30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta za nehomologované LED  (Přečteno 31975 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #15 kdy: 19 Prosince 2017, 20:34:53 »

Ja z tych fotiek poznam hovno. Vidim tam parabolu, taku mam aj ja. To je asi tak vsetko co z toho vidim. Co tam bude vidiet kunda z uradu mi je zahada.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #16 kdy: 19 Prosince 2017, 23:22:34 »

Minimálně je vidět, že to není H4.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #17 kdy: 20 Prosince 2017, 08:30:34 »

opas: ale je to průkazné? Pátral jsem a nenaleznul jsem, zda-li je někde definováno, jak může a nemůže H4 vypadat, nenašel jsem žádnou normu (krom definice patice a maximální velikosti). Podle mne měli monocajti žárovku lépe zdokumentovat. Takhle je to dle mého názoru neprůkazné.
Asi bych strategii radikálně obrátil: „ne, opravdu byla to halogenová žárovka. Už mně přestala svítit, tak jsem ji vyhodil takže ji nemohu orgánu předložit — nejsem povinen uchovávat a skladovat pokažené věci. Policajti byli zjevně amatéři a nevyznali se v tom. Měli žárovku jako takovou lépe zdokumentovat, z reflektoru vytáhnout a lépe vyfotit! Ano, bohužel jsem doklad o nákupu vyhodil, nemám povinnost uchovávat nikde žádné doklady o nákupu tak banálních věcí, jako jsou halogenové žárovky do auta. Pokud SO se domnívá, že to nebyla ta správná žárovka, je důkazní břemeno na něm…“
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #18 kdy: 20 Prosince 2017, 09:21:51 »

Pokud chtěj někoho trestat za neschválený světla tak ať laskavě uvedou o jaká světla se mělo jednat, typ, druh, svítivost a podobně...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #19 kdy: 20 Prosince 2017, 10:02:51 »

Ja bych vedel, jak si to muze organ obhaji i kdyz to proslo STK a nerad bych to rozebiral verejne.
Hlavne kvuli skudcum.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #20 kdy: 23 Prosince 2017, 14:38:33 »

Díky za názory a podnětné otázky. Jen upřesním, že se jedná o H7, což momentálně na ničem nic nemění, ale pokud by s H4 vyrukovali orgáni při jejich svědecké výpovědi (byl jsem u nahlížení do spisu o jejich přítomnosti informován), akorát by to podtrhlo jejich amaterismus v jejich neprospěch. Na místě by mně to asi nenapadlo.
Ještě jsem vyzjistil, že dle EU může mít H7ma max 1500 lm světelného toku. Ještě trochu zapátrám.

to fu:

A dá se to nějak probrat neveřejně, nebo si mám počkat, až mě tím SO rozcupuje a pak se to dozvím :)?
Nebo to mám chápat tak, že bych se na to měl rovnou vykašlat a rovnou jim poslat vánoční pokutku?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #21 kdy: 23 Prosince 2017, 21:13:54 »

Naznacim, ze ta homologace obecne muze mit i racionalni zaklad, typicky svitivost v danych smerech.

Vlakno je neco jineho, nez 10-30 sviticich bodu - neni otazka je co mohou prokazat, ale spis co budete moci obhajit vzhledem k praxi.
Pokud bylo na obalu napsano zarovka Hx tak by na Vasi obranu to melo stacit - neni Vase povinost overovat co napise vyrobce/prodejce.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #22 kdy: 23 Prosince 2017, 21:48:38 »

Já bych se soustředil na to co psal ViktorN. Záleží ovšem zda a jak jste komunikoval s opicií. Pokud jste zachoval chladnou hlavu a nijak se s nimi nebavil, je to co píše VitkorN úplně nejlepší. Prostě jste zakoupil někde na pumpě žárovky H7, ty už dnes nemáte a protože to opičáci zadokumentovali tak jak to zadokumentovali, nelze dnes už zjistit zda šlo o H7 které trochu jinak vypadají nebo něco jiného, je na SO aby to prokázal.
Pokud ovšem bude nějaká nahrávka nebo výpověď policistů, že jste obhajoval nějaké LED žárovky bude tohle trochu hůře hratelné, ale asi i tak je to IMHO nejlepší startegie.
Materiální aspekt podle mně nemáte šanci uhrát pokud nedodáte ověřenou homologaci.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #23 kdy: 28 Prosince 2017, 12:10:55 »

to fu:

Už rozumím, kam tím míříte. Tohle si uvědomuju a proto se mi moc nechce jakýmkoliv spůsobem před šimlem obhajovat použitý alternativní zdroj světla, protože prostě - homologace.

