval, jastli umím zacházet s Drägrem. (přehlušen SÚ)

SÚ:   ?... ...? taky myslím, že už jako..., tohleto opravdu už není předmětem tohodle jednání. Jsme tady kvůli technickýmu stavu
   a né kvůli alkoholu.

SJ:   Mě ?...? ten alkohol, tam ta zkouška byla negativní, ale jde o ten postup.

SÚ:   Tak já nevím ?kdež terší? jakým způsobem probíhá dechová zkouška, řidič se vyzve ... k dechové zkoušce ... a poučí se, ...
   aby toto řidič mohl provést. ... Ještě něco?

SJ:   Ee, jde o ten postup, jakoby ee, jak s tím přístrojem se manipuluje. Respektive vzpomenete si, jakej přístroj, jakej typ
   přístroje používáte k dechový zkoušce?

SÚ:   Není tam

SP2:   Používáme přístroj Dräger. (současně hovoří nesrozumitelně SÚ)

SJ:   A typ?

SP2:   Typ. ...

SJ:   Jakého typu?

SÚ:   Není to přís, předmětem jednání ?... ... ...?, opravdu to není předmětem tohohle jednání.

SJ:   Ale tím, tím mě, jakoby, ochuzujete o mojé práva. Já mám právo se hájit. (Současně hovoří SÚ)

SÚ:   Já vás neochuzuju,... dobře, ale vy se nehájíte k technickýmu stavu.

SJ:   No (přerušen SÚ)

SÚ:   Ne, vy se hájíte k něčemu, z čeho jste ani nebyl obviněn. ...

SJ:   Tak proč vám to vadí?

SÚ:   Protože to není předmětem jednání. ...

SJ:   To je předmětem jednání.

SÚ:   Není to předjmětem jednání. My tady neřešíme alkohol, neřešíme tady... zda jste měl, nebo jste neměl..., že jste špatně,
   nebo ne špatně dejchnul do přístroje. My tady řešíme technický stav vozidla, že jste použil led... svět ee led žárovky,
   Místo halogenových žárovek.

SJ:   Ale proč vám to vadí, úplně?

SÚ:   Protože to není předmětem jednání.

SJ:   Ale čemu to vadí?

SÚ:   Vadí to tomu, že za prvý tady, zdržujeme svědka... a za druhý, to není předmětem jednání. ... Nic to nemění na tom, že
   jste měl spatný... světlelný zdroje.

SJ:   Za tu dobu, co se tu hádáme, tak už svědek mohl být, jakoby, vyslechnut a mohl jít pracovat. ... Tahle ta otázka je
   rychlá a odpověď je taky rychlá. Nic... k ničemu.

SÚ:   Já vám říkám, že tu nebudem řešit otázky, které se nejednají... toho daného jednání.

SJ:   Tady kryjete svědka, normálně.

SÚ:   Nekryju svědka, rozhodně nekryju svědka. Já vám znova opakuju, že tady nejenáme o alkoholu, nebo o tom, jak byla provedena
   dechová zkouška. Tady jednáme o tom, že jste měl špatné... žárovky.

SJ:   K tomu se dostaneme, k tomu dostaneme. (současně hovoří SÚ) Ale tohle to s tím souvisí, tohle s tím souvisí.

SÚ:   ?... ...? předmětu ?...?.

SJ:   Takže mi odp (chrml), jakoby odpíráte (přerušen SÚ)

SÚ:   Já vám neodpírám práva.

SJ:   tu možnost se svědka zeptat, tadytoho svědka se zeptat. Se můžem ?...? tak urputně... jako se tu bráníte ?...?(přerušen SÚ)

SÚ:   Já vám znova říkám, že to není předmětem jednání.

SJ:   Ale já jsem neza, já jsem ?nezanekoval ... ...? (přerušen SP2)

SP2:   Já vám stejně neřeknu víc, než že dechová zkouška se dělala tak, jak nás proškolili a tak, jak je napsáno v nějakým papíru
   k provádění dechovejch zkoušek.

SJ:   A vy ho znáte, ten postup?

SP2:   Já ten postup znám a ?parvo ocud? to neni.

