30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [WIN] Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)  (Přečteno 127237 krát)

MFvAGS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #30 kdy: 05 Listopadu 2013, 18:16:08 »

Jako novacek bych se rad zeptal na tri veci, ktere me napadly jako mozny postup. Co by delal organ?
1. Musim vubec uvadet nejakou adresu, kdyz sdeluju totoznost ridice? Spousta zemi nic jako trvale bydliste nema (a ani to nemusi byt exotika - treba Francie).
2. Je nekde v zakone explicitne uvedena povinnost pri komunikaci s uradem uvadet jejich spisovou znacku? Proste bych jim odpovedel neco jako "k vai vyzve uvadim..." a at hledaji.
3. Nebo jeste extrem - mam dejme tomu knihu (jakoukoli beletrii) ve wordu a nekam na strany 152, 283 a 405 uvedu po vetach to, co jim sdeluju.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #31 kdy: 05 Listopadu 2013, 19:09:03 »

Hodně dobrá práce! Musím říct, že jsem se fakt pobavil, prý soudruhu Humlovi :D
IP zaznamenána

luk

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #32 kdy: 05 Listopadu 2013, 19:18:48 »

Jako novacek bych se rad zeptal na tri veci, ktere me napadly jako mozny postup. Co by delal organ?
1. Musim vubec uvadet nejakou adresu, kdyz sdeluju totoznost ridice? Spousta zemi nic jako trvale bydliste nema (a ani to nemusi byt exotika - treba Francie).
2. Je nekde v zakone explicitne uvedena povinnost pri komunikaci s uradem uvadet jejich spisovou znacku? Proste bych jim odpovedel neco jako "k vai vyzve uvadim..." a at hledaji.
3. Nebo jeste extrem - mam dejme tomu knihu (jakoukoli beletrii) ve wordu a nekam na strany 152, 283 a 405 uvedu po vetach to, co jim sdeluju.

Ad 1: Ne, ale může to skončit konverzí na SprDel.
Ad 2: Není.
Ad 3: Je otázka, jak by se tohle posuzovalo. Každopádně sdělení o délce např. 1000 stran je zcela v pořádku. Nikde není stanoveno, jakou má mít délku. Musí mít ale náležitosti podle správního řádku.

Jinak další hinty:
1) Při posílání elektronicky není stanoveno, jaký datový formát má podání mít. Nic nebrání tomu, použít třeba rastrovou grafiku o rozlišení 2400 DPI vloženou do dokumentu Wordu (nebo ještě líp do ODT).
2) Stejně tak není stanoveno, jak má být podání formátováno (= odstavec přes 50 stránek žádný problém, stejně tak věta o délce 5 stránek).
3) Jazykové tvorbě se meze nekladou. Jako dobrá inspirace může posloužit třeba pan Werich nebo staří literární klasici. Osvěžit si krásy češtiny včetně všech jejích zákoutí není nikdy na škodu ;-)
4) Elektronický podpis může být vydán autoritou uznávanou kterýmkoli státem EU (viz § 11, odst. 3 písm. b zákona o elektronickém podpisu).

Jsou to všechno samozřejmě svého druhu podpásovky (asi kromě bodu 3), které by se měly používat jen podle hesla "na hrubý pytel hrubá záplata".
IP zaznamenána

Comprachicos

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #33 kdy: 05 Listopadu 2013, 21:47:20 »

Tak tohle mne opravdu pobavilo, bohužel už méně, když sem viděl jak odtahují chlapíka jelikož stál jedním kolem na chodníku. No každopádně, jestli tetě stačí vyjádření od zmr.Humla přes email. Není problém aby pan soudruh ze stejného emailu výpověď změnil (prográmek na to máme:).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #34 kdy: 05 Listopadu 2013, 22:11:31 »

