30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: Helmutova schránka  (Přečteno 109540 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #15 kdy: 11 Září 2015, 09:34:43 »

Ověřená pro sichr, aby úředníček neměl ani kousíček půdy pod nohama.
IP zaznamenána

xixao

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #16 kdy: 28 Září 2015, 21:26:36 »

Určitě je vhodné, když Helmutova adresa nepatří nikomu příbuznému a zcela cizí člověk dosvědčí, že u něj Helmut několik týdnů bydlel. Bohužel už zase odjel a novou adresu nenechal.

Chci se jen ujistit, že jsem něco nepřehlédl, Helmut je obeslán doporučeně nebo jen obyč? Jde mi o návazné vyzvednutí doručované písemnosti? Je nějaká stanovená lhůta do kdy je Helmut buzerokracií vyzván?

Díkec!
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #17 kdy: 28 Září 2015, 22:37:58 »

bude obeslan normalne doporucene do vlastnich rukou, ale standardne s tim, ze po 10 dnech to hodi do helmutovy schranky.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #18 kdy: 02 Října 2015, 22:01:30 »

Mám dobrého kamaráda, který se dlouhodobě zdržuje v zahraničí. Můžu toho využít při řešení výzvy Magistrátu.
Které řešení je nejefektivnější?
1. Fiktivní cizinec zdržující se na adrese kamaráda v zahraničí.
2. České jméno kamaráda bez diakritiky (napr. Tomas Novak), ale s jiným datem narození. Jméno neříká nic o tom, že jde o čecha, akorát by kamarád nemusel lepit na schránku novou jmenovku.
3. Bydlím v domě, který má asi 30 bytů - tudíž se nabízí i varianta naprášit cizince na stejnou adresu.

btw. k tomu doručování od magistrátu - po 10 dnech jsem normálně našel dopis ve schránce (nebyl čas a chuť běhat na poštu).
« Poslední změna: 02 Října 2015, 22:03:09 od x-bat »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #19 kdy: 02 Října 2015, 22:13:16 »

Mě osobně se líbí varianta 2. s malou vysvětlitelnou chybou.
Tahle varianta dává potenciál, že když se viník přizná, dá Vám plnou moc k zastupovaní, tak při prohře to půjde do ztracena. Když úřad zaprasí a řidiče Vám neuzná, tak s ním můžete bojovat až do prekluze a máte v záloze pachatele, který může u poslední instance Vaše tvrzení potvrdit a sprdel jim rozsekat. A ta chybička v datu narození nemá v průběhu řízení žádný vliv, zvlášť ne na doručování.
Krásná pozice.
 
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #20 kdy: 06 Října 2015, 12:25:21 »

Mám ještě dotaz, na který jsem zatím nedostal odpověď.
Jak postupuje úřad v případě, že mu dám existujícího člověka (čecha) zdržujícího se v zahraničí, který se např. 14 dní po mém nahlášení přestěhuje? Je jasné, že nebude kontaktní, takže automaticky přehodí přestupek na Sprdel. Existuje obrana, že daný člověk opravdu existuje, opravdu řídil, pouze se od doby nahlášení přestěhoval (za což já logicky nemůžu) - a udat novou reálnou adresu?
Mířím tím k dotlačení domnělého přestupku k prekluzi (aktuálně chybí do prekluze přestupku 5,5 měsíce).
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #21 kdy: 06 Října 2015, 19:34:47 »

Ze zákona nevyplývá přímá možnost přehodit to na sprdel pokud je označený řidič nekontaktní. Pouze v případě, že se ho nepodaří zjistit, nebo se mu nepodaří přestupek dokázat. A tak ačkoli jindy se ouřady s dokazováním moc nepatlají, tak tady najednou potřebují mít jistotu, tu bez přiznání nebo účasti napráskaného nemohou získat a tak je jim to strašně líto, dokázat nelze a jdeme do sprdele.