SJ:   ?...? (Přehlušen SÚ)

SÚ:   Tohle to je nemístná otázka. ... Nezlobte se na mě, ale ... jako zkoušet tady policii z toho, jak se provádí dechová zkouška
   (přerušena SJ)

SJ:   Pokud se mě to týká... pokud se mě to týká, tak to je na místě.

SÚ:   ?No, to podle mě ...na místě? Takže jakým způsobem probíhá dechová zkouška, řidič se vyzve k dechové zkoušce a poučí se, aby
   to ?proději se? provést ...

SJ:   Jsem se zapomněl zeptat ještě kolegy, jestli jsem byl poučen, vlastně. ...

SP2:   Uhm. ...

SÚ:   Byl pán poučen?

SP2:   Určitě. Poučujeme vždycky. ...

SJ:   A nebudete teda odpovídat, jakoby, na tu otázku, jakým způsobem probíhá, nebo respektive ne jakým způsobem probíhá, ale
   jakým způsobem děláte dechovou zkoušku, na přítomnost alkoholu v dechu? ...

SÚ:   ?... vzpomenete ...? dechovou zkoušku, můžete, nemusíte odpovídat. ...

SP2:   H ... já ?...? ani odpověděl, jakoby jak děláme dechovou zkoušku (tlesknutí), prostě vyzveme řidiče k dechový zkoušce, řidič
   nám dejchne do přístroje a přístroj (tlesknutí) zpočítá, jestli tam je alkohol a nebo není tam alkohol. Jsou to přístroje,
   který se berou, jako odborný měření a výsledek je prostě... regulérní.

SJ:   Prokazatelnej.

SP2:   Prokazatelnej.

SJ:   Ë-hm. ...

SP2:   Jako pokud tam je, není alkohol, tak už nemá cenu (tlesknutí) nic dál rozebírat, pokud tam alkohol je, tak ano, jsou tam ňáký
   podmínky, na kterých se musí pak pracovat,... s výsledkama. ... Provádí se první, druhá de, v případě alkoholu, provádí se
   první dechová zkouška,

« Poslední změna: 14 Února 2018, 12:03:04 od džejtý »
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #48 kdy: 06 Února 2018, 13:46:33 »

SJ:   Ta probíhá? ...

SP2:   Tak, že fouknete do přístroje. Druhá dechová zkouška potom probíhá po pěti minutách a v případě, že tam ?...? než deset
   procent, tak se to bere jako jednoznačný měření a není potřeba ?odborný? odběr krve. ... A když je tam víc, jak deset procent,
   tak je potřeba lékařský ?vy?šetření s odběry ?žilní? krve. To se například posílá na rozbor na ?fotku?. ... Taky jsem řek,
   ?přidám? zkouška samotná probíhá odborně přístrojem Dräger,... která analizuje vlastně dech.... Že když fouká do přístroje,
   přístroj sám si, jakoby, určí, kolik dechu potřebuje a z toho pak vyvodí závěr. Přístroje jsou kalibrovaný a myslím, že
   jednou za rok choděj na kalibraci. ...

SJ:   Používá se náústek, při této obdorné dechové zkoušce? Tímto přístrojem Dräger?

SP2:   Při odborné dechové zkoušce se používá náústek,... alé při běžný silniční kontrole teda používáme pasivní dechové zkoušky,
   což přístroj Dräger umožňuje taky,... kterej vy... funguje tak, že se jenom foukne proti přístroji a ?v ten moment? přístroj
   vyhodnotí, jestli v dechu je alkohol, nebo není. Pokud tam alkohol není, nic víc se neprovádí. Pokud tam alkohol je, provádí
   se dechová zkouška už s náústkem, kdy řidič fouká přímo do náústku. ...

SÚ:   Pokud alkohol je

SP2:   Tak pak se použije náústek. A jsou to..., jsou to měření, který ten přístroj podporuje, nebo umožňuje a... jsou naprosto
   regulérní. ...

SJ:   A ten typ si nepamatujete ?tadydle toho? přístroje?... Verzi?... Typ?... Prostě Dräger.

SP2:   Prostě Dräger.

SJ:   Hm. ...

SP2:   Pokud byste nadejchal, tak byste samozřejmě měl výtisky přístroje i kalibrační protokoly součástí spisu. ...

SÚ:   Budete chtít kopie?

SP2:   Jo. ...