Myslím že Japonec se mi povedl, protože jednak jsem jim to dal do pdf jako obrázek, aby nemohli copy paste v translatoru přeložit adresu a jméno
No kdyby chtěli, mohli by se točit třeba na tom, že podle § 16 správního řádu je jednacím jazykem čeština, že japonským znakům nerozumí atd. Ale jo, kdo to chce podávat vtipně, ať to tak podává. Já nemám čas se s nima srát, zvlášť když těch řízení řeším X najednou, ale jinak tomu fandím  :)
Dovoluji si upozornit, že při řešení přestupku je jednacím jazykem jazyk podezřelého (určitě v rámci EU) a zároveň i veškerá korespondence musí být v jazyku, kterému rozumí. Správní orgán musí na jednání na vlastní náklady zajistit tlumočníka.
Viz bod 16 : http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.kr-jihomoravsky.cz%2FDefault.aspx%3FPubID%3D119522%26TypeID%3D7&ei=6Vp5UqIYysCzBuKggZgC&usg=AFQjCNGgBQ2NW7Ku1ruCxWg-fCoyVK_7Ow&sig2=yB25ujI-PxjShMrL7CLdpg&bvm=bv.55980276,d.Yms
To dává velmi zajimavé možnosti v tom označit jako pachatele nějakého svého známého z Maďarska, Rumunska, Řecka.... , který požaduje korespondenci ve svém jazyku.....
Co se týká diskuze k podání křivého vysvětlení tak viz bod 9 tamtéž....
 
IP zaznamenána

mhi

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #35 kdy: 05 Listopadu 2013, 22:36:34 »

2. Je nekde v zakone explicitne uvedena povinnost pri komunikaci s uradem uvadet jejich spisovou znacku? Proste bych jim odpovedel neco jako "k vai vyzve uvadim..." a at hledaji.
3. Nebo jeste extrem - mam dejme tomu knihu (jakoukoli beletrii) ve wordu a nekam na strany 152, 283 a 405 uvedu po vetach to, co jim sdeluju.

dovoluji si upozornit, ze takovy ukon zrejme nebude pro spravni organ dostatecne urcity a srozumitelny, takze Vas predpokladam vyzve k doplneni a pouci v jakem smyslu doplnit.

Ve spravnim ani danovem rizeni jsem toto nikdy nezazil, ale u soudu je pomerne bezna praxe, ze soudy takto bezne reaguji na jakoukoliv zalobu ci jine podani kdy to nelze resit az pri jednani, kde se jim neco nepozdava (nekdy i z nepochopeni ze strany soudce nebo vyssiho soudniho urednika). Jednou jsem si treba dal zalezet, abych podal co nejblanketnejsi zalobu jak to slo (ve smyslu tvrzeni a navrzenych dukazu), ale splnil jsem soucasne vsechny pozadavky stanovene o.s.r. a soud mne presto vyzval k doplneni (dalo se to cekat).

Take bych mel jednu poznamku k "vysmesnym" dopisum (zde Japonsko) a ruznym totalnim podpasovkam: pouze tim DLE MEHO NAZORU naucite spravni organy to udelat poradne (NSS jim jednou "poradi"). Alternativne dojde k legislativni zmene, kterou se treba vyznamne znevyhodni prestupce v nakladech apod. Je to pouze voda na jejich mlyn a nikoliv pisek do lozisek ;-).
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #36 kdy: 05 Listopadu 2013, 22:50:32 »

Ja bez muceni priznam, ze statnimu organu pouze okusuji kotniky a pokud se takovych najde vic a stat to zacne brat jako hrozbu ( nekolik let jim trvalo nez jim zacala vadit odvaha lidi odmitat vypovidat ) tak stat pravidla zmeni.
Ale :
1. Uz nyni se pohybuji prilis blizko omezovani zakladnich lidskych prav - kuprikladu sprdeli a moc dal uz nemohou, aniz by to vzbudilo necekanou vlnu odporu - lidi i treba Ustavniho soudu
2. Co byste navrhoval - na hruby pytel jemnou zaplatu ? Jiste, moje podani vysvetleni jsou posmesne a i urazlive. Ale to je jeste krotim, napsat co si doopravdy myslim, dopadlo by to hur.
3. Nemam ambice vyhrat valku, ani nechci nabijet munici protivnikovi. Balancuji to ve smyslu "chytremu napovez, hlupaka kopni" a to jak mezi nami, tak i na magistratech.