Ve skutečnosti jsou LED segmenty usazeny ve stejné pozici, jako vlákno v heligonce. Drobný rozdíl je pouze v tom, že v heligonce je vlákno upevněno axiálně a v LED žárovce jsou LED segmenty o určité tloušťce na chladiči o určité tloušťce upevněny radiálně. Ale toto je pouze v řádu jednotek milimetrů a zřejmě je tato výchylka v toleranci, protože je vidět perfektně a protijedoucí řidiči si také nestěžují (od oné kontroly zatím žádné probliknutí od protijedoucích aut a to svítím nonstop).
Vypadá to na jednochipové LED segmenty, ale i kdyby nebyly, tak jsou chipy rozesety v "okénku" o průměru 5mm, což by odpovídalo zhruba délce vlákna.
Pro zajímavost chci do jednoho světlometu fláknout heligonku a posvítit na nějakou zeď pro porovnání unikajícího světla nad běžný svět. kužel.
Každopádně nic z tohoto nemám v úmyslu před SO vytahovat.

Myslíte, že by obal s nápisy H7 LED Headlight, bez jakékoliv známky varování o neschválení o používání..., mohl být před SO ku mému prospěchu (v případě obhajoby NEpostavené na tvrzení, že jsem tam měl v době kontroly heligony a o LEDkách nic nevim)?
Případně by se dal sehnat někde obal od jiných žárovek (třeba klidně halogenových :] ), kde by nebylo uvedeno inkrimonované slovíčko LED a jak orgán dokáže, že není od "dokonale" zdokumentovaných žárovek v mých světlometech?

to pk202:

poslední strategie ViktoraN mi také přijde jako uplně super, nej a tímhle směrem zrejmě půjdu, protože jak zde již bylo několikrát řečeno: Materiální aspekt nemá (bohužel) takovou váhu.
Fízlovi nejapnému jsem vše k žárovkám a obviněním jenom "odhmmmnul", abych ho nedráždil ignorací. Pouze jsem mu po jeho nekonečném monologu řekl, že tyhle žárovky tam jsou už z Němec a že prošly dovozovou technickou (to asi nepoužiju fintičku s obalem od žárovek, ale jako případná strategie pro někoho jinýho...). Příště neřeknu už vůbec nic, ať si tápe:]. Přijde mi, že je to vítr do jejich plachet, když se člověk snaží argumentovat.

Neměl by případně ještě někdo nějakou radu do správka, na co si dát pozor a tak? To víte, je to poprvé.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #24 kdy: 28 Prosince 2017, 13:29:49 »

Hm, ty obaly s nápisy H7 LED Headlight bych fakt nevytahoval, protože tím dáte SO důkaz do ruky proti Vám. SO bude postupovat podle jasného klíče: byly žárovky homolované či nikoliv? Pokud nebyly, pak následuje přestupkové řízení u kterého pak taháte za kratší kousek špagátu. Vaše nevědomost absence homologace SO zajímat nebude.
Snažte se to směrovat na „In dubio pro reo“ a zpochybněte veškeré důkazy dodané PČR. Nahlížel jste do spisu. Je součástí spisu jakýkoliv odkaz či zmínka a dalších audio/video záznamu od PČR? Pokud ano, vyžádejte si to, je to důležité.
Pokud nic dalšího není, přejděte do protiútoku na protiprávní obvinění z přestupku, důvodem je policejní šikana, kdy jste měl blbý dotaz, zda „pomáhají a nebo chrání“. Na tom základě svévolně změnili postup na vyhledávání záminky. Lékárničku jste měl v pořádku, rezervu, trojúhelník a tak dále až skončili na světlech a zneužili Vaší neznalosti jak mají žárovky vypadat. Dále viz můj předchozí popsaný postup…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #25 kdy: 28 Prosince 2017, 13:36:06 »

Ve skutecnosti ve stejne pozici byt nemuseji... LED pokud nejsou navrzeny s ohledem na pouziti misto zarovek musi  nutne menit intenzitu/geometrii paprsku a rozhoduji milimetry i desetiny.

