30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: Turbo model  (Přečteno 130510 krát)

johnyb

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #45 kdy: 22 Března 2015, 23:17:59 »

Přišla výzva, aby se žena udala a je k tomu i takový ošklivý předtištěný dopis, kde je předepsáno co vše na sebe má prásknout.. stačí jen vyplnit zní takto:

To by mělo přijít vždycky? Já když jsem se nechal napráskat z firmy, tak mi nepřišlo nic od ouřady k tomu abych vykašlal sebeudání, ale rovnou příkaz o uložení pokuty… no questions asked. Je to tak košer?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #46 kdy: 23 Března 2015, 08:03:54 »

Přišla výzva, aby se žena udala a je k tomu i takový ošklivý předtištěný dopis, kde je předepsáno co vše na sebe má prásknout.. stačí jen vyplnit zní takto:

To by mělo přijít vždycky? Já když jsem se nechal napráskat z firmy, tak mi nepřišlo nic od ouřady k tomu abych vykašlal sebeudání, ale rovnou příkaz o uložení pokuty… no questions asked. Je to tak košer?
To asi košer je. Provozovatelem vozidla je firma, ta udala vás, jako řidiče a tím splnila svou vlasteneckou povinnost. S vámi už se řeší klasicky přestupek příkazem, odporem, atd.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #47 kdy: 25 Března 2015, 09:29:16 »

Pokud to chápu správně, tak vlastně turbo model je to nejlepší, co může orgán udělat, ne?

Pošle odpustek, já nic. Zahají Sprdel, pošle příkaz, já podám odpor.

Začne řešit Sprdel, já řeknu, že sem řídil. Následuje fuck off, zmrdečci, protože jste zahájili Sprdel, přestupek mi z toho už neuděláte a Sprdel nemá smysl, antož máte řidiče.

Nebo se někde fundamentálně pletu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #48 kdy: 25 Března 2015, 09:50:17 »

Třebas vymyslí něco že bylo v rozporu se zákonem už zahájení SPRDELu a celé se to vrátí úplně na začátek.

Ale to nevadí protože čas běží a pak se to přehodí na přestupek a ten bude těsně před promlčením nebo po něm.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #49 kdy: 25 Března 2015, 10:28:48 »

Nevím jestli to takhle úplně funguje, protože sprdel můžou zahájit až po 60 dnech pokud nezjistí řidiče a co jsem zatím vypozoroval, tak potom už je nezajímá že provozovatel se prohlásí za řidiče, protože na to měl právě těch 60 dní. Aspoň to tak do teď zatím bylo, ale je pravda že každý město k tomu přistupuje jinak a někde to může fungovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #50 kdy: 25 Března 2015, 11:21:42 »

Tacecek:
ALE 60 dní není jediná podmínka.
Citace
Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a
 a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo
 b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.

Neučinili nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a tak SPRDEL nelze projednat.
Když by to chtěli udělat dodatečně tak napráskáte řidiče a tím zjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě a SPRDEL nelze projednat.
Ale už SPRDEL zahájili a nelze projednat ani přestupek.
 ;D
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #51 kdy: 03 Dubna 2015, 22:17:32 »

je 12.3. a chybí necelý měsíc do 10.4. kdy se přestupek stal.
Jednoduché. Jistě ženě dali nějakou lhůtu, do kdy musí odpovědět. Tu ať využije. Papír ať jim vyplní, klidně včetně toho, že si je vědoma spáchání přestupku atd. Nedělal bych zbytečně vlny - v tuto chvíli je třeba plné přiznání viny, aby měli pachatele, nedával bych jim prostor na úvahy typu "řidička pouze uvedla, že vozidlo řídila, ale nepřiznala spáchání přestupku, takže..." :) I kdyby rozhodli obratem, dopis 2-3 dny bude putovat a 10 dní si poleží na poště. Pak je 15 dní na podání odvolání a tradá - prekluze.

A jelikož řízení bude zastaveno, ale z jiného důvodu, než že obviněné nebyl přestupek prokázán, SprDel se nekoná. Takhle jednoduše se věci mají  8)

Díky všem za odpovědi.. Jsem také toho názoru, že už je to tak blízko prekluzi, že je třeba se řádně přiznat. Dnes je 12.3. lhůtu dali 5 dnů, t.j. 17.3. někdy 19. to dostanou na stůl a i kdyby odpověděli obratem tak to budem vyzvedávat někdy 5.4...

už ten minulý dopis píšou "žádost z 26.2. a nám to přišlo 2.3. - tzn. málem týden jim trvá než to pošlou poštou..