P.S.doba abychom poslali metro plne vybusnin pod Parlament jeste nedozrala, myslim ...
IP zaznamenána
Concorde

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #37 kdy: 05 Listopadu 2013, 23:20:54 »

concorde, jsi frajer ;D. Stanika Humlojc jim predhodim pri nejblizsi prilezitosti.
IP zaznamenána

mhi

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #38 kdy: 05 Listopadu 2013, 23:38:05 »

1. Uz nyni se pohybuji prilis blizko omezovani zakladnich lidskych prav - kuprikladu sprdeli a moc dal uz nemohou, aniz by to vzbudilo necekanou vlnu odporu - lidi i treba Ustavniho soudu
2. Co byste navrhoval - na hruby pytel jemnou zaplatu ? Jiste, moje podani vysvetleni jsou posmesne a i urazlive. Ale to je jeste krotim, napsat co si doopravdy myslim, dopadlo by to hur.
3. Nemam ambice vyhrat valku, ani nechci nabijet munici protivnikovi. Balancuji to ve smyslu "chytremu napovez, hlupaka kopni" a to jak mezi nami, tak i na magistratech.

Intro: Nemam uplne vyhraneny nazor, ale obecne se mi u soudu vyplatilo vzdy proti soudcum byt az vlezly (vede to snadneji k vysledku). Asi bych to nazval jako vlezdoprdelkovstvi, ale prakticke vysledky to ma. V jednom sporu mi zastupce protistrany lehce skakal do reci (opravdu lehce: chtel jen argumentovat) a rekl bych, ze po nekolika cilenych "Vazena pani predsedkyne" a " ... pokracovat budu za chvili, necham se vyjadrit protistranu" jsem dospel k tomu, ze jej nekolikrat napomenula (predstavte si to, 30+ lety nezastoupeny zalobce laik proti advokatovi, ktereho soudkyne "jebe" za neslusne chovani). Spor skoncil narovnanim, ovsem mel jsem jasny pocit, ze soudkyne "mi nasloucha" daleko vice nez protistrane.

Jsem si temer jist, ze soudce (dostanou-li se ty veci na prezkum k soudum) bude urcite jinak reagovat na smysluplna podani bez ruznych narazek, nez takto. Alespon vetsina "starych" kadru tak reagovat myslim bude (tech "mladych" co se tomu zasmeji zase tak moc neni), ale predpokladam, ze mne zde doplni praktici advokati.

Tim rozhodne nerikam, ze se takto mate chovat k urednikovi, nebo pri odvolacce, ale je dle meho nazoru rozumne byt vzdy pripraven na dalsi levely a pocitat s tim, co jde do spisu, a ze to uvidi i ti, kteri nakonec budou rozhodovat a delat si nazor na zaklade obsahu spisu.

Pokud jde o US, nedelam si moc iluze, prectete si nektere nalezy. A dal to nedotahnete, prestupkove pravo ESLP nechce resit (ackoliv to je absurdni, leckdy je dnes zasah do prav vyssi nez v pravu trestnim!).
IP zaznamenána

Skalik

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #39 kdy: 06 Listopadu 2013, 08:09:21 »

P.S. občas se řidiči v mém voze stane, že o půlnoci na prázdné jižní spojce jede 120 Km/hod, s sluneční clonou a prostředníčkem směrem ke kamerám. stává se to už od jara a ani jednou dopis nepřišel, což mi je líto, byly by hezké fotografie na web :-)

Pokud je to o víc jak 40 km/h (nevím teď, co tam je, ale asi padesátka, ne?), tak to nelze projednat v PRDELi, pardon, SPRDELi, tak možná proto nic nechodí.

