30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)  (Přečteno 325667 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #240 kdy: 10 Března 2014, 14:51:30 »

Jako slovák, bude někde v databázi?
V české ne a do jiné nemají přístup.

Může ho úřad vyzvat aby se dostavil k podání vysvětlení osobně?
Ano, ale není povinen jim vyhovět http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0 a může s nimi komunikovat pouze písemně.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #241 kdy: 10 Března 2014, 14:59:36 »

Ještě to chce zkušenějšími odpůrci vyhodnotit, jaké přesné údaje je třeba k řidiči znát, když už tu máme tu ochranu osobních údajů a těžko po někom požadovat např. datum narození.
V jednom rozdělaném případu to úředník zkoušel právě na to, že provozovatel nesdělil datum narození řidiče, takže nesdělil kompletní údaje potřebné k identifikaci. Nějakou dobu to je ale už mrtvé, takže to zřejmě vzdali a nedojde ani na rozhodnutí na úrovni kraje.
(Argumentoval jsem tím, že žádný zákon povinnost sdělit datum narození neukládá a pokud si snad mysleli opak, měli žádat o odstranění nedostatků podání podle § 37 odst. 3 SprŘ, což neučinili).
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #242 kdy: 10 Března 2014, 16:47:01 »

Když bude virtuální ten slovák, tak aj to datum už si snad vymyslím, ne? Pokud nemají přístup ke slovenským databázím, tak je to stejně fuk. Libovolné datum obstojí, tedy 18+.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #243 kdy: 10 Března 2014, 22:43:55 »

Pěkné by bylo mít přístup k informacím z nějakého hotelu nebo půjčovny aut apod. = identifikační údaje cizinců, včetně data příjezdu a odjezdu. Myslím, že si nikdo nepamatuje za pár měsíců SPZ půjčeného auta a případný dopis by po doručení letěl do koše.
Já snad začnu auta cizincům půjčovat zdarma a obchodovat s informacemi  ;)
IP zaznamenána

jazzman78

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #244 kdy: 17 Března 2014, 17:01:00 »

Zdravim, šestset na Jspojce, zkusím poslat 6 korun, nikde jsem zatím neviděl, že by to letos nějak někdo zkoušel. Nebo doporučíte nereagovat na Výzvu k zaplacení?
Díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #245 kdy: 17 Března 2014, 17:15:11 »

Letos v Praze už jsem zkusil mrtvého brouka, pětikorunu a cizince. Zatím žádná reakce ani v jednom případě.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #246 kdy: 18 Března 2014, 09:34:58 »

Teď se povedl zajímavý kousek - vozidlo bylo vyfoceno radarem v době, kdy už bylo odhlášené, ale nový majitel ho ještě nepřihlásil. Výzva dorazila novému majiteli. Ten bude tvrdit, že provozovatelem ještě nebyl. Starý majitel bude tvrdit, že provozovatelem už nebyl. Jsem zvědav, jak se s tím ouřad vypořádá.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #247 kdy: 18 Března 2014, 09:36:21 »

Teď se povedl zajímavý kousek - vozidlo bylo vyfoceno radarem v době, kdy už bylo odhlášené, ale nový majitel ho ještě nepřihlásil. Výzva dorazila novému majiteli. Ten bude tvrdit, že provozovatelem ještě nebyl. Starý majitel bude tvrdit, že provozovatelem už nebyl. Jsem zvědav, jak se s tím ouřad vypořádá.

Myslim ze velice jednoduse. Zaznam v registru vozidel je podrazeny kupni smlouve...Myslim ze to uz resil i nejaky NSS.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #248 kdy: 18 Března 2014, 10:09:00 »

Kupní smlouva byla uzavřena ústně. A i kdyby byla uzavřena písemně, nemají povinnost ji úřadu poskytnout. Nějaké judikáty si vybavuju, ale něco mi říká, že tam šlo o to, zda je zápis důkazem vlastnictví, ne důkazem statutu provozovatele. Každopádně právní povědomí úřadů nebývá nejlepší, takže nějaké rozsáhlé studium judikátů bych od nich nečekal.
IP zaznamenána

autickar

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #249 kdy: 19 Března 2014, 00:20:38 »

