30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Prikaz - absence pouceni  (Přečteno 3133 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #15 kdy: 11 Ledna 2021, 00:37:19 »

Tak v zásadě dobrá práce. Skoro 8 měsíců pryč.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #16 kdy: 11 Ledna 2021, 08:46:22 »

Pridavam anonymizovane dokumenty, popis deje, svoje postrehy a mozne smery dalsiho vyvoje.

Casova osa:
- zacatek brezna 2020: pyrateni, zastaven, ztotoznen
- konec kvetna 2020: Prikaz bez pouceni
- zacatek cervna 2020: Info pro Sopucha, ze se mi ten Prikaz nelibi
- konec srpna 2020: odpor po 90 dnech (analogie s §83 v prodlouzene lhute 90 dni od Prikazu)
- konec roku 2020: Predvolani k UJ na konec ledna 2021

Popis deje:
Jel jsem rychlosti 50km/h v levem jizdnim pruhu po ulici Cernokostelecka smerem k Prumyslove. Pravy jizdni pruh je zde vyhrazen pro autobusy, sanitky, fizly a slapky.v useku od vyjezdu z CS Mol za krizovatkou s ulici Sazecska az po krizovatku s ulici Karosarska a dale pokracuje za vyjezdem od CS PapOil. Kousek pred krizovatkou s ulici Karosarska jsem dojel pomalu jedouci vozidlo, ktere navic zacalo brzdit. Prejel jsem do praveho (vyhrazeneho) pruhu a toto vozidlo (mozna nejenom jedno - to uz si presne nevybavuji) jsem predjel. Kdyz jsem se chtel zhruba u zastavky MHD pred krizovatkou s ulici Karosarska zaradit zpet do leveho pruhu, vyskocil od PapOilu certik Bertik s placackou. Provoz ve vyhrazenem pruhu byl nulovy, v levem pruhu bez kolon, plynuly.

Moje postrehy:
1) "v prostoru benzínové čerpací stanice PapOil" (citat z Prikazu i Predvolani) zadny vyhrazeny pruh neni. Konci na krizovatce ulic Cernokostelecka a Karosarska a dal pokracuje az za vyjezdem z CS PapOil.
2) CS PapOil, kde fizlove provadeli (a provadeji velmi casto) svou pomahaci a chranici cinnost stoji na soukromem pozemku. Patri jakesi realitce a silne pochybuji, ze PCR disponuje nejakym souhlasem k vstupu na pozemek.
3) "V případě, že je na pozemní komunikaci dopravním značením vyhrazen jízdní pruh, je zcela zakázáno, tento jízdní pruh užívat jinými vozidly, než pro který byl tento jízdní pruh vyhrazen" (copyright Sopuch) ... jako opravdu? Co §13, na ktery se Sopuchem hojne zminovany §14 odkazuje? Kazdopadne ja jsem opravdu predjizdel (anebo objizdel prekazku, to se jeste uvidi podle situace).
4) Mam trochu nejasnosti v tom predjizdeni vyhrazenym pruhem:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p14-1 odkazuje na  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p13-2. Pokud by byl vyhrazeny pruh vlevo, asi by nebyly zadne pochybnosti. Dale https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p12-2 v podstate rika, ze v obci na silnici o vice nez jednom jizdnim pruhu ve stejnem smeru se nikdy nejedna o predjizdeni. Ale evidentne je to mysleno tak, ze jde o vice nez jeden pruh, ktere mohu pouzit. Tedy v pripade, kdy je jeden ze dvou pruhu vyhrazen (nikoli pro mne) mi prijde, ze toto ustanoveni nedava moc smysl.

