30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Autor Téma: Turbo model  (Přečteno 130434 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #60 kdy: 24 Dubna 2015, 13:41:54 »

Možnost napráskat řidiče považují za podání vysvětlení protože je to tak v zákoně, přesněji § 125h odst. 6 zákona 361/2000Sb.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #61 kdy: 24 Dubna 2015, 13:45:20 »

To jo, ale že je to jediné, co mohou udělat ke zjištění pachatele, to je humus. Systém už se nesnaží ani nijak skrývat, že jde jen o naše peníze  :x
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #62 kdy: 24 Dubna 2015, 15:06:13 »

Možnost napráskat řidiče považují za podání vysvětlení protože je to tak v zákoně, přesněji § 125h odst. 6 zákona 361/2000Sb.
Ale pokud to "vysvětlení" na základě výzvy nedostanou tak hned odkládají a překlápí do režimu SprDele, jenže podle zákona mají "pokračovat v šetření přestupku" (§125h, odst. 5 zákona 361/2000Sb). A když je ještě ze spisu zřejmé že v období mezi výzvou a odložením neudělali nic tak je to podle mě dobrý bod do odvolání.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #63 kdy: 28 Dubna 2015, 19:15:14 »

Citace

Já bych ten odpor každopádně poslal, oni jsou schopni to ještě vymáhat.

Taky si myslím..  Jednou je vydaný příkaz a je třeba ho zrušit tím odporem..  jako legracku bych si pak raději nechal vystavit dokument,  kde napíšou,  že to zastavili...

Tak dnes bude odeslán odpor proti příkazu.. Je 16.4., přestupek se stal 10.4.2014..
Co bude následovat? Budou to ještě nějak komentovat, nebo se po tom slehne zem?


Tak přátelé dnes jsem obdržel vyrozumeni o rozhodnutí o zastavení řízení  a věc je tedy vyřešená..  Přijde mi dost napadne jak to měli načasované. Nejdriv bylo tři čtvrtě roku ticho a pak začaly dopisy chodit častěji v rychlém sledu.V podstatě jsem plně spolupracoval,  a kdybych na konci poslušné zaplatil příkaz,  tak měli carku. Podal jsem odpor a tim to překročilo lhůtu.. Takže děkuji všem kdož přispěli dobrou radou..  Bohužel včera jsem obdržel další dvě výzvy obě za stejný přestupek..  Takže pokračuji v sekci parkování na chodníku. Mám to celé sepsat někam do vyřešenych případů?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #64 kdy: 21 Května 2015, 16:50:51 »

Mám dotaz na Židlochovice - neví někdo, zda při při ignorování výzvy pokračují v šetření přestupku a posílají žádost podání vysvětlení, nebo to rovnou překlápí na SPRDEL, jak píšou v "poučení"?
IP zaznamenána

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #65 kdy: 21 Května 2015, 17:02:16 »

Mě poslali výzvu a pak rovnou Příkaz (vinen správním deliktem).
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #66 kdy: 26 Května 2015, 22:23:02 »

Upřímnost úředníka z MHMP, který mi v reakci na mé poukázání na nesrozumitelnost výzvy písemně sdělil následující:
„Pro informaci dodávám, že písemnost, která byla doručena provozovateli vozidla, obsahuje informaci o předprocesním úkonu, v jehož rámci nevzniká žádná povinnost. Provozovatel vozidla zapsaný v registru vozidel pro den skutku má na výběr, zda uhradí určenou částku a předejde tak budoucímu zahájení správního řízení, či zda určenou částku neuhradí a vyčká na novou písemnost, kde již bude mít možnost věc vyřídit osobně u někoho z mých kolegů v rámci tzv. správního řízení.“

Z toho alespoň jasně vyplývá, že „turbo model“ by v Praze neměl být není přípustný i podle úředníků.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #67 kdy: 23 Června 2015, 09:28:16 »

Vracím ke svému případu parkování, přišla výzva, kde byl napsán "viditelný" turbomodel a já se rozmýšlel zda to nechat být a pak řešit ve sprdeli, že neřešili přestupek. Já to nakonec nevydržel a prásknul jim Helmuta - trvalá adresa v Německu, občanství německé, koresp.adresa u mého kámoše. Světe div se, ale ani ne za týden přišel lísteček a po 10 dnech je ve schránce předvolání. Helmut se má dostavit  - Sdělení o zahájení správního řízení a předvolání obviněného k ústnímu jednání. Podotýkám 3 strany hustě popsané česky, ani náznak německého jazyka! Zdá se, že tento zmrd bude tuhý a jen tak se nedá. Vím, že variant mám teď více, ale rád bych si pročetl vaše názory. Přestupek je ze září 2014. Jo jinak jako perličku dodám, že jsem zvolil jméno poměrně dost známé z jednoho seriálu BBC o týpcích, co jsou 3 miliony let v kosmu...ale to ho asi neťuklo :-)

