30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řešení přestupků 2019  (Přečteno 14607 krát)

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 309
  • Zobrazit profil
Řešení přestupků 2019
« kdy: 22 Října 2019, 16:12:28 »

Trh s nabídkou komerčních služeb v oblasti řešení přestupků se (nejen) pro mne stal značně nepřehledným, a tak jsem se rozhodl stvořit tuto rešerši. Předesílám, že ani provozovatel tohoto fóra (OSBID) ani já nejsme jakkoli spojeni s žádným ze subjektů poskytujících tento druh služeb. Legenda (viz např. zde, zde nebo zde) o úzkém (či snad i majetkovém) propojení 30kmh.cz a nezaplatim.cz je nepravdivá; jediným průnikem je osoba uživatele registrovaného na tomto fóru pod nickem jkraus222. Jak velice pregnantně vyjádřil předseda OSBID: "Fórum patří uživatelům, my jsme pouze provozovatelem." Tyto skutečnosti uvádím zejména proto, že text níže je poměrně jednoznačným racionálním zdůvodněním toho, proč je nezaplatim.cz místním osazenstvem nejdoporučovanější (ne-li jedinou doporučovanou) službou tohoto druhu. Jak se zdá, reálná situace na trhu je taková, že vlastně ani není z čeho vybírat.

Pozn.: U každého projektu jsem ověřoval datum registrace domény - a podle něj jsou služby v každé jednotlivé tabulce řazeny.


V zásadě se dá nabídka služeb rozdělit na "pojištění", které je hrazeno na bázi paušálu, a na řešení ad hoc problémů. Většina firem nabízejících "pojištění" je ovšem schopna nabídnout i ad hoc řešení. Z nabídky rozhodně nelze doporučit projekty navázané na komickou dvojici Kocour-Mikeš, které lze rozpoznat mj. podle toho, že jsou provozovány družstvem Motoristická vzájemná pojišťovna. Jedná se o tyto služby:

Registrace doményNázev projektuWebová adresa
18.06.2012Nechcipokutu.czhttp://www.nechcipokutu.cz
19.10.2012Jaknapokuty.czhttps://jaknapokuty.cz
27.11.2013Motoristická vzájemná pojišťovnahttp://www.motopoj.cz
26.02.2016Pojištění na pokutyhttps://www.pojisteninapokuty.cz
20.12.2018Virtuální provozovatelhttps://virtualniprovozovatel.cz/

Myslím, že není třeba dodávat naprosto nic nad rámec veřejně dostupných informací, snad jen odkaz na toto vlákno.

Za sebe si dovoluji spíše nedoporučit projekty společnosti KLUB ŘIDIĆŮ, s.r.o. Jedná se o tyto služby:

Registrace doményNázev projektuWebová adresa
29.04.2013Řešení-pokut.czhttp://www.reseni-pokut.cz
15.12.2014zakazrizeni.czhttps://www.zakazrizeni.cz
13.06.2018Obhajoba řidičehttps://www.obhajobaridice.cz

Důvody, proč tyto služby nedoporučuji:
1) K reseni-pokut.cz se objevilo několik negativních referencí, o žádné pozitivní nevím.
2) Subjektivně na mne působí nedůvěryhodně potřeba nabízet zdánlivě konkurenční službu prostřednictvím tří různých webů.
3) Domnívám se, že registrací domény obhajobaridice.cz (doména registrována 13.6.2018) se tento subjekt snaží parazitovat na webu obhajobaridicu.cz (doména registrována 29.9.2015), což se pravděpodobně odrazilo i v diskusi v tomto vlákně.

Dále subjektivně nevnímám dobře služby Legal Assistance, s.r.o.:

Registrace doményNázev projektuWebová adresa
05.05.2013ROK BEZ POKUThttp://rokbezpokut.cz
21.03.2014POKUTOVÁ IMUNITA.CZhttp://www.pokutovaimunita.cz/

Důvody:
1) Stejně jako u předchozího poskytovatele považuji za nedůvěryhodné poskytování totožné služby na odlišných webech (k tomu za rozdílné ceny), v tomto případě navíc výhradně webech nezabezpečených SSL/TLS.
2) Slovní spojení "prevence proti odebrání bodů" na webu pokutovaimunita.cz skutečně nevyvolává dojem, že by poskytovatel služby věděl, co dělá. Otřesně rovněž působí "kolo štěstí", které mi při procházení webu opakovaně vnucuje, abych si vytočil slevu.
3) Podle tohoto vlákna není jejich obchodní politika úplně v pořádku.