   (hluk tiskárny)

SÚ:   Všechny tři kopie jsou naprosto stejný, já vás poprosím o pod, o přečtení a ?... ...?.

SJ:   Ë-hm. ... ...

   (nesrozumitelná komunikace ve vysílačce SP2) ... ...

   (hlasitý a nesrozumitelný křik dítěte na chodbě) ...

   (nesrozumitelná komunikace ve vysílačce SP2)

SP2:   (Za průběhu nesrozumitelné komunikace ve vysílačce SP2) Tady bych možná doplnil, že v případě alkoholu probíhá jedna dechová
   zkouška a ?po pěti minutách? druhá. ... Jinak se tam... nedělaj dvě dechový zkoušky.


SÚ:   Ë-hm... Jinak je to v pořádku?

SP2:   Jinak bych řek, že je to v pořádku.

SÚ:   ?... ...?

SJ:   Jestě jsem se to..., ještě jsem to nedolouskal. ... ... ... (pod fousy) Takhle zkrácená verze, uplně...

SÚ:   (Poměrně potichu)Jak zkrácená ?verze? ? ...

SJ:   (opět pod fousy)?... ...? asi nahranej.

SÚ:   (Opět poměrně potichu)?Jako? já jsem vám nedala souhlas ?... ... ...?

SJ:   Ne, ne, ne.

SÚ:   ?... ...? zvukový záznam ?... ...?

SJ:   Hm, s tím nemusíte souhlasit.

SÚ:   Musím. ?...?, jo?

SJ:   Tohle je uřední jednání, nebo nějaký soukromý rozhovor? (SÚ skočila do řeči)

SÚ:   ?zlatá? úřední jednání, s tím, že je to neveřejný.

SJ:   V tom případě nepotřebuju svolení, ovšem.

SÚ:   Potřebujete.

SJ:   ?... ... kolegy?

SÚ:   Potřebujete, protože se mě to týká.... Jo? Takže já jsem to tam napsala,... že to nemůžete nikde použít. Tak, budete tam něco
   doplňovat?

SJ:   A kde jste to napsala?

SÚ:   ?To potom? tam dole, já vám to potom dám včechno přečíst, já to ?...?

SJ:   Není to, jakoby, proti zákonu,?sem? něco napsat a bude to pravomocný?

SÚ:   Já vám to dám přečíst, to se nebojte.

SJ:   Takže když to podepíšu, tak...

SÚ:   Samožřejmě.

SJ:   A když to nepodepíšu?

SÚ:   Tak, takdy mám svědka, že jste to četl a že jste to odmítl podepsat, to je celý. ...

SP2:   ?... ...?

SÚ:   ?...? tu jenom čekám, až to tady pán bude mít (přehlušena SJ)

SJ:   (hluboké povzdechnutí) ... ... ... (povzdechnutí) ... ... ?...? jak, v jakým, v jakých krocích, vlastně,... jaké kroky
   následovaly v případě mojí kontroly,... to jsem ptal, nebo neptal?

SÚ:   ?... ...? s časovým odstupem...

SJ:   V jakým odstavci? ...

SÚ:   Jak probíhala kontrola. Jaký byl postup. (přehlušena SP2)

SP2:   Ten první.

SÚ:   Prvá vaše otázka.

SJ:   Ë, ë, ëë.

SÚ:   Jako při každé... jiné, s odstupem času si nevybavuji podrobnosti. Nevím, jak přesně jsme postupovali u pána. Běžně takto
   postupujeme.... Je to druhá věta a poslední věta. ... ...

   (pár úderů na klávesnici) ...

SJ:   Ještě... jak,... jak dlouho trvá běžná silniční kontrola? ...

SÚ:   To tam budeme taky psát?

SJ:   Jestli mohu prosit. ... Kolik minut?

SP2:   Nevim.... To záleží,... co se řeší.... To je individuální....

SJ:   Třeba hodinu?

SÚ:   Teď vám svědek řekl, že je to individuální, ano?

SJ:   Tak v mým případě, jak dlouho by taková kontrola, já nevim, bežně trvala?... Jak dlouho? ...

SP2:   ?... ...? říkám, že je to individuální.

SJ:   Hm.... Takže půlhodina běžná?

SÚ:   Teď vám svědek říká, že je to individuální.

SJ:   Tak se jenom ptám, jestli půlhodina je běžná, nebo jestli to je standardní čas, normálka. ...

