30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedovolený vjezd na železniční přejezd  (Přečteno 36062 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2017, 14:29:27 »

Takže neviděli co svítilo z vaší strany..

pro řízení je asi dobrá strategie tvrdit že jste na červenou nejel a rozsvítila se až když vozidlo bylo už na přejezdu.

Odvolání proti zrušení bloku dejte.. aspoň se to zdrží.
IP zaznamenána

Marack666

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #16 kdy: 27 Dubna 2017, 14:31:35 »

Dobre, jeste jednou vsem diskutujicim dekuji za ochotu a rady, moc mi to pomohlo a snad se mi zadari v tomto sporu vyhrat. Az budu mit dalsi informace, urcite je pridam sem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #17 kdy: 27 Dubna 2017, 14:35:08 »

Stali v protismernem pruhu, predemnou prejezd a oni naproti me cekali pred prejezdem v protismeru.
Tedy nemohli vidět, co z Vaší strany svítí nebo nesvítí.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #18 kdy: 27 Dubna 2017, 14:39:56 »

Jak to je s pripsanymi body v tomto priipade, pocitam, ze nedaji podnet ke zruseni a ridic musi pozadat sam, nebo se pletu?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #19 kdy: 27 Dubna 2017, 14:58:55 »


Stali v protismernem pruhu, predemnou prejezd a oni naproti me cekali pred prejezdem v protismeru.

... na kterém blikala červená...
 Letošním laureátem Darwinovy ceny se stává: otevřeme obálku, necháme se překvapit... a vítězem se stává: Marack666.

Na druhém místě se umístil pán, který nenadýchal skoro nic a přesto se sám dobrovolně přiznal k pivu před jízdou a přišel o papíry...
Bylo to těsné, ale cena putuje zaslouženě do Brna...  :D
« Poslední změna: 27 Dubna 2017, 15:02:26 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #20 kdy: 27 Dubna 2017, 15:05:35 »

Jak to je s pripsanymi body v tomto priipade, pocitam, ze nedaji podnet ke zruseni a ridic musi pozadat sam, nebo se pletu?
Bude-li blok pravomocně zrušen (tj. po právní moci rozhodnutí o přezkumu), měl by SO v okamžiku vyznačení PM na rozhodnutí o přezkumu dát vědět úřadu, který vede bodové hodnocení řidiče. Pokud to neudělá, může sám řidič podat námitky podle § 125f ZPPK.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #21 kdy: 27 Dubna 2017, 15:24:13 »

@Marack666: Projděte si toto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2572.0 vlákno, ať víte, v jaké vzdálenosti jste viděl začátek výstrahy podle rychlosti (před výstahou tma - 30 km/h, blikající bílá - 50km/h).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #22 kdy: 27 Dubna 2017, 20:24:35 »

Nedalo by se to otočit ve vlastní prospěch s tím, že jste to na místě nepochopil a
1) myslel jste že platíte blok za to že jste neměl rozsvícená světla nebo tak něco?
2) Že na přejezd jste určitě nevjel když blikal a s takovým přestupkem byste určitě nesouhlasil.
3) Že teda vlastně blok neplatí, protože neřešil vaše světla ale světla na přejezdu, což se ani nedá
4) a že ani nemá smysl zahajovat SŘ, protože přestupek přejetí přejezdu na světla se nestal?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #23 kdy: 27 Dubna 2017, 20:52:30 »

Citace
Tedy nemohli vidět, co z Vaší strany svítí nebo nesvítí.
Slabé, to bych ani nevytahoval, protože technika: pokud to není super nový přejezd s LED, tak má dvojvláknové žárovky, při spálení jednoho vlákna se přepíná automaticky na druhé a dálkově signalizuje sekundární alarm = zásah údržby v řádu jednotek hodin, pokud by byla vypálená obě vlákna, jde přejezd do poruchového režimu = trvalá výstraha. Šel bych do kritické vzdálenosti od přejezdu, kdy již nebylo možné vůz zastavit srv. § 71 odst. 7 ZPPK + § 70 odst. 2 písm. d) ZPPK.

Pokud byste chtěl tu technickou hypotézu nahodit, tak spíše ve stylu: je zcela jisté, že když svítí výstraha na jedné straně, tak svítí i na druhé? Z čeho to vyplývá, u křižovatek vůbec není pravidlem, že červené svítí úplně synchronně...nebo tak nějak se SO pokusit zamotat šišku.

« Poslední změna: 27 Dubna 2017, 21:01:47 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2017, 22:04:33 »

enzym> Tak nějak to bylo myšlené. Mohli vidět "svůj semafor" ale ne "jeho semafor". Není prokázáno, konec.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2017, 22:10:27 »

Kdepak konec, dotaz na SŽDC, zda byl přejezd v inkriminovanou dobu v poruše. Od SŽDC něco dojde ve smyslu bylo to OK, svítilo všechno jak mělo, výstraha jde synchronně na všech návěstidlech a SO bude pokračovat vesele dále. Možná už to vyjádření mají dopředu. Je to SIL3 (resp. mělo by být, občas to nevyjde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2917.msg29852#msg29852, http://vlaky.net/zeleznice/spravy/6044-Prejezd-smrti/, https://www.azd.cz/admin/files/Dokumenty/pdf/Reporter/2014-3.pdf - strana 30), takže nějaké hypotézy o poruše kontroly jsou úplně mimo.
« Poslední změna: 27 Dubna 2017, 22:30:43 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #26 kdy: 27 Dubna 2017, 22:44:56 »

V těchto zařízeních se nevyznám, ale přijde mi to absurdní. Při jízdě na červenou se také předkládají fotografie s vozidlem i semaforem. Ne pouze foto vozidla s časovým údajem a nějakou informací "že v tu dobu svítila červená".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #27 kdy: 27 Dubna 2017, 22:55:34 »

Nezpochybňuji slabotu důkazu, pouze poukazuji na to, že argumentace stylem výstraha z jedné strany neznamená autoamticky výstrahu z druhé strany je zbytečná a technicky z cesty. Je nutné se soustředit na to: nebylo prokázáno, že když byl vůz pyráta ve vzdálenosti větší než kritické (=rozhodovací) od přejezdu, byl již přejezd ve výstraze. To je podle mne sakra rozdíl v argumentaci. Možná však jsem opět v pozici zbytečného technického hnidopicha, v odbordelných kruzích jsem tím celkem pověstný.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #28 kdy: 28 Dubna 2017, 10:28:15 »

Pokud byste chtěl tu technickou hypotézu nahodit, tak spíše ve stylu: je zcela jisté, že když svítí výstraha na jedné straně, tak svítí i na druhé? Z čeho to vyplývá, u křižovatek vůbec není pravidlem, že červené svítí úplně synchronně...nebo tak nějak se SO pokusit zamotat šišku.

Přesně to jsem měl na mysli.. do nefungující signalizace bych se nepouštěl protože to jde snadno vyvrátit.. ale je zaručené že se signalizace rozsvítí na obou stranách přesně ve stejnou chvíli?
30kmh je metr za 0,12 sekundy..

Druhý argument vidím že policajti museli odhadovat vzdálenost mezi signalizací a autem které jelo přímo proti nim.. to je ta nejhorší situace.. odhad vzdálenosti auta od nějakého bodu u silnice je nejtěžší když jsem v ose jízdy..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolený vjezd na železniční přejezd
« Odpověď #29 kdy: 28 Dubna 2017, 10:53:59 »

Citace
ale je zaručené že se signalizace rozsvítí na obou stranách přesně ve stejnou chvíli?
To zaručuje technické řešení PZS s přesností na nějaké vyšší destíky ms az nižší stovky ms (do cca 0,3 s), ale SO to nemůže vědět, bude se muset vyptávat a zjišťovat.
Hint k rozhodovací vzdálenosti. Tam je uvažováno s reakční dobou 1 s, což je u semaforu správně - řidič očekává změnu signálu, ale u přejezdu je to velmi optimisticky nízká hodnota, anžto řidič kouká nejen na výstražníky, ale též velmi pozorně sleduje kolejiště - kroutí hlavou periodicky vlevo vpravo, zda se tam nevyskytuje vlak, protože výstražník potmě neznamená, že nejede vlak. Nejkratší reakční doba v této situaci je nejméně 1,5 s od začátku výstrahy (= 12,5 m, než začne brzdit při rychlosti 30km/h).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.