30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Pokuta za nehomologované LED  (Přečteno 32180 krát)

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
[WIN] Pokuta za nehomologované LED
« kdy: 20 Září 2017, 11:52:02 »

Ahoj všici, rád bych se připojil k tomuto tématu.
Nedávno jsem byl vyhmátnut orgánem s bílou čepičkou a byl velmi znepokojen LED žárovkama. Odmítl jsem 2 stovky na místě a šlo to do správního řízení. Soudruh orgán vypadal, že to má zmáknutý, se zájmem luštil výlisky na světlometech a s pokyvováním vysvětloval kolegovy, že to tam nemá co dělat. Poté jsem dostal přednášku s nádechem fyziky, jak oslňuju ostatní účastníky silničního provozu, páč to má jinak ohnisko, než žárovka, a že to parabola nějak zpracuje a že to nesvítí kruhově, jak žárovka, ale jen do stran... A ještě mi jmenoval jediná auta, která mají homologaci na LEDky a jestli jsem k těm žárovkám dostal homologaci, tak je to jiná.
Upřímně - Ohnisko to má stejně, jak vláknová žárovka, ale pokud tohle všechno pomineme, tak za celou dobu, co tam ty LEDky jsou se nestalo, že bych byl probliknut protijedoucím řidičem, vyjma párkrát na horizontu, ale když jsem unavenější a tím pádem trochu citlivější na světlo, tak občas také někoho neoprávněně na horizontu probliknu. A to mám sklopení světel na nule. Kdybych oslňoval, něco bych s tím udělal - sám to nemám rád.
Každopádně si soudruh vyfotil světlomet ze všech stran a ta LEDka je v parabole zvenčí (bokmo) vidět (čočky zatím nemám). Z motorového prostoru je celá pod krytkou. Tak bych se rád zeptal, jaká je ve správku šance to ustát? Na mobilu to bohužel nemám (já vim..., taky se řežu do hlavy, jindy to natáčívám:( ), ale zvuk z interiéru a jeho bezprostředního okolí mám na palubní kameře a orgány před autem (bohužel bez zvuku) i na videu.
Na to navazuje další otázka - ještě před oznámením "trestného činu proti svrchovasnti a celistvosti územního celku" jsem byl dotázán na požití alkoholu s následnou (něčekaně) dechovou zkouškou (negativní), ale průběh byl, že mě nechal fouknout na přístroj bez náhubku se slovy, že se jedná jen o orientační zkoušku. Když jsem se dotázal, o co jde, vysvětlil mi, že kdybch řekl, že jsem něco požil, že by rovnou přistoupil k odborné zkoušce. Mám pocit, že tohle není z jeho strany uplně košér, ne? A tohle, alespoň v audio, mám. Dalo by se to použít?
Další dotaz by byl - když mě po více než půl hoďce dušení vyzval k pročtení  a podepsání elaborátu (nepodepsání samo:) ), tak mě nechal zapózovat u mého auta, že si mě v tomto případě musí vyblejsknout, protože jsem nepodepsal (bylo mi to krajně nepříjemný, měl jsem skutečně co dělat mu na snímek nepřidat kolegu z řad prostředních prstů). Má na tohle právo a musím se mu v tomto případě culit na objektiv? Když jsem se optal přoč to dělá, říkal, že už se mu jednou stalo, když mu taky někdo odmítl podepsat jeho ďábelskou smlouvu, že pak v správku řekl, že tam nebyl a bla, bla, bla. Namítl jsem, že má moje papíry, tak proč tyhle obstrukce?
Podobná situace už se mi jednou stala, když jsem také odmítl podepsat.

Zatím z magistrátu nic nepřišlo, tak čekám, co bude.