SP2:   Kontrola bude trvat jinak, než když budeme řešit drogy a budeme čekat na výsledek testu,

SJ:   Ë-hm.

SP2   kontrola bude běž, trvat jinak, když budeme řešit alkohol,

SJ:   Ë-hm.

SP2:   kontrola bude trvat jinak, než když budu kontrolovat technickej stav náklaďáku,

SJ:   Ë-hm.

SP2:   kontrola bude probíhat jinak, než když budu kontrolovat ádéerko, kontorola bude probíhat jinak ?přes?, než budu kontrolovat
   aetr.

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   Takže jsem napsala, že ?... (úder do klávesy)? silníční kontrola je to individuální, to si myslím, že odpověď je dostačující.
   Ještě něco? ?... ...? ... Já než to vytisknu.

SJ:   Jasný, jasný, chápu. ... Půlhodina teda běžná, pro tuhle závadu běžná. ?... ...(přehlušen SÚ)?

SÚ:   Je to individuální.

SJ:   Já to tam jenom nechci... V tomhle případě je to teda běžnej čas. (přehlušen SÚ)

SÚ:   My se tady pořád motáme kolem tý a tý samý otázky. vždyť vám na to... tady svědek odpověděl.... Jo? Prostě záleží na tom
   co... se tam řeší, je to individuální.

SJ:   Ë-hm. ...

SP2:   Taky je rozdíl časovej v tom, jestli řidič souhlasí s vyřešením přestupku na místě a vypisuje se pouze blok,

SJ:   Ë-hm.

SP2:   a nebo řidič se hádá, nesouhlasí a pak se musí přestupek oznamovat a pořizovat se k tomu patřičná dokumentace. (tlesknutí)

SJ:   Hm.

SÚ:   ?..., že? (Přehlušena SP2)

SP2:   Třeba k těm dechovejm zkouškám, ty pasivní zkoušky se dělaj proto, aby se ta kontrola, jakoby, urychlila.

SJ:   Ë-hm, rozumím. Hádal jsem se s vaším kolegou, nebo s váma?

SP2:   Obrazně řečeno hádal.

SJ:   Já se jenom ptám. (téměř nesrozumitelné - SJ, SP2, SÚ hovoří dohromady) ...

SP2:   Jako teď tady na podrobnosti si s odstupem času fakt nevybavím.

SJ:   Ë-hm. ...

SÚ:   Ještě něco?...

SJ:   To asi nemá smysl, to stejně, jakoby, skrouhnete. To je zatím vše. ...

   (hluk zkartovačky a tiskárny) ... ... (hluk zkartovačky a tiskárny)

SÚ:   ?... ...? ... ... (hluk nervózního rolování rolerem myši) ... ... (částečně srozumitelná komunikace ve vysílačce SP2) ... ...
   ... ... (zvuk podpisu SP2, manipulace s listinami a občasného cvakání propiskou).

SÚ:   Ještě to dvakrát podepíšete ?...? (Přehlušena SP2)

SP2:   A ta kopie je pro mě?

SJ:   ?Tady jedna bude vaše?.

SÚ:   ?... ...?

SP2:   Jo.

SÚ:   ?...? tady, obviněný to podepíše, ano?.... Kompletně. ...

SJ:   (nesrozumitelně pod fousy) ?...? ...

   (oing - upozornění na příchozí zprávu, zkuk podpisu SJ) ... (nesrozumitelné hlášení ve
   vysílačce SP2)

SÚ:   Tím podpisem ztvrzujete pouze to, že jste tu byl přítomen ?... ...? teďkon, až ?... ...?to tam nemusíte psát. Já přejdu ?...
   ... ? vyjádříte. To ještě napíšem to vyjádření. Jo? Tam, to je jen podpis, to, že jste byl přítomnej tady v tý ?...?
   (přehlušena SJ)

SJ:   To tady nikde není napsaný. ?... ...? zmanipuluje ?nejakým? jiným způsobem, ?...? s tím souhlasím ?...? a kdesi, cosi.


SÚ:   (Velmi potichu) Tak to tam napište ?klidně?. ... ... ...

   (zvuk psaní a podpisu)

   (zvuk manipulace s listinami)

SJ:   ?... ...??

SP2:   ?...?