Na homologovane reflektory se dle ECE  pro LED udava symbol  MD
http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2009/wp29/DETA-06-03e.pdf

Jako uzivatel nemuzete mit znalosti homologace ani nikdo po vas nemuze chtit rozlisovat mezi zarovkou a LED svetlem.
Pokud maji zdokumentovanu LED"zarovku" tak at dolozi, ze nebyla homologovana. Ten co tvdi doklada.
Vy nemate povinnost ji do vyreseni kauzy ani skladovat, ani predkladat.
Obal Vam muze pomoci ale "zarovku" bych nepredkladal pokud na ni neni jasne vyrazeno Hx bez LED.
Pomoci Vam muze STK, jen bych v totmto bananistanu na to uplne nespolehal.

Jen tak pro informaci pro halogeny neexistuje provedeni LED https://www.led-svetla.com/userdata/pages/350/homologace-led-auto-zarovek.pdf
coz treba neodpovida tvrzeni zde http://www.xenony-zlin.cz/detail/headlamp-led-h7/386/#\
homologace zde bez urceni typu
 https://www.specialnielektronika.cz/fotky62319/5S_LED_kit_E-mark.pdf https://www.hella.co.nz/en/technology/headlamps-and-inserts/decoding-the-combinations/
dle
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=CELEX:42014X0718(02)


« Poslední změna: 28 Prosince 2017, 14:19:23 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #26 kdy: 03 Ledna 2018, 18:13:50 »

Děkuji za další rady.

to VictorN:

Ve spisu žádná zmínka o dalších důkazech není. Jediný, co vím, tak že měli ve svý káře za sklem zapnutou palubní kameru, která mířila na pravej přední blatník a prostor před autem. Žádný jiný záznamový zařízení na soudruzích vidět nebylo. Leda nějaký skrytý audio... těžko posoudit. Zkusím z nich nějakou fintičkou ten fakt vyzjistit, případně je přinutit říct, že žádnej záznam nemají - teoreticky ho pak použít nebudou chtít, páč by si protiřečili.

to fu:

Tyto LEDky byly navrženy jako náhrada za H7my, samozřejmě bereme v potaz, že číňani spoustu parametrů výrobků jednoduše neřešej, nebo nemusejí řešit.
Chápu, že rozdíl v řádu milimetrů v žárovce, může být rozdíl v řádech metrů před autem. Neměřil jsem to mikrometrem, pouze je postavil vedle sebe a porovnával. Dle náčrtků euro-lexa seděl parametr "e" a "f" - troufám si říct, že je i v toleranci oné desetiny milimetru, jen jak jsem psal, problém je v the filament diameter, kterej LEDkama + chladič prostě neuděláš. S mým reflektorem to ale naštěstí nedělá před autem žádné prakticky negativní brykule, za což jsem rád.
Na Váš první odkaz jsem již narazil a přemýšlel jsem, že bych si na světlomet snad i vypískoval, nebo vymikroťukoval malý update a otestoval, co na to na technický budou říkat. Kouknu jak jsou/nejsou značeny lampy s čočkama a denním svícením, které zatím odpočívají v garáži.
Jinak žasnu, co všechno jste vygooglil. Zvláště pak ta homologace ve mně evokuje rozporuplné myšlenky. To je skutečná platná homologace LED žárovek, nebo jen nějaký fake? Vtipné je, že to má španělskou E9ku stejně, jako moje světlomety, které jsou ale v Čechách OK - chápete, kam tím mířím :D ?

Jak by mohla pomoci STK? Čekal bych, že mě pošle s LEDkama do patřičných míst.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #27 kdy: 03 Ledna 2018, 19:31:07 »

Navrzeny jako nahrada a v cine?
Nezlob te se, ale i bez homologace by to muselo byt opravdu stesti, aby to sedlo.

Na objimky se obvykle znaceni vyrazi, co jsem mel moznost videt.
Tak ten certifikat se zda platny, jen nesedi na pouziti, jako predni svetla - ale nejsem hloubeji vzdelan v certifikacich zrovna svetlometu.
To ze je ze spanelska je jedno, proto se homologace zavedla, abyste mohl se spanelskym autem a zarovkam jezdit treba v polsku.

