30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15

Autor Téma: www.nezaplatim.cz  (Přečteno 174847 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #75 kdy: 13 Prosince 2017, 00:32:31 »

...SprDel (nově "přestupek provozovatele") se do toho limitu nepočítá.
Promiňte v tom také nemám zrovna jasno :
Citace
viz.: link=https://www.nezaplatim.cz/ObchodniPodminky.pdf
4.2. Cena zahrnuje poskytnutí neomezeného počtu konzultací, poradenství, tištěných informačních materiálů, členství v Klubu nezaplatim.cz, 1 x ročně volné vstupné na tematickou přednášku pořádanou Klubem nezaplatim.cz, 50 % slevu na výroční setkání Klubu nezaplatim.cz a doprovodných služeb před zahájením správního řízení. Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v pěti správních řízeních po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši až 1 000,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. šestém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Před připsáním této částky na účet poskytovatele není poskytovatel povinen poskytnout asistenční služby v dané věci.

4.3. Poskytovatel se zavazuje uhradit za objednatele sankce udělené správním orgánem pod podmínkou, že objednatel prostřednictvím poskytovatelem zajištěného zmocněnce vyčerpal všechny řádné opravné prostředky proti udělení sankce. Úhradou sankce se rozumí výhradně úhrada pokuty a nákladů správního řízení. Poskytovatel hradí sankci a kompenzaci v souhrnné výši maximálně do 5 000,- Kč na každé správní řízení vymezené v čl. I smlouvy, nejedná-li se o případ v rozporu s obchodními podmínkami. Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla.

Já (a můžu se mýlit) z bodu 4.2 čtu, 5 správních řízení v ceně , každé další za 1000 ale že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím. V bodě 4.3 naopak vidím že za prohranou SPRDEL nedostanu kompenzaci protože (cituji) "Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla."

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #76 kdy: 13 Prosince 2017, 09:07:32 »

Citace
že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím

To má jednoduchý důvod - pokud nám to klient předá už ve fázi výzvy k úhradě určené částky, tak se to na SprDel vůbec nepřeklopí. Není tedy zahájeno žádné správní řízení, neexistuje žádný případ a není tak co počítat :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #77 kdy: 13 Prosince 2017, 09:19:59 »

Nutno číst tak, jak jest napsáno, nebo i mezi řádky respektive slovy? Např.:
Není tedy zahájeno žádné správní řízení proti klientovi, neexistuje žádný případ, který obhajujeme a není tak co počítat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #78 kdy: 13 Prosince 2017, 15:04:31 »

Citace
že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím
To má jednoduchý důvod - pokud nám to klient předá už ve fázi výzvy k úhradě určené částky, tak se to na SprDel vůbec nepřeklopí. Není tedy zahájeno žádné správní řízení, neexistuje žádný případ a není tak co počítat :)

Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno tak ho podle VOP do limitu započítat můžete ..... záleží pouze na Vaší libovůli.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #79 kdy: 13 Prosince 2017, 20:26:45 »

Citace
Nutno číst tak, jak jest napsáno, nebo i mezi řádky respektive slovy? Např.:
Není tedy zahájeno žádné správní řízení proti klientovi, neexistuje žádný případ, který obhajujeme a není tak co počítat.
Nerozumím otázce. Proti komu jinému než proti klientovi by mělo být zahájeno řízení? A pokud neexistuje (žádný) případ, pak nemůže existovat ani případ, který obhajujeme, to je oxymoron.

Citace
Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno
My nepracujeme s náhodou, ale s ověřenými postupy, takže tato situace nastat nemůže. Pokud by nastala, tak jedině nezákonným postupem ze strany správního orgánu. Pak logicky nic navíc počítat nebudeme, není to povinnost, ale jen možnost (bod 4.2. obchodních podmínek " Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši až 1 000,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. šestém a dalším)..."

Máme vždy snahu vyjít klientům vstříc i nad rámec smluvních podmínek, ne je na něčem nachytat nebo věci řešit podle "libovůle" a nějak s nimi vyjebávat. K čemu by to bylo dobré, jak bychom si tím pomohli? Jednak z principu nechceme a ani si to nemůžeme dovolit. Až seženete klienta, kterému jsme řekli "starej se sám", odmítli ho v nějaké věci zastupovat, naúčtovali mu nějakou platbu za to, že se řešil SprDel, ačkoliv se řešit neměl, tak se můžeme bavit o tom, že něco děláme špatně. Garantuji Vám, že nikoho takového neseženete - prostě proto, že se nic z výše uvedeného nikdy nestalo. Asi máte k pitvání obchodních podmínek něčeho, o co vlastně vůbec nemáte zájem, nějakou silnou motivaci, ale řešíte nesmysly :) Ukázaná platí, ne to, co je na papíře v obchodních podmínkách. Je možné, že Kocourek měl lepší obchodní podmínky než my, ale jestli se to projevilo na spokojenosti klientů, tím už bych si tak jistý nebyl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #80 kdy: 13 Prosince 2017, 22:15:10 »

