30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedovolený vjezd na železniční přejezd  (Přečteno 36004 krát)

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #30 kdy: 05 Června 2017, 09:58:27 »

Dobrý den,

Tak už jsem lehce pokročil a žádám vás o radu. Podal jsem blanketní odvolání a teď musím doplnit odvolací údaje v normálním odvolání. Jelikož se v tom moc neorientuji, tak netuším, co tam doplnit. Napadá mě něco ve stylu toho, že už jsem byl potrestán tím, že mi sebrali 7 bodů a 500 kč, a také, že pochybili policisté. Na internetu jsem vyčetl odvolací údaje, ale odborně zpracované, že opravdu si nevím rady, co tam doplnit. Budu vděčný za každou radu. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #31 kdy: 05 Června 2017, 09:59:10 »

dejte sem co mate
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #32 kdy: 05 Června 2017, 10:33:06 »

Marack666: Doplnit máte odvolání proti čemu, stále proti tomu rozhodnutí v přezkumném řízení, kterým byla zrušena bloková pokuta? Nic jiného se mezitím nestalo, nebylo úřadem obce dle místa přestupku zahájeno přestupkové řízení?
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #33 kdy: 05 Června 2017, 11:20:09 »

Dobrý den,

ano, odvolávám se vůči rozhodnutí, které jsem sem dával na začátku tohoto tématu. Od policie mi došel tento dopis.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #34 kdy: 06 Června 2017, 11:25:45 »

Jde o to, že se chci odvolat na to, že policisté udělali chybu, já byl potrestán 7 body a pokutou 500 kč a že to nehodlám dále řešit. Jen prostě nevím, jak se tento odvolací důvod přesně nazývá.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #35 kdy: 06 Června 2017, 18:01:14 »

Jde o to, že se chci odvolat na to, že policisté udělali chybu, já byl potrestán 7 body a pokutou 500 kč a že to nehodlám dále řešit. Jen prostě nevím, jak se tento odvolací důvod přesně nazývá.
Já bych to zkusil napsat jak mi pusa narostla :

Odvolávám se proto, že přestože jsem si nebyl vědom daného přestupku, souhlasil jsem s blokovou pokutou a sankcí 7 bodů, protože jsem usoudil. že je to pro mne menší zátěž, než návštěvy SO xx km vzdáleného od mého bydliště při obhajobě tohoto - dle mého soudu - neprokázaného přestupku.
Současný stav je pro mne tedy vyhovující a nechci ho měnit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #36 kdy: 07 Června 2017, 07:38:07 »

Vážení,

doplňuji odvolání podané dne XY. Přestupku označeného v předmětném bloku jsem se nedopustil. Je však pravda, že po obvinění z tohoto skutku hlídkou PČR jsem souhlasil s udělením blokové pokuty, a to čistě z pragmatických důvodů, předmětná sankce, byť nespravedlivá, pro mne představuje menší zátěž, než nutnost hájit se ve správním řízení, nést finanční, časové a další náklady spojené s dostavováním se ke správnímu orgánu (vzdálenému xx km od mého bydliště) a po dobu v řádu nejméně měsíců neznat výsledek.

Podle § 94 odst. 4 správního řádu je orgán provádějící přezkumné řízení povinen chránit práva nabytá v dobré víře a i v případě závěru o nezákonnosti přezkoumávaného rozhodnutí přezkumné řízení zastavit, pokud by zrušením rozhodnutí vznikla účastníkovi újma v nepoměru k újmě veřejnému zájmu. Tato norma plně dopadá na projednávanou věc.

Práva plynoucí mi z projednání podezření z přestupku v blokovém řízení jsem nabyl v dobré víře. Jak uvádím výše, jediným důvodem mé ochoty pokutu zaplatit (ve smyslu § 84 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb.) byla skutečnost, že takto měla věc být hned, se známými náklady a konečným způsobem vyřešena. Pokud by mi na místě bylo bývalo sděleno podezření s tím, že věc bude projednána v přestupkovém řízení, mohl jsem se na toto řízení připravit - zdokumentovat situaci na místě, zjistit svědky či další důkazy (např. kamerové záznamy pořízené některým z vozidel), nechat prověřit signalizační zařízení atp. Toto vše by bylo zpětným zrušením rozhodnutí v blokovém řízení zmařeno, navíc by mi byl jistě k tíži dáván onen souhlas s provedením blokového řízení interpretovaný jako souhlas se spácháním skutku. Má pozice pro přestupkové řízení je tak podstatným způsobem zhoršena proti zákonnému stavu, v čemž spočívá újma ve smyslu § 94 odst. 4 správního řádu, která by mi zrušením rozhodnutí vznikla. Naopak újma veřejnému zájmu nevznikla žádná - jistě není ve veřejném zájmu dát podezřelému z přestupku možnost rychlého vyřešení, následně mu ji s odstupem času odebrat a zmařit mu tím efektivní obhajobu.

Z tohoto důvodu navrhuji, aby odvolací orgán odvoláním napadené rozhodnutí o přezkumu podle § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu zrušil a s odkazem na § 94 odst. 4 správního řádu přezkumné řízení zastavil.

V Kocourkově dne X. 6. 2017                        Sprostý Podezřelý
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #37 kdy: 08 Června 2017, 08:19:55 »

Dobrý den, tak jsem již zareagoval ve smyslu, že jsem už byl potrestán, tak uvidíme, jestli vyhoví. Každopádně díky za rady, až přijde odpověď, přidám ji sem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #38 kdy: 08 Června 2017, 08:48:22 »

Nevyhoví vám tak jako tak, smyslem protahování přezkumného řízení je jen získat čas. Pak se uvidí, jestli to policajti nějak nezabordelí a skutečně věc postoupí úřadu, také je otázka, jak to bude s důkazní situací - kromě svědectví fízlů patrně nic moc k dispozici nebude.

Každopádně si vás ale dávám na seznam lidí, kterým nemá cenu, abych odpovídal. Nevím, proč se vám sepisuji s odvoláním, když sám víte mnohem lépe, co tam napsat ...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #39 kdy: 08 Června 2017, 08:57:05 »

hh: no tak to vidíš, u mne by to ale cenu mělo. :-)
Zlehka se připomínám…
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #40 kdy: 08 Června 2017, 21:10:41 »

Ne, že bych si nevažil toho, že jste mi tu sepsal to odvolání, ale chtěl jsem to již mít z krku, protože mi dali lhůtu 5 dní a já věděl, že vzhledem k mému zaměstnání bych neměl šanci se dostat na ústředí policajtů a podat to odvolání. Takže se Vám tímto omlouvám, opravdu to nebylo tak, že by mě Vaše rada nezajímala, ale to už je v tuto chvíli jedno.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #41 kdy: 08 Června 2017, 21:18:43 »

Každý dobrovolník si lehce spočítá, kolik času zabere ^C + ^V, doplnění identifikací, tisk, vložení do obálky + vypsání podacího lístku. Jediná neznámá v nerovnici je Váš čas, nutný k návštěvě pošty.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #42 kdy: 15 Června 2017, 01:43:16 »

Neda se v tomhle pripade ta lhuta pro navstevu podatelny nebo posty taky o 5 dni prodlouzit tim, ze to nejdriv poslu mailem a pak doplnim "spravnou" cestou?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #43 kdy: 15 Června 2017, 06:18:19 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #44 kdy: 15 Června 2017, 09:17:11 »

Jasne, jen jsem si nebyl jisty, jestli se komunikace s policii ridi standardne spravnim radem, nebo to jede v nejakem vlastnim rezimu. Diky
IP zaznamenána