   (zvuk manipulace s listinami)

SÚ:   Ode mě je to vše.

SP2:   Jo. Děkuju.

SJ:   Taky děkujem.

SP2:   Mějte se. Na shledanou.(hledíce pouze na SÚ [výpis z oper. pam.])

SJ:   Na shledanou.

SÚ:   Na shledanou.

   (hluk manipulace s židlí, hlučné zavření dveří)

   (zvuk psaní, podpisů, manipulace s listinami) ... ... ...

SÚ:   Tak ?to? teď máte právo se vyjádřit. ?Nebo? si nechat lhůtu,... k vyjádření se, nebo se můžete vyjádřit i k ?...? tady. To
   je další možnost.


SJ:   Jak dlouhá je ta lhůta?

SÚ:   To vám určím já.

SJ:   Můžu vás poprosit ?teda o? to určení? ...

SÚ:   O určení té lhůty?

SJ:    No, no, nó, o určení té lhůty....

SÚ:   Do desátého.

SJ:   Dneska je šestého?

SÚ:   Ano.

SJ:   Tak jo, to by bylo fajn....

SÚ:   Tak napíšu, že žádám o lhůtu, jo?

SJ:   Ë-hm.

   (zvuk psaní na klávesnici) ... ... (zvuk tiskárny)

SÚ:   Takže ty dva papíry podepíšete ?... ...? nahlédnutí do toho spisu ?... ...? vám umožníla nahlédnutí do toho spisu.

SJ:   Jasný.

SÚ:   (stále za zvuku tiskárny) Tady je teda o stanovéní té lhůty, jsem tam napsala.

SJ:   Ë-hm. ... ...

SÚ:   ?... ...? materiál tam je to, co přišlo od policie a tam to přišlo od policie, tak... ?odsouvají ...?, jo? To
   nejdůležitější je tam vypsané ?celkově?. ...

SJ:   Toho dne osmýho desátý, to je čeho datum, osmýho desatý?

SÚ:   To je kdy,... to ta policie napsala, jo?

SJ:   (pod fousy) Jo, policie ?...?.

SÚ:   ?...? ...

SJ:   (pod fousy) ?... ...?. ... ...(zvuk manipulace s listinami) ... ... A na tom cédé nosiči jsou pořád ty samý,...

SÚ:   Ano.

SJ:   důkazy, jako předtím?

SÚ:   Samouřejmě. ... Tam nejde nahrát nic jinýho.

SJ:   Jo, na cédéčko se dá připalovat, uplně v pohodě. ... ... ...

   (zazvonění telefonu a zvuk zvednutí a položení sluchátka) ... ... (zvuk podpisů a manipulace s listinami) ... ... ... ...
   (psaní na klávesnici) ...

SÚ:   Mám něco opravit?

SJ:   Přemejšlim, tady je napsaná větička: Tímto je ukončeno dokazování. To znamená, jako že už žádný důkazy se nebudou přijímat?
   Nebo jak to mám chápat?

SÚ:   To že, jak ?jsem? tady,... ?...? udělali jsme výslech svědků, tak

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   já jsem skončila dokazování. ?... ... důkazů?.

SJ:   ?... ...? takový rozporuplný. To se dá vysvětlit více způsoby. ... Dalo ?by? se to nějak specifikovat? ?...? tady v tom
   záznamu?

SÚ:   (Velmi potichu) ?... ...?

SJ:   No, že (přehlušena SÚ)

SÚ:   ?... ...?

SJ:   Jak jste to řekla teď.

SÚ:   ?... ...? tak ?dílčí? rozhodnití, během ?... ...? správního orgánu ?...? písemné rozhodnutí. My vám tady dáváme stanovenou,
   stanovujeme lhůtu k vyjádření se k přestupku a ke spisovému materiálu.

SJ:   Hm.

SÚ:   Takže do té doby si můžete všechno navrhovat, co budete chtít.

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   Potom, po uplynutí té lhůty a ?...? záveru, ?...? celá věc ?...? správní orgán ?... ...? v zákoném termínu,

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   které vám bude doručováno poštou,... jo?

SJ:   ?Hm?. ... ...

SÚ:   Ještě něco?

