30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] "Nečitelná" RZ během sněhové kalamity  (Přečteno 19322 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #30 kdy: 05 Března 2023, 19:46:33 »

24.2. letošního roku vypadalo moje auto po cestě D1 Praha - Kuřim stejně. Vánice až k Vel.Mezu , postupně nalepený sníh z auta odlétal, ale POUZE přední RZ byla v Kuřimi pod vrstvou 0,5cm sněhu, jinak na autě nebylo nic. Takže tak.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Nečitelná&quot; RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #31 kdy: 05 Března 2023, 19:58:38 »

... a každé auto má přesně pro případy, že jedna značka během cesty upadne nebo se ušpininí, značky 2.
...
Já bych si spíš tipnul, že každé auto má 2 RZ jen a pouze proto, aby mohlo být změřeno, vyfoceno, zepředu i zezadu. A s rozmachem dronů se začínám obávát, aby nezačali dávat třetí RZ nahoru.
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #32 kdy: 06 Března 2023, 11:55:48 »

Tak tohle je síla! Vnímám to jako šikanu, nic jiného. Také mi přijde, že RZ není nečitelná a pokud řidič neusvědčí sám sebe, nechápu, za co chtějí postihovat. Představa, že po průjezdu každou louží řidič zastavuje, aby kontroloval čitelnost RZ, mi přijde absurdní!
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #33 kdy: 06 Března 2023, 12:40:29 »

Nicméně správní úřad by nezahajoval správní řízení, kdyby si nebyl jist tím, že to má vyhrané. Cosi mi říká, že tvrzení obviněného o tom, že před jízdou kontroloval čitelnost RZ, úřad vyhodnotí jako účelové ve snaze zbavit se odpovědnosti za přestupek.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #34 kdy: 06 Března 2023, 12:48:23 »

Nicméně správní úřad by nezahajoval správní řízení, kdyby si nebyl jist tím, že to má vyhrané.

Pokud by tomu tak bylo, nemáme tady tolik případů skončených jako WIN.
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #35 kdy: 06 Března 2023, 13:43:06 »

...Cosi mi říká, že tvrzení obviněného o tom, že před jízdou kontroloval čitelnost RZ, úřad vyhodnotí jako účelové ve snaze zbavit se odpovědnosti za přestupek.
Já jsem v záležitostech práva (neobratný) laik, nicméně došlo vůbec ke spáchání přestupku? Značka se nezdá nečitelná a je uložena řidiči povinnost "řešit" čitelnost RZ v průběhu jízdy po veřejné komunikaci?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #36 kdy: 06 Března 2023, 13:45:42 »

urban.novak: „…Cosi mi říká, že tvrzení obviněného o tom, že před jízdou kontroloval čitelnost RZ, úřad vyhodnotí jako účelové ve snaze zbavit se odpovědnosti za přestupek.“
Na to by se pak odpovědělo tím, že toto neprozkoumatelné tvrzení úřadu je čistě účelové a je nepodloženě vykonstruováno za účelem postihu a podvodného okradení bezúhonného slušného občana…
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #37 kdy: 06 Března 2023, 16:23:34 »

Nicméně správní úřad by nezahajoval správní řízení, kdyby si nebyl jist tím, že to má vyhrané. Cosi mi říká, že tvrzení obviněného o tom, že před jízdou kontroloval čitelnost RZ, úřad vyhodnotí jako účelové ve snaze zbavit se odpovědnosti za přestupek.

Ještě že na úřadech pracují lidé jako Vy. Pak jsou ty triky se správním řízením, triky s advokátem, nebo snaha vyvinit se z přestupku o poznání jednodušší.  ;D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #38 kdy: 06 Března 2023, 17:12:08 »

proto jsem napovídal že je potřeba předvolat svědka. Když to neudělají, udělají vážnou chybu, když udělají, mají svědectví že značku před jízdou kontroloval.
IP zaznamenána
Concorde

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #39 kdy: 06 Března 2023, 22:26:53 »

nemyslím
do koše se to háže, jen kdyby byl z whitelistu, což patrně není
takže se zahájí, čárka je udělaná a když se sesype a přizná, tak i premie
když ne, tak se to odloží
lepší se "s*át" s tímhle a mít od šéfa klid, než dělat něco užitečnýho ne  8)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #40 kdy: 07 Března 2023, 06:28:31 »

