30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: [WIN] Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)  (Přečteno 127276 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #90 kdy: 01 Prosince 2013, 17:23:54 »

Dávám mu příležitostně vydělat jinak, takže to je v rámci dobrých vztahů. Zeptám se, jak by to bylo pro externistu a dám vědět.
Myslím ale, že podobných lidí je spousty a ta cena může být dost nízká ve formě jednorázové odměny za nutnost vyřídit přehlášení na DI.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #91 kdy: 09 Prosince 2013, 20:50:37 »

Tak za bratru jednorázových 2000,- Kč s tím nemá problém. Ostatní už může řešit řidič na základě plné moci ke všem úkonům. Dotáhnu ten můj převod a dám případně kontakt a vzory smluv.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #92 kdy: 12 Prosince 2013, 09:32:22 »

kverulant> to je chytry napad s 'bezdomovcem' jako provozovatelem vozidla. Navstivim nase bezdaky a myslim, ze krome smecky psu budou brzy provozovat tri auta a pet motorek :-).

all> Jinak mi dneska prislo predvolani pro §125c/1/f na 5.kvetna v Praze (PCR). Takze sp[lnim svou obcanskou povinnost a podle pravdy oznamim, ze moje auto mel toho dne v uzivani pan Mgr.Huml (nebo nekdo jiny, kdo se prokazal doklady na toto jmeno).
Dam potom vedet, jak to dopadlo.

Otazka: Nevite nekdo, jak vazne mysli PCR to, ze se musim dostavit osobne? To se mi totiz vubec nechce, radeji bych to vyresil korespondencne.
IP zaznamenána

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #93 kdy: 12 Prosince 2013, 12:03:39 »

Zkus to mailem - kdyz budou trvat na osobni navsteve, tak pak to i Mgr. Huml bude muset vyridit osobne.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #94 kdy: 13 Prosince 2013, 07:29:55 »

Otazka: Nevite nekdo, jak vazne mysli PCR to, ze se musim dostavit osobne? To se mi totiz vubec nechce, radeji bych to vyresil korespondencne.
Viz zde a následná diskuse http://30kmh.cz/index.php?topic=338.msg692#msg692
Na fízly nechodit a v ideálním případě ani nijak nereagovat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #95 kdy: 16 Prosince 2013, 14:19:57 »

A abych nezapomnel, z pravniho hlediska je takove "podani vysvetleni" e-mailem neprukazne, protoze nelze zautentifikovat, ze dotycny e-mail skutecne poslal Standa Huml a ne Franta Hacker, ktery vi, jak se pouziva SMTP, chybi tedy elektronicky podpis a z tohoto duvodu lze namitnout, ze se jedna o nepripustny dukaz.
Zajímavý judikát k tomu, že si Huml vyřídil podání vysvětlení prostřednictvím obyčejného e-mailu:

Rozsudek NSS ze dne 16.12.2010, č.j. 1 Ans 5/2010 – 172, č. 2440/2012 Sb. NSS:
Z § 11 odst. 3 zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu (ve znění platném v roce 2007), plyne povinnost všech osob posílat datové zprávy související s výkonem veřejné moci vůči fyzickým a právnickým osobám do elektronické podatelny orgánu veřejné moci. Pokud tedy osoba učinila své elektronické podání jinak než prostřednictvím elektronické podatelny (v tomto případě prostřednictvím běžné e-mailové adresy Policie České republiky), nemohlo se jednat o podání, které by splňovalo podmínky elektronického podání podepsaného zaručeným elektronickým podpisem ve smyslu § 37 odst. 4 správního řádu. To platí bez ohledu na to, zda samo elektronické podání bylo či nebylo podepsané zaručeným elektronickým podpisem.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #96 kdy: 07 Února 2014, 11:47:22 »

Otazka: Nevite nekdo, jak vazne mysli PCR to, ze se musim dostavit osobne? To se mi totiz vubec nechce, radeji bych to vyresil korespondencne.
Viz zde a následná diskuse http://30kmh.cz/index.php?topic=338.msg692#msg692
Na fízly nechodit a v ideálním případě ani nijak nereagovat.

Tak nakonec jsem do te Kongresove zasel - a byl to plany poplach, PCR v Praze dostala laserove merice rychlosti s fotakem (dost mizernym, na fotce je sice citelna RZ, ale do auta neni videt), tak si to na nekom, kdo ridil moje auto vyzkousela. Sprdel se tudiz nekona, s naprosto korektnim policistou jsme se domluvili, ze nebudu vypovidat a tim podani vysvetleni skoncilo. Stalo mne to 15 minut casu, drtek nafty za zajizdku cestou do prace a cca 20Kc za parkovani (dohromady krome toho casu to asi bylo levnejsi nez doporuceny dopis ;-) ).
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]