30kmhcz

Poradna => Komerční služby, advokáti => Téma založeno: jkraus222 16 červenec 2015, 19:34:30

Název: www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 16 červenec 2015, 19:34:30
Založen nový projekt na komerční řešení pokut, jehož fungování budu dozorovat.

Bude to postaveno na skutečně individuálním přístupu ke klientovi, ne na žádných šablonovitých řešeních apod. Zároveň nezastírám, že okruh osob, pro které to je (finančně) zajímavé, je poměrně malý a cílová skupina jsou především lidé, kteří ročně platí pokuty ve výši 3000 Kč a víc, nebo hrají o řidičák, jehož vlastnictví je pro ně životně důležité. Pokud někdo dvakrát za rok zaplatí 500 Kč za parkování, je to pro něj nezajímavé (což ale platí o všech komerčních řešeních pokut).

www.nezaplatim.cz
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: kverulant 16 červenec 2015, 20:44:52
Je to zde sice forum pro sdílení informací a zkušeností, ale tu Tvou otevřenou nabídku vítám. Je zde spousta lidí, kteří nejsou dostatečně ohrabáni a zároveň již pociťují, že zaplatit jednou znamená platit pořád. Takže na základě pomoci, třeba i komerční, získají skill se systému postavit. Zvlášť, když se ta šiška salámu, která je ukrajována, již blíží ke špičce. A  vždy je lepší zaplatit bodyguardovi, než nechat za své zdroje instalovat další šmírovací systém.
Udělal jsi pro toto forum hodně a vždy Ti rád nezištně vypomůžu. Držím palce a dávej sem dál, co se povede.
Q.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: frantisek 17 červenec 2015, 07:09:23
S dovolenim tema pripichnu nahoru a necham jako vychozi bod pro ty, co chteji zaplatit a mit vyreseno.
Kladne reference jsou tu po celem foru :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mhzz 17 červenec 2015, 08:34:45
Jen by mě zajímalo, zda máte něco společného s motoristickou vzájemnou pojišťovnou.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 19 červenec 2015, 10:35:52
Jen by mě zajímalo, zda máte něco společného s motoristickou vzájemnou pojišťovnou.
Nemáme společné nic s nikým :)

Udělal jsi pro toto forum hodně a vždy Ti rád nezištně vypomůžu. Držím palce a dávej sem dál, co se povede.
Díky. Určitě chci i do nekomerční sféry šířit judikáty a podobné věci, které budou k užitku všem a v rámci možností to maximálně provázat. Já ten projekt beru mj. jako další krok v rámci jednotné fronty bojující proti tomu svinstvu, co se tady rozmáhá.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: unlimited 20 červenec 2015, 17:28:33
Budete i nadále sdílet Vaše legendární odvolání a další podání, které jsou výborným odrazovým můstkem k nalezení té správné cesty individuální procesní obrany? Dále zrušující rozhodnutí/rozsudky správních orgánů/soudů (samozřejmě jak odvolání, podání, tak rozhodnutí/rozsudky v anonymizované podobě a po domluvě s klientem)?

Jinak co se týče obchodních podmínek, omlouvám se za mojí pohodlnost, ale ještě jsem si nevyčlenil čas na jejich důkladný pročtení a ve zkratce jsem to na webu nenašel. Kdy tedy nastává samotná kompenzace 1.500,- za každý bod, po zamítavém rozsudku NSS? Jak řešíte zákaz činnosti, je za něj taky nějaká kompenzace, třeba po měsících? Např. na jedné nejmenované službě mi vždy vadilo, že minimálně (pokud se zažádá o odložení účinků pravomocného rozhodnutí do rozhodnutí soudu) od rozsudku KS do rozsudku NSS je ono rozhodnutí pravomocně vykonavatelný (sprostý obviněný má zákaz a po zákazu body a pokuta musí být uhrazena), ale než rozhodne NSS, tak nastává "mrtvá zóna", kde žádná kompenzace za body ani úhrada pokuty není, toto nastává právě po zamítavém rozsudku NSS.

Taky by mě zajímalo, jestli obrana funguje na základě zastupování nebo pouze vytváření podání, které klient sám odesílá, a tak má kontrolu nad současným stavem (z webu o fungování služby jsem nabyl pocit, že se jedná o zastupování na základě plný moci). V opačném případě - nebylo by od věci vést nějakou "datábázi", kde by pod heslem zaslaným klientovi vyběhlo v jaké procesní situaci se právě nachází, jaké byly učiněny podání, případně i jejich uploadovaný jejich obsah. Dočetl jsem se pouze, že klient bude informován o každém rozhodnutí.

A ještě z trochu jinýho soudku: hodláte vyvíjet aktivitu nad rámec smlouvy? Odpovědnost správních úředníků, fikce doručení, bodový systém, objektivní odpovědnost, nezákonné kauce a  mnoho dalšího...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 21 červenec 2015, 13:58:23
Budete i nadále sdílet Vaše legendární odvolání a další podání, které jsou výborným odrazovým můstkem k nalezení té správné cesty individuální procesní obrany? Dále zrušující rozhodnutí/rozsudky správních orgánů/soudů (samozřejmě jak odvolání, podání, tak rozhodnutí/rozsudky v anonymizované podobě a po domluvě s klientem)?
Tomuto už dlouhodobě nejsem příliš nakloněn, jelikož se poměrně záhy ukázalo, že to funguje jako školení pro úředníky zadarmo. Takže to asi budu dělat jen v případě nějakých zásadních, zlomových rozhodnutí, kdy takové školení není na závadu (např. jejich povinnosti v souvislosti s poskytováním informací apod.). U rozsudků samozřejmě ano (opět primárně u těch ve prospěch obviněného).

Jinak co se týče obchodních podmínek, omlouvám se za mojí pohodlnost, ale ještě jsem si nevyčlenil čas na jejich důkladný pročtení a ve zkratce jsem to na webu nenašel. Kdy tedy nastává samotná kompenzace 1.500,- za každý bod, po zamítavém rozsudku NSS? Jak řešíte zákaz činnosti, je za něj taky nějaká kompenzace, třeba po měsících? Např. na jedné nejmenované službě mi vždy vadilo, že minimálně (pokud se zažádá o odložení účinků pravomocného rozhodnutí do rozhodnutí soudu) od rozsudku KS do rozsudku NSS je ono rozhodnutí pravomocně vykonavatelný (sprostý obviněný má zákaz a po zákazu body a pokuta musí být uhrazena), ale než rozhodne NSS, tak nastává "mrtvá zóna", kde žádná kompenzace za body ani úhrada pokuty není, toto nastává právě po zamítavém rozsudku NSS."
Odškodné je za body a dále platíme uloženou pokutu + paušál za náklady řízení. S tou pravomocnou vykonatelností rozsudku je to problematické, ale jinak to prostě nejde, u NSS se už jedná o mimořádný opravný prostředek.

Taky by mě zajímalo, jestli obrana funguje na základě zastupování nebo pouze vytváření podání, které klient sám odesílá, a tak má kontrolu nad současným stavem (z webu o fungování služby jsem nabyl pocit, že se jedná o zastupování na základě plný moci).
Zastupování.

V opačném případě - nebylo by od věci vést nějakou "datábázi", kde by pod heslem zaslaným klientovi vyběhlo v jaké procesní situaci se právě nachází, jaké byly učiněny podání
Přesně tak to je. V klientské zóně je přehled toho, co a kdy se dělalo. Navíc každá aktualizace případu ještě přijde dotyčnému na e-mail.

A ještě z trochu jinýho soudku: hodláte vyvíjet aktivitu nad rámec smlouvy? Odpovědnost správních úředníků, fikce doručení, bodový systém, objektivní odpovědnost, nezákonné kauce a mnoho dalšího...
V maximu případů chci chodit do žalob i nad rámec smlouvy a činnost v rámci toho, co zmiňujete, propojit i s tou "neziskovou frontou" :) Jsou to ostatně spojité nádoby, jakékoliv nabourání status quo má přímý dopad i na pokutování, jeho podmínky atd.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: unlimited 21 červenec 2015, 15:10:01
Super! Přeju hodně úspěchů a do budoucna zvážím možnou účast (byť bych nerad zakrněl a volím přednostně samostatnou obranu - jedoho dne se může stát, že se budu muset spolehnout pouze sám na sebe), už jen proto, že si Vás a toho co děláte velmi vážim a myslim, že jste zachránil dobrovolně a bezplatně ve svém volném čase od problémů dost lidí.

V návaznosti na výše uvedené:
 
Pokud klient po vyřešení případu zažádá dle InfZ a poté zachová povinnost mlčenlivosti plynoucí ze smlouvy, tak s tím máte nebo nemáte problém?
Případně můžu se jako objednavatel této služby podívat na podání v celém znění prostřednictvím klientské zóny nebo jsem pouze seznámen s jeho předmětem a datem?
Je mi jasný, že máte určitej procesní postup a strategii, "štábní kulturu" podání a další věci. Ale když vezmu úsměvnou variantu - službu bych řádně platil, ale podání bych nejprve zasílal Vám a kdyby bylo kvalitní, tak byste ho uplatnil, upravil nebo kdyby to byl bullshit, tak napsal své. Bylo by to možné? Správní řízení a procesní obrana je předevšim můj koníček, kterýmu i do budoucna přikládám solidní důležitost, protože je nanejvýš pravděpodobný, že šroub se bude neustále utahovat a že nic nenasvědčuje tomu, že by se lidi nějak ostřeji postavili tomuhle hnusnýmu trendu, a proto považuju za důležitý se předevšim umět bránit svépomocí, protože jistota, že to za mě udělá někdo jiný, tu na 100 % vždy do budoucna asi nebude.

Díky za odpovědi a za to, co děláte a co jste pro uživatele na tomto fóru udělal. ;-)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 21 červenec 2015, 19:51:51
Pokud klient po vyřešení případu zažádá dle InfZ a poté zachová povinnost mlčenlivosti plynoucí ze smlouvy, tak s tím máte nebo nemáte problém?
Účastník řízení má právo nahlížet do spisu. Může žádat též podle InfZ, v tom ho nikdo nikdy nemůže nijak omezovat :) A myslím, že má nárok na dokumentaci i podle obchodních podmínek, na to bych se musel podívat.

Je mi jasný, že máte určitej procesní postup a strategii, "štábní kulturu" podání a další věci. Ale když vezmu úsměvnou variantu - službu bych řádně platil, ale podání bych nejprve zasílal Vám a kdyby bylo kvalitní, tak byste ho uplatnil, upravil nebo kdyby to byl bullshit, tak napsal své. Bylo by to možné?
Je to poměrně vtipná varianta, ale každá dohoda je možná :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Luky 22 červenec 2015, 10:18:14
Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v deseti správních řízeních  po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši 500,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. jedenáctém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy.

Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: džeryna 22 červenec 2015, 13:19:48
Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v deseti správních řízeních  po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši 500,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. jedenáctém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy.

Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..

Já jsem schopný spáchat 100 přestupků za hodinu a za jednu cestu přes půl republiky jsem jich schopný nesekat tolik, že kdyby to šlo, tak ještě moje pravnoučata budou mít zákaz řízení. V loňském roce jsem přes to všechno však řešil "jen" čtyři správní řízení, z toho jedno řeším doteď. Nájezd jsem v posledních dvou letech měl přes á 50tkm ročně. Myslím, že limit 10 správních řízení na rok je v cajku...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 23 červenec 2015, 09:53:11
Chápu, kdyby to bylo omezeno třeba na 100 přestupků, ale 10 jsem schopen nabrat na jedné cestě Židlochovice - Teplice..
Na výzvy k úhradě určené částky se to nevztahuje, tam neběží žádné správní řízení, takže pokud přijde 100 výzev, vypořádáme se s nimi také a pořád máte těch 10 přestupků za rok nedotčených.