Takže dnes jsme si vyzvedli pokračování... Příkaz na 1500 kačulí.. Lhůta pro podání odporu 15 dní.  Přestupek se stal 10.4.2014 dnes máme 3.4.2015..

Otázka zni- Muzu slavit?  :-)

Jen nevím jak s tím odporem, poslat jim to poslední den lhůty? Nebo hned po 10.4.?

V příkazu vypsali komplet obsah spisu,  a pak je tam taky dojemný odstavec o tom, jak cituji: správní orgán usoudil že v tomto případě postačí pro dosažení nápravy shora jmenované osoby uloženi pokuty a to v uvedené (nejnižší) vymere, neboť dospěl k názoru,  že se tato dostatečně poučí  a v budoucnu se bude v silničním provozu chovat ukaznene a v souladu  s platnymi předpisy...  Konec citace..

To jsem se málem rozplakal...
« Poslední změna: 03 Dubna 2015, 22:26:38 od jamaco »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #52 kdy: 03 Dubna 2015, 22:35:46 »

Jestli to je přestupek a doručeno bylo dnes a lhůta je 15 dní tak se ani odpor podávat nemusí.
Právní moc rozhodnutí by nastala 21.4. a už 14.4. to prekluduje.

Ale jestli chcete udělat legrácku tak jim 20. (nebo 15. nebo 16. to je jedno) pošlete odpor s odůvodněním že to je už promlčené  ;D
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #53 kdy: 03 Dubna 2015, 22:42:08 »

Jestli to je přestupek a doručeno bylo dnes a lhůta je 15 dní tak se ani odpor podávat nemusí.
Právní moc rozhodnutí by nastala 21.4. a už 14.4. to prekluduje.

Ale jestli chcete udělat legrácku tak jim 20. (nebo 15. nebo 16. to je jedno) pošlete odpor s odůvodněním že to je už promlčené  ;D

Já bych ten odpor každopádně poslal, oni jsou schopni to ještě vymáhat.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #54 kdy: 03 Dubna 2015, 22:45:10 »

Citace

Já bych ten odpor každopádně poslal, oni jsou schopni to ještě vymáhat.

Taky si myslím..  Jednou je vydaný příkaz a je třeba ho zrušit tím odporem..  jako legracku bych si pak raději nechal vystavit dokument,  kde napíšou,  že to zastavili...
IP zaznamenána

dreamer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #55 kdy: 13 Dubna 2015, 15:59:31 »

Dostal jsem svůj turbo model do stadia rozhodnutí, momentálně podáno blanketní odvolání, za 10 dnů zjistím co na to úřad, prekluze začátkem června.
Mám trochu obavu z odvolání, nikdy jsem ho nepsal, musí to být vysoká právničina, nebo jim stačí vyjmenovat věci co udělali blbě (nebylo provedeno dokazování a nezabývali se materiálním aspektem, víc z toho jako neprávník nevidím)?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #56 kdy: 13 Dubna 2015, 19:18:03 »

odvolání píšeme, jak nám huba narostla, bo nejsme právníci, ale aby to mělo švunk, vložíme citace judikátů v objemu několika (desítek) stran :)
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #57 kdy: 16 Dubna 2015, 09:21:15 »

Citace

Já bych ten odpor každopádně poslal, oni jsou schopni to ještě vymáhat.

Taky si myslím..  Jednou je vydaný příkaz a je třeba ho zrušit tím odporem..  jako legracku bych si pak raději nechal vystavit dokument,  kde napíšou,  že to zastavili...

Tak dnes bude odeslán odpor proti příkazu.. Je 16.4., přestupek se stal 10.4.2014..
Co bude následovat? Budou to ještě nějak komentovat, nebo se po tom slehne zem?

IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #58 kdy: 24 Dubna 2015, 13:29:49 »

Tak takhle (viz příloha) si magistrát Pce zdůvodňuje, že kromě odeslání Výzvy už nedělá vůbec nic a přestupek odloží.
Nevím jak přišli na to, že odesláním výzvy "učinili nezbytné kroky ke zjištění pachatele". A možnost napráskat řidiče považují za výzvu k podání vysvělení takže po ignoraci výzvy už provozovatele nevyzývají k podání vysvětlení, přestupek odloží a hned se ženou na SprDel.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #59 kdy: 24 Dubna 2015, 13:40:58 »

Jojo, magorstrát Pce jede na maximální efektivitu na všech frontách, mám s tím svou neblahou zkušenost. A ještě za nimi stojí KÚPK, kterej jim podrží kdejakou <->ovinu
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8