Jinak u novějších kamer je kvalita velmi dobrá, někde tu je snímek z tunelu a nebýt zástěrky, pravděpodobně by šlo vidět tomu chlapíkovi jednotlivé vousy…

Na spojce je 80km/h
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #40 kdy: 06 Listopadu 2013, 08:41:58 »

Ano ano. Uvedl jsé ze osoba co chtela koupit muj vuz mi ukazala doklady a ja si opsal informace. A vidite, nenapadlo mne, ze by to mohl byt ten nejvetsi dopravni expert na svete a nejlepsi poslanec siroko daleko :-)

S pomluvou i cimkoli jinym ma smulu, kali vodu.

1. Job well done, tleskam.
2. Z Humlova mailu lze snadno vycist mezi radky to, ze ackoli zahajuje celkem racionalni pasazi o tom, ze chape proc nekdo pouzil jeho jmeno a ze ho to pobavilo, pokracuje jiz mnohem agresivnejsi pasazi, do ktere micha rady ourednici, jak s tim zaonacit a eskaluje to az na obskurni vyhruzky o pomluve, coz evidentne poukazuje na skutecnost, ze mu je podobna situace krajne neprijemna, snazi se hrubou silou obratit kartu, protoze se preci jen citi velmi nekomfortne v pozici obvineneho z prestupku, musejici se branit. Myslim, ze to poukazuje na presny zasah do cerneho a pokud dostane podobnych obsilek vice, myslim, ze se zacne uchylovat k mnohem iracionalnejsim reakcim, coz bude minimalne velmi velmi zabavne. Takze jeste jednou diky, pekna akcicka ... ostatne Japonec nakonec je take lahudka.
IP zaznamenána

Buchi

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #41 kdy: 06 Listopadu 2013, 08:50:22 »

Z vytisknutého emailu nelze poznat, zda byl nebo nebyl použit elektronický podpis. Minimálně Utlouk tuto informaci netiskne.
Tipuju, že bude záležet, jestli ve spisu je email jen papírově nebo i elektronicky.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #42 kdy: 06 Listopadu 2013, 10:51:51 »

ve spisu měli jen tento tisk, ale kdyby měl soudruh Huml el. podpis, jistě by to do spisu přidali. Otázka je, jestli to není pozdě :-)
no stejně to propadne sítem prekluze....  ale radost z toho mám, vo to nic :-)
IP zaznamenána
Concorde

blbeczech

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #43 kdy: 06 Listopadu 2013, 11:27:08 »

Ja jsem to te tete na magistratu rekl, ze mailem mi to prijde divne ale ona rekla ze to akceptuji :-)
...

V tom případě bude zábavné, až se někdo (protože SMTP) za Humla přizná k řízení :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #44 kdy: 06 Listopadu 2013, 12:30:38 »

Citace
Navíc je to tvrzení proti tvrzení. Pokud by Huml neměl dobře podložené, že v daný čas na daném místě být nemohl (např. zaplacená dovolená apod.), tak je to problém. Zvlášť když třeba budete mít dva kamarády se smyslem pro humor, kteří dosvědčí, že v autě jeli také a Huml skutečně řídil.
No myslím že si to dokazování opravdu pletete s detektivkou. I kdyby pro Vás svědčil celej autobus, bude záležet na soudci jak se k tomu postaví a protože Huml nežije ve vzduchoprázdnu, tak to, že na inkriminovanou dobu bude mít nějaké alibi je zcela jisté. No a až se ti kamarádi se smyslem pro humor dozvědí, že za křivé svědectví mohou jít sedět až na 3 roky natvrdo, pak je otázkou kolik humoru jim zůstane ;)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7