Jinak - 10 správek u základní ceny dělá 300 Kč za jedno. U 100 případů by to bylo 30 Kč za jedno. Co takhle kdybychom to dělali úplně gratis, nebo zaplatili za možnost řešit případ my vám, to už by bylo v pohodě?  ;D
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: opas 23 červenec 2015, 10:10:17
Já bych to spíš viděl na dvě ceny. První je 600 za kus bez paušálu, nebo těch 3000 s 10 kousky v ceně.
Pro mě je 3000 zbytečně moc, s tím jedním za rok si klidně poradím protože když se mi to nepovede tak pokuta vyšší není.
Takhle bych dal "určenou částku" aspoň na dobrou věc :-D
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mates 23 červenec 2015, 13:02:35
Pro mě je 3000 zbytečně moc, s tím jedním za rok si klidně poradím protože když se mi to nepovede tak pokuta vyšší není.
Takhle bych dal "určenou částku" aspoň na dobrou věc :-D
Však to hned v prvním příspěvku je psané:
Zároveň nezastírám, že okruh osob, pro které to je (finančně) zajímavé, je poměrně malý a cílová skupina jsou především lidé, kteří ročně platí pokuty ve výši 3000 Kč a víc, nebo hrají o řidičák, jehož vlastnictví je pro ně životně důležité. Pokud někdo dvakrát za rok zaplatí 500 Kč za parkování, je to pro něj nezajímavé (což ale platí o všech komerčních řešeních pokut).
Zase proboha buďme lidi. Pokud chci jezdit jak se mi zlíbí a neřešit policajty, jsem připraven na nějaké to správní a tím mohu směle investovat do tohoto. Pokud dostanu jednou do roka pokutu za parkování  anáhodou mne jedno vyblejskne radar, budu nadále pilně studovat toto forum a zkusím sebeobranu :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: opas 23 červenec 2015, 13:28:01
Zase na druhou stranu bych bral nějakou možnost si ad-hoc připlatit za řekněme profesionální pomoc, protože celkem logicky nemám nastudované vše. Třeba žaloba na neoprávněný odtah by asi už byla nad moje schopnosti.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Behemot 25 červenec 2015, 13:07:20
Je možnost se zastavit i s pozdější fází, třeba jen na nějaké úkony? Např. když i přeze všechno snahu se nedaří (nebo to i odvolačka torpéduje v rozporu se zákonem, některé kraje už to tak dělají), tak zrovna na žalobu bych si ani sám netrouf. A jakejkoli advokát za to sepsání chce víc jak je pokuta samotná. Zase je tam šance vytřískat zajímavé judikáty :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 27 červenec 2015, 10:51:26
Já mám tendenci žaloby přehazovat na advokáta, který si účtuje standardní cenu podle tarifu a přece jen na soudu koukají na žalobu podanou advokátem hned jinak :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Behemot 27 červenec 2015, 11:23:01
No ale máte aspoň svýho kmenovýho? ???
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 29 červenec 2015, 12:56:55
Ano, toto je ošetřeno s maximální kvalitou  8)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dan010 30 Září 2015, 23:21:43
Nezvažujete ještě variantu ne pojištění, ale jednorázového řešení přestupku? Tedy, že by měl klient možnost se nechat zastupovat v případě přestupku za nějakou rozumnou cenu? Byla by to zajímavá varianta pro spoustu lidí. Platit 3000 Kč ročně na jeden přestupek za 5 let přijde spoustě lidí zbytečné, ale pokud by měl člověk zaplatit jednorázově nějakou částku podle náročnosti řešení a míry přestupku přestupku, tak by to třeba lidi rádi dali.


edit: omlouvám se, na stránkách projektu jsem tuto službu samozřejmě našel
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: johnyb 27 říjen 2015, 03:24:40
Super vědět, že se dá na někoho tak zkušeného tady z fóra obrátit i komerčně. Rád všechnu "pro bono" aktivitu zde pro komunitu odměním (úplně rozumným) poplatkem, a i doporučím pár lidem kolem sebe. Dokud podobný servis dělaly maximálně anonymní subjekty s podivnou právní subjektivitou a člověka na úřad chodili zastupovat důchodci co si ani nepřečetli spis a svou "šablonou" jen možnosti obrany zhoršili, tak jsem od podobných "řešitelů" spíš odrazoval. Ale tohle se mi líbí;)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: msx315 28 říjen 2015, 10:45:05
Zdravim vespolek.Ma tu nekdo s touto sluzbou jiz nejakou zkusenost?premyslim,ze si je zaplatim,ale nepodarilo se mi dohledat zadny track record.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: kverulant 28 říjen 2015, 16:50:27
To by museli ty úředníky střílet, aby byl už nějaký výstup, když to funguje 3. měsíc.
Časem se tu asi nějaké zkušenosti objeví, počítám, že Ti nespokojení jsou z principu vždy hlasitější.  :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dan010 28 říjen 2015, 18:24:28
Já jsem si to objednal a zrovna začínáme řešit první přestupek, takže zde budu referovat, jak to probíhá. Prozatím mám zkušenosti takové, že na jakýkoliv email s dotazem dostávám odpověď v podstatě okamžitě (pokud pošlu ve dne, dostanu odpověď ještě ten den, pokud pošlu večer, tak hned druhý den ráno). Domluva a přístup perfektní a prozatím tedy naprostá spokojenost a jsem přesvědčen, že i řešení přestupku bude probíhat stejným způsobem. Pokud bych si tím nebyl jistý, tak bych si to neobjednával a nedoporučil to ani dvěma společníkům z firmy, kteří si to objednali také. :)
Podle toho, co je zde na fóru uvedeno, si člověk ty přestupky dokáže vyřešit také sám, ale ten čas co je na to potřeba za ty tři tisíce rozhodně nestojí a občas mohou nastat v řešení opravdu zapeklité situace a teď už to nebude tak jednoduché hrát na prekluzi, takže jsem přesvědčen, že nastal čas na to, nechat se kvalitně zastupovat.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 03 Listopad 2015, 14:00:51
Já jsem si to objednal a zrovna začínáme řešit první přestupek, takže zde budu referovat, jak to probíhá.
Jen pozor na jakékoliv konkrétní informace, umožňující identifikaci případu, eventuelně v obecné rovině i taktiky. Tak polovina čtenářů fóra budou úředníci :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dan010 03 Listopad 2015, 14:39:07
Jen pozor na jakékoliv konkrétní informace, umožňující identifikaci případu, eventuelně v obecné rovině i taktiky. Tak polovina čtenářů fóra budou úředníci :)
To je samozřejmě jasné a rozhodně sem v žádném případě nebudu dávat Vámi vypracované dokumenty a ani nic co mi došlo a co by cokoliv naznačilo a ani konkrétní postupy. :) Vzhledem k tomu, že se ostatní ptají, jestli už jsou nějaké zkušenosti, tak tady budu prezentovat jak to pokračuje a budete mít alespoň dobrou reklamu, protože zatím to funguje skvěle. Po nahrání dopisu od magistrátu, který mi přišel, jsem obratem obdržel plnou moc a už byla zahájena komunikace s úřadem. Takže vše funguje skvěle. :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: simaja 05 Listopad 2015, 14:34:46
Pred cca dvema mesici jsem zahledl v Praze auto, mam dojem Ford nezaplatim.cz
moc pekny polep. :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jenda33 02 Leden 2016, 22:22:33
rad prispeju na dobrou vec - jde prevzit tohle ? zlotrily pirat silnic jel 79 km/h pres rychlostni past v jakesi dire : http://30kmh.cz/index.php?topic=2360.0 (http://30kmh.cz/index.php?topic=2360.0)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 03 Leden 2016, 18:44:16
rad prispeju na dobrou vec - jde prevzit tohle ? zlotrily pirat silnic jel 79 km/h pres rychlostni past v jakesi dire : http://30kmh.cz/index.php?topic=2360.0 (http://30kmh.cz/index.php?topic=2360.0)
Lze, napište na kontaktní e-mail info/zavináč/nezaplatim.cz
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Behemot 08 Leden 2016, 10:38:36
Jinak kdybyste chtěli rozšířit reklamu, můžu poskytnout místo na směnu bějakejch banerů. A klidně si sem hodim letáky jestli máte :D Se spoustou zákazníků na to přijde řeč…
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dan010 02 únor 2016, 04:09:01
Tak v mém případě už se událo několik kroků a musím říct, že komunikace s nezaplatim.cz je perfektní, vše úřadu dodávají v přesně stanovených lhůtách a já jsem o tom vždy informován i s vysvětlením proč se to teď takto udělalo a i s očekávaným dalším postupem úřadu a jaká bude naše další taktika. Pokud mám k tomu nějakou otázku, tak je mi okamžitě odpovězena a vše vysvětleno.
Takže zatím naprosto perfektní a mohu jen doporučit.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Jeník 14 Březen 2016, 17:03:32
Zdravím, službu mám objednanou. V běhu už je i jeden přestupek. Hrozně mě překvapilo, že přestože v době objednání byl již spáchaný, tak nezaplatim.cz nechce žádnou přirážku. Takže pokud vše klapne tím správným směrem, koupím si tričko, polepím si auto a místo "dobrý den" budu říkat "znáte nezaplatim.cz?" :-D Perfektní přístup.
Jak je to s řízením služebního auta? Knihy jízd omezují prostor k manévrování, k tomu například ŠKODA Auto a.s. začala vzorně spolupracovat s úřady a přímo práská své zaměstnance, ŠKOFIN zase přestal zahazovat přestupky spáchané autem na operativní leasing do koše a přeposílá je řidičům.. Přituhuje ze všech stran. Brání nezaplatim.cz řidiče ve všech těchto případech?

Díky za odpověď a především za perfektní práci.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 15 Březen 2016, 08:43:15
Jak je to s řízením služebního auta? Knihy jízd omezují prostor k manévrování, k tomu například ŠKODA Auto a.s. začala vzorně spolupracovat s úřady a přímo práská své zaměstnance, ŠKOFIN zase přestal zahazovat přestupky spáchané autem na operativní leasing do koše a přeposílá je řidičům.. Přituhuje ze všech stran.
Vše se dá řešit. Okolnosti jsou individuální - v jaké je to fázi, jaký je problém, když to zůstane viset na zaměstnavateli apod. Nějaká univerzální šablona neexistuje, řeší se to případ od případu, i když možných variant je samozřejmě jen několik.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: paty 25 Březen 2016, 15:59:46
Jak to bude, když budu mít tarif na osobu, nejsem provozovatelem vozidla a zaparkuju na zákazu zastavení, provozovatel objeví za stěračem lísteček od chráničů? Bude tuhle událost nezaplatim řešit? Často si půjčuji auta v rodině a nechci dělat doma dusno :D
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 29 Březen 2016, 14:45:13
Tohle je snadné řešit, neběží zde žádné správní řízení a v rámci ochrany klientů to vyřizujeme bez ohledu na vztahy řidič/provozovatel. Stačí, že klient je buď řidičem nebo provozovatelem vozidla v daném případě.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: tesi05 23 Srpen 2016, 00:12:26
Jsou už nějaké zkušenosti s touto službou? Zvažuji sjednání služby, ale nikde jsem nenašel žádné reference. Děkuji.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: l_oupi 23 Srpen 2016, 08:16:33
Tesi05: mám službu zaplacenou, řešíme 2 případy kde jde o ŘP a zatím je vše na té nejlepší cestě, komunikace je opravdu naprosto perfektní a jejich přístup jako ke klientovi je naprosto jedinečný.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 23 Srpen 2016, 09:24:21
Řekl bych, že by mělo stačit přečíst si celé vlákno a poté příspěvky mistra zakladatele z dob, kdy se ještě věnoval charitě zde na fóru.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 07 Září 2016, 22:08:52
Takže lidi, tihle jsou úplně někde jinde, ale úúúúplně. Jejich komunikace, přístup, ceny apod. to se vůbec nedá srovnávat s "konkurencí". Jednají na rovinu na rozdíl od kocourů přesně napíšou co mají v plánu dělat, jaký můžou mít výsledek ALE to co všechny zajímá así nejvíc, tak jejich ceny jsou opravdu top. Pro představu, za co chtějí Kocouři 35 tisíc korun tak oni chtějí 5000 korun a jsem si stoprocetně jistý, že služby jsou naprosto srovnatelné ne-li lepší.