Asi máte k pitvání obchodních podmínek něčeho, o co vlastně vůbec nemáte zájem, nějakou silnou motivaci, ale řešíte nesmysly :) Ukázaná platí, ne to, co je na papíře v obchodních podmínkách.
Motivaci mám zcela jednoduchou, občas se mne někdo na takové pojištění zeptá. A samozřejmá otázka je "Vyplatí se mi to ? co myslíš..." no a abych na takovou otázku znal odpověď tak pitvám obchodní podmínky a ptám se na to jak je to myšleno.  No a to "ukázaná platí"... víte jsem tady na světě hodně dlouho na to, abych věděl, že když jde o peníze, tak většinou platí to napsané....tím nechci říct, že Vám nevěřím, ale stačí nějaká krize a okolnosti Vás mohou donutit prostě ty podmínky jaksi využít až do konce.

Citace
Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno
My nepracujeme s náhodou, ale s ověřenými postupy, takže tato situace nastat nemůže. Pokud by nastala, tak jedině nezákonným postupem ze strany správního orgánu. Pak logicky nic navíc počítat nebudeme...
Upřímně řečeno, když jste si tak jistí, tak mne zaráží poslední věta bodu 4.3 VOP "Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla."  Nechápu, proč když v bodě 4.2 si nepřipouštíte možnost SŘ za SPRDEL, proč se v bodě 4.3 kompenzaci za SPRDEL jmenovitě zříkáte. To celkově vypadá hodně divně.
Pokud to co tady říkáte myslíte upřímně a je to pravda tak si IMHO zbytečně odrazujete zákazníky. 

Až seženete klienta, kterému jsme řekli "starej se sám"....

Ale krucinál, já přece nikoho takovýho nehledám. Jak jsem výše psal moje motivace je dobře porozumět tomu co vlastně Váš klient za svý prachy dostane. Nicméně nebudu nikdy nikomu slibovat něco co není na papíře. Každého na to, co mi přijde nevýhodné ve VOP upozorním, a odkážu ho i sem, aby si udělal vlastní obrázek.

Já si tady z té diskuze nějaké poznatky odnesu a budu lépe umět odpovídat na výše položenou otázku, zda si z této diskuze něco odnesete Vy je jenom na Vás, ale myslím si že člověk takové mentální úrovně, že o vašem produktu přemýšlí, velmi dobře čte VOP a z nich to teda na obranu proti SPRDELI moc nemusí vidět i když jak říkáte opak je pravdou.

 
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #81 kdy: 14 Prosince 2017, 08:17:40 »

Citace
Nechápu, proč když v bodě 4.2 si nepřipouštíte možnost SŘ za SPRDEL, proč se v bodě 4.3 kompenzaci za SPRDEL jmenovitě zříkáte. To celkově vypadá hodně divně.
To je jednoduché. On ne vždy každý přijde hned v počáteční fázi, ale předá nám třeba věc už nějakým způsobem rozjetou, těsně před vydáním rozhodnutí a někdy dokonce až ve fázi vydaného rozhodnutí. Nebo se stane klientem a chce dořešit něco z minulosti. Asi by nemělo logiku vyplácet kompenzaci za něco, co už fakticky prohrál někdo jiný a my to dostali až ve fázi, kdy se jen snažíme zatáhnout za ruční brzdu, přičemž u SprDele jsou možnosti poměrně omezené. Samozřejmě byste v obchodních podmínkách našel i to, že případ vzniklý před uzavřením smlouvy nejsme povinni převzít, ale my jsme takoví šmejdi, že to bereme :) Asi by ale byl docela hardcore, kdybychom to vzali, ač nemusíme, a pak chtěl klient kompenzaci za to, že se to prohrálo.

Teoreticky by se ten bod o nekompenzování SprDel mohl vypustit, protože kompenzaci by zřejmě šlo odmítnout i na základě toho, že jsme věc neřešili od počátku, ale je to taková dvojitá pojistka pro nás. Všechno se nějak vyvíjí a na každý posun nereagujeme změnou obchodních podmínek. Do těch se snažíme zasahovat co nejméně. Postupem času jsme to u SprDele vypilovali tak, že tahle věc nás vlastně vůbec netrápí. Je to řešitelné velmi snadno. Pokud to dostaneme na stůl včas, tak u SprDele nejsou nějaké prohry a kompenzace vůbec téma.