Zdravicko ve spolek, prisla mi vyzva provozovateli, za neopravnene zastaveni. Z toho, co jsem zatim nacetl mi vyplyva nasledujici.
  • momentalne ignorovat
  • pokud prijde pozvanka ke spravnimu rizeni, tak odpovedet pisemne, ze nehodlam prijit, a kdo byl v uvedeny cas ridicem
  • pokud dojde k preskoceni predchoziho stavu, a preklopeni v sprdel, tak si nechat popsat, jakym zpusobem byla totoznost ridice zjistovana
Je vyse uvedene ok, nebo se tomu da neco vytknout, doplnit?
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #250 kdy: 19 Března 2014, 06:02:05 »

Zdravicko ve spolek, prisla mi vyzva provozovateli, za neopravnene zastaveni. Z toho, co jsem zatim nacetl mi vyplyva nasledujici.
  • momentalne ignorovat
  • pokud prijde pozvanka ke spravnimu rizeni, tak odpovedet pisemne, ze nehodlam prijit, a kdo byl v uvedeny cas ridicem
  • pokud dojde k preskoceni predchoziho stavu, a preklopeni v sprdel, tak si nechat popsat, jakym zpusobem byla totoznost ridice zjistovana
Je vyse uvedene ok, nebo se tomu da neco vytknout, doplnit?

v prvnim kole jsou 2 moznosti: zaplaceni nebo sdeleni udaju ridice. pokud nenastane ani jedna moznost, pak se to preklopi ve sprdel. a nebo se taky nestane nic.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #251 kdy: 19 Března 2014, 07:55:45 »

momentalne ignorovat - Stalo se to ve velkém (krajském) městě? Tam je slušná šance, že když to budete ignorovat, už se nestane nic. V menších městech je větší riziko, že z tohu udělají SprDel (mají míň přestupků a víc času to řešit).

pokud prijde pozvanka ke spravnimu rizeni, tak odpovedet pisemne, ze nehodlam prijit, a kdo byl v uvedeny cas ridicem - Na sdělení řidiče máte 15 dní od doručení výzvy. Pak se na něj už ptát nebudou. Stejně tak nepřijde žádná pozvánka ke správnímu řízení. Pokud budete výzvu ignorovat a udělají z toho SprDel, pošlou pokutičku příkazem (http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-3-hlava-6-paragraf-150) Když podáte odpor, vyzvou Vás k seznámení se spisem a pak vydají rozhodnutí. Klasické přestupkové řízení tady neběží. Samozřejmě ale máte možnost navrhovat důkazy, svědky apod., s čímž se musejí vypořádat (což nedělají, takže se to pak v odvolání skvěle sestřeluje).

pokud dojde k preskoceni predchoziho stavu, a preklopeni v sprdel, tak si nechat popsat, jakym zpusobem byla totoznost ridice zjistovana - Můžete požádat o kopii spisu (pokus se Vám tam nechce osobně, tak podle InfZ http://30kmh.cz/index.php?board=24.0) Tam vše uvidíte.
IP zaznamenána

autickar

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #252 kdy: 19 Března 2014, 09:49:18 »

Je to z prazskeho magistratu. Nevite, jake jsou zkusenosti s tim podavanim odporu, pokud poslou pokutu po preklopeni v sprdel?
« Poslední změna: 19 Března 2014, 20:31:27 od autickar »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #253 kdy: 20 Března 2014, 08:34:14 »

Jak jsem napsal výše: Když podáte odpor, vyzvou Vás k seznámení se spisem a pak vydají rozhodnutí. Rozhodnutí je ale obvykle sračka a není problém ho rozsekat v odvolání.
IP zaznamenána

jinn

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #254 kdy: 20 Března 2014, 09:29:50 »

Když podáte odpor, vyzvou Vás k seznámení se spisem a pak vydají rozhodnutí. Klasické přestupkové řízení tady neběží.

Není to tak, že při podání odporu se příkaz bez dalšího ruší a pokračuje správní řízení? Takže lze tedy konstatovat, že je to přeci klasické přestupkové řízení....
« Poslední změna: 20 Března 2014, 09:31:29 od jinn »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20