Chtěl bych moc poděkovat tomuto fóru, ušetřilo mi minimálně 20 tisíc  8)  :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Tlustej 09 Září 2016, 00:25:22
Jako šel bych do toho z fleku už dřív - ale maličko mě zarazila věta v obchodních podmínkách "Posky tovatel hradí sankci a kompenzaci v souhrnné výši maximálně do 5 000,- Kč na každé správní řízení vymezené v čl. I smlouvy."

Pokud to dobře chápu, tak pokud prohraji například spor o "Nezastavení na červenou", dostanu pak 5 bodů, k tomu pokutu 5000 + dejme tomu 3000 za náklady správního řízení + soudy - kompenzace bude 5000 dohromady?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mates 09 Září 2016, 08:11:54
Jako šel bych do toho z fleku už dřív - ale maličko mě zarazila věta v obchodních podmínkách "Posky tovatel hradí sankci a kompenzaci v souhrnné výši maximálně do 5 000,- Kč na každé správní řízení vymezené v čl. I smlouvy."

Pokud to dobře chápu, tak pokud prohraji například spor o "Nezastavení na červenou", dostanu pak 5 bodů, k tomu pokutu 5000 + dejme tomu 3000 za náklady správního řízení + soudy - kompenzace bude 5000 dohromady?

To bude asi lepší konzultovat přímo s pány z nezaplatim.cz. Přes kontaktní formulář poslat dotaz a určitě rádi odpoví.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Behemot 09 Září 2016, 08:24:51
Asi byste to měl zkonzultovat s D-FENSovým trefným shrnutím problematiky:

Citace
Přístup typu „pošlete nám to a my to určitě vyřešíme“ a „všechno vám bude procházet“ pokládám za bullshit. Takhle to nefunguje. Od subjektu, který nabízí řidičům právní pomoc na základě zastoupení ve správním řízení očekávám, že případ převezme, Klientovi nabídne další postup v alternativách a pak ho bude zastupovat postupem, na kterém se vzájemně dohodli. Nějaká vize černé schránky, do které se „to“ naskenuje a hodí a tam „se to vyřeší“, je nereálná a vystavuje Klienta nepřiměřenému riziku. Je to jako strkat péro dírou do zdi, přičemž nevíte, zda na protější straně je holka, co fantasticky kouří, kolozubý homosexuální prostitut nebo hladový krokodýl. Děláte to? Stoprocentně úspěšná obhajoba totiž neexistuje nikde v žádném právním prostředí, a tím spíše ne tady, kde předvídatelnost rozhodování správních orgánů existuje pouze na papíře a kde dochází k účelovému utahování legislativního šroubu tak, aby se občan bránit nemohl a úředník naopak nemusel nic dokazovat. Jakmile někdo začne s kecama typu „pojistěte se u nás a buďte v pohodě, všechno vám projde“, rozsvítí se mi všude červené kontrolky jak na palubě Apolla 13.

Pokud očekáváte, že za búra ročně za vás budou dělat všechno, zaručí 100% úspěch, nebo kompletní raketu nazpátek, tak jste asi mimo. Řekl bych, že seriózních pět litrů zpět (což je částka, kterou jim zaplatíte za rok) je lepší, jak drátem do voka v podobě ostatních, jak taky D-F popisuje:
Citace
Nevím přesně, já se ty jejich názvy dozvídám s cca ročním zpožděním, když začnou psát jejich zákazníci, že jim sebrali papíry a oni o tom nevěděli, takže mají na krku „mařenku“ a zda nevíme, co s tím.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 09 Září 2016, 10:47:42
Tlustej:

Na úvod: Nic jako 100 % obhajoba a 100 % úspěšnost neexistuje. Kdekdo vám to sice slíbí, ale nikdo není schopen to realizovat. Řada lidí má pocit, že za prachy (v tomto případě navíc ne nijak extrémně velké) si lze koupit všechno, včetně beztrestnosti – tak to ale nefunguje. Co my nabízíme, je udělat maximum možného pro obhajobu každé věci, narovnat postavení obviněného ve vertikále občan/správní orgán a garantovat hájení práv obviněného. To samozřejmě neznamená vše obhájit – pokud projedete na červenou, fízlové to natočí, zastaví vás na místě, ztotožní podle dokladů, vše je řádně a nezpochybnitelně zdokumentováno, tak je to velmi obtížně obhajitelné. Na druhou stranu takových případů, kde se není čeho chytit, je naprosté minimum.

Pokud s takovýmto případem přijdete jako neregistrovaný klient, zhodnotíme situaci, napíšeme Vám možné postupy obhajoby, jak velká je asi šance věc vyhrát, dáme cenovou nabídku a Vy se rozhodnete, jestli do toho chcete jít nebo ne. A samozřejmě v případě prohry ve věci, kde jste se zaregistroval až poté, co vznikla, nemáte nárok na žádnou kompenzaci.

Pokud už registrovaný jste, tak to prostě obhajujeme. Pokud by došlo na prohru, tak opravdu je kompenzace (odškodné) v maximální výši 5 000,- Kč na případ. Pokud bude pokuta 5 000, tak náklady na správní řízení jsou 1 000. V případě beznadějné věci, kde o skutku není sporu a úřad udělal vše správně (což nastává zhruba stejně často jako úplné zatmění slunce – s nadsázkou ;) ), doporučíme k soudu nejít, takže tam není ani náklad za soudní poplatek. Finančně na tom tedy ani v případě prohry nijak zásadně netratíte (nemluvě o ušetřeném času a úsilí, které tomu musíte věnovat v případě řešení svépomocí).

Nemusím asi dodávat, že moc věcí neprohráváme, jinak by ani nemělo ekonomický smysl tohle dělat, nebo to dělat tímto způsobem...

Kecy typu „100 % garance“, „vše obhájíme, jen nám pošlete papír a dál se nemusíte o nic starat“, nevedeme. My vám řekneme, jaká je šance, co budeme ve věci dělat, proč to budeme dělat a dokládáme vám dokumenty o tom, že jsme to skutečně udělali. Ale chápu, že někteří lidé prostě slyší spíš na ten styl „pošli prachy a dál se o nic nestarej“... Stejně tak pokud někoho zaráží, že mu neprojde všechno včetně vraždy na Václaváku pod policejní kamerou, nebo že nepřenese veškeré své náklady na někoho jiného, vřele mu doporučuji, aby se poohlédl někde jinde, je to tak lepší pro obě strany...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 09 Září 2016, 18:43:38
Tyhle diskuze se vedou pořád a pořád a jentak jim konec nebude. Co se týče mně, tak mně prostě překvapilo celkově ten jejich "obchodní model". Narovinu napsali co a jak a hlavně průběžně informují.
Jen taková malá otázka, vty ceně pro neregistrovaného uživatele není podání správní žaloby?:) To právě trochu nechápu ztoho co tady psal uživatel jkraus222. Pokud ne, kolik stojí ten soudní poplatek? Někde jsem četl, že se platí 3000?


Díky
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Behemot 09 Září 2016, 18:55:07
Myslim, že zatím žádnej případ ještě nedošel až k NSS - to už bychom asi četli rozsudek. Nebo jo?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 09 Září 2016, 19:13:05
Myslim, že zatím žádnej případ ještě nedošel až k NSS - to už bychom asi četli rozsudek. Nebo jo?

U mně právě s tim NSS počítám, protože u mně je to tak nějak jasné a jde mi hlavně o to, co nejdýl protáhnout definitivní rozhodnutí.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 09 Září 2016, 20:17:35
Jen tak mimochodem - správní řízení v tom zločinu, hodném NSS,  již bylo zahájeno?
Pokud ano doporučuji Vaší ctěné pozornosti bod 5.1. písmeno m) obchodních podmínek a případné převzetí případu je na individuální domluvě. Viz postup => nejste náš klient.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 09 Září 2016, 21:27:09
Jen tak mimochodem - správní řízení v tom zločinu, hodném NSS,  již bylo zahájeno?
Pokud ano doporučuji Vaší ctěné pozornosti bod 5.1. písmeno m) obchodních podmínek a případné převzetí případu je na individuální domluvě. Viz postup => nejste náš klient.

Priznam se, ted jsem vas moc nepochopil. Ano zastupovani v me veci je na zaklade individualni domluvy..
Samozřejmně, nemůžu tady napsat jestli "to" funguje nebo ne - na to je brzy, ale můžu tady s klidem napsat,že tahle služba je prostě jiná než ty ostatní (ty jsou zpravidla úplně stejné) i když nemají třeba nic společného s tou motopojištovnou. Především jde vidět z jejich přístupu, že jen "nechtějí z lidí tahat peníze". Narovinu mi napsali, že šance na úplné obhájení je tak 10 až 20% a šance na oddálení definitivního rozhodnutí se naopak blíží ke 100% - což prostě cenim a má to pro mně význam.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 09 Září 2016, 21:52:04
Nechápu, co nechápete...individuální domluva je domluva a obchodní podmínky fungují pouze v individuálně dohodnutém rozsahu - pokud vůbec. V té souvislosti vůbec nechápu, proč uvažujte o nějakých kompenzacích, alespoň v souvislosti s tímto již zahájeným správním řízením.

Možná máte na mysli případné další případy, protože, pokud si dobře pamatuji, převzetím individuálního případu vzniká automaticky ochrana na další rok. To ale nabízeli v začátcích, nevím, zda je bonus pořád platný.

Vedeme ale plané žvásty bez hostinského, vyjednávejte přímo s firmou.

EDIT: Aha, takže vy už čile vyjednáváte a zjišťujete informace, tento fakt se mi nepodařilo z vašich příspěvků dekódovat.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 09 Září 2016, 22:30:28
Nechápu, co nechápete...individuální domluva je domluva a obchodní podmínky fungují pouze v individuálně dohodnutém rozsahu - pokud vůbec. V té souvislosti vůbec nechápu, proč uvažujte o nějakých kompenzacích, alespoň v souvislosti s tímto již zahájeným správním řízením.

Možná máte na mysli případné další případy, protože, pokud si dobře pamatuji, převzetím individuálního případu vzniká automaticky ochrana na další rok. To ale nabízeli v začátcích, nevím, zda je bonus pořád platný.

Vedeme ale plané žvásty bez hostinského, vyjednávejte přímo s firmou.

EDIT: Aha, takže vy už čile vyjednáváte a zjišťujete informace, tento fakt se mi nepodařilo z vašich příspěvků dekódovat.

Vy si mne tady asi s nekym pletete. Ja tady neresim zadny kompenzace a ani tady nezjistuju nejaky informace co by neslo dekodovat. Ja tu jen napsal nazor na tuhle sluzbu a zeptal se cloveka od nich jestli v cene zastupovani je i pripadny poplatek soudu. Nechapu proc me tady s troskou arogance "napadate" :) Bylo by fajn sledovat kdo jaky prispevek pise - to by jsme se potom vyhnuli jak vy rikate "hospodskym kecum. Proste jsem tu jen cetl neco o soudnich poplatcich a prislo mi k veci se zeptat..
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 09 Září 2016, 23:01:15
Ještě nic nedošlo ani k rozsudku krajského soudu, byť na soudech pár žalob leží. Na to ta služba přece jen funguje krátce, NSS jsme ještě nestihli :) Osobně poměrně dlouho a úzce spolupracuji na správních deliktech s člověkem, který to dotáhl až sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2751.0

Ke kolegovi skythelimit, aby nevznikaly nějaké spekulace: Požádal o řešení věci, kterou běžně neobhajujeme. Jde o výluku z obchodních podmínek podle bodu 5.1. Nechci psát, o co konkrétně se v této věci jedná, ale typově to jsou třeba alkohol nad 0,7 promile nebo řízení bez příslušného oprávnění. Na základě individuální domluvy jsme to výjimečně vzali, zejména na základě sdělení klienta, že netrvá na úspěšném vyřízení věci (šance z naší strany po prostudování spisu odhadnuta na max. 10-20 %), ale stačí mu (právní moc) rozhodnutí oddálit alespoň o rok a více (šance téměř 100 %). Sice úplně nerozumím tomu, k čemu to je dobré, ale nějaké důvody asi má...