Citace
Já si tady z té diskuze nějaké poznatky odnesu a budu lépe umět odpovídat na výše položenou otázku
V pořádku, pak to snad splnilo svůj účel  ;)
IP zaznamenána

NeedToSpeed

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #82 kdy: 17 Prosince 2017, 12:42:07 »

Ještě se zeptám k tomu bodu 5.2. - pokud vím že přestupek je zdokumentován (typicky rychlost, kde mě hned zastaví) tak je lepší nedávat doklady abych se vyhnul naplnění dvou bodů?

Za celý rok jsem byl bez přestupku a za poslední týden dvě rychlosti (asi ten předvánoční spěch). Jednou fotka a zastevení a podruhé za jízdy s následným zastavením.
Doklady jsem dal, s přestupkem nesouhlasil. V postupu na webu je napsáno abych občanku předložil a řidičák jen tehdy když se o něj nebojím..

Udělal jsem tedy vše správně a mohu počítat s "obhajobou" ?  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #83 kdy: 18 Prosince 2017, 11:03:39 »

S obhajobou můžete počítat vždycky :)

Postupem zřejmě máte na mysli toto https://www.nezaplatim.cz/postup#content-tab-1-2

Neexistuje univerzálně platný "ideální" postup, záleží vždy na okolnostech. Obecně platí ŘP na místě nepředložit, pokud reálně hrozí jeho zadržení. Jakmile hrozba pomine (např. se domníváte, že byste mohl nadýchat nějaký zbytkáč a nadýcháte nulu), tak je dobré ŘP "najít" a předložit. Nepředložení ŘP lze opět kvalifikovat jako přestupek (na druhou stranu pokud už budete řešen kvůli závažnějšímu přestupku, tak je to celkem jedno i z hlediska sankcí apod., stejně se to bude řešit v rámci jednoho řízení - správní orgán se pak mnohdy zaměří pouze na ten "prvotní" přestupek a sankci za nepředložení ŘP nemá dostatečně odůvodněnou, na čemž lze následně napadat celé rozhodnutí).
IP zaznamenána

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #84 kdy: 18 Prosince 2017, 13:41:43 »

Taky bych se rád zeptal ohledně bodu 5.2. Pokud jsou splněny dvě podmínky, např. u rychlosti - fotka z radaru a ztotožnění, s čím vším lze počítat? Když je to třeba, jdete i do soudního sporu? A při prohře, hradíte pokutu a kompenzaci za body?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #85 kdy: 18 Prosince 2017, 13:48:01 »

Citace
Pokud jsou splněny dvě podmínky, např. u rychlosti - fotka z radaru a ztotožnění, s čím vším lze počítat?
Nerozumím, na co se ptáte.

Citace
Když je to třeba, jdete i do soudního sporu?
Sdělíme klientovi, jaká je zhruba šance na výhru u soudu a pokud chce podat žalobu, tak ji vypracujeme a podáme.

Citace
A při prohře, hradíte pokutu a kompenzaci za body?
Ano, pokud nenastane výluka podle bodů 5.1. nebo 5.2. obchodních podmínek.
IP zaznamenána

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #86 kdy: 18 Prosince 2017, 14:19:30 »

Děkuji za odpověď. To právě byla jednotná otázka, tzn. jestli jdete do soudního sporu a jestli hradíte pokutu a kompenzaci při prohře, obojí za předpokladu porušení max. rychlosti, kde došlo k vyfocení radarem a ztotožnění. Pokud to tedy chápu správně, tak obhajobu plníte, soudní spor vypracujete, ale při prohře nehradíte pokutu, náklady řízení ani kompenzaci za body.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #87 kdy: 18 Prosince 2017, 14:59:54 »

Přesně tak.
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #88 kdy: 05 Února 2018, 22:19:26 »

Dobrý den, netrpělivě čekám na zprávu od služby nezaplatim.cz, kde mi mají zaslat odpověď pro úřad na "Výzvu k odstranění nedostatků podání". Urgoval jsem je, aby mi stihli zaslali odpověď do půlnoci, bohužel marně. Mám už jen 100 min na sesmolení něčeho vlastnoručně. Napadá mě, nešla by něčím natáhnout ta lhůta, co mi dal úřad (5 dní) např. zasláním souboru pdf, který nepůjde otevřít? Děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:www.nezaplatim.cz
« Odpověď #89 kdy: 05 Února 2018, 22:22:33 »

A v čem spočívalo to nedostatečné podání?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15