SJ:   (Pod fousy) Dílčí závěry... (zkuk psaní na klávesnici) (povzdechnutí) ... ... Dílčí závěry, jak to mám chápat, to je co?...
   Jako jednoduch, jednot, jednotlivý výpovědi?

SÚ:   Ano, přesně tak.

SJ:   Včetně ?...?.

SÚ:   A včetně vlastně i,... včechen materiál, který máme k dispozici ?k tomuto případu?. Takže až to všechno,... zhodnotíme,
   tak... potom vám budeme ?posílat ... ...?

SJ:   Ë-hm.

SÚ:   Jo?

   (zakašlání kolegyně) ... ...

SJ:   (povzdechnutí, podepsání listiny)

SÚ:   ?... ...? je to vše.

SJ:   ?...?

SÚ:   ?... ...? až to ?budete? mít, jo?

SJ:   Hmm, poštou, nebo osobně?

SÚ:   Poštou, nebo to dáte na podetelnu. Jo? To je na radnici v přízemí, tam je podatelna, takže tam ?... ...?.

SJ:   Tam budete chtít moje vajádření ?... si? nebo...

SÚ:   Ano. Tam budete mít tu lhůtu, jo?

SJ:   Jasně. Takže žádný ústní, prostě písemně.

SÚ:   Písemně.

SJ:   Jo. ... (povzdechnutí) Jo, jo. ...(zvuk psaní na klávesnici a manipulace s listinami) ...

SÚ:   Ještě bych to měla podepsat. ... (zvuk sešívačky a podpisu) ... To je všechno. ... (hluk sešívačky a podpisu) ...

SJ:   Ještě bych se chtěl ?zeptat?, kdybych s tím oděšel bez podpisu, by to ztratilo právní váhu, nebo (přehlušen SÚ)

SÚ:   (potichu) Neztratilo

SJ:   ne.... (pod fousy) Neztratilo. ... ... (pod fousy) Tak jo. ... Tak se mějte fajn, nashle.


SÚ:   (současně s kolegyní) ?...?.

IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #49 kdy: 16 Února 2018, 22:41:36 »

Tak jsem si včera vyzvedával liebesbrief od mého milovaného magistrátu, doufajíce v nějaké resumé a přišla mi pozvánka na další happening s názvem: Předvolání k pokračování ústního jednání. No už se nemohu dočkat...
Napadlo mě, že jsem doposud nedělal žádné obstrukce a byla by škoda nevyužít třeba omluvenku, protože se mi to daného termínu zrovna nehodí. Ale co se mi podařilo zjistit, tak šiml akceptuje pouze zdravotní potíže podložené MuDr. Štemplem, již zaplacenou dovolenou, nebo svatbu, pohřeb a možná služební cestu.

a) Myslíte, že by bylo akceptovatelné, že můj kolega, živnostník potřebuje pomoc na stavbách ve vzdálených městech, vždycky asi na týden? Podloženo pouze rozpisem akcí, termíny a jeho podpis. A že tam se mnou počítá.

b) Nešlo by se "přifařit" na nějaký pohřeb v okolí a zrovna data, který je náhodou, ale pouze čistě náhodou v konfliktu s datem jednání? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Přikládám mé vyjádření se k prvnímu jednání, na základě kterého mě asi chtějí vidět znovu.
Mohl bych poprosit veterány a ty zkušenější o feedback, na co si příště dát pozor a co vylepšit? Asi není problém to doplnit relevantními paragrafy, pokud se nebudu snažit stihnout poštu zavírající v šest, ale pomohlo by to něčemu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #50 kdy: 16 Února 2018, 23:12:28 »

Tak pokud to chcete oddálit a nevadí Vám věnovat tomu cca půl dne tak se stačí v den UJ dobelhat na nejbližší chirurgickou ambulanci s tím, že jste špatně šlápl a při došlapu Vás píchá v noze. Po rentgenu a ošetření zavoláte na úřad a omluvíte se s tím že dodatečně poštou pošlete kopii lékařské zprávy. Je to sice trochu unfér směrem k doktorům, ale záleží na Vás jak to vnímáte.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #51 kdy: 17 Února 2018, 11:26:31 »