Do budoucna bych tu ale nechtěl nějak zásadním způsobem rozebírat běžící kauzy nebo jednotlivé diskutující ohledně toho, co a proč si objednali, jen mi přišlo dobré toto konkrétně upřesnit.

Soudní poplatek v ceně není, vypracování a podání žaloby ano.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dan010 07 říjen 2016, 09:37:37
Tak já jsem zrovna jeden z těch, v jehož případě se čeká na rozhodnutí KS. Musím říct, že po celou dobu řešení případu je přístup nezaplatim.cz naprosto perfektní. Na veškeré dotazy je odpovídáno v podstatě okamžitě, všechny kroky byly po celou dobu řádně vysvětlovány a vše bylo podáno přesně tak, jak mělo a v dané lhůtě. Z mého pohledu byly udělány všechny možné procesní kroky a byl jsem i celkem překvapen, kolik si dali se vším práce. Jejich podání jsou obsáhlá a je opravdu vidět, že každý případ velmi pečlivě a individuálně řeší a neposílají jen nějaké předtištěné papíry, ale vždy věcně argumentují k danému případu. Opravdu se jejich práce nedá nazvat jinak než perfektní.

Bohužel magistrát si zcela klasicky mlel svou a kupil chybu na chybu a bylo to i celkem veselé, když po většinu řízení řešil úplně jiný přestupek někoho jiného z jiného dne. Ani já jako laik nechápu, jak z toho magistrát vůbec mohl vyhodnotit nějaký závěr a vydat rozhodnutí proti mně, protože celé řízení bylo opravdu mimo a totální zpatlanina, do které dokonce magistrát zpětně vložil zfalšovaný důkaz! Kraj jaksi selhal úplně, vůbec se nezaobíral odvoláním a jen suše potvrdil rozhodnutí magistrátu. Tak to prostě nemohlo ani skončit jinak, než žalobou u KS. Zatím se čeká a velmi silně pochybuji, že by toto rozhodnutí chtěl nějaký soudce potvrdit.

Nezaplatim.cz mohu opravdu jen doporučit!
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Stepa 29 Listopad 2016, 12:54:20
Momentálně mi řeší jednu žalobu k mnou vedenému případu a jeden případ úplně od začátku. Budu pečlivě referovat. Nicméně komunikace profesionální, první dojem skvělý
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 29 Listopad 2016, 12:56:38
Budu pečlivě referovat.
Pozor na rozsah zveřejňovaných skutečností, pořádně se seznamte s obchodními podmínkami. Určitě nemají zájem na zveřejňování své strategie a taktických fint.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Stepa 29 Listopad 2016, 14:32:00
Samozřejmě :) Jde pouze o komunikaci a spokojenost. Jejich fígle bych nezveřejnil podmínky/nepodmínky. Všichni přece víme, kdo nás tady čte
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: crewer 13 Leden 2017, 19:07:52
Zdravim, nezaplatim mám v podstatě od začátku a mohu podat jen pozitivní reference. Jejich jednání je naprosto prvotřídní. To jakým způsobem fungují a jak rychle reagují je úctyhodné. U jiných služeb to tak rozhodně není. Není to ani tak, jak psal D-Fens: zaplať a dál se nestarej, naopak o každém kroku přesně vím. Řekl bych, že je to snad jediná použitelná služba tohoto charakteru, kterou můžeme najít na našem trhu.

Nejsem velký přestupkář, nedělám přestupky záměrně, ale přesto už mi řešili více věcí.
Dostal jsem se na ně kvůli jednomu těžšímu přestupku, který po dohodě vzali a dovedli do zdárného konce, takže jsem nepřišel o papíry, za což jim patří velký dík a uznání.
Dále mi řešili tři menší překročení rychlosti - dvě zdárně vyřešeny, jedna stále v běhu, u ní se čeká na vyjádření, které imho nikdy nepřijde.
Parkování tam taky nějaké bylo, zatím mi ale nepřišlo, takže jsem dostal pár rad, jak se zachovat, pokud přijde domu.

Doufám, že nikdy nebudu muset řešit nic většího a že se nikdy nedostanu do situace, kdy mě zastaví opicie, která si bude vymýšlet a lhát. Když se to ale stane, chci mít nablízku někoho, kdo je v řešení takových věcí zběhlý. Jako velké plus téhle služby beru i to, že neřeší pouze přestupky v dopravě, ale přestupky obecně.

S nimi jsem prostě za volantem více v klidu a tím pádem jezdím bezpečněji :-)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Jenyk 13 Leden 2017, 20:52:18
Já mám s nimi v běhu jednu drobnost a rovněž velmi chválím. Komunikace perfektní, respektují mé přání na trochu nestandardní dělbu odpovědností, reagují dobře a rychle. Ve spojení s tímto fórem a trochou vlastního času získá člověk konečně pocit, že vůči státu není jen ovce na holení.

Jen se bojím, aby se nezhoršili poté, co se to o nich rozkřikne. Přece jen, je to všechno hlavně o lidech a ti musí stíhat.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: l_oupi 16 Leden 2017, 10:39:21
Já si dnes bez nezaplatim už asi ani neumím představit, že bych jezdil, nicméně se bojím aby díky podobným jako MikeJePan nebylo nezaplatim nějak znevýhodněno nebo aby to nemělo dopad i na ně.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mhzz 17 Leden 2017, 14:13:51
l_oupi: +1

Jen se přidávám ke kladným recenzím. Osobně nejsem klient a přesto jsem obdržel radu zdarma :) V teoretické rovině.
Kamarád řešil velkou rychlost v obci, na mé doporučení oslovil nezaplatim.cz a již je také spokojeným klientem.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: virten 23 Leden 2017, 11:31:50
Taky mi řeší 104km/h na 50tce, zatím je případ na začátku, ale jinak komunikace a jednání perfektní. Uvidíme, až se případ vyřeší.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mhzz 22 únor 2017, 13:31:52
Doplňuji dalšího mého kamaráda, který je také klientem. Převzali i 2 přestupky spáchané před uzavřením smlouvy, s mnou rozjetou "obhajobou". Komunikace špičková, řešení taktéž. Není co vytknout.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: dj-bobr 22 únor 2017, 14:49:36
Máte už někdo zkušenost s nezaplatim.cz versus technický stav vozidla (ve smyslu např. nehomologovaných komponent)?
Do budoucna vzhledem k nápadnostem vozidel, která užívám, silně uvažuji o nějakém backupu pro případ, že by se pomáhalo a chránilo za sportovní sedačku, pětibodový pás nebo smrtelně nebezpečnou nerezovou koncovku výfuku.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mhzz 22 únor 2017, 15:39:40
Zatím neřešeno, ale ten druhý kamarád si platí službu přesně z tohoto důvodu :D
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Mhzz 31 červenec 2017, 19:39:13
Hlásím úspěšné vyřešení dalšího přestupku. Zatím vše bez ztráty kytičky.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: signoflife 31 červenec 2017, 20:57:29
Také mám u nich 2 věci a musím potvrdit vyjádření předřečníků, komunikace perfektní, vše předem vysvětlí. Zatím se případy vyvíjejí dobře.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: l_oupi 12 Srpen 2017, 22:13:01
Tak přidávám další zkušenost, kdy bohužel případ byl prohrán, ale ze strany nezaplatim.cz došlo ke kompenzaci a peníze na pokutu jsem měl ani ne do tří dnů na účtu. Prostě špica.

Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: foji 08 říjen 2017, 10:32:07
Také doporučuji, kvalitní domluva a vše vysvětleno. Neslibovali automatický win, nicméně obhájeno 130/90 při předjíždění skrytého dohledu. 8)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Martin623 08 říjen 2017, 13:08:19
Skvělá komunikace, vždy perfektně vysvětlí další postup, upozorní v čem spočívají nastražené pasti. Perfektně vysvětlí, jaký protiúder by mohl přichystat nepřítel popř. co nepřítel posere. Beru to spíš tak, že si platím soukromé hodiny vzdělávání ve zmrdobijectví.
 V jednom případě mám s nimi win (nepřítel to vzdal sám), ve druhém případě si to vyloženě užívám, nepřítel se po roce a půl né a né vzdát a začíná se v tom zamotávat a dělá další a další kopance a spis narůstá a narůstá. Moc mě to baví, sám bych asi neměl tu trpělivost. Když to vyhrajeme, vím že v tomto městě budu whitelisted  a  stanu se postrachem úředníků.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Ajfel 08 Prosinec 2017, 17:18:23
Chtěl bych touto cestou poděkovat a hlavně doporučit Nezaplatím.cz protože mi poskytly služby, které se nedají vyvážit zlatem a po dvou létech jsme zdolali úředního šimla. Všem vřele doporučuji neboť tito spoluobčané jsou zkušení a dovedou téměř nemožné. Ještě jednou opravdu smekám. 
S pozdravem Ajfel
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: pk202 11 Prosinec 2017, 08:54:52
Nevím, mně trošku straší tenhle bod podmínek :
Citace
5.2. Poskytovatel není povinen objednateli poskytnout finanční či jiné plnění vyplývající ze smlouvy v případě,
že objednatel je obviněn z přestupku a tento je fotograficky či videozáznamem zdokumentován; objednatel je jako
pachatel přestupku na místě ztotožněn na základě předložení dokladů
; objednatel na místě přestupku podepíše
oznámení přestupku či jakýkoliv jiný úřední záznam; objednatel se v jakékoliv fázi správního řízení nebo před
jeho zahájením k přestupku přizná. K výluce z plnění postačuje naplnění nejméně 2 výše uvedených podmínek
zároveň.

Takže policisté pořídí jakýsi videozáznam (třeba jak jsem údajně nezastavil na stopce), zastaví a ztotožní mne - a starej se sám...

Další:
Citace
d) objednateli jako řidiči je naměřeno více než 0,7 promile alkoholu v dechu či krvi, nebo se odmítne podrobit
vyšetření na přítomnost alkoholu v dechu či krvi;
e) objednatel je obviněn ze spáchání přestupku v souvislosti s požitím jiné návykové látky, než je alkohol;

Takže zachlastat dvě piva je OK ale false positive DRUGWIPE a starej se sám....

Já teda jsem zde nepojištěnej z jinejch důvodů, ale tohle by mne asi trochu strašilo.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 12 Prosinec 2017, 19:54:28
Citace
Takže policisté pořídí jakýsi videozáznam (třeba jak jsem údajně nezastavil na stopce), zastaví a ztotožní mne - a starej se sám...

Tak údajně nezastavil na stopce, nebo je to na videu? :) Starej se sám znamená co, jako že takový případ nebudeme řešit? A na to jste přišel jak?

Citace
false positive DRUGWIPE a starej se sám
Když už citujete, tak laskavě aspoň kompletní text, aby to dávalo smysl :) Ten bod zní „Poskytovatel není povinen poskytnout asistenční služby…“ Není povinen, ne „neposkytne“. Aktuálně takových případů řešíme asi 5 a nikdy jsme nikoho s tímto problémem neodmítli, takže tak… Výluka je stavěna na to, když někdo např. bude prokazatelně tak zdrogovaný, že ani není schopný vystoupit z auta, tak to obhajovat nebudeme. False positive DRUGWIPE není důvod neobhajovat (v zásadě to není ani nijak neřešitelný problém).