Kdyby bylo potřeba raději založit nový thread, nebo to nějak rozházet, dejte vědět.
« Poslední změna: 21 Února 2018, 21:17:40 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2017, 12:20:48 »

džejtý> Počkejte až (a zda vůbec) něco přijde a převezměte to poslední den lhůty. Do té doby nemá smysl cokoli řešit.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2017, 14:55:15 »

Ahoj všici, rád bych se připojil k tomuto tématu.
Nedávno jsem byl vyhmátnut orgánem s bílou čepičkou a byl velmi znepokojen LED žárovkama. Odmítl jsem 2 stovky na místě a šlo to do správního řízení. Soudruh orgán vypadal, že to má zmáknutý, se zájmem luštil výlisky na světlometech a s pokyvováním vysvětloval kolegovy, že to tam nemá co dělat. Poté jsem dostal přednášku s nádechem fyziky, jak oslňuju ostatní účastníky silničního provozu, páč to má jinak ohnisko, než žárovka, a že to parabola nějak zpracuje a že to nesvítí kruhově, jak žárovka, ale jen do stran... A ještě mi jmenoval jediná auta, která mají homologaci na LEDky a jestli jsem k těm žárovkám dostal homologaci, tak je to jiná.
Upřímně - Ohnisko to má stejně, jak vláknová žárovka, ale pokud tohle všechno pomineme, tak za celou dobu, co tam ty LEDky jsou se nestalo, že bych byl probliknut protijedoucím řidičem, vyjma párkrát na horizontu, ale když jsem unavenější a tím pádem trochu citlivější na světlo, tak občas také někoho neoprávněně na horizontu probliknu. A to mám sklopení světel na nule. Kdybych oslňoval, něco bych s tím udělal - sám to nemám rád.
Každopádně si soudruh vyfotil světlomet ze všech stran a ta LEDka je v parabole zvenčí (bokmo) vidět (čočky zatím nemám). Z motorového prostoru je celá pod krytkou. Tak bych se rád zeptal, jaká je ve správku šance to ustát? Na mobilu to bohužel nemám (já vim..., taky se řežu do hlavy, jindy to natáčívám:( ), ale zvuk z interiéru a jeho bezprostředního okolí mám na palubní kameře a orgány před autem (bohužel bez zvuku) i na videu.
Na to navazuje další otázka - ještě před oznámením "trestného činu proti svrchovasnti a celistvosti územního celku" jsem byl dotázán na požití alkoholu s následnou (něčekaně) dechovou zkouškou (negativní), ale průběh byl, že mě nechal fouknout na přístroj bez náhubku se slovy, že se jedná jen o orientační zkoušku. Když jsem se dotázal, o co jde, vysvětlil mi, že kdybch řekl, že jsem něco požil, že by rovnou přistoupil k odborné zkoušce. Mám pocit, že tohle není z jeho strany uplně košér, ne? A tohle, alespoň v audio, mám. Dalo by se to použít?
Další dotaz by byl - když mě po více než půl hoďce dušení vyzval k pročtení  a podepsání elaborátu (nepodepsání samo:) ), tak mě nechal zapózovat u mého auta, že si mě v tomto případě musí vyblejsknout, protože jsem nepodepsal (bylo mi to krajně nepříjemný, měl jsem skutečně co dělat mu na snímek nepřidat kolegu z řad prostředních prstů). Má na tohle právo a musím se mu v tomto případě culit na objektiv? Když jsem se optal přoč to dělá, říkal, že už se mu jednou stalo, když mu taky někdo odmítl podepsat jeho ďábelskou smlouvu, že pak v správku řekl, že tam nebyl a bla, bla, bla. Namítl jsem, že má moje papíry, tak proč tyhle obstrukce?
Podobná situace už se mi jednou stala, když jsem také odmítl podepsat.
Zatím z magistrátu nic nepřišlo, tak čekám, co bude.
Kdyby bylo potřeba raději založit nový thread, nebo to nějak rozházet, dejte vědět.

