30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Autor Téma: Helmutova schránka  (Přečteno 109590 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #45 kdy: 12 Listopadu 2015, 11:34:17 »

Dojít, vyfotit schránku ,poslat orgánovi i poště.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #46 kdy: 12 Listopadu 2015, 12:14:28 »

Dojít, vyfotit schránku ,poslat orgánovi i poště.

Fotka nedokazuje, že Helmut měl schránku i v době, kdy pošta zkoušela doručit...:-( Já jsem, pro "jistotu", zkusil Helmutovi poslat obyč. dopis, čistě pro zjištění funkčnosti tamější doručovatelky... Dopis dorazil, naštěstí.

Tohle mě vytáčí - člověk se může snažit sebevíc, ale pak mu to po*ere blbá pošta... něco jako "vyšší moc"...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #47 kdy: 12 Listopadu 2015, 21:57:53 »

Jak jste na tom se sousedy? Byli by schopni a ochotni dosvědčit existenci schránky toho moc milého a uctivého pana Helmuta?
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #48 kdy: 15 Listopadu 2015, 11:07:59 »

Minulý měsíc jsem narazil při 'spolupráci' s českou poštou.
Helmut bydlící na adrese v Praze, jméno nalepené na schránce. Pošta se nesnažila nic doručovat.
Dle spisu je vidět, že se dopis vrátil na MHMP. Na obálce je štrtlá adresa Helmuta a označena adresa odesílatele kam se to má vrátit.
Divné je, že na obálce je zaškrtnuto: Nevracet, vhodit do schránky.
To tedy pošta pěkně posr..

Update: potkal jsem pošťačku a normálně jsem se jí na to zeptal. Ta pipka si to ještě pamatovala a řekla, že si nevšimla jména na schránce, tak to poslala zpět. Přestože je na obálce napsáno: nevracet, vhodit do schránky.
Ještě říkala, že jméno hledala na zvoncích, kde ale není. Zvonky jsou asi 15m od poštovních schránek.
Evidentně její chyba, škoda že jsem si ten rozhovor nenahrál :-(

Takže pro příště doporučuji helmutovu doručovací adresu důsledně označit, aby se předešlo zádrhelu kvůli demenci poštovních doručovatelek.

Myslíte, že by se s tím dalo nějak pracovat v odvolání?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #49 kdy: 15 Listopadu 2015, 14:38:18 »

imperator: máte dobré sousedy, jenž by Vám byli ochotni svědecky dosvědčit, že u Vás ten hodný pan Helmut nějakou dobu pobýval na návštěvě a že měl u Vás dokonce i svou schránku?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #50 kdy: 15 Listopadu 2015, 15:37:32 »

No to s tím zvonkem se zdá být logické vysvětlení. Pošťačka v prní fázi hledá zvonek aby dopis předala do v.r., a když ho nenajde už asi nedohledává schránku.
Pro jistotu bude tedy ještě nutno zřídit Helmutovi zvonek.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #51 kdy: 15 Listopadu 2015, 15:42:01 »

Myslíte, že by se s tím dalo nějak pracovat v odvolání?

Mno jedině snad uvést, že jste na základě zjištění z toho spisu kontaktoval Helmuta a on Vám sdelil, že schránku má, ale že nic nedostal, což Vám bylo divné a poptal jste se soudružky doručovatelky a ona Vám toto sdělila a proto ji předvoláváte jako svědka, že Helmut není osoba smyšlená jen osoba bez zvonku, protože návštěvy nepřijímá, ale že kdyby mu bylo vhozeno do schránky tak by jistě na poště vyzvedl a konal....atd. Ale samozřejmě je to takový tanec mezi vejci a může se stát že se do toho zamotáte....
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #52 kdy: 15 Listopadu 2015, 16:41:58 »

Helmut by mohl prostřednictvím zmocněnce nahlédnout do spisu a konat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #53 kdy: 15 Listopadu 2015, 20:49:28 »

Mozna uz to tady nekdy padlo, neprocitam vsechno... Ale proc ty postacky tak trapit, nutit je hledat schranky a jmena? Nezkousel nekdo nekdy ubytovat Helmuta primo na poste?

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatni-sluzby/p-o-box-zamykatelna-postovni-prihradka
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #54 kdy: 15 Listopadu 2015, 22:05:43 »

Když se tam Helmuta podaří dovalit, tak proč ne. Jako nápad dobré.
Také je ho možné ubytovat v DS. Auto bylo půjčeno sro a v ního řídil Helmut, který tam zrovna něco řešil. A protože je uznalý, tak dal firmě plnou moc k zastupování a ta ji přenesla na někoho, kdo se rád baví.  :)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #55 kdy: 15 Listopadu 2015, 23:58:13 »

Doručovací adresu lze určit i "poste restante" - já to teď takhle nahlašuju běžně a jsem domluven s poštovní úřednicí (nevím jak by to bylo ofiko - asi bych si tam musel každý týden chodit pingnout, zda něco nepřišlo), že mi pošle smsku až mi něco přijde.
Na místě majoritního bydliště nemám zvonek a taky to pošťačky (a bohužel kdysi i kontrolu od ÚP ohledně neschopenky) považují za stav "nebydlí tam"..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #56 kdy: 19 Listopadu 2015, 10:48:24 »

Tak po 10 dnech hodila pošťačka do schránky dopis. Úřad standardně chce, aby se nahlášený řidič dostavil k ústnímu projednání (Výzva k podání vysvětlení). Takže teď se řidič písemně přizná (protože řídil). Je někde šablona pro přiznání se dle požadovaného § 37 č. 500/2004 Sb. správního řádu? Paragraf jsem si přečetl, nevidím v něm žádnou zradu a je z něho jasné, co má na dopise být. Je to ale skutečně tak? Ať se pak s řidičem nemusím dohadovat, že se blbě přiznal a úřad chce poplatek po mě...

btw. a zajímá mě termín, do kdy musím odpovědět.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2015, 10:52:05 od x-bat »
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #57 kdy: 19 Listopadu 2015, 14:14:16 »

x-bat:
V Praze na to posílají formulář, kde se akorát doplní náležité (Helmutovy) nacionále a podpis. Jestli si večer vzpomenu, tak to sem dám :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #58 kdy: 19 Listopadu 2015, 14:28:05 »

Je někde šablona pro přiznání se dle požadovaného § 37 č. 500/2004 Sb. správního řádu?

http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #59 kdy: 20 Listopadu 2015, 08:55:56 »

x-bat:
V Praze na to posílají formulář, kde se akorát doplní náležité (Helmutovy) nacionále a podpis. Jestli si večer vzpomenu, tak to sem dám :-)

Helmutova odpověď...
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10