Citace
Já teda jsem zde nepojištěnej z jinejch důvodů, ale tohle by mne asi trochu strašilo.
Asi proto je tu 5 stran výhradně negativních recenzí, že ano… ;)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 12 Prosinec 2017, 20:16:51
No já bodu 5.2 rozumím tak, že nezaplatim.cz obhajovat bude v každém případě, ale pokud závěrečná instance rozhodne vinen, nezaplatim.cz může uplatnit výluku z plnění, tj. "bolestného" za pokutu a případné body. Nebo se pletu?

Předpokládám, že původní maximální počet přestupků v paušále 10 byl snížen na 5 na základě nějaké ekonomické kalkulace dějů minulých či probíhajících.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: pk202 12 Prosinec 2017, 20:56:58
Tak údajně nezastavil na stopce, nebo je to na videu? :) Starej se sám znamená co, jako že takový případ nebudeme řešit? A na to jste přišel jak?
Tak přišel jsem na to jednoduše ze znění Vašich podmínek, možná by stačilo je upřesnit například ve smyslu že pokud bude přestupek prokazatelně zdokumentován.
Když už citujete, tak laskavě aspoň kompletní text, aby to dávalo smysl :) Ten bod zní „Poskytovatel není povinen poskytnout asistenční služby…“ Není povinen, ne „neposkytne“. Aktuálně takových případů řešíme asi 5 a nikdy jsme nikoho s tímto problémem neodmítli, takže tak… Výluka je stavěna na to, když někdo např. bude prokazatelně tak zdrogovaný, že ani není schopný vystoupit z auta, tak to obhajovat nebudeme. False positive DRUGWIPE není důvod neobhajovat (v zásadě to není ani nijak neřešitelný problém).
Tak není povinen vs. neposkytne je z mého pohledu prakticky totéž, protože spolehnout se mohu jen na to co vyplývá ze smlouvy povině a navíc formulace "je obviněn" jasně pasuje i na false postitve drugwipe. Takže zase třeba popřemýšlejte o zpřesnění znění Vašich podmínek.

 
Citace
Já teda jsem zde nepojištěnej z jinejch důvodů, ale tohle by mne asi trochu strašilo.
Asi proto je tu 5 stran výhradně negativních recenzí, že ano… ;)
Proč ta ukřivděná reakce ? Já jsem napsal, že tyto body podmínek, by mne (pokud bych se chtěl u Vás pojistit) strašily a to že u Vás nejsem pojištěnej že má jiné důvody. Ale mohu Vás uklidnit, po Vašem vysvětelení (jestli jsem ho pochopil správně) by mne tyto body už tolik nestrašily, ale přesto bych si dovolil Vám doporučit zpřesnění podmínek.
Nadále však z jiných důvodů zůstanu u Vás nepojištěn. Doufám že to nevadí.   Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 12 Prosinec 2017, 20:58:26
Citace
No já bodu 5.2 rozumím tak...
Přesně tak. Filosofie je taková, že by se mělo obhájit to, co obhájit lze (plus samozřejmě i část toho, co na první pohled obhájit nelze :) ), a pokud se to neobhájí, tak je asi chyba někde na naší straně a pak je na místě vyplatit kompenzaci. Když někdo někoho ubodá v nákupním centru před 50 svědky, je to na 20 kamerách a zadrží ho na místě ještě s nožem v ruce, asi pak taky nebude chtít po advokátovi odškodné za to, že ho neobhájil a rozsudek nezněl "zprošťuje se".

Citace
Předpokládám, že původní maximální počet přestupků v paušále 10 byl snížen na 5 na základě nějaké ekonomické kalkulace dějů minulých či probíhajících.
Na základě jednoho konkrétního klienta, který dokázal vyprodukovat i 2 samostatné případy v průběhu asi 2 hodin a pojal způsob řízení po uzavření smlouvy poměrně svérázně. Ani on se ale reálně nedostal na 10 případů za 12 měsíců (tuším že asi 8 ) a běžně nikdo nemívá víc než 2-3 za rok, na víc než 5 za rok jsme se nikdy u nikoho nedostali (krom té uvedené výjimky). SprDel (nově "přestupek provozovatele") se do toho limitu nepočítá.

Nemám v podstatě nějakou zásadní potřebu obhajovat obchodní podmínky, ty jsou prostě dané a ber nebo neber. Nikoho nenutíme, aby s námi uzavíral smlouvu, není to povinné. Pokud se někomu podmínky nelíbí, ať se neregistruje, jednoduché.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 12 Prosinec 2017, 21:08:33
Citace
Tak přišel jsem na to jednoduše ze znění Vašich podmínek, možná by stačilo je upřesnit například ve smyslu že pokud bude přestupek prokazatelně zdokumentován.
Možná by stačilo pořádně číst, protože nic, z čeho by vyplývalo, že to nebudeme řešit, tam ani náznakem není.

Citace
Tak není povinen vs. neposkytne je z mého pohledu prakticky totéž, protože spolehnout se mohu jen na to co vyplývá ze smlouvy povině a navíc formulace "je obviněn" jasně pasuje i na false postitve drugwipe. Takže zase třeba popřemýšlejte o zpřesnění znění Vašich podmínek.

Tady jste už četl správně :) Není povinen a neposkytne je z Vašeho pohledu možná totéž, z našeho pohledu to totéž není, když jsme nikdy žádný případ s DRÜGWIPE neodmítli, ale důvody formulace už byly popsány. Samozřejmě formálně nám to tu možnost odmítnout dává.

Citace
Proč ta ukřivděná reakce ?
To nebyla ukřivděná reakce. Speciálně Vy jste schopen se obhajovat sám, takže nevidím důvod, proč byste měl takovou službu potřebovat, to je srozumitelné. Kdybych byl daňový poradce, taky nebudu mít potřebu si najímat někoho na to, aby za mě vyřídil daňové přiznání.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: pk202 13 Prosinec 2017, 00:32:31
...SprDel (nově "přestupek provozovatele") se do toho limitu nepočítá.
Promiňte v tom také nemám zrovna jasno :
Citace
viz.: link=https://www.nezaplatim.cz/ObchodniPodminky.pdf (https://www.30kmh.cz/link=https://www.nezaplatim.cz/ObchodniPodminky.pdf)
4.2. Cena zahrnuje poskytnutí neomezeného počtu konzultací, poradenství, tištěných informačních materiálů, členství v Klubu nezaplatim.cz, 1 x ročně volné vstupné na tematickou přednášku pořádanou Klubem nezaplatim.cz, 50 % slevu na výroční setkání Klubu nezaplatim.cz a doprovodných služeb před zahájením správního řízení. Dále tato cena zahrnuje zajištění poskytování právních služeb ve smyslu čl. I smlouvy v pěti správních řízeních po dobu 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši až 1 000,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. šestém a dalším) zahájeném v době do 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Před připsáním této částky na účet poskytovatele není poskytovatel povinen poskytnout asistenční služby v dané věci.

4.3. Poskytovatel se zavazuje uhradit za objednatele sankce udělené správním orgánem pod podmínkou, že objednatel prostřednictvím poskytovatelem zajištěného zmocněnce vyčerpal všechny řádné opravné prostředky proti udělení sankce. Úhradou sankce se rozumí výhradně úhrada pokuty a nákladů správního řízení. Poskytovatel hradí sankci a kompenzaci v souhrnné výši maximálně do 5 000,- Kč na každé správní řízení vymezené v čl. I smlouvy, nejedná-li se o případ v rozporu s obchodními podmínkami. Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla.

Já (a můžu se mýlit) z bodu 4.2 čtu, 5 správních řízení v ceně , každé další za 1000 ale že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím. V bodě 4.3 naopak vidím že za prohranou SPRDEL nedostanu kompenzaci protože (cituji) "Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla."

Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 13 Prosinec 2017, 09:07:32
Citace
že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím

To má jednoduchý důvod - pokud nám to klient předá už ve fázi výzvy k úhradě určené částky, tak se to na SprDel vůbec nepřeklopí. Není tedy zahájeno žádné správní řízení, neexistuje žádný případ a není tak co počítat :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: enzym 13 Prosinec 2017, 09:19:59
Nutno číst tak, jak jest napsáno, nebo i mezi řádky respektive slovy? Např.:
Není tedy zahájeno žádné správní řízení proti klientovi, neexistuje žádný případ, který obhajujeme a není tak co počítat.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: pk202 13 Prosinec 2017, 15:04:31
Citace
že se do toho nepočítají SŘ za SPRDELe tady nevidím
To má jednoduchý důvod - pokud nám to klient předá už ve fázi výzvy k úhradě určené částky, tak se to na SprDel vůbec nepřeklopí. Není tedy zahájeno žádné správní řízení, neexistuje žádný případ a není tak co počítat :)

Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno tak ho podle VOP do limitu započítat můžete ..... záleží pouze na Vaší libovůli.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 13 Prosinec 2017, 20:26:45
Citace
Nutno číst tak, jak jest napsáno, nebo i mezi řádky respektive slovy? Např.:
Není tedy zahájeno žádné správní řízení proti klientovi, neexistuje žádný případ, který obhajujeme a není tak co počítat.
Nerozumím otázce. Proti komu jinému než proti klientovi by mělo být zahájeno řízení? A pokud neexistuje (žádný) případ, pak nemůže existovat ani případ, který obhajujeme, to je oxymoron.

Citace
Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno
My nepracujeme s náhodou, ale s ověřenými postupy, takže tato situace nastat nemůže. Pokud by nastala, tak jedině nezákonným postupem ze strany správního orgánu. Pak logicky nic navíc počítat nebudeme, není to povinnost, ale jen možnost (bod 4.2. obchodních podmínek " Poskytovatel je oprávněn objednateli účtovat jednorázovou paušální částku ve výši až 1 000,- Kč za poskytnutí asistenčních služeb v každém jednotlivém dalším správním řízení (tzn. šestém a dalším)..."

Máme vždy snahu vyjít klientům vstříc i nad rámec smluvních podmínek, ne je na něčem nachytat nebo věci řešit podle "libovůle" a nějak s nimi vyjebávat. K čemu by to bylo dobré, jak bychom si tím pomohli? Jednak z principu nechceme a ani si to nemůžeme dovolit. Až seženete klienta, kterému jsme řekli "starej se sám", odmítli ho v nějaké věci zastupovat, naúčtovali mu nějakou platbu za to, že se řešil SprDel, ačkoliv se řešit neměl, tak se můžeme bavit o tom, že něco děláme špatně. Garantuji Vám, že nikoho takového neseženete - prostě proto, že se nic z výše uvedeného nikdy nestalo. Asi máte k pitvání obchodních podmínek něčeho, o co vlastně vůbec nemáte zájem, nějakou silnou motivaci, ale řešíte nesmysly :) Ukázaná platí, ne to, co je na papíře v obchodních podmínkách. Je možné, že Kocourek měl lepší obchodní podmínky než my, ale jestli se to projevilo na spokojenosti klientů, tím už bych si tak jistý nebyl.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: pk202 13 Prosinec 2017, 22:15:10
Asi máte k pitvání obchodních podmínek něčeho, o co vlastně vůbec nemáte zájem, nějakou silnou motivaci, ale řešíte nesmysly :) Ukázaná platí, ne to, co je na papíře v obchodních podmínkách.
Motivaci mám zcela jednoduchou, občas se mne někdo na takové pojištění zeptá. A samozřejmá otázka je "Vyplatí se mi to ? co myslíš..." no a abych na takovou otázku znal odpověď tak pitvám obchodní podmínky a ptám se na to jak je to myšleno.  No a to "ukázaná platí"... víte jsem tady na světě hodně dlouho na to, abych věděl, že když jde o peníze, tak většinou platí to napsané....tím nechci říct, že Vám nevěřím, ale stačí nějaká krize a okolnosti Vás mohou donutit prostě ty podmínky jaksi využít až do konce.