Co třeba sdělit mu "moje náboženské přesvědčení mi nedovoluje nechat se fotit, protože fotka krade duši". Nemyslím, že fízl je oprávněn tvořit nějaké fotoscenerie. Anebo se prostě otočit.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2017, 10:41:38 »

Díky za odpověď, přátelé.
Normálně nemám v krvi něco řešit s předstihem, ale zvhledem k soudruhově horlivosti - v tomto případě raději keeping my powder dry :) .
Poslední den lhůty ctím, jen přemýšlím, zda to má s novelizovaným přestupkovým zákonem ještě smysl?
Otočit se mě napadlo, jen jsem si nebyl jistej, zda mě nezačne "řezat vumlem" za to, že mu mařím vyšetřovaní, či zajišťování důkazů.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2017, 11:56:14 »

No konečně je to tady, už jem si myslel, že se nedočkám...
Ač se mi platit nechce, ve výsledku ještě víc, než teď a nejsem si vůbec jistej, na základě čeho bych se mohl úspěšně obhájit, tak je na pořádku dne podání odporu. Asi ze zvědavosti a pokusu o zamezení aktivace dávícího reflexu vždy, když slyším, či vidím cosi o funkci českého právního systému a všeho, co pod něj spadá, či se ho týká.
« Poslední změna: 18 Prosince 2017, 13:01:19 od džejtý »
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2017, 12:02:23 »

Ještě se omlouvám za původní a všechny následné příspěvky, které jsem připojil ke špatnému tématu. Mělo to být připojeno ke "Xenony a kontrola?", ale šipkou vpravo dole jsem se omylem proclickal o pár témat dál. Poprosil jsem operátory o přesunutí, ale nějak to nedopadlo.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2017, 13:04:06 »

Takže si to v rychlosti rozebereme:
1) nedošlo k naplnění materiálního aspektu přestupku
2) nedošlo k vědomému porušení (nevědomá nedbalost)
A tedy podle mého názoru nelze úspěšně projednat jako přestupek, protože nebyly splněny podmínky přestupku a byl naplněn toliko formální aspekt přestupku. Nicméně já osobně bych zpochybnil i ten formální aspekt přetupku. Podle mého názoru nelze z úředního záznamu policie jednoznačně a ověřitelně dovodit, že maximální součet hodnot svítivosti současně montovaných světel, který určuje vyhláška, nebyl dodržen. Obviněný může úspěšně argumentovat tím, že vozidlo prošlo STK a že geometrie světel je seřízená správně. Dále může argumentovat tím, že LED žárovky podle vyjádření výrobce byly určeny jako náhrada halogenových žárovek. A zejména bych zdůraznil snahu obviněného o dodržení trendu Evropské Unie omezovat neekologické světelné zdroje a nahrazovat je efektivnějšími a účinějšími světelnými zdroji, což LED bezesporu je a tím splňovat direktivu komise ES 244/2009. (legrační by bylo asi si udělat malou samolepku „(MD)“, tu přilepit na světlomet a vyfotit a předložit SO).
Velice mne zaujala věta, kde SO zdůrazňuje, že přitěžující okolností byl „postoj při projednávání přestupků“. Použití tohoto argumentu je nejen zcela nepřípůstné, ale jasným prohlášením správního orgánu o své nezpochybnitelné podjatosti vůči obviněnému.

Jestli mohu poradit — běžte na nějaký servis, kde umí seřídit geometrii světel a vystavit o tom protokol. Ten bych SO omlátil o hlavu.

V této chvíli se jedná jen o příkaz, takže Vaší reakcí by mělo být: „podávám odpor a námitku podjatosti“. Šupky hupky pro spis a kopii onoho CD!
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2017, 09:28:41 »

ViktorN, ty jedeš hrozný bomby, vřelé díky za ně ;D .

Chtěl jsem si před odpovědí dohledat relevantní paragrafy, abych se případně neptal zbytečně, ale těžko říct, kdy se k tomu dostanu, tak raději budu vypadat za hlupce, než něco zase prošvihnout.
V prvé řadě jsem ještě zcela nepochopil ty typy aspektů ve správku (co je charakterizuje, jejich souvislosti, atd.), ale to si dohledám, to aktuálně nehoří.
Spíš by mě zajímalo, jestli je někde uvedena maximální hodnota součtu svítivostí montovaných svět. zdrojů (to si také případně dohledám) a jestli by se tento parametr, tak jak je, dal použít jako adekvátní argument pro obhajobu. Abych to upřesnil: jestli tento parametr neslouží pouze pro spec. pracovistě, která ti na jeho základě buď udělí a nebo neudělí třeba vyjímku pro použití ve vozidle, pro zápis do techničáku, homologaci, ale mně, jako fyzické osobě se nepřísluší tím ohánět (byť bych si tu svítivost ověřil a byla v toleranci), jelikož a jednoduše tu homologaci, vyjímku, či zápis v techničáku nemám. Čímž bych mohl být sestřelen.
Ty LEDky STK skutečně prošly (jen nevim jak, nechal ji dělat známej ;) ), geometrie světel je také OK, ale pořád to naráží na fakt, že nemám tu homologaci.
Tvrzení, že výrobce uvádí, že jsou tyto žárovky náhradou za halogeny se mi líbí, to by mohlo podtrhnout nevědomou nedbalost, ale pořád je tu onen Damoklův meč ve vzduchu : neznalost neomlouvá a tudíž mě to odpovědnosti nezbavuje. Rovněž se mi líbí argument o ekologii (což je ve výsledku pravda, to mám na LEDkách rád a je to asi ten nehlavnější důvod, proč na autě jsou - jenže to nikoho z orgánů nezajímá), ale opět: přísluší mi tímto způsobem naplňovat direktivu komise ES 244/2009, když to dělám v rozporu s jiným zájmem a to zájmem ignorantských vymaštěných ploskolebců a jejich omezujících a kasuplnících vyhlášek?
Rád bych se ještě zeptal, co je to to "MD"? Nic smysluplnýho mi strajda G. nevygooglil a tyhle akce mám rád, takže bych do toho případně šel ;D . A protokol geometrie světel by se také sehnat dal, pokud by byli ochotni jej vystavit. Předpokládám, že by mohlo stačit aktuální datum, nemusí být zpětně, ne?
Každopádně všechny tyto argumenty, až na to vyjádření výrobce, si myslím, že by mě mohli zbavit onoho nevědomého porušení. Nebude-li to pro mne přítěží?

Po přečtení jiného vlákna mně napadlo, že bych to mohl uhrát na nouzové dojetí. Buď že z důvodu nějaké závady, třeba altíku, bylo palubní napetí třeba 17V a že žárovky odešly jedna za druhou, včetně té rezervní (protijedoucí auta na mě po cestě pořád blikala) a tak jsem tam někde u krajnice loupnul LEDky, jejichž předřadníky jsou koncipovány na 12 - 24V a tudíž tohle napětí ustojí. Ty LED žárovky byly v autě instalovány, když jsem auto koupil a já je prostě v autě vozil někde u rezervy, kam jsem je kdysi hodil po výměně za heligony. A jaká náhodička, zrovna se hodily. Pokud by se ptali, proč jsem raději nejel nouzově bez osvětlení, tak mi přišlo lepší jet osvětlený, než neosvětlený, když jsem měl tu možnost. Jelikož maj fotky rozsvíceného světla, kde je i svítící žárovička parkovačky a mohli by tvrdit, že když tam bylo vyšší napětí, jakto, že parkovačka svítí normálně a nepřepálí se taky, tak řeknu, že ty taky odešly a že jsem je přepojil na zdroj LEDek, páč má na výstupu 12V a dal jsem tam rezervní žárovky. Jelikož jezdím servis elektro, tak vybavení a zkušenosti mám pořád s sebou. A nebo že jas žárovičky se nedá z fotky posoudit, zhledem k automatické cloně foťáku a v kontrastu při focení svítící LED žárovky (uvedl bych spíš odborně: svítícího LED zdroje, což by je mohlo zmást a poškádlit).
Jedinej (možná nejen) problém je, že si nejsem jistej, jestli by mohla nastat taková závada, třeba právě v tom altíku, aby mohlo být palubní napětí vyšší, než běžný a pokud ne, tak jestli má šiml možnost to vědět. V tom případku bych to musel hrát směrem, že jsem uplný laik a po odpálení poslední žárovky jsem tam ze zoufalství dal ty LEDky, a že snad vydrží, než dojedu k mému autoservisu, kde jsem se až poté dozvěděl, že jsem měl moc vysoký napětí a LEDky to ustály, páč byly koncipovány a že po výměně altíku je vše OK. To, že mě servisáci okradli s fingovanou výměnou altíku a pohádkou o vyšším napětí přece jako laik nemůžu vědět.

Mno, na čem stavět se asi rozhodně podle spisu.
Ještě bych měl dvě otázky:
1) Mohl bych trochu poprudit a nechat si spis poslat poštou, když bych tu žádost poslal s několikastránkovým výčtem relevantních paragrafů, dle návodu jednoho kolegy tady z fóra, což mu prý vždycky fungovalo, i když mám bydliště asi 30km od kanclu toho šimla? Já vim, odpovědí je: Schrödingerova kočka, jen spíš, jestli někdo na tuti neví, že to smysl nemá.
2)Kdy podat námitku podjatosti? Současně s odporem a nebo až se rozjede správko? Vím, že by to mělo být okamžitě po zjištění tohoto faktu, ale aby to vůbec někdo akceptoval, když správní rízení ještě nejede a nepřišel tento žolík v niveč. Každopádně tohle inkriminované souvěčíčko mě taky přaštilo do čumáku a trochu se mne dotklo, jelikož nějakej ten zápis v kartě mám, ale nikdo z těch trotlíků netuší, jak to vlastně bylo a jak se jinak chovám k ostatním účastníkům silničního provozu a na základě strohých zápisů mě hned udělit cejch zločince nejvyššího kalibru?! Ale nikdy by mě nenapadlo, že se to dá krásně využít v můj prospěch.

V poslední řadě bych další a vlastně i již uvedené postupy rád řešil neveřejně, pokud bych mohl poprosit. Nepřítel přeci jen nespí a nechtěl bych nic ponechávat náhodě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2017, 10:56:25 »

K první části.. ohánět se tím určitě můžete..
přestupek má formální a materiální aspekt. Formální aspekt je opravdu naplněn už použitím nehomologovaných světel.. ale argumentace že to ničemu nevadilo a ani to nemohlo nikoho poškodit a nebo způsobit nějaké nebezpečí je relevantní k materiálnímu aspektu.

Ale není moc dobře celou obhajobu stavět na materiálním aspektu protože úřad materiální aspekt nemusí složitě dokazovat.. když řekne že to vzal v úvahu a došel k závěru že materiální aspekt byl tak mu to projde.

K druhé části.. hlavně dejte pozor aby obhajoba byla konzistentní.. aby některá část výpovědi nebyla v rozporu s jinou.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #9 kdy: 29 Října 2017, 19:10:52 »

dýejtý: jak poznamenal 2M, materiální aspekt je významnou podporou obhajoby jen v případě, že slouží jako doplněk. Ještě se Vás zeptám — po kontrolní kontrole Vás s autem i s LED žárovkami pustili a nechali pokračovat v jizdě?
Pokud ano, pak by to byl velice dobrý bod do obhajoby, protože pokud by Vaše auto ohrožovalo svými LED žárovkami plynulost a bezpečnost silničního provozu, pak by auto mělo být odstavené až do výměny žárovek, že ano…


A dodatek — můžete mi prosím přesně napsat označení té LED žárovky, popřípadě maximum informací o nich? Pokud by se podařilo zjistit i výrobce LED čipu, bylo by to super. Mohli bychom napsat velmi odborný traktát (kterému úřední osoba nemůže rozumět) o nahraditelnosti halogenek…
« Poslední změna: 30 Října 2017, 10:30:18 od ViktorN »
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:09:38 »