Krom shora zmíněných existují ještě tyto projekty, kde je možno sjednat předplatné:

Registrace doményNázevWebová adresaProvozovatelCena (řidič/rok)
02.03.1998Právní ochrana pro řidičehttps://www.das.cz/D.A.S. Rechtsschutz AG1.800 Kč
30.01.2015NEZAPLATIM.CZhttps://www.nezaplatim.cz/nezaplatim.cz s.r.o.2.990-3.990 Kč
26.09.2018PRÁVNÍ OCHRANA ŘIDIČŮhttps://www.pravniochranaridicu.cz/Právní ochrana řidičů s.r.o.2.500-8.000 Kč

O D.A.S. jsem slyšel i četl mnoho, a to nejen na tomto fóru. Jejich služby jsou pro běžného řidiče v podstatě nepoužitelné (a za sebe je rozhodně nedoporučuji), což mj. celkem jasně demonstruje i obsah tohoto vlákna. Nelze očekávat, že by se tato situace měla změnit, neboť D.A.S. z principu svého fungování nabízí právní služby v sice velice širokém rozsahu, ovšem o to mělčeji, přičemž efektivní vedení správních řízení vyžaduje znalosti sice úzké, ale hluboké.

K žádné službě není na tomto fóru tolik kladných referencí jako k nezaplatim.cz. Jako by nic jiného ani neexistovalo. Lze předpokládat, že žádný projekt, jehož cílem bude primárně komerční úspěch, nedokáže kvality nezaplatim.cz překonat. A to zejména proto, že personální obsazení tohoto projektu je garancí toho nejostřejšího vymezení vůči stávajícímu establishmentu bez valného ohledu na vlastní ekonomický prospěch - byť z nemalé části pravděpodobně z pohnutek, s nimiž se osobně skutečně ztotožnit nedokážu.

Na stránky pravniochranaridicu.cz směřuje i doména obhajobaridicu.cz, na níž (pravděpodobně kvůli konkurenčnímu projektu obhajobaridice.cz) samostatný web provozován není - nejde tedy o vytváření iluze konkurence jako u některých shora uvedených služeb. Popis na webu je věcný, neohání se přehnanými proklamacemi. Pokud bych chtěl mít klid od úřadů a z nějakého důvodu nechtěl spolupracovat s nezaplatim.cz, nejspíše bych se obrátil sem - zejména však proto, že by mi de facto nic jiného nezbývalo. Žádnou reálnou zkušenost s touto službou, ba ani žádnou referenci na ni totiž bohužel nemám.
EDIT: Právní ochrana řidičů s.r.o. sice byla dle OR založena 26.6.2013, ovšem jako MERMAREX s.r.o., a teprve ke 30.1.2019 má zapsán aktuální název a rovněž zcela novou vlastnickou strukturu, přičemž majoritním společníkem je podle výpisu z OR osoba, která je dle profilu na LinkedIn propojena se shora uvedenými službami spol. KLUB ŘIDIČŮ (viz i toto vlákno). Čili se i v tomto případě přikláním k závěru službu spíše nedoporučit.
EDIT2: Z tvrzení pana Blechy níže vyplývá, že se spol. KLUB ŘIDIČŮ tato služba (již) propojena není. Prošel jsem dne 24. 11. 2020 detailně FB profil spol. Právní ochrana řidičů s.r.o., na který níže odkazuje pan Blecha. Ačkoliv jsem žádnou ukázku práce nenašel (ukázkou práce mám na mysli konkrétní zástupcem vytvořené dokumenty), zdá se, že tato služba v podstatě odpovídá původnímu (mnou shora vyslovenému) názoru, že se jedná o asi jedinou možnou alternativu k nezaplatim.cz 