Citace
Nicméně, kdyby Vám Váš postup, náhodou nevyšel a správní řízení v rámci SPRDELe by bylo zahájeno
My nepracujeme s náhodou, ale s ověřenými postupy, takže tato situace nastat nemůže. Pokud by nastala, tak jedině nezákonným postupem ze strany správního orgánu. Pak logicky nic navíc počítat nebudeme...
Upřímně řečeno, když jste si tak jistí, tak mne zaráží poslední věta bodu 4.3 VOP "Ustanovení o úhradě sankce se nevztahuje na správní delikt provozovatele vozidla."  Nechápu, proč když v bodě 4.2 si nepřipouštíte možnost SŘ za SPRDEL, proč se v bodě 4.3 kompenzaci za SPRDEL jmenovitě zříkáte. To celkově vypadá hodně divně.
Pokud to co tady říkáte myslíte upřímně a je to pravda tak si IMHO zbytečně odrazujete zákazníky. 

Až seženete klienta, kterému jsme řekli "starej se sám"....

Ale krucinál, já přece nikoho takovýho nehledám. Jak jsem výše psal moje motivace je dobře porozumět tomu co vlastně Váš klient za svý prachy dostane. Nicméně nebudu nikdy nikomu slibovat něco co není na papíře. Každého na to, co mi přijde nevýhodné ve VOP upozorním, a odkážu ho i sem, aby si udělal vlastní obrázek.

Já si tady z té diskuze nějaké poznatky odnesu a budu lépe umět odpovídat na výše položenou otázku, zda si z této diskuze něco odnesete Vy je jenom na Vás, ale myslím si že člověk takové mentální úrovně, že o vašem produktu přemýšlí, velmi dobře čte VOP a z nich to teda na obranu proti SPRDELI moc nemusí vidět i když jak říkáte opak je pravdou.

 
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 14 Prosinec 2017, 08:17:40
Citace
Nechápu, proč když v bodě 4.2 si nepřipouštíte možnost SŘ za SPRDEL, proč se v bodě 4.3 kompenzaci za SPRDEL jmenovitě zříkáte. To celkově vypadá hodně divně.
To je jednoduché. On ne vždy každý přijde hned v počáteční fázi, ale předá nám třeba věc už nějakým způsobem rozjetou, těsně před vydáním rozhodnutí a někdy dokonce až ve fázi vydaného rozhodnutí. Nebo se stane klientem a chce dořešit něco z minulosti. Asi by nemělo logiku vyplácet kompenzaci za něco, co už fakticky prohrál někdo jiný a my to dostali až ve fázi, kdy se jen snažíme zatáhnout za ruční brzdu, přičemž u SprDele jsou možnosti poměrně omezené. Samozřejmě byste v obchodních podmínkách našel i to, že případ vzniklý před uzavřením smlouvy nejsme povinni převzít, ale my jsme takoví šmejdi, že to bereme :) Asi by ale byl docela hardcore, kdybychom to vzali, ač nemusíme, a pak chtěl klient kompenzaci za to, že se to prohrálo.

Teoreticky by se ten bod o nekompenzování SprDel mohl vypustit, protože kompenzaci by zřejmě šlo odmítnout i na základě toho, že jsme věc neřešili od počátku, ale je to taková dvojitá pojistka pro nás. Všechno se nějak vyvíjí a na každý posun nereagujeme změnou obchodních podmínek. Do těch se snažíme zasahovat co nejméně. Postupem času jsme to u SprDele vypilovali tak, že tahle věc nás vlastně vůbec netrápí. Je to řešitelné velmi snadno. Pokud to dostaneme na stůl včas, tak u SprDele nejsou nějaké prohry a kompenzace vůbec téma.

Citace
Já si tady z té diskuze nějaké poznatky odnesu a budu lépe umět odpovídat na výše položenou otázku
V pořádku, pak to snad splnilo svůj účel  ;)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: NeedToSpeed 17 Prosinec 2017, 12:42:07
Ještě se zeptám k tomu bodu 5.2. - pokud vím že přestupek je zdokumentován (typicky rychlost, kde mě hned zastaví) tak je lepší nedávat doklady abych se vyhnul naplnění dvou bodů?

Za celý rok jsem byl bez přestupku a za poslední týden dvě rychlosti (asi ten předvánoční spěch). Jednou fotka a zastevení a podruhé za jízdy s následným zastavením.
Doklady jsem dal, s přestupkem nesouhlasil. V postupu na webu je napsáno abych občanku předložil a řidičák jen tehdy když se o něj nebojím..

Udělal jsem tedy vše správně a mohu počítat s "obhajobou" ?  :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 18 Prosinec 2017, 11:03:39
S obhajobou můžete počítat vždycky :)

Postupem zřejmě máte na mysli toto https://www.nezaplatim.cz/postup#content-tab-1-2

Neexistuje univerzálně platný "ideální" postup, záleží vždy na okolnostech. Obecně platí ŘP na místě nepředložit, pokud reálně hrozí jeho zadržení. Jakmile hrozba pomine (např. se domníváte, že byste mohl nadýchat nějaký zbytkáč a nadýcháte nulu), tak je dobré ŘP "najít" a předložit. Nepředložení ŘP lze opět kvalifikovat jako přestupek (na druhou stranu pokud už budete řešen kvůli závažnějšímu přestupku, tak je to celkem jedno i z hlediska sankcí apod., stejně se to bude řešit v rámci jednoho řízení - správní orgán se pak mnohdy zaměří pouze na ten "prvotní" přestupek a sankci za nepředložení ŘP nemá dostatečně odůvodněnou, na čemž lze následně napadat celé rozhodnutí).
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: oopop 18 Prosinec 2017, 13:41:43
Taky bych se rád zeptal ohledně bodu 5.2. Pokud jsou splněny dvě podmínky, např. u rychlosti - fotka z radaru a ztotožnění, s čím vším lze počítat? Když je to třeba, jdete i do soudního sporu? A při prohře, hradíte pokutu a kompenzaci za body?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 18 Prosinec 2017, 13:48:01
Citace
Pokud jsou splněny dvě podmínky, např. u rychlosti - fotka z radaru a ztotožnění, s čím vším lze počítat?
Nerozumím, na co se ptáte.

Citace
Když je to třeba, jdete i do soudního sporu?
Sdělíme klientovi, jaká je zhruba šance na výhru u soudu a pokud chce podat žalobu, tak ji vypracujeme a podáme.

Citace
A při prohře, hradíte pokutu a kompenzaci za body?
Ano, pokud nenastane výluka podle bodů 5.1. nebo 5.2. obchodních podmínek.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: oopop 18 Prosinec 2017, 14:19:30
Děkuji za odpověď. To právě byla jednotná otázka, tzn. jestli jdete do soudního sporu a jestli hradíte pokutu a kompenzaci při prohře, obojí za předpokladu porušení max. rychlosti, kde došlo k vyfocení radarem a ztotožnění. Pokud to tedy chápu správně, tak obhajobu plníte, soudní spor vypracujete, ale při prohře nehradíte pokutu, náklady řízení ani kompenzaci za body.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 18 Prosinec 2017, 14:59:54
Přesně tak.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: baran_m 05 únor 2018, 22:19:26
Dobrý den, netrpělivě čekám na zprávu od služby nezaplatim.cz, kde mi mají zaslat odpověď pro úřad na "Výzvu k odstranění nedostatků podání". Urgoval jsem je, aby mi stihli zaslali odpověď do půlnoci, bohužel marně. Mám už jen 100 min na sesmolení něčeho vlastnoručně. Napadá mě, nešla by něčím natáhnout ta lhůta, co mi dal úřad (5 dní) např. zasláním souboru pdf, který nepůjde otevřít? Děkuji za každou radu.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: t4455 05 únor 2018, 22:22:33
A v čem spočívalo to nedostatečné podání?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: t4455 05 únor 2018, 22:28:11
Podal jste blanketní odvolání a úřad vám dal pěti denní lhůtu na doplnění?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Číkus 05 únor 2018, 22:30:49
baran_m> O co jde? Doplnění blanketního odvolání? Něco jiného?

Šlo by využít/zneužít § 37 odst 4 SprŘ (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p37-4) a poslat jim nějaký blábol e-mailem (bez el. podpisu)  a následně do 5 dnů doplnit (poštou, datovou schránkou, e-mailem s uznávaným el. podpisem).

Pokud akutně nehrozí nebezpečí z prodlení (a nehrozí, že orgán okamžitě rozhodne), pak by neměl být až takový problém s menším zpožděním, jelikož jsou účastníci oprávněni navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p36-1). Pokud se jedná o přestupek, koncentrace řízení se nepoužije.

edit: nezaplatim.cz Vás zastupuje na základě plné moci?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: t4455 05 únor 2018, 22:35:05
Pokud vám úřad zkrátil lhůtu pro doplnění odvolání tak běžte v klidu spát, musejí brát ohled i na doplnění poslané po jejich lhůtě. Zítra zavolejte do nezaplatím a dohodněte se
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: baran_m 05 únor 2018, 22:40:37
Jde o sprdel, kde mi hrozí 5000,- za rychlost. Zpracování odvolání nechám klidně na službě nezaplatim.cz, pokud ho tedy zpracuje. Bouhžel, nikde sem nevygooglil jejich telefon, zítra mi snad už odpoví na zprávu. Dostal jsem lhůtu na doplnění odvolání 5 dní. Podle Vaší zprávy, myslíte že je lhůta krátká a lze podat doplnění i po ní? To mi přijde divné, ale moc alternativ nemám. Zkusím ještě asi radši poslat email, jak radí Číkus.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Číkus 05 únor 2018, 23:06:10
Ad zastupování: Napadlo mne, že třeba ještě nebylo nezaplatim.cz jakožto zástupci doručeno, ale dle všeho Vás oficiálně nezastupuje.

Nicméně pokud se tedy jedná o doplnění odvolání, neměl by z toho být až takový průšvih. V případě, že v lhůtě odvolání nedoplníte, měl by jej SO1 v blanketní verzi předat SO2. Jelikož se asi nedá předpokládat hyperaktivita SO2, mělo by stačit odvolací důvody doplnit i o něco později (rozumně později).
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: baran_m 05 únor 2018, 23:09:27
Super, děkuji moc za rady. Budu mít dneska klidnější spaní.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 06 únor 2018, 07:10:10
Je to jinak - doplnění odvolání jsme samozřejmě napsali a včas (včera) odeslali. Bohužel klientovi neodešla notifikace o aktualizaci případu, testujeme nový systém (https://www.singlecase.cz) a vychytáváme mouchy, ale do konce týdne to pofrčí bez problému.

Jen k větičce "Urgoval jsem je, aby mi stihli zaslali odpověď do půlnoci, bohužel marně." - Na e-maily obdržené ve 20 hod. a později sice mnohdy reagujeme, ale určitě ne vždy. Taky někdy spíme a tak :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: baran_m 06 únor 2018, 14:57:30
Včera došlo k nedorozumění. Propracované odvolání bylo podané společností. Jelikož toto téma slouží pro informace o službě, poznamenávám, že k nim upřímně již nemám žádných výhrad a doporučuji je.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: .qoyi 06 únor 2018, 21:09:01
Kazdy obcas udela chybu, za me mohu take doporucit.  :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: skythelimit 12 únor 2018, 11:21:38
Můj případ skončil až u NSS a musím opravdu ocenit přístup nezaplatim. Po absurdním rozhodnutí krajského soudu za mně dokonce zaplatili poplatek 5000 za kasační stížnost. Doporučuji  8)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: sepp 25 červen 2018, 14:30:32
Já mohu tuto službu také jen a jen doporučit. Věcná a pohotová komunikace, rádi a ochotně vysvětlí zvolenou strategii i její možná úskalí. Můj případ z podzimu 2016 je nyní úspěšně vyřešen.