Ano, rád bych šel i naproti prekluzi, zvlášť když pečlivě využívám zákonné lhůty. Člověk by se nikdy neměl spoléhat na jednu věc, zálohy jsou na místě + nedocenitelná praxe a zkušenosti taky nejsou k zahození.
Doktorům, si myslím, bude zřejmě jedno, s kým si odkroutí službu, na platu se jim to nejspíš nepodepíše, ale spíše to bude unfér k reálným pacientům. Přiznám se, že na to nemám koule. Né to spáchat, ale získávat prospěch na úkor ostatních lidí (mezi ně samozřejmě nepočítám naši nejjasnější, nejurozenější, nejoddanější, neobětavější a nejdobrosrdečnější vrchnost a jejich ozbrojené, udatné a věrné reky, hájící naši, jejich čest a svobodu). Asi blbá, většinou sebepoškozující vlastnost, ale holt to tak mám.
Nepopiratelně, funkční možnost to bude a to se cenní.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #52 kdy: 10 Března 2018, 23:49:35 »

Tak malý update:

Vypadá to na WIN. Čekal jsem, že z toho budu mít větší radost, ale spíš mi z toho celého je dosti :x .

Dostavil jsem se tedy, v minulých dnech, na pokračování "správního řízení" a jediné, co se tam dělo bylo to, že se tam po mém příchodu (měl jsem 10 min. zpoždění) zjevil sám pán nejvyšší a sdělil mi, že si myslí, že tam LED žárovky jsou, ale nemohou mi to dokázat a zda souhlasím se zastavením SŘ. Trochu mi to celé hlava nebrala (to, co říkal, ano, ale o co se tam vlastně pokouší, ne) ale souhlasil jsem a soudruh generalissimo začal soudružce poddané diktovat, co má zapsat do protokolu z jednání - jako, že stále s přestupkem nesouhlasím, a že stále tvrdím to, či ono, aniž bych ve skutečnosti cokoliv řekl.
Přišlo mi, že někdo udělal botu a nebo boudu a celé se to snaží uhrát na regulérní pokračování ústního jednání.
Dále jsem dostal doporučení, abych si žárovky vyměnil, že pokud mě nějaký hyperaktivní polucista znovu na úřad napráší, že si to bude, tady, soudružka přes technický stav pamatovat a budou postupovat jinak. Také jsem dostal velice poučný výklad o světelných zdrojích v automobilovém průmyslu (stějně, jako to udělal herr Obersturmbannführer při silniční kontrole na počátcích tohoto všeho), např., že svítivost žárovek je ve wattech a nebo v Lumiích (ano, čtete správně), nebo, že 100 wattová žárovka svítí uplně jinam, než 50-ti wattová, že jsou při vyšší svítivosti ty paprsky posunuté do strany a proto oslňují. Že patice novodobých auto-žárovek už jsou všechny stejné a tak se tyto žárovky dají libovolně mezi auty zaměňovat, jen je problém v tom, že mají jinak upevněno vlákno a proto pak oslňují.
Měl jsem problém jen sedět a nic neříct, ale jen jsem přikyvoval a dodával mu pocit, že mu všechny ty bláboly žeru i s navyjákem a přemýšlel jsem, kde, sakra, lidi, jako jsou tito, berou pozice a pravomoce, jaké mají. To se snad rozdávají v Plzni?
Když jsem se zeptal, čí to byl nápad udělat pokračování ústního jednání jen proto, aby mi oznámili, že zastavují SŘ, místo, aby to jednoduše poslali poštou, bylo mi sděleno, že takto je to podle zákona a že je to lepší z očí do očí a že se mohu rovnou ptát, kdyby mi nebylo něco jasné a poté jsem opět dostal tu samou, výživnou přednášku o světelných zdrojích a následně ještě jednou, místo pořádné odpovědi na mou další otázku.

Celkově z toho mám pocit, že když zjistili, že to budou muset odpískat, tak ušili boudu v podobě pokračování ústního jednání, abych byl alespoň NĚJAK potrestán. Během těch svých monologů pán vuelkomóžny zavadil o fakt, že s tím sice ztratím nějaký čas, ale že je určitě lepší, že jsem se dostavil osobně.
Během sbírání inspirace jsem někde narazil na paragraf, ve kterém stálo něco ve smyslu, že SÚ si nesmí počínat tak, aby způsoboval účastníkům SŘ zbytečné (nadměrné) náklady spojené se SŘ a nějaký jiný paragraf, či odstavec tvrdil, že tyto nadměrné náklady se dají do 8-mi dnů, od jejich vzniku, po SÚ nárokovat. Až tyto paragrafy najdu, hodlám čumák SÚ v tomto jejich lejnu pořádně vyráchat.