Příště prosím, si běžte vyfotit i zadní RZ toho policejního vozu. Oni pak daj většinou pokoj, nebo to začnou hrát na něco jiného, než je špinavá RZ.
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #41 kdy: 11 Března 2023, 18:03:06 »

Na podznačce je dobře čitelný nápis, takže značka bude sice zašpiněná, ale stále čitelná.
Připravte se, že na vás otřepaně zkusí zjištěné zašpinění značky jako důkaz že jste před jízdou neprovedl kontrolu a značku jste neočistil.
Může se stát, že i fotoaparát policie bude nastavený tak, aby značku nasnímal méně kontrastně než je viditelná okem.

Pokud vám budou klást jako přitěžující faktor že jse se k věci nevyjádřil, můžete argumentovat usnesesenín NSS o svobodné volbě komunikační strategie přestupce.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #42 kdy: 17 Března 2023, 08:19:19 »

Na odlehčení atmosféry, Helmut se Z, aneb jak se nesprávným označením auta dostat do průseru, ale naopak jak se na reálného ztotožněného Helmuta nahlíží v trestních věcech při doručování:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-prijel-do-chomutova-na-aute-s-velkym-z-rozsudek-ale-neprevzal-40425971
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #44 kdy: 04 Dubna 2023, 14:57:54 »

Dnes proběhlo ústní jednání. Probral jsem zejména tyto 3 věci a uvedl to jako své vyjádření v protokolu:

Zavinění:
Poprosil jsem úřad, aby mi vysvětlil, jakým způsobem došel v příkazu k závěru, že zavinění bylo způsobeno z něvědomé nedbalosti, neboť jsem podle nich před jízdou nezkontroloval/neumyl auto. Jakým způsobem ví, co před jízdou dělám nebo nedělám. Úřad s touto fantazií v příkazu několikrát operoval. Úředník toto nebyl schopen vysvětlit, načez jsem nechal zaprotokolovat, že před jízdou jsem vozidlo kontroloval a obě RZ byly čisté. Úřadu jsem připomněl, že platí presumpce neviny a důkazní břemeno je na jejich straně, tudíž já ani nemusím dokazovat, že auto bylo čisté, ale oni že bylo špinavé.

Materiální znak:
Jediné společensky škodlivé jednání je chování policistů, kteří se v době sněhové kalamity rozhodli kontrolovat čistotu vozidel. Snahu o udělení likvidačního trestu v této situaci považuji za šikanu. Do spisu jsem doplnil vlastní fotky, viz. začátek vlákna. Úřad jsem poprosil, aby mi vysvětlil jakým způsobem podle nich dochází ke "společenské nebezpečnosti a porušení právem chráněného zájmu...ochrany životního prostředí a života zvířat" jak to popisují v příkazu. K tomu, že společenost má zájem aby na silnici jezdila auta, která lze identifikovat, jsem uvedl, že pro případ ztráty nebo ušpinění RZ za jízdy má každé auto RZ dvě a druhá byla zcela OK. Moje auto tak šlo bez prolbémů identifikovat.

Formální znak:
I na fotkách od policie lze značku přečíst. Zákon nestanovuje, jakým způsobem musí být značka čitelná, jestli na 2 metry očima nebo na 50m kamerou. Značku lze na mých i policejních fotkách přečíst a zákonná podmínka RZ "zcela nečitelné" není naplněna.

Závěr:
Jednání nelze kvalifikovat jako přestupek a navrhuji řízení ukončit vydáním rozhodnutí v můj prospěch.

Celkový pocit zhruba ten, že jsem půlhodiny povídal do zdi. Úředník napsal co jsem mu nadiktoval, načež prohlásil, že vydá rozhodnutí a když se mi nebude líbit, mohu se odvolat. Buďto budou úplně ignorovat co jsem říkal, nebo se budou točit na tom, že při blbém počasí jsem měl a mohl vědět, že se auto ušpiní, tak jsem si měl dát pozor. Podle toho se připravím na odvolání.

Na konec jsem úřad upozornil, že z jednání jsem pořídil audiozáznam a šel pryč.
IP zaznamenána