Díky, Sepp
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: hh 04 Srpen 2018, 08:55:23
Negativní zkušenost uživatele frajtag (https://www.30kmh.cz/index.php?action=profile;u=3560) přesunuta do vlastního vlákna (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6822).
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: rotker 14 Září 2018, 12:26:41
Dnes jsem četl toto: https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojisteni-spravni-rizeni-pritezujici-okolnost-vyssi-sankce-nejvyssi-spravni-soud-gx9-/ekonomika.aspx?c=A180914_093323_ekonomika_ane (https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojisteni-spravni-rizeni-pritezujici-okolnost-vyssi-sankce-nejvyssi-spravni-soud-gx9-/ekonomika.aspx?c=A180914_093323_ekonomika_ane)
Jak se to dotkne vaší služby? :-\
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 16 Září 2018, 15:49:30
Vůbec nijak :)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Obhajobaridicu.cz 05 říjen 2018, 12:58:31
Dnes jsem četl toto: https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojisteni-spravni-rizeni-pritezujici-okolnost-vyssi-sankce-nejvyssi-spravni-soud-gx9-/ekonomika.aspx?c=A180914_093323_ekonomika_ane (https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-pojisteni-spravni-rizeni-pritezujici-okolnost-vyssi-sankce-nejvyssi-spravni-soud-gx9-/ekonomika.aspx?c=A180914_093323_ekonomika_ane)
Jak se to dotkne vaší služby? :-\

Tohle se dotkne pouze Kocourka a spol a to rozhodnutí je snad rok staré...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: MartinDemo 18 říjen 2018, 18:58:55
Dobrý večer, chtěl bych touto cestou poděkovat firmě Nezaplatím.cz za úspěšné vyřešení případu překročení rychlosti v obci o 44kmh. Vstřícné jednání, případ si převzali až po spáchání přestupku a úspěšně vyřešili. Firma DAS mě ihned poslala víte kam, že s případem nelze už nic dělat a proto jsem zvolil Nezaplatím.cz a nelituji toho. Mohu jen doporučit.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: TomRider 23 říjen 2018, 12:08:12
A byl jsi stotožněn policií nebo tě změřil automat ? A s přestupkem jsi souhlasil,podepsal jsi protokol  ?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: MartinDemo 23 říjen 2018, 12:47:28
Bílá Octavia mě zastavila, ztotožnila, dokonce jsem hlupák podepsal, ale nevyjádřil se, pouze proskrtnul.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 13:09:09
Bohužel musím sdělit svou velmi negativní zkušenosti s tímto projektem.

V březnu 2019 jsem se zde o této službě dozvěděl a zdálo se to jako zajímavá možnost. Vzhledem k tomu, že se denně pohybuji po Praze tak poměrně hojně sbírám výzvy k uhrazení určené částky. Přes formulář jsem se na webu dotazoval na postup, kde jsem přesně popsal co dělám a co očekávám, že se bude dít - tedy kumulace výzev k zaplacení odpustků. ES mi bylo odpovězeno, že ignorace výzev k zaplacneí určené částky je v Praze v zásadě bez problémů a je třeba věc řešit, až přijde výzva k podání vysvětlení. Před 4 dny jsem dostal do DS příkaz k zaplacení 2500 Kč za 12 skutků. Žádné výzvy k podání vysvětlení se neděly, přímo příkaz, tedy TURBO Praha 1. 

Věc byla ihned nahlášena přes portál k řešení, dostalo se mi odpovědi, že se na to nevztahuje krytí, jelikož se jedná o obcházení jejich bussines modelu, pochybují o tom, že jsem nedostal výzvu k podání vysvětlení a 100% by mne nikdo z jejich firmy nenaváděl k ignoraci výzev.
Na mou odpověď, že vše musí mít v systému, kdy jsem dotaz zasílal před kontaktní formulář, bylo mi odpovídáno mailem mi již nikdo ani neodpověděl.

Bohužel oproti zprávám při objednávání se realita bytostně liší a z mého pohledu jsem vyhodil peníze za službu, kde slibují něco a když přijde na věc, dají od toho ruce pryč.

Moje zkušenost tedy vesrkze špatná a každý zvažte, zdali to risknete.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Jenyk 20 říjen 2019, 13:20:48
Zvlastni. Ma komunikace byla vyhradne pres uzivatelsky portal. V tomto prostredi dali radu a pak ji popreli?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 13:28:20
Před samotným objednáním služby jsem se dotazoval přes formulář a následná komunikace byla mailem. Po nahlášení události přes portál běžela komunikace přes portál s mailovými notifikacemi.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: solaris 20 říjen 2019, 13:30:22
Přes formulář jsem se na webu dotazoval na postup, kde jsem přesně popsal co dělám a co očekávám, že se bude dít - tedy kumulace výzev k zaplacení odpustků. ES mi bylo odpovězeno, že ignorace výzev k zaplacneí určené částky je v Praze v zásadě bez problémů a je třeba věc řešit, až přijde výzva k podání vysvětlení.

A v té době, kdy jste se dotazoval na postup, už jste byl jejich klientem?

Bylo z toho dotazu jasné, že se ptáte, jak máte postupovat v budoucnu jako jejich klient, že nejde o náhodný dotaz z ulice? Protože pro klienty platí popsaný postup - "bezodkladně založíte nový případ v klientském rozhraní" a necháte na službě, aby doporučila, co dál.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 13:35:07
Ptal jsem se jako potencionální klient s tím, jaká je moje situace, co předpokládám že bude a zdali na toto mohu službu využít. Tedy, že hojně parkuji v Praze a chodí mi zaplacení určené částky, které ignoruji. Bylo mi sděleno, že v Praze je toto možné a je nutné reagovat na výzvu k podání vysvětlení, která přijde.

Až potom, co jsem dostal toto ujištění jsem si objednal přes web službu, protože jsem chtěl mít jistotu, že věc bude moci portál řešit.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 13:38:16
Bohužel komunikace se mi nedochovala (netuším proč mi to gmail neuchoval) až na jeden fragment, viz příloha. I z tohoto důvodu jsem upozorňoval, že u sebe danou komunikaci mit musí...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: solaris 20 říjen 2019, 14:02:49
V té citaci se říká "sdělit správnímu orgánu".

Z toho kousíčku komunikace to na mne působí tak, že pan ES Vám ve zkratce popisoval, jaké jsou možné postupy vůči SO (Vaše soukromé i jejich), a Vy jste to pochopil tak, že popisuje, kdy máte jako klient začít komunikovat s nezaplatim.cz, a že pro Prahu pro Vás jako klienta nebudou platit obecné pokyny.

Nemám s nimi nic společného, jejich klientem nejsem, ale řekl bych, že jste si to nesprávně vyložil Vy.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 14:12:38
Jako potencionalni klient jsem se dotazoval na konkretni pripad. Bylo mi odpovezeno ze v prze je mozne ignorovat vyzvy, az v pripade podani vysvetleni je treba reagovat(tuto sluzbu klientum poskytujeme). Dle meho je to jasna odpoved. Ignorujte, az prijde dalsi vyzva poslete nam to a zaridime... nevim jak jinak si to vylozit. Urcite ne jako obecnou informaci, kdyz se dotazuji na konkretni parametry sluzby kterou si chce objednat.

Docela mne mrzi ze nemam ty puvodni zpravy, kde je to jasne patrne. Cert vem 3000, at si kazdy zvazi jak mu mohou pomoci. Ja jsem byl odpalkovan ackoliv pripad byl presne takovy na jaky jsem se dotazoval pred objednanim sluzby. Je na kazdem aby zvazil zdali se mu tato sluzba vyplati.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: kdo 20 říjen 2019, 14:51:19
Ono to má celkem dost jednoduché vysvětlení. Kdybyste se v březnu ptal tady, kdekdo by Vám také poradil výzvy k úhradě určených částek v Praze ignorovat. Asi málokdo očekával, že některé městské části začnou aplikovat turbo model, neboť je to v rozporu s praxí MHMP - a na porušení principu předvídatelnosti práva bych postavil odvolání.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 20 říjen 2019, 18:25:17
Něco k tomu, jak bylo komunikováno panem ES s panem Furyjeep a k jeho "velmi negativní zkušenosti s tímto projektem".

Pan Furyjeep se skutečně přes webový formulář - tedy jako neklient a pro nás neznámá a cizí osoba - dotazoval na možnost ignorování výzvy k uhrazení, k čemuž dodal jakousi výzvu od MHMP. Na to mu skutečně bylo sděleno, že tento typ výzev lze obecně vzato ignorovat a řešit až v případné další fázi.

Na to konto se pan Furyjeep zaregistroval jako klient, čímž se ovšem podstatně změnila jeho pozice a povinnosti. Tak například mu podle bodu 3.1. obchodních podmínek (které si před objednáním služby přečetl a souhlasil s nimi, což potvrdil zaškrtnutím příslušného políčka) vznikla povinnost nás "informovat o každém rozhodnutí, písemnosti ze strany správního orgánu, úkonu správního orgánu či jiném sdělení správního orgánu, a to nejpozději do 3 dnů ode dne: a) kdy mu bylo toto rozhodnutí či jiná písemnost doručeno, případně doručeno uložením podle příslušného zákona, nebo;b) kdy se o úkonu správního orgánu či jiném sdělení správního orgánu dozvěděl."

Hádejte, kolik písemností nám pan Furyjeep za celou dobu existence svého uživatelského účtu dodal? Modří už tuší: byla to jedna krásná, velká, kulatá nula.

Teprve 17.10. založil případ, kde mu ÚMČ Praha 1 (nikoliv tedy MHPM, k němuž mu - jako neklientovi - byla sdělena neformální informace) uděluje příkazem pokutu za 12 ignorovaných výzev k uhrazení určené částky. Jistě nikdo neočekává, že nám nebude předávat žádné dopisy od úřadů, tedy bude srát na svou elementární smluvní povinnost, a následně nám předhodí k řešení takto vzniklý případ :)

Žádnému klientovi jsme nikdy neradili, neradíme a nebudeme radit, aby ignoroval úřední poštu (a ani se neobtěžoval nás o její existenci informovat). Tu je naopak povinen bezodkladně nám předávat. Že si pan Furyjeep na základě výzvy od MHMP dovodil, že takto může postupovat i u výzev z městských částí (což mu nikdo nikdy netvrdil) a navíc jako klient už byl povinen předávat nám úplně všechno bez ohledu na to, kdo to poslal, nepochybně není náš problém.

Ignorovat své smluvní povinnosti a pak ještě čmárat sračky po netu, to je teda hardcore drzost...

EDIT: Provedl jsem anonymizaci jména p. Furyjeep. Rozkrývání identity uživatelů fóra tu nebude tolerováno, pokud tak neučiní sami. -kdo-
EDIT: Dokončil jsem anonymizaci jména p. Furyjeep. -uziv-
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Furyjeep 20 říjen 2019, 19:54:54
Pane Krausi, mě s prominutím přijde zase drzost se nyní vymlouvat tímto způsobem. Čili když jsme se dotazoval jako neklient na zcela jasnou situaci a případ s tím, zdali se na toto vztahuje krytí, což mi bylo potvrzeno, tak ve chvíli, kdy jsem zaplatil za služby, se vlastně vaše sdělení anulovalo a jako klient jsem měl postupovat jinak než mi bylo sděleno předtím. Pardon, ale toto je hardcore výmluva.

A ano přesně to jsem očekával, že nebudu předávat výzvy k uhrazení částky, protože na tuto situaci jsem se ptal před uzavřením smlouvy a bylo mi ES potvrzeno, že v praze je možné je ignorovat a situaci řešit, až přijde další výzva. Ano žádnému klientovi jste tak neradili, ale člověku, co si chtěl s jasným dotazem objednat službu, pokud svými parametry bude vyhovovat, tomu jste to poradili, aby když došlo na lámání chleba jste hledali slovní kličky.

