30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedovolený vjezd na železniční přejezd  (Přečteno 35897 krát)

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #45 kdy: 24 Dubna 2018, 14:03:08 »

Zdravim, tak vam uvedu dalsi zaktualizovane informace, zhruba v listopadu mi prisla slozenka, kde mi policie vratila pokutu 500 kc, kterou jsem pri prestupku zaplatil a od te doby se nic nedeje. Prestupek se stal 2.3.2017 a spravni rizeni do teto doby nebylo zahajeno, tak nevim, jestli je prestupek promlcen, nebo bude az v dalsim roce, po zmenach, ktere nastaly.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #46 kdy: 24 Dubna 2018, 14:09:00 »

Když ve věci přestupku nebylo ještě zahájeno řízení tak je promlčeno po roce od přestupku.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5064.0
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #47 kdy: 24 Dubna 2018, 14:28:53 »

Marack666: A přebíráte si poštu v místě úředně hlášeného trvalého pobytu (případně na doručovací adrese)? Nestěhoval jste se v průběhu přezkumného řízení? To že byla pokuta vrácena naznačuje, že bylo přezkumné řízení pravomocně skončeno a výsledkem je zrušení bloku, tedy bylo rozhodnuto o vašem odvolání. Zde jste byl účastníkem, tedy vám to mělo být doručeno, pokud se tak nestalo, někde je chyba.

Pokud ale poštu neignorujete a neztrácíte, tak nebylo-li dosud nové řízení zahájeno, odpovědnost zanikla - nový PřesZ zde nic podstatného nemění, podle staré i nové úpravy je základní promlčecí doba 1 rok a k jejímu přerušení došlo naposledy v den spáchání vydáním bloku.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #48 kdy: 24 Dubna 2018, 14:33:40 »

Myslel jsem si to, ja jen ze vsichni porad strasili s tema dvouma rokama. Kazdopadne rok uplynul, takze pripad promlcen, a timto vsem dekuji, kteri mi zde radili a pomahali, velice mi to pomohlo a hodne jsem se naucil. A poprosim o uzavreni tohoto tematu.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #49 kdy: 24 Dubna 2018, 14:35:32 »

Postu jsem vzdy vcas prebiral, posledni dopis bylo zamitnute odvolani a pote mi dosla slozenka s vracenou petistovkou. Kazdopadne v karte ridice mam stale 7 bodu za prestupek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #50 kdy: 24 Dubna 2018, 14:49:25 »

OK, v tom případě jste z toho venku. Odstranění záznamu v registru řidičů můžete urychlit tím, že svému domovskému úřadu ORP (tj. ten, kam si chodíte pro ŘP) podáte námitky podle § 123f ZPPK, s odkazem na § 123e(2)(c) ZPPK (došlo k pravomocnému zrušení rozhodnutí, na základě kterého byly body zaznamenány). Přiložte prvostupňové rozhodnutí o přezkumu (ideální by bylo nechat si ho od PČR opatřit doložkou právní moci, ale nutné to není, úřad si to jistě zvládne ověřit sám).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #51 kdy: 24 Dubna 2018, 15:22:06 »

Je to divné. V kartě byste každopádně 7 bodů mít dneska neměl - přestupek jste měl spáchat 2.3.2017 a dneska je 24.4.2018 - už se vám měly 4 body umazat, pokud jste nic nespáchal.
Body vám nejspíše byly připsány tak do cca týdne od blokového vyřešení přestupku.
Radši se opravdu ujistěte, že jste žádný pozdrav ve schránce neprošvihnul.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #52 kdy: 24 Dubna 2018, 16:15:57 »

Ano, momentalne mam 3 body, tento rok jsem nic neprovedl. Kazdopadne jeden muj rodinny prislusnik pracuje pro Ceskou postu a vzdycky mi dava vedet, jestli tam mam neco od ouradu. Kazdopadne spise napisu nejaky dopis nebo email a zazadam o vymazani, kdyz je prestupek promlceny.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #53 kdy: 24 Dubna 2018, 16:28:05 »

Určitě neposílejte „nějaký dopis či email“, ale námitky podle § 123f ZPPK, jak píšu o pár příspěvků výše.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #54 kdy: 24 Dubna 2018, 17:18:20 »

....Každopádně si vás ale dávám na seznam lidí, kterým nemá cenu, abych odpovídal. Nevím, proč se vám sepisuji s odvoláním, když sám víte mnohem lépe, co tam napsat ...
Já Vám rozumím, kolego .... nejde to nechat plavat a nedotáhnout do konce.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #55 kdy: 24 Dubna 2018, 17:40:37 »

Touha dotáhnout věc do konce v tom opravdu není, pouze tazatel z mého ignore listu vyexpiroval.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #56 kdy: 13 Června 2018, 19:00:58 »

Dobry den, po mych namitkach mi bylo odpovezeno, ze je prestupek zrusen. Takze dekuji vsem, co mi tu pomahali a preji hezky den. A prosim o uzavreni tematu.
IP zaznamenána