Z kraje hned truchu mimo mísu: všiml jsem si, že dost uživatelů fóra vyká. Je to nějaké nepsané (psané) pravidlo? Žiju v domění, že na fóru jsou si všichni rovni a tak si automaticky tykají - úcta se dá projevit i jinak. Někdo tu má v podpisu uvedeno, že je vykání přežitek a s tím se ztotožňuju i já.
Nebrání-li tomu nic, nemohli bychom si tykat? Každopádně mi, prosím, tykejte.

Dá se tedy říci, že formální aspekt je samotný čin v rozporu se zákonem a materiální aspekt jsou okolnosti a situace, při kterých byl údajný přestupek spáchán a posuzuje se selským rozumem?
V tom případě bych chápal, proč pro správního orgána nemá váhu - neměl by na čem stavět.
Citace z ePrava: "Lze tedy shrnout, že rozsudek Nejvyššího správního soudu z roku 2009[11] změkčil příliš formální pojetí přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, z čehož pro správní orgány vyplývá povinnost zabývat se jednotlivými případy více do hloubky, zejména zkoumat materiální stránku přestupku."
.
1) Z čeho tedy lze usuzovat, že úřad materiální aspekt nemusí složitě dokazovat (krom praxe, tedy:) )? A tím pádem by důkazní břemeno tkvělo na našich bedrech, což je v rozporu s presumpcí neviny, což?
Na konzistenci obhajoby bych samozřejmě zapracoval. Zatím jsem nastínil několik možností (které si mezi sebou můžou rozporovat) s očekáváním, že kdyby v nich byla nějaká trotlovina, která by to s určitostí neustála, že to někoho trkne do nosu a dá mi vědět.

to ViktorN:
Opět velice zajímavý argument. Je pravda, že nechtěli ani vidět náhradní žárovky (jen mi automaticky dali dejchnout), ani nechtěli LEDky vyměnit a po sepsání mě nechali jet. Opět to pouze potvrzuje fakt, že jim nejde o nic jinýho, než o zářezy na pažbě. V tý době jsem ještě bohužel neznal § 109 (odteď pro mne pracovní název: Bf 109).

Ty LEDky jsou z Čajny (kupodivu již dlouho fungujou výborně), nevím, jestli tu mohu postnout link. Ale prodejci od Aliho mají tendence parametry výrobků trochu přifukovat, což by v našem případě bylo spíše na škodu [ Power: 60W/Set (30W/each bulb) <- to by mohlo být OK, Lumens: 6400LM/Set (3200LM/each bulb)]. Jinak si myslím, že by se daly použít parametry skoro jakékoliv LED žárovky, která by měla černou přední část s LED chipy, protože to jediný z ní mají nafocený.

2) ViktoreN, co jsi myslel tou malou samolepkou „(MD)“, která by se přilepila na světlomet?

3) Kdy podle Vás poslat námitku podjatosti, aby nebylo příliš pozdě (doufám, že už není, protože "rezistor" byl odeslán před 2. dny) a ani moc brzy? Předpokládám, že nejdýl před jakýmkoliv důležitým krokem, což může být i náhled do spisu, aby nemohli říct, že námitka je účelová, že?
« Poslední změna: 03 Listopadu 2017, 14:12:46 od džejtý »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #11 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:26:05 »