A pan Veselý se neobtěžoval vás o výzvých k zaplacení určené částky informovat, neboť mu na začátku bylo doporučeno to začít řešit až když přijde něco dalšího. Já chápu, že se situace změnila a MČ přešly na turbo, což pro vás není výhodné, ale mohli jste napsat mail, ve kterém byste to vysvětlili, postavili se k tomu i informacím, kterými jstem argumentoval, a které zde potvrzujete a navrhli možnost řešení. Nejprve jste se ale ze mě snažili udělat ve zprávách lháře a nyní tu máme další pokus o rádobyvtipnou zprávu a slovíčkaření.

Pokud nejste schopen pochopit podstatu problému - můj dotaz jako potencionálního klineta - informace ohledně možných ignoracemí - řešení  až další výzvy - odmítnutí řešení když přišlo na věc, tak se samozřejmě nikdy neshodneme. Hardcore sračky jsou zákaznická zkušenost, která může někomu pomoci se rozhodnout při uvažovaní o této službě. Já když jsem se rozhodoval, jsem se dotazoval na přesný scénář, který mi byl potvrzen a v souladu s kterým jsem operoval, proto ta krásná kulatá nula.

Myslím, že i tato reakce pomůže pochopit přístup k zákazníkům a styl komunikace jakým si rozhodně reklamu neuděláte.

Další komunikaci k věci nepovedu, abych tu nerozjížděl flame, vše podstatné již bylo uvedeno, každý nechť si udělá obrázek sám.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: t4455 20 říjen 2019, 20:16:44
Problém ale je že podle obchodních podmínek jste povinnen zaslat veškeré písemnost které obdržíte od parazitů z úřadu. Pak by jste třeba obdržel odpověď že se to zatím nebude řešit dokud nepřijde další písemnost, neznamená to ale že takové písemnosti budete ignorovat dle svého uvážení, to už je na posouzení druhé smluvní strany.

Informace od nezaplatím byla asi v tom duchu že se to bude ignorovat, nikdo Vám ale asi nepsal že nejste povinnen takovou písemnost přeposlat po doručení.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: .qoyi 20 říjen 2019, 20:29:30
Informace od nezaplatím byla asi v tom duchu že se to bude ignorovat, nikdo Vám ale asi nepsal že nejste povinnen takovou písemnost přeposlat po doručení.
Hlavne pokud ten pripad vznikl jeste v dobe, kdy nebyl Furyjeep klientem, es to převzít nemusí, viz. jejich stránka.

"Obrátit se na nás můžete i tehdy, pokud nejste naším klientem. Za takové situace nejprve posuzujeme, zda případ převezmeme, a to na základě řady faktorů. Pokud jsme ochotni případ převzít, účtujeme si podle individuální dohody se zájemcem jednorázovou částku dle složitosti případu, stadia správního řízení, hrozící výše sankce apod."

dále viz obchodní podmínky, bod 4.3.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 20 říjen 2019, 21:20:20
Panu Furyjeep sepisuje litanie o tom, co mu údajně bylo napsáno, ale "Bohužel komunikace se mi nedochovala (netuším proč mi to gmail neuchoval) až na jeden fragment..." Mít tolik doslovných citací, co kdo psal, ale bohužel gmail to neuchoval (zase za problém může někdo jiný, že?) z nějakého neznámého důvodu - řekl bych, že to mluví samo za sebe.

"A ano přesně to jsem očekával, že nebudu předávat výzvy k uhrazení částky, protože na tuto situaci jsem se ptal před uzavřením smlouvy a bylo mi ES potvrzeno, že v praze je možné je ignorovat a situaci řešit"
Vy si pletete MHMP a jednotlivé městské části. Jako podkladový materiál jste předložil výzvu MHMP a k té vám bylo odpovězeno (pravdivě). Nic více, nic méně. Že jste si sám domyslel, že stejně jako u MHMP můžete postupovat i u výzev z městských částí, ačkoliv jste nás nikdy neinformoval o tom, že vám z jakékoliv MČ cokoliv přišlo (a to ani ve fázi předběžného dotazování), není naše vina. Kdybyste předložil k posouzení výzvu z MČ, bylo by Vám řečeno "toto ignorovat nelze". Ale možná jsme vám měli odpovědět na něco jiného, než na co jste se ptal, tak to pak jo...

"Já chápu, že se situace změnila a MČ přešly na turbo"
Nezměnila, ten už jedou dávno, ale vy jste se na žádné výzvy MČ nikdy neptal, předložil jste jako to, co vám chodí, výzvu MHMP, toť vše.

"Myslím, že i tato reakce pomůže pochopit přístup k zákazníkům"
Zajímavé, že ze stovek zákazníků tento problém máte jen vy a nikdo jiný. Všichni ostatní pochopili, jak mají postupovat, takže asi chyba bude na straně příjímače, ne vysílače.

"Další komunikaci k věci nepovedu, abych tu nerozjížděl flame, vše podstatné již bylo uvedeno, každý nechť si udělá obrázek sám."
Výborně, moje řeč!
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: kdo 23 Listopad 2019, 15:08:49
Oddělil jsem diskusi o údajné cenzuře do samostatného vlákna (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8968.0).
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: ViktorN 23 Listopad 2019, 16:38:45
kdo: dík, bylo už na čase…  ;)
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: mungo 03 Leden 2020, 13:42:25
Myslím že si zaslouží zmínit, že nezaplatim.cz aktualizovalo svoje veřejné obchodní podmínky pro rok 2020. Bohužel z plnění vypadla asistence při obhajobě sprdelů (odstavec 5.1, písmeno n). To je pro mě bohužel dost velké mínus a IMHO problém obecně, protože objem sprdelů bude proti jinak řešeným přestupkům jasně převažovat i pro ostatní :(
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: 2M 03 Leden 2020, 16:09:06
..a navíc podle stejného bodu je obvinění z přestupku provozovatele důvod k ukončení smlouvy ze strany nezaplatim.cz..

..s tím bodem bych asi já měl problém..
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Lafayette 03 Leden 2020, 18:48:45
..a navíc podle stejného bodu je obvinění z přestupku provozovatele důvod k ukončení smlouvy ze strany nezaplatim.cz..

Cože? Vždyť to je podstata, ne?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: J0HN3C 22 Leden 2020, 12:08:38
Je to asi docela nestastne schovane pod vsema ostatnima pismenama, kde si zaroven nezaplatim.cz vyhrazuje pravo smlouvu ukoncit, kdyz jde o nejakou fakt bejkarnu nebo porusi dulezite povinnosti...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: gumidos 22 Leden 2020, 14:11:52
V rámci objektivity je vhodné doplnit, že zmíněná "výluka" je avizovaná již na první straně v bodě 1.3. jejich Obchodních podmínek.
Zmíněné oprávnění k výpovědi smlouvy v případě definovaných přestupků po prvním čtení moc nechápu, přijde mi to jako nějaká sankce za oznámení "nelikvidní" události. V případě, že objednatel takovou situaci vůbec neoznámí - těžko dojde k aktivaci tohoto ujednání.
V rámci shodné objektivity si pak lze položit dotaz, cože to vlastně společnost nabízí, vezmeme-li v potaz i článek 5.2..
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Stewie 02 únor 2020, 20:52:53
..a navíc podle stejného bodu je obvinění z přestupku provozovatele důvod k ukončení smlouvy ze strany nezaplatim.cz..

Cože? Vždyť to je podstata, ne?

Však teď nabízí tu možnost mít virtuálního provozovatele. Majitel zůstane jen měníš provozovatele na nezaplatim a jim pak chodí pokuty...
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Medojed 18 únor 2020, 14:08:22
Však teď nabízí tu možnost mít virtuálního provozovatele. Majitel zůstane jen měníš provozovatele na nezaplatim a jim pak chodí pokuty...

Ta možnost "virtuálního provozovatele" (ať už to vyřešili jakkoli, protože provozovatel se nemění) ovšem docela leze do peněz a platí se za každé auto samostatně. Takže aspoň v mém případě je cena za odpustky nižší, než cena za "virtuálního provozovatele". A to už teď tvrdí, že to sotva pokryje náklady.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: .qoyi 19 únor 2020, 11:46:23
On je někde už ceník?
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Medojed 19 únor 2020, 12:08:07
Ceník nikde není. Asi. Zatím oslovují emailem. Nechci vyzrazovat podrobnosti, pokud to chtějí nějak tajit, takže jen přibližně.

Jedno auto na jeden rok stojí skoro stejně tolik, co stojí jejich "základní tarif". A to je údajně speciální cena.
Když si sečtu 2x auto, motorku a ten základní tarif, jsem plus mínus na desítce. V mém případě to reálně víc jak 3x zdražili, protože předtím bylo za 3k vše.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: l_oupi 19 únor 2020, 14:51:19
Ceník nikde není. Asi. Zatím oslovují emailem. Nechci vyzrazovat podrobnosti, pokud to chtějí nějak tajit, takže jen přibližně.

Jedno auto na jeden rok stojí skoro stejně tolik, co stojí jejich "základní tarif". A to je údajně speciální cena.
Když si sečtu 2x auto, motorku a ten základní tarif, jsem plus mínus na desítce. V mém případě to reálně víc jak 3x zdražili, protože předtím bylo za 3k vše.

Já mám jedno auto, takže na rok 2 400 Kč navíc k základnímu tarifu, takže, teď otázka, zda se to vyplatí nebo nevyplatí no.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: beneji 19 únor 2020, 19:00:21
To je i s poplatkem za převod a za evidenční kontrolu? Protože jinak by to bylo o dost dražší.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: Medojed 19 únor 2020, 20:09:44
Jestli to chápu správně, provozovatel se nemění. Nevím, jak to mají vymyšlené.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: l_oupi 20 únor 2020, 10:46:39
To je i s poplatkem za převod a za evidenční kontrolu? Protože jinak by to bylo o dost dražší.

Provozovat se nemění, pouze jim dáte plnou moc.
Název: Re:www.nezaplatim.cz
Přispěvatel: jkraus222 21 únor 2020, 09:02:54
Spustili jsme testovací provoz řešení pro současné klienty a pomalu to nějakým způsobem nabíhá. Minimálně do doby ukončení testování to nebudeme prezentovat ani nabízet veřejně, a je dost možné, že ani potom ne.

Dost jsme zvažovali variantu virtuální provozovatel a nakonec jsme na základě analýz dospěli k závěru, že pokud bude ze strany správních orgánů dostatečná vůle, tak je dost velké riziko, že to pro zúčastněné skončí trestňáky (minimálně) pro podvod, provozovatel (pokud nebude hradit výzvy nebo následně generované pokuty) nakonec zahučí do insolvence, což opět znamená následné obtěžování klientů ze strany insolvenčního správce, nehledě na samotný subjekt provozovatele, kde za něj jednající osoby budou opět ve hře o obvinění minimálně pro podvod a za dluhy ručí svým majetkem. A pokud by tím subjektem fakticky byla nějaká prázdná skořápka, kde nelze na nikoho dosáhnout, pořád může nastat situace, kdy provozovatel vozidla zanikne (což paradoxně zákon nijak neřeší a lze mít vozidlo registrované na provozovatele, který přestal existovat, neexistuje žádná povinnost v tomto okamžiku vozidlo na někoho přepsat) a pak patrně správní orgány půjdou s výzvami po majiteli. Samozřejmě netvrdíme, že to nemůže úspěšně fungovat třeba roky, ale my jsme ta rizika vyhodnotili jako příliš vysoká (a proklamace některých subjektů o vedení společných řízení apod. jako čistý bullshit :) ) a našli jsme nějakou jinou cestu, kterou asi úplně nechceme prezentovat, protože každá díra se dá ucpat a když budeme vykřikovat do světa, kudy teče voda do podpalubí, tak samozřejmě do 1-2 let to systém típne.