Co si budeme povídat, přiznání od Helmuta nebo Kolomana, ideálně neexistujícího, je sázka na jistotu. Ve Vaší situaci můžete zkusit argumentovat zhruba tak, jak píšete, ale pět a půl měsíce je pořád dost času. Možná kdyby se jim dotyčný ozval, rozjelo se klasické správní řízení a v něm jim nastavit vidle třeba s doručováním (v zahraničí běžně vydají poštu jinému člověku než je adresát -> neplatné doručení).
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #22 kdy: 09 Října 2015, 10:36:00 »

Hodím sem jen čerstvou zkušenost.
Zkusil jsem oslovit (a vše řádně vysvětlil) pár kamarádů, zda by nenalepili na schránku jmenovku zahraničního kamaráda. Je až s údivem, že jsem od všech dostal stejnou zamítavou odpověď - v domě je spousta důchodců, kterým by to přišlo divné; správce domu v něm bydlí; se sousedy mám dobré vztahy a toto by jim přišlo podezřelé atd. Plus jako bonus část z nich nesouhlasí s postupem a mám pokutu zaplatit, když jsem něco provedl (tzn. žádost o něco = jsi viník a snažíš se z toho vyvléct).
Nechápu, proč je problém v "U mě nikdo nebydlí, pouze kamarád ze zahraničí mě požádal, zda by si ke mě nemohl nechat doručit jeden dopis."

Zmasírovaní jsou pěkně.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #23 kdy: 09 Října 2015, 12:46:56 »

Jo, tak to já mám těžší kalibr než schránky. Asi měsíc zpět jsem byl zastaven PČR, údajné překročení rychlosti. V autě jsem vezl bratra, matku a tetu. Všichni spořádaní, státu a  zákona dbalí a morální občané. Jejich osvětu už jsem dávno vzdal. V tématech tohoto fóra jsem spíše začátečník, ale načteno mám vše několikrát a nyní pomalu čerpám praxi.
Situace byla celkem nepříjemná, jak už to bývá. Samozřejmě měli natočeno, či vyfoceno hovno a jen to zkoušeli. Po mém odmítnutí cokoliv řešit vyrukovali s kaucí, kterou jsem jim celkem rychle vyargumentoval z hlavy. Co je ale stěžejní, osazenstvo auta, moje vlastní rodina po dobu řešení s fízlem mi skákala do řeči a přerušovala mé argumenty výkřiky jako " nevymlouvej se a zaplať ! " , " nedělej si ještě větší zle a nediskutuj! " " pořád říkáš, jak je pro tebe důležitá poctivost a teď děláš tohle! " a podobně. Fízli to samozřejmě vnímali a pěkně jim rostla ramena. V tu chvíli jsem normálně pocítil závan paniky. Oni ne, že když už nic, budou zticha, ani tě ještě bodají do zad uprostřed hodně nepříjemného boje, jen kvůli nějakému zvrácenému morálnímu principu a postkomunistickému děsu z uniforem. V tu chvíli jsem měl normálně chuť vyjít z auta a rozběhnout se do polí, někam kde je čistý vzduch a slunce a nic vás netíží. Něco jako ta učitelka v Obecné škole. Určitě ten pocit znáte. Zbytek cesty jsem normálně nevěděl co říct, úplně vymeteno a ještě nějaké období po tom, jsem zcela vážně uvažoval nad změnou příjmení. Tož tolik o pomoci bližních...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #24 kdy: 09 Října 2015, 12:57:17 »

Jo, tak to já mám těžší kalibr než schránky. Asi měsíc zpět jsem byl zastaven PČR, údajné překročení rychlosti. V autě jsem vezl bratra, matku a tetu. Všichni spořádaní, státu a  zákona dbalí a morální občané. Jejich osvětu už jsem dávno vzdal. V tématech tohoto fóra jsem spíše začátečník, ale načteno mám vše několikrát a nyní pomalu čerpám praxi.
Situace byla celkem nepříjemná, jak už to bývá. Samozřejmě měli natočeno, či vyfoceno hovno a jen to zkoušeli. Po mém odmítnutí cokoliv řešit vyrukovali s kaucí, kterou jsem jim celkem rychle vyargumentoval z hlavy. Co je ale stěžejní, osazenstvo auta, moje vlastní rodina po dobu řešení s fízlem mi skákala do řeči a přerušovala mé argumenty výkřiky jako " nevymlouvej se a zaplať ! " , " nedělej si ještě větší zle a nediskutuj! " " pořád říkáš, jak je pro tebe důležitá poctivost a teď děláš tohle! " a podobně. Fízli to samozřejmě vnímali a pěkně jim rostla ramena. V tu chvíli jsem normálně pocítil závan paniky. Oni ne, že když už nic, budou zticha, ani tě ještě bodají do zad uprostřed hodně nepříjemného boje, jen kvůli nějakému zvrácenému morálnímu principu a postkomunistickému děsu z uniforem. V tu chvíli jsem měl normálně chuť vyjít z auta a rozběhnout se do polí, někam kde je čistý vzduch a slunce a nic vás netíží. Něco jako ta učitelka v Obecné škole. Určitě ten pocit znáte. Zbytek cesty jsem normálně nevěděl co říct, úplně vymeteno a ještě nějaké období po tom, jsem zcela vážně uvažoval nad změnou příjmení. Tož tolik o pomoci bližních...