Vedle služeb s předplatným jsem objevil několik možností, jak řešit přestupky na ad hoc bázi (a ještě jednou opakuji, že tuto možnost nabízí "neklientům" i většina služeb pracujících na bázi předplatného):

Registrace doményNázevWebová adresaProvozovatel
09.06.2006Přestupky v dopravěhttp://www.prestupkyvdoprave.cz/IČ: 702 64 511
12.02.2010DOPRAVNI-PRAVO.CZhttp://www.dopravni-pravo.czDOPRAVNÍ PŘESTUPKY s.r.o.
17.05.2010neplattepokuty.czhttp://www.neplattepokuty.czBRUNA AGENCY s.r.o.
10.01.2013Mám 12 bodůhttps://mam12bodu.cz/MARWEST CZ s.r.o.
12.11.2013Dopravní poradcehttp://www.dopravniporadce.czN/A
03.12.2014Advokátní kancelář Horáznýhttp://www.akhorazny.czJUDr. Ing. Ondřej Horázný
19.12.2017Zelená řidičůmhttps://www.zelenaridicum.czMgr. et Mgr. Petr Jebas, advokát

Pozn.: Prosím uživatele fóra o informace o dalších službách a advokátech z této oblasti, budu se snažit téma průběžně doplňovat.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2020, 12:46:01 od kdo »
IP zaznamenána

Mršťa

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 059
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2019, 17:34:43 »

Pěkně zpracované a prospěšné pro ty, co hledají opravdovou pomoc. Budu s radostí odkazovat.
IP zaznamenána

jkraus222

 • Příspěvků: 1 008
  • Zobrazit profil
  • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2019, 19:07:06 »

Pokud někdo potřebuje advokáta, doporučuji https://www.zelenaridicum.cz

EDIT: Děkuji, přidal jsem do tabulky. -kdo-
« Poslední změna: 22 Října 2019, 21:02:15 od kdo »
IP zaznamenána

TomRider

 • Příspěvků: 127
 • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2019, 09:15:25 »

Jsem klientem nezaplatim.cz a musím říct,že oni jediný mají dobře vymyšlené to klientské centrum. Všechny dokumenty co příjdou od úřadu stačí nahrát do klientského centra včetně dodazů co potřebuji a pak už čekám na odpověd.Navíc tam vidím, že se to doopravdy nahrálo ty soubory. Popravdě,uřčitě lepši vymyšlené,než konkurence,jelikož lepší způsob nahrávání dokumentu jsem nenašel. Ostatní konkurence chce vše nahrávat na email,a tam nemám jistotu,zda se  jim to 100 procentně doručilo.
Převzaly případ od Židlochovic,a musím říct hrozil mě zákaz řízení 6 mesícu a 5 tisíc pokuta a musím říct,už je to rok a půl a stále řídím.Židlochovice není lehký oříšek, a vypadá to na dobré ceste k promlčení.
Co se týče odměny pro ně,tak chtěly jenom 5 tisíc za to,že si ten případ převezmou,což pro mě bylo přijatelné.Ostatní konkurence byla mnohem dražší.Kdyby nebylo firmy nezaplatim.cz tak bych si nemohl dovolit zaplatit dražší firmu a tím pádem bych měl smůlu a půl roku bych nejezdil.Ono taky s 12 ti tisíc čistého se nedá moc vyskakovat.
Tímto bych chtěl poděkovat firmě nezaplatim.cz že nám řidičům pomáháte za přijatelnou cenu a za odmenu budu jejich klientem navždy,jelikož nikdy nevíte která hladová policejní sviňe na vás na silnici číhá.
« Poslední změna: 23 Října 2019, 10:14:32 od TomRider »
IP zaznamenána
Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)

kacerka

 • Příspěvků: 39
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2020, 12:44:49 »

prosím o reference na dobrého advokáta (kromě zelenaridicum.cz nyní plně vytížen). díky
IP zaznamenána

Právní ochrana řidičů

 • Příspěvků: 14
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2020, 10:37:13 »

