30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR  (Přečteno 22916 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #30 kdy: 03 Listopadu 2016, 15:07:34 »

Ano, běžící řízení lze ukončit pouze vydáním rozhodnutí nebo zastavením, případně lze ještě přerušit. Takový úkon má vždy formu rozhodnutí nebo usnesení. Ta zmatená formulace úřadu tedy nemá přímé účinky (těžko bude účastník tím „sdělením“ někde operovat a vydávat ho za usnesení o zastavení řízení). Vzhledem k tomu, že tam píšou jen, že se lze seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí, ale neplyne z toho explicitně, že rozhodnutí teprve bude vydáno, dá se to (v kontextu sdělení o skončení řízení) zcela korektně pochopit tak, že rozhodnutí bylo vydáno a účastník teď má možnost si dodatečně v případě zájmu projít spis.

Tedy, není-li jinak co ztratit, lze si s úřadem to, co navrhuje opas, zahrát. Tedy po vydání rozhodnutí se podivit, co se to stalo, když řízení bylo skončeno a dožadovat se v odvolání zrušení a vrácení k dalšímu řízení, protože obviněný byl zkrácen o možnost vyjádřit se před vydáním rozhodnutí (byl sice ve smyslu § 36(3) upozorněn, ale tou zmatečnou formulací v něm úřad vyvolal legitimní očekávání, že řízení je zastaveno, a jelikož s takovým výsledkem byl plně srozuměn, považoval svoji případnou procesní aktivitu za nadbytečnou).
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #31 kdy: 14 Listopadu 2016, 08:52:04 »

Tak jsem se byl kouknout do spisu,co tam tedy přibylo,když je tedy řízení skončeno.Dle mé žádosti doplnili Certifikát o schválení typu měřidla ve verzi 1xstandard + 1xto samé nazvané revize 1.Zvláštní je,že obě mají platnost do 10.října 2014.Je potěšitelné,že obě se odvolávají na manuál,který pochopitelně není přiložen!!Dále se soudružky obracejí(pro mne z nepochopitelného důvodu)na obec s žádostí,zda tam v době přestupku byly instalované značky a jestli byly v pořádku.Já chtěl tento důkaz po policii,zda může dokázat,že tam v době přestupku značky byly a byly v pořádku!Nicméně aktivní soudružka z Prdelní Lhoty v které došlo k údajnému pirátění nelenila a poslala fotky všech 30km značek v trase obce se sdělením,že určitě musely být v době přestupku bez závad (po cca půl roce).Zaslané fotky jsou však pořízeny někdy z období října,tedy k hovnu.Náhoda však tomu chtěla,že jsem danou trasou projížděl v nedávné době a část nafocených značek byly otočeny a poškozeny.Prdelní Lhotě trvalo min týden,než poškozené a otočené značky uvedla do původního stavu.Já to zatím každý den dokumentoval - mám tedy sadu fotek,kde jsou tyto značky otočeny.Nyní tedy čekám,až SO vydá nějaký verdikt.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2016, 09:55:19 od thk »
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #32 kdy: 18 Listopadu 2016, 09:41:35 »

Já chtěl tento důkaz po policii,zda může dokázat,že tam v době přestupku značky byly a byly v pořádku!

Policie v tomhle pripade nema sama o sobe vubec co dokazovat. Policie jakozto cela silova slozka v rizeni vubec nijak nevystupuje a samotni policiste, kteri podezreni z prestupku sepsali, v rizeni vystupuji pouze jako svedci. Veskere dokazovani je na spravnim organu nebo podezrelem.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #33 kdy: 21 Listopadu 2016, 09:04:16 »

Mám tedy tomu rozumět tak,že policie nemusí nijak dokazovat,že v daném úseku byla 30km značka a že byla v pořádku?
« Poslední změna: 03 Ledna 2017, 14:36:55 od thk »
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #34 kdy: 21 Listopadu 2016, 16:51:58 »

Dokazovat to musí správní orgán, který Vás bude chtít potrestat.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #35 kdy: 02 Ledna 2017, 09:22:06 »

Tak tu máme konečně rozhodnutí  ;).Přiznám se,že toto je mé první odvolání proti rozhodnutí ke kraji,prosím tedy o případné rady a typy.Postup odvolání bych shrnul do několika bodů:
1)trvání na předjíždění popelářů a odvracení nebezpečí viz.námět výše
2)trvání na zakrytí značky popelářema
3)pozastavit se nad neznalostí SO ohledně pravidel platnosti dopravní vyhlášky a značek,kde značku ruší křižovatka viz.argument SO více značkama na trase
4)chtít tedy opravdu dokázat,čím se vlastně měřilo
5)napadnout neplatnost certifikátu (prošlá platnost)
6)chtít návod k obsluze Lidaru viz.odkaz z certifikátu
7)nemožnost se vyjádřit k dříve předloženým důkazům viz.zaslání o budoucím rozhodnutí na základě důkazů SO
Pokud bych mohl někomu zkušenému zaslat koncept odvolání do SZ k posouzení,byl bych velmi rád.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #36 kdy: 06 Ledna 2017, 15:25:05 »

Tak odvolání jsem již sesmolil,jen bych rád požádal někoho zkušeného o případnou revizi přes SZ.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #37 kdy: 09 Ledna 2017, 09:23:42 »

Omlouvám se za to,že jsem otravoval kolegu přes SZ,ale zasílání SZ na foru mělo asi nějakou poruchu a nešlo odesílat(tedy po odeslání zprávy se to tvářilo,jako když nic neodešlo a zmizel i původní text.Z tohoto důvodu jsem zprávu zaslal několikrát.Rozhodně to nebylo v úmyslu si z něj dělat soukromou právní poradnu)V příloze tedy koncept odvolání - Děkuji
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #38 kdy: 11 Září 2017, 10:52:23 »

Tak po 9 ti měsících přišlo rozhodnutí z krajského úřadu - který řízení zastavuje - TEDY VÝHRA.Pravdou je,že s některým zdůvodněním se moc neztotožňuji a určitě by se dalo s nimi polemizovat - nicméně hlavní je výsledek!
Prosím tedy adminy přesunout tento případ do vyřešených a všem děkuji za jejich rady a příspěvky.
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #39 kdy: 11 Září 2017, 15:05:28 »

mohu vedet, ktery S1 rozhodnuti S0 rozhodnuti zrusil? zajimalo by me, kde trva +-9 mesicu nez se zacnou odvolanim zabyvat...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Překročení rychlosti v obci o 10km/hod,změřen PČR
« Odpověď #40 kdy: 11 Září 2017, 15:09:04 »

Tipoval bych Ústí. Nikde jinde než v Litvínově jsem neviděl "odbor správních evidencí".
IP zaznamenána