Vitej v klubu... je dobre rodinu v pruseru sem tam vykoupat, ona pak s prosbami rada dojde a priste bude drzet hubu a nebude se plest do veci, do kterych jim nic neni, kdyz uz nestoji za tebou.

Doporucuji vystoupit z vozidla, ze se ti udelalo nahle spatne, chytnout se zas srdce, omdlit - svalit se k zemi, nechat si zavolat rychlou a nechat rodinku pekne vycukat. Bud to nekdo z nich odridi, pripadne budou stat v poli pekne na mrazu.
Svestkam take pekne zacne lepit na trenyrky.  ;)

Doporucuji natrenovat pred kamerou, abys mel cvik, jak fotbaliste.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #25 kdy: 09 Října 2015, 13:05:10 »

Úprk od auta do řepkového pole s toaleťákem v ruce nad hlavou je pro příslušníky celkem humorná vložka, mimochodem. (testováno)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #26 kdy: 09 Října 2015, 13:50:47 »

darknessinside: To mi neco pripomnelo ;D
https://www.youtube.com/watch?v=qfOVILjnUJg

Zatim nenabizim pomoc, ale jak to tady ctu, tak nejakeho toho Helmuta (u nas v Sudetech se to ztrati) nalepim na prazdnou schranku u nas v baraku a dam vedet. Jsou to vesmes vsimavi duchodci, davam tomu tak den, nez prijde "predseda" s dotazem, zda v tom nemam prsty. Otestovat postacku ale nanecisto nedokazu a tady mam nejvetsi obavy, jsme male mesto kde kazdy kazdeho zna...
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #27 kdy: 09 Října 2015, 14:02:00 »

Jó, kde ty časy jsou, když jsem se rodinnému příslušníku fungujícímu přímo na dopravce u Pachů snažil vysvětlit, že existuje něco jako materiální aspekt 8)
Nejsmutnější u kamarádů je, že až jim poteče do bot, tak se začnou zajímat a ptát se, "protože o tom něco vím". A nikdo si nepřizná, že je to jen otázkou času, až se potkají se "systémem" a s úžasem zjistí, že jim během posledních par let byla osekána práva na obranu na minimum... Zavedení presumce viny (Sprdel) je netrápí, protože na ně ještě nedošlo.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #28 kdy: 09 Října 2015, 14:08:48 »

to znám velmi důvěrně, švagr je poloopice, bráchův tchán exfízl na úřadě. když jsem jim při jedné rodinné sešlosti názorně ukázal, že jsou kokoti, co neznají zákony, pokrytci, co kážou vodu a chlemtaj víno, byl z toho oheň na střeše, protože musím mít vždycky svou pravdu blabla. od té doby se rodinné oslavy konají na dvakrát, aby se se mnou fízlové nemuseli vidět :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #29 kdy: 09 Října 2015, 17:04:58 »

to znám velmi důvěrně, švagr je poloopice, bráchův tchán exfízl na úřadě ....
Zase neodolám  :). Když je švagr poloopice, tak co je Tvá žena ? Děti budou asi 3/4opice ? I když pokud to není dominantní gen, tak je šance, že 1/2 dětí budou poloopice a druhá člověčí. Pokud žena je homo sapiens a máš už 3 normální děti, tak bych jim pořídil čtvrtého sourozence jako roztomilého lemura na hraní :)
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10