@kdo: Hezký zpracovaný pohled na celý trh. Dovolím si jen reagovat na tu část, která se týká nás, kdy nás nejdříve vlastně doporučujete a pak ne na základě mého neaktivního profilu na LinkedIN, kde už jsem si vše radši změnil.  ;) Co je více vypovídající je ta doména, bohužel jsem dříve provozoval web obhajobaridicu.cz s obchodními partnery, kdy jeden se ukázal, jako člověk se kterým jsem spolupracovat neměl, díky tomu vzniklo obhajobaridice.cz a ta stejná osoba stojí za zakazrizeni.cz jako weby. Mě a můj tým advokátu to tedy donutilo najít řešení v podobě založení nové značky, kdy jsme si na to pořídili i již existující společnost, která jak jste správně našel se jmenovala naprosto jinak ve svém začátku.

A pokud Vás můžeme poprosit, rádi Vám sem dáme odkaz na naše reference od skutečných klientů, abyste mohl sám posoudit, jestli to děláme špatně, nebo jestli jsme "spíše doporučitelní".
http://bit.ly/Google_Pravniochranaridicu https://bit.ly/FB_hodnoceni_Pravniochranaridicu

PS: Pokud si mohu dovolit hodnotit i "konkurenci", tak několikrát jsme spolupracovali s Mgr. Petrem Jebasem, kdy jemu jsme předávali případy spojené s dopravní nehodou a on nám řešení překročení rychlosti a vždy vše dopadlo k naší i klientské spokojenosti.

Tomáš Blecha
Právní ochrana řidičů - dříve Obhajobaridicu.cz
IP zaznamenána

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 309
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2020, 13:38:29 »

Děkuji za doplňující informace. Přehled jsem upravil. V době, kdy jsem jej připravoval, působily na mne dostupné informace subjektivně tak, jak jsem uvedl. Nejsem propojen s nikým, kdo tyto služby komerčně poskytuje, a mým jediným zájmem bylo poskytnout co nejúplnější přehled.

Z FB profilu jsem si nicméně nedokázal udělat objektivní úsudek. Našel jsem pouze nějaká usnesení o zastavení řízení, ale naprosto nic o tom, co těmto usnesením předcházelo.
IP zaznamenána

Právní ochrana řidičů

 • Příspěvků: 14
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2020, 16:39:53 »

Děkuji za doplňující informace. Přehled jsem upravil. V době, kdy jsem jej připravoval, působily na mne dostupné informace subjektivně tak, jak jsem uvedl. Nejsem propojen s nikým, kdo tyto služby komerčně poskytuje, a mým jediným zájmem bylo poskytnout co nejúplnější přehled.

Z FB profilu jsem si nicméně nedokázal udělat objektivní úsudek. Našel jsem pouze nějaká usnesení o zastavení řízení, ale naprosto nic o tom, co těmto usnesením předcházelo.

V pořádku, my jsme s kolegy rádi, že jsme nedopadli tak špatně ve Vašem hodnocení a aspoň víme na čem zapracovat. Každopádně jen k těm Rozhodnutím na FB, tam je to souboj marketing x legislativa x know-how. Jelikož nás sledují stejně jako tohle fórum i policisté a úředníci, nemůžeme jim dávat podklady, jak být "lepší" a zároveň nemůžeme dopustit to, aby dle popisu události byl někdo snadno poznatelný atd... Takže jsme rádi za to, že můžeme zveřejnit ten výsledek.

Navíc tedy, ne vždy je dobré něco zveřejnit, protože pak zjistíte, že tu strategii někdo používá nadměrně a nebo v případech, kdy to není vhodné a pak se lehce stane, že úřady začnou být vůči tomu rezistentní, což není náš cíl.
IP zaznamenána

agrostorr

 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Re:Řešení přestupků 2019
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2021, 18:50:14 »

Jak se říká člověku, který by si nechal řešit pokutu od firmy, jejíž jednatel se topí v exekucích a zjevně tedy neumí vyřešit ani vlastní problémy? Blázen?

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=630420&typ=PLATNY

IP zaznamenána