STK vam asi nepomuze, pokud nebudou ty zarovky vyfoceny a nebude mit z toho protokol. Fotky se delaji, ale nevidel jsem nikde zaber na detail zrovna zarovek.

Zaver a taktiku si zvolte sam, ja bych se drzel toho co vam radili.
« Poslední změna: 03 Ledna 2018, 19:32:47 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #28 kdy: 05 Ledna 2018, 20:39:47 »

to fu:

Nezlobim se, není to můj výrobek, ani nejsem dealer a samozřejmě máš právo na svůj názor :). Jen píšu, co jsem se dozvěděl/vím. A netvrdím, že ta žárovka byla navržena v číně, tam se může jen kopírovat (což je u číňanců raritní). A to, že je v inzerátu uvedený: žárovka do hlavních světlometů, jestěš nemusí znamenat, že to tak z legislativního hlediska je (minimálne u nás, že?). Čajňani rádi v inzerátech lžou a to, co je pro nás už přehnaně řečený je pro ně asi ještě OK. Dostal jsem se k nim více-méně náhodou a překvapuje/těší mě, že pořád svítěj. Včera jsem udělal fotku světelnýho "otisku" mých lamp s těma LEDkama na zdi (bohužel zatím bez srovnání s halogenkou). Tak posuďte sami. Jde jen o tvar světla, ne o intenzitu, ta se takhle pozná špatně. Pokud byste měli pocit, že to svítí moc vysoko, tak parkoviště od budovy malinko padá.

Čeho teď myslíte značení na objímkách? Homo. značku, nebo typ?

Na mne, jako laiku, ten certifikát působí velice věrohodně a nejvíce se mi na tom líbí to, že nejen že Commercial descriptions, ale hlavně i Function má za dvojtečkou uvedeno Headlight led. Proto by mě zajímalo, z čeho soudíte, že ty ledky nejsou určeny do předních lamp?

To chápu, že se španělskou (a jinou) homologací se dá jezdit i v jinejch státech, to by tady žádný auto nejezdilo, páč vždycky se najde několik dílů na něm homologovaných jinde (i když mě tam právě nesedí fakt, že se tam ten kód země, kde byla homologace udělena, uvádí - což svádí k myšlence, že ta homo. platí pouze pro tuhle označenou zemi), ale je fakt, že jsem to asi napsal blbě. Myšlenka je taková, že toho o homo. problematice moc nevím. Třeba: homologace udělena ve Špáňu, ale aby se tady mohly používat výrobky s touhle homologací, musí se přezkoumat, že to neodporuje jakýmsi našim předpisům a to, že se tohle přezkoumání provedlo a že je to OK, se zanese do nějakých, úředníkovi dostupných, análů (jasně, asi by se to dalo nazvat homologací pro ČR...). To je jen příklad. A já doufám, že stejný kulový o homologacích asi bude vědět úřednice na magorstrátu (případně fízl a jeho kontrola, do budoucna). Pokud bude chytrá, přizná si, že je uplně blbá a pošle tu záležitost s homo. někam, kde už vědět budou a já jsem v loji, kdyby tu byla nějaká ta záludnost. Ale když uvidí E9 na světlometu, kterej se legálně používá na autech v čechách a uvidí E9 homologaci na protokolu, kterej je právě ve Španělštině, tak když bude dosti blbá, uvidí E9 + E9 a řekne si, že je to OK a dál to nikam posílat nebude.

Do teď se (snad) držím předchozích plánů, ale díky tomu vašemu homologačnímu protokolu mám pocit, že kdybych do toho hodil vidle v podobě toho protokolu, tak nic jiného nemusím řešit.
Prostě, tady máš protokol od výrobce a kdyby někdo remcal, tak takhle jsem to koupil a rázem jsem bez zavinění.

Co vy na to?

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nehomologované LED
« Odpověď #29 kdy: 05 Ledna 2018, 23:15:45 »

1. podle zdi a fotky nedokazi urcit, proto na to  jsou opticke stolice
2. ano nemate povinnost odhalit padelek a muzete hrat bezneho zakaznika
3. homologacni protokol pouzit muzete(neni k vasi zarovce-LED a asi budou chtit doklad, jako podpurny dukaz), ale je to hop nebo trop - moznost vyuzit znalce a ten ji to patrne spravne rozklicuje
4. strategie je na vas, nevim co bych  dodal
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin