30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: [WIN] Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)  (Přečteno 125943 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #75 kdy: 18 Listopadu 2013, 10:30:48 »

díky -
ad 1. to je chytrá formulace a použiji
ad2. samozřejmě, že pokud by řidič jel podle předpisů, jistě by se cihle vyhnul bez kontaktu s vozidlem. Resp. už vidím, jak navrhuji pokus, kdy vozidlo pojede dle předpisů a z náklaďáku cihla upadne stejně jako když by jel řidič rychleji.... :-) a budeme sledovat rychlost reakce úhybného manévru....
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #76 kdy: 18 Listopadu 2013, 10:47:55 »

ad2. samozřejmě, že pokud by řidič jel podle předpisů, jistě by se cihle vyhnul bez kontaktu s vozidlem. Resp. už vidím, jak navrhuji pokus, kdy vozidlo pojede dle předpisů a z náklaďáku cihla upadne stejně jako když by jel řidič rychleji.... :-) a budeme sledovat rychlost reakce úhybného manévru....
Já bych to spíš směroval k tomu, že v důsledku rychlosti došlo k nedobrždění a lehkému ťukanci. Tam odvolačka nebude mít moc prostoru na manévry a debaty typu "co by bylo kdyby".
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #77 kdy: 19 Listopadu 2013, 12:15:12 »

no vzhledem k tomu, že v dubnu 2014 to prekluduje, myslím, že budou k tomu datu toužebně hledět....  8)
IP zaznamenána
Concorde

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #78 kdy: 22 Listopadu 2013, 12:52:47 »

Co takhle projet pod kamerou s nesklopeným štítkem a maskou pana Humla?
To by ošéfovalo všechny problémy s podpisem mailů nebo dopisů.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #79 kdy: 25 Listopadu 2013, 09:29:44 »

Co takhle projet se značkou pana humla, to už by bylo jiné kafe, to by zakusil vlastní meducínu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #80 kdy: 26 Listopadu 2013, 08:14:41 »

Co takhle projet pod kamerou s nesklopeným štítkem a maskou pana Humla?
To by ošéfovalo všechny problémy s podpisem mailů nebo dopisů.
Pokud by nemohl prokázat, že v daný čas na daném místě řídit nemohl, bylo by to pro něj potenciálně dost problematické. Jenže kde vzít tak dokonalou masku?

Co takhle projet se značkou pana humla, to už by bylo jiné kafe, to by zakusil vlastní meducínu.
To by fungovalo jen do chvíle, než by se přišlo na to, že neodpovídá typ vozidla. Nicméně výzva k uhrazení částky by přišla jemu a i kdyby se z toho pak nakrásně vyzul, skutečný řidič by sankci ušel. Jenže opět: kde vzít Humlovu značku?
IP zaznamenána

brichta

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #81 kdy: 26 Listopadu 2013, 11:45:41 »

Poradí někdo, jsem tady nováček...

V březnu roku 2013 jsem byl změřenej na radaru v Praze, na padesátce jsem jel 80 km/h. Byl jsem předvolán podat vysvětlení, to jsem v souladu s článkem na Dfens odmítl. Auto je psané na firmu, nyní mně přišel dopis, kde se mimojiné píše: Jelikož výše popsané jednání vykazuje znaky přestupku podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 zákona o silničním provozu,
nemá za následek dopravní nehodu, totožnost řidiče není známa nebo není zřejmá z oznámení přestupku a uvedené porušení
pravidel provozu na komunikacích je možné projednat v blokovém řízení, Magistrát hlavního města Prahy Vás jako
provozovatele motorového vozidla registrační značky 5P0xxxx, evidovaného v centrálním registru vozidel, podle ust. § 125h
odst. 1 zákona o silničním provozu, vyzývá k uhrazení peněžité částky ve výši 1 000 Kč, jejíž výše byla stanovena v souladu
s ust. § 125h odst. 2 a ust. § 125c odst. 6 zákona o silničním provozu. Určená částka je splatná nejpozději do 15 dnů
ode dne doručení této výzvy, tj. nejpozději poslední den této lhůty musí být připsána na příjmový účet
Magistrátu hl. m. Prahy, a to bezhotovostní platbou.....

Neuhradí-li provozovatel vozidla v uvedené lhůtě
určenou částku, může Magistrátu hl. m. Prahy v této lhůtě písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání
přestupku. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení.......

Neuhradí-li provozovatel vozidla nejpozději ve shora uvedené lhůtě určenou částku, nebo nesdělí-li
Magistrátu hl. m. Prahy údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku, bude Magistrát hl. m. Prahy
pokračovat v šetření přestupku. Nezjistí-li však do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující
zahájení řízení o přestupku proti určité osobě, věc odloží podle § 66 odst. 3 písm. g) zákona ČNR č. 200/1990 Sb., o
přestupcích, ve znění pozdějších předpisů a zahájí řízení o správním deliktu provozovatele vozidla podle § 125f odst.
1 zákona o silničním provozu, pro porušení ust. § 10 odst. 3 tohoto zákona (provozovatel vozidla zajistí, aby při užití vozidla
na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovené tímto
zákonem). Odpovědným provozovatelem vozidla se podle § 2 písm. b) zákona o silničním provozu rozumí pouze
vlastník vozidla nebo jiná fyzická nebo právnická osoba zmocněná vlastníkem k provozování vozidla vlastním.....


Ví někdo, jak postupovat v tomhle případě? dají se i v tomto případě aplikovat tyto tři varianty?

a) udat takovou osobu, jejíž totožnost úřadu k ničemu není (nelze zjistit, zda existuje, nelze ji kontaktovat, vypadá to věrohodně)
b) účelově udat existující osobu, která je se záměrem seznámena a ví, jak se chovat. Tato pak předvolána a úřadu sdělí, že vozidlo toho dne od PO převzala, ale později jej zapůjčila jiné fyzické osobě, k jejíž identitě nebude vypovídat. V tom případě už nelze aplikovat ustanovení o správním deliktu právnické osoby, protože PO svým povinnostem dostála.
c) mimoto, jakkoli to zní někomu zvláštně, právnická osoba má také osobu blízkou. Tedy, jako zástupce právnické osoby víme, komu bylo vozidlo svěřeno, ale k jeho osobě nebudeme vypovídat, protože je osobou blízkou naší právnické osobě. Tento poslední postup je poměrně raritní a netestovaný, nicméně je to také cesta.
IP zaznamenána

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #82 kdy: 26 Listopadu 2013, 14:51:09 »

Jsem ve stejnem stadiu. Provozovateli prisel Prikaz o ulozeni pokuty... Podavam do 8 dnu odpor. Uz jsi ve fazi, kdy se nejedna o konkretnim prestupku (rychlost), ale o SPRDELi. Dalsi vyvoj sem hodim
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #83 kdy: 27 Listopadu 2013, 10:40:15 »

hurááá - mám další písmo z Jungmanovy - tentokrát tunel Mrázovka - na 70 km/hod naměřili 116. Podotýkám ve 22.16 a tunel byl prázdný, nikoho řidič neohrožoval.
Skoro bych řekl, že překročení o víc než o 40 v obci se nedá řešit SPrdelí, takže nevím, co to na mne zkoušejí.... ale už nemám paní Květoslavu Drnovskou - ta hledá Japonce v Osace a Ahmeda v Dubaji :-)
Věnuje se mi Vladimír Hochman, tak uvidíme, co umí  8)
IP zaznamenána
Concorde

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #84 kdy: 27 Listopadu 2013, 11:10:44 »

Btw. taky jsem ze srpna dostal nejakou vyzvu z tunelu Mrazovka. Kdybych znal Prahu a vedel bych kde meri, jel bych trochu rychleji, mel jsem trapnych +29 kmh na 70.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #85 kdy: 27 Listopadu 2013, 13:23:40 »

Věnuje se mi Vladimír Hochman, tak uvidíme, co umí  8)
Zdá se, že na Magistrátu nestíhají a rozšířili stáj. Doposud mi chodily výzvy výhradně od Šedvice a ještě jednoho buzeranta, na jehož jméno si už nevzpomenu, ale posledních 5 přišlo od Housky, Teplárka a Stacha  :)
IP zaznamenána

brichta

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #86 kdy: 28 Listopadu 2013, 12:53:21 »

jak poznám, že se událost řeší jako správní delikt?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #87 kdy: 28 Listopadu 2013, 13:13:41 »

Napisou to v textu :-)
IP zaznamenána
Concorde

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy
« Odpověď #88 kdy: 30 Listopadu 2013, 00:05:15 »

Synovci hodlám věnovat ojeté firemní auto. Domluvil jsem se s chlapíkem, který nemá řidičák a díky exekucím "bydlí" na obecním úřadu a nemají mu co sebrat, že auto převedu na něj. Protože mu na auto "půjčuji", tak budeme mít zástavní smlouvu vyznačenou ve VTP, že auto je zastaveno v můj prospěch. To znamená, že mu ho nikdo nemůže sebrat (zástava má přednost). Zároveň budu mít s jeho ověřeným podpisem smlouvu o realizaci zástavy, kde lze jenom doplnit datum (kdyby se ztratil). Synovec bude vybaven plnou mocí k užívání vozidla.
Je to komplikovanější o tu plnou moc a zástavní smlouvu, ale natrvalo to řeší automatické měřiče rychlosti, protože poštu nikdo nepřebírá. Chtějí provozovatele, mají ho mít.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #89 kdy: 30 Listopadu 2013, 02:02:10 »

Co takový člověk stojí na provoz a jakou má kapacitu? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7