Z kraje hned truchu mimo mísu: všiml jsem si, že dost uživatelů fóra vyká. Je to nějaké nepsané (psané) pravidlo? Žiju v domění, že na fóru jsou si všichni rovni a tak si automaticky tykají - úcta se dá projevit i jinak. Někdo tu má v podpisu uvedeno, že je vykání přežitek a s tím se ztotožňuju i já.
Moc nevím, co si představit pod myšlenkou, že na fóru jsou si všichni rovni, a jaké by to mělo mít praktické dopady (doufám že ne např. to, že když odpovím na dotaz uživateli X, má automaticky nárok na odpověď i uživatel Y), ale ohledně tykání/vykání tu žádná závazná pravidla nemáme, je to věc každého jednotlivce. Já si např. zásadně tykám jen s (některými) lidmi, které znám v reálu, a za přežitek považuji prosazování všeobecného tykání s odkazem na to, že by to snad měla být nějaká obecná internetová zvyklost. To fungovalo možná v 90. letech, kdy online komunita byla malá a specifická.

Ohledně úcty - nemyslím si, že vykáním by se něco takového vyjadřovalo, pro mě je to zkrátka default a tykání nadstandard. Úctu ke čtenářům vašich příspěvků mnohem lépe vyjádříte tím, že nebudete psát věci, ze kterých fyzicky bolí oči, jako např. námytka :)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:35:18 »

džejtý: Materiální znak si nech až do odvolání proti rozhodnutí. Nyní proti příkazu pouze podej neodůvodněný odpor "Tímto podávám odpor proti příkazu čj. ...". Materální znak zatím vůbec nezmiňuj, abys správní orgán náhodou předem neupozornil na to, že se tím má řádně zabývat a vypořádat v rozhodnutí.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #13 kdy: 03 Listopadu 2017, 15:52:48 »

to hh:

Díky za info a za "námytku" :-[ - kde tohle jsem vzal? Výše jsem to psal správně...
Nečekal jsem, že ta nabídka k tykání toliko rozvíří vodu. Nebylo to myšleno pro celé fórum, jako že bych rád změnil něčí zvyklosti - jen nabídka pro tento thread. Vycházím z atmosféry na stavbách, kde si tykají řemeslníci, co se setkali poprvé, ať to jsou old-school veteráni a nebo učni na praxi, nikdo se na nikoho nepovyšuje, pomůže, poradí, ale raději končím s filozofováním. Jako vše ostatní, je to dosti subjektivní a s každým názorem člověk snadno zabředne do jiných vod, než chtěl - kouzlo psané komunikace:). Příště se držím témata, slibuju.
Jo, a nárok na odpověď má samozřejmě ten, koho si zvolíte, že jej má ;) .

to Lexx.

Strohý odpor odeslán:). Čím se tedy ohánět v prvním stupni SŘ? Nechat to tak nějak proběhnout (něco jako když u auta soudruhovi příslušníkovi neřekneš nic) a poté se zaměřit na rozstřílení rozhodnutí ve druhém stupni?

Ve FSM 7 je uvedeno, že pokud by u spisu chyběl soupis všech svých součástí, mám na tuto skutečnost ouřadu upozornit. Toto jsem před lety udělal, neboť tento soupis skutečně u spisu, do kterého jsem nahlížel, chyběl. Načež se ouřada chopil propisky a do několika minut měl soupis hotový. Chápu snad správně, že se poté použije zápis o této skutečnosti, ale co by se stalo, kdybych šimla na tuto skutečnost neupozornil a chtěl tuto aktuální absenci soupisu později použít namísto onoho "pouhého" zápisu? Bude to považováno za účelové? Jsem povinen kontrolovat úředníčkovu práci?



IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #14 kdy: 18 Prosince 2017, 13:44:28 »

Ahoj.
Byl jsem nahlédnout do spisu a přišlo mi už i předvolání k ústnímu jednání.
Přikládám k nakouknutí záznam o přestupku + skoro všechny fotky pořízené soudruhem orgánem na místě buzerace. Asi bude všem jasný typ mojí káry, ale vynasnažil jsem se alespoň vehementně anonimizovat její barvu:).
Fotky jsou v relativně velkém rozlišení, ale poměrně dosti komprimované, takže qualita nic moc, bych řekl. Myslíte, že by se to dalo uhrát na důkazní nouzi, či něco podobného?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5