Také mi přišlo, že jsem byl nenápadně sugestifikován (toto slovo asi neexistuje) se vzdát práva na odvolání (což sice v případě WINu dává smysl). Proto se raději zeptám: Dala by se ještě očekávat nějaká další svi*árna , ze strany magistrátu, v tomto stavu SŘ? Vyrozumění o zastavení SŘ jsem si nechal jestě navíc poslat poštou. Prý to bude trvat až 30 dní.

Na druhou stranu mi přijde, že mají až moc hezky sepsaný závěr (ten soudružka na místě nepsala, musel byt předpřipraven). Až tedy na poslední souvětí, kde by mě zajímalo, jak má laik z toho písmeno-číselného kódu na světlometu poznat, na jaké žárovky je světlomet homologován?
« Poslední změna: 14 Dubna 2018, 10:20:17 od džejtý »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #53 kdy: 12 Března 2018, 13:42:34 »

Fajn, blahopřeji. Docela jsem udiven, že správní orgán nezneužil síly a nakonec uznal, že tahá (argumentačně) za ten kratší konec špagátu. Takže strategie byla dobrá a vedla k úspěchu…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #54 kdy: 12 Března 2018, 13:56:44 »

můžeme tedy přesunout do uzavřených?
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #55 kdy: 12 Března 2018, 17:02:16 »

No, nechtěl jsem se unáhlit, dokud mi nebude doručeno rozhodnutí poštou, ale mockrát děkuji všem přispěvatelům a Ti si spíše zaslouží gratulace, z největší části je to Váš Win.

Co se týče přesunu do uzavřených, jsem pro, aby to třeba dále mohlo být k užitku. Jen bych rád zatím počkal na doručení toho rozhodnutí.
Ale ještě bych k tomu měl jednu věc a byl bych rád za Vaše názory. Až se tento thread zveřejní a člověk tak odkryje karty, je více, než pravděpodobné, že se k němu dostane nepřítel. Nepřitíží mi to v případě, kdybych se zas dostal (a já určitě dostanu) do křížku s těmi vyžírkami na magistrátu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #56 kdy: 12 Března 2018, 17:32:22 »

S uzavřením se neunáhlujte dokud není rozhodnutí v ruce..
nebylo by to poprvé kdy úředník byl kamarád a pro obviněného měl pochopení.. a pak přišla studená sprcha.

Nepřitíží mi to v případě, kdybych se zas dostal (a já určitě dostanu) do křížku s těmi vyžírkami na magistrátu?

Může se to před zveřejněním ještě víc anonymizovat.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #57 kdy: 13 Dubna 2018, 13:37:44 »

to 2M:

Nějaké "náznaky" toho, že toho jsou ouřadové, a jím podobní, schopni jsem tu na fóru nalezl. Proto mám pořád na paměti, že ať se chovají, jak se chovají, tak jim jde jen o příspěvek do kasičky - to abych neusnul na vavřínech, či se nenechal uchlácholit.

Jinak Usnesení o zastavení řízení už mám v ruce.

Jak by se to tedy dalo více anonimyzovat? Teoreticky by musely pryč všechny fotky, použité jako důkaz, loga magistrátu a i přepisy ústního jednání...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #58 kdy: 13 Dubna 2018, 14:51:33 »

to tam naopak nechte, je to zásadní studijní materiál. Jen je anonymizujte.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #59 kdy: 14 Dubna 2018, 10:35:25 »

O anonymizaci jsem se snažil již od začátku, žádná konkrétní jména, či data by tu být neměla. Pokud byste narazili na něco, co by se mělo ještě zcenzurovat, dejte, prosím, vědět.
Jinak to asi vezměte, jak to je a můžeme to, dle libosti, vystavit na obdiv - kašlu na případné následky.
Kdyby to nebylo tak zatraceně časově náročné, či to alespoň mělo nějaký smysl, sesmolil bych i přepis onoho "pokračování SŘ"..., ale pokud by byl zájem...
« Poslední změna: 20 Dubna 2018, 10:30:53 od džejtý »
IP zaznamenána