Tak přidávám pokračování ve věci Helmut - dopis přišel samozřejmě v češtině - Helmut nereagoval. Dnes jsem si vyzvedl v DS oznámení o zahájení Sprdele a že prej: Zároveň Vás v souladu s § 51 odst. 2 správního řádu vyrozumíváme o tom, že v této věci budou prováděny důkazy mimo ústní jednání (provedení důkazů listinami obsaženými ve spise), a to dne....Po tomto úkonu bude mít správní orgán shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí.

Předpokládám, že nemám dělat nic a počkat na vydání rozhodnutí. Mají beztak jen fotku parkujícího auta a to je vše, ale přesto - nemám zažádat o spis už nyní? Díky za radu, jsem nováček, tak jsem raději opatrný.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #68 kdy: 23 Června 2015, 10:40:37 »

o spis si dle InfZ zažádejte už teď.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #69 kdy: 23 Června 2015, 19:44:06 »

Upřímnost úředníka z MHMP, který mi v reakci na mé poukázání na nesrozumitelnost výzvy písemně sdělil následující:
„Pro informaci dodávám, že písemnost, která byla doručena provozovateli vozidla, obsahuje informaci o předprocesním úkonu, v jehož rámci nevzniká žádná povinnost. Provozovatel vozidla zapsaný v registru vozidel pro den skutku má na výběr, zda uhradí určenou částku a předejde tak budoucímu zahájení správního řízení, či zda určenou částku neuhradí a vyčká na novou písemnost, kde již bude mít možnost věc vyřídit osobně u někoho z mých kolegů v rámci tzv. správního řízení.“

Z toho alespoň jasně vyplývá, že „turbo model“ by v Praze neměl být není přípustný i podle úředníků.

V Praze jsem se s turbo modelem ještě nesetkal ale mimo Prahu ho praktikují běžně. Klidně se k tomu přiznají už ve výzvě provozovateli kde vyhrožují ihned SprDelí pokud nepřijdou prachy nebo bonz. Po zahájení SpDele jim pak omlátím o hlavu že zahájili nezákonně - ve výzvách často chybí přesné poučení podle zákona a přestupek vůbec nevyšetřovali.
IP zaznamenána

Viking

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #70 kdy: 30 Června 2015, 13:54:21 »

http://www.milevsko-mesto.cz/mereni-rychlosti-v-mistni-casti-velka/d-164985/p1=58493

"Změřené překročení rychlosti v obci Velká automatizovaným systém bude ORP vedeno jako spáchání správního deliktu provozovatelem vozidla, jestliže osoba řidiče není známa. Správní orgán po zjištění provozovatele vozidla dle Centrálního registru vozidel, vyzve provozovatele vozidla dle zákona o silničním provozu k zaplacení určené částky tzv. ODPUSTKU, který bude ve výzvě řádně poučen, že může ve stanovené lhůtě označit řidiče vozidla. Jestliže tak neučiní, je provozovatel vozidla, povinen dle § 125h zaplatit tuto částku ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení výzvy. Jestliže provozovatel vozidla nezaplatí „odpustek“ ve lhůtě 15 dnů, správní orgán zahájí správní řízení o správním deliktu podle § 125f odst. 1."

Tady je popis Turbo modelu přímo na stránkách obce  ;D

IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #71 kdy: 30 Června 2015, 14:04:22 »

tak to je hukot  :o voni tam fakt píšou odpustek a na plnou hubu popisujou tuhle prasečinu... to jsem nežral
IP zaznamenána

Viking

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #72 kdy: 30 Června 2015, 14:18:00 »

A pokud mě paměť neklame, ten radar je v majetku soukromé firmy a s obcí jedou 70:30. Takže tam je vůbec otázka, zda je to legální.

EDIT

Zde ještě odkaz na rozsudek NSS:

http://www.nssoud.cz/Nejvyssi-spravni-soud-zjistil-nezakonny-prenos-vykonu-statni-spravy-na-soukromy-subjekt-v-oblasti-mereni-rychlosti-vozidel-na-pozemnich-komunikacich/art/2183
« Poslední změna: 30 Června 2015, 14:56