Napada mne nekolik moznych pokracovani:
0) Kazdopadne si dojdu pro spis.
1) Dorazim na UJ a tam se budu snazit Sopuchovi vysvetlit, ze jsem zadny prestupek nespachal. Na konci UJ budu pozadovat vyslech fizlu.
2) Pred datem konani UJ napisu Sopuchovi, ze pozaduji vyslech fizlu a dokud je nepredvola, na UJ nejdu.
3) Uplne odignoruju UJ s tim, ze ucast na nem je moje pravo, nikoli povinnost a v odvolani Sopuchovi krome toho Prikazu bez pouceni a ostatnich nesmyslu omlatim o hlavu i to jeho vyhrozovani predvedenim a pokutou.
4) Poslu Sopuchovi svoje pisemne vyjadreni - shrnuti vsech vyseuvedenych pripominek a postrehu, na UJ se vykaslu.

Uvitam kazdou radu, navrh, kritiku ... dekuji.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #17 kdy: 17 Ledna 2021, 07:11:59 »

pk202> To neni moje zasluha, to je zasluha pana referenta spravniho rizeni - prestupky Josefa Sopucha ;-).

Dosel jsem nahlednout do spisu. Prikladam oznameni od fizlu vcetne videa a fotek. Spis je veden pisemne, chybi v nem soupiska. Krome jiz uvedeneho Prikazu a Predvolani v nem je navic pouze seznam opravnenych osob a vysezminene Oznameni.

Spis a video zde.


Momentalne mam v planu nekdy v utery/stredu poslat DS pozadavek na vyslech obou pomahacu/chranicu s tim, ze pokud nebudou predvolani na UJ, kam jsem predvolan ja, je toto UJ pro mne zbytecne a nebudu se ho ucastnit ani ja. Cimz se pochopitelne nevzdavam sveho prava se k pripadnemu UJ (pokud by se konalo bez me ucasti) vyjadrit ve stanovenem terminu.

Dava to smysl?
« Poslední změna: 17 Ledna 2021, 07:17:23 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #18 kdy: 17 Ledna 2021, 11:52:55 »

Ze spisu lze zjistit, zda byli opičáci předvolání. Předvolání svědka se stává součástí spisu.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #19 kdy: 17 Ledna 2021, 17:14:05 »

Cikus> no, oni prave predvolani k tomu ustnimu jednani nejsou. A ja bych je tam chtel ... takze poslu Sopuchovi neco takoveho:

Návrh na výslech svědků


Navrhuji ve výšeuvedené věci vyslechnout fizla 1 a fizla Bc. 2,, členy hlídky PČR, která dle přestupkového spisu vedeného dopravním inspektorátem fizlu č.j. fizlcislo dne x.3.2020 v xx.yy hod. zdokumentovala údajné protiprávní jednání obviněného Medveda.

Zároveň uvádím, že si přeji být výslechu obou svědků přítomen.

K ústnímu jednání nařízenému na konec ledna 2021 se dostavím pouze v případě, bude-li součástí tohoto jednání výslech výšeuvedených svědků o čemž si přeji býti informován.

Pokud by se snad ústní jednání nařízené na konec ledna 2021 konalo bez výslechu mnou navržených svědků a tudíž I bez mé přítomnosti, nevzdávám se tím svého práva vyjádřit se ke všem shromážděným podkladům před vydáním rozhodnutí a to písemně v určené lhůtě.

-------------------------------------------------------
update 19.1.2021 - odeslan navrh na vyslech svedku (DS). Uvidime, jak se k tomu Sopuch postavi.
-------------------------------------------------------
update 28.1.2021 - na muj navrh na vyslech svedku ze strany SO zadna reakce, takze jsem se UJ nezucastnil. Napjate cekam, co bude dal.
-------------------------------------------------------
update 6.5.2021 - prikaz byl vypraven 26.5.2020 dorucen 4.6.2021 a od te doby jsme se se Sopuchem jiz pouze kockovali. Zbyva tedy dvacet dvacet devet dni do prekluze, nemylim-li se. Ze by se blizil cas na zadost o opatreni proti necinnosti? cele jsem to pomotal ... update viz nize
-------------------------------------------------------
« Poslední změna: 06 Května 2021, 13:31:48 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #20 kdy: 06 Května 2021, 10:59:29 »

Správní řízení bylo zahájeno až doručením příkazu.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #21 kdy: 06 Května 2021, 11:27:35 »

Ja si to nikdy nezapamatuji. Zahajuje oznameni, restartuje vydani. DIky.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #22 kdy: 06 Května 2021, 11:41:06 »

Příkaz byl doručen 4.6.2021 ??
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #23 kdy: 06 Května 2021, 11:41:52 »

Akorát teda koukám, že téma bylo založeno před doručením příkazu.

Lafayette> To bude překlep.

edit: Ono to bude asi složitější, 4.6.2020 byl podán odpor.

Nicméně ano, promlčení se blíží tak jako tak pokud nebylo mezi tím vydáno rozhodnutí o vině.
« Poslední změna: 06 Května 2021, 11:44:04 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #24 kdy: 06 Května 2021, 12:00:32 »

Pokud skutečně byl 4.6.2020 podán odpor a šlo o poslední den lhůty, vycházelo by doručení příkazu na 27.5.2020. Tedy aby SO zabránil promlčení, musel by nejpozději 27.5.2021 vydat rozhodnutí o vině, přičemž tím vydat je myšleno vypravit, jelikož obviněný má DS, viděl by to obratem ve své DS.

update 6.5.2021 [...] Ze by se blizil cas na zadost o opatreni proti necinnosti?
Do výročí doručení příkazu bych stříhal metr a držel rádiový klid. Později už lze SO dráždit libovolně, třeba opatřením proti nečinnosti, nebo klidně pokračovat v dosavadním kočkování.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #25 kdy: 06 Května 2021, 13:30:40 »

Dneska mam opravdu spatny den. Zmotal jsem to dukladne ... to je tak, kdyz clovek dela vic veci najednou a data opisuje ze spatnych dorucenek.

Takze jeste jednou a lepe (i kdyz panove Cikus a  hh uz to zrekonstruovali):
- 27.5.2020 dorucen prikaz bez pouceni
- 4.6.2020 podana informace Sopuchovi, ze ten prikaz se mi nelibi (ktera byla snad posouzena jako odpor)

Takze jedenadvacet dni zachovavam radiovy klid a pripravuji zadost o opatreni proti necinnosti - jsem cely nedockavy si to zkusit.

Diky.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #26 kdy: 31 Května 2021, 15:03:03 »

Do DS dorazilo usneseni o zastaveni rizeni (§ 86/1h z.c.250/2016Sb - zanik odpovednosti). Podam odvolani, nelibi se mi, ze to SO tak alibisticky nechal vyhnit.

Do odvolani mam tri body:
1) vyhrazeny pruh jsem pouzil k objeti velmi pomalu jedouciho a brzdiciho vozu pred sebou, kdyz jsem se chtel zaradit zpet, vyskocil na mne certik Bertik s placackou a prinutil mne odbocit k CS
2) PCR pomahala a chranila na soukromem pozemku, aniz by ve spisu bylo jakekoli povoleni/souhlas vlastnika pozemku
3) pan urednik Sopuch cele rizeni zahajil invalidnim prikazem, aniz by se obtezoval tuto vadu jakkoli napravit
4) nebylo narizeno UJ s vyslechem fizlu, kde jsem hodlal argumentovat vyseuvedenymi skutecnostmi a prokazat, ze jsem se zadneho prestupku nedopustil

Nejake navrhy/opravy nesmyslu? Dekuji ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #27 kdy: 27 Března 2024, 10:25:55 »

Gratulace! Možno přesunout?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - absence pouceni
« Odpověď #28 kdy: 27 Března 2024, 17:53:39 »

Jasne (sorry, ja to nejak pustil z hlavy a vzpomnel jsem si az dnes pri update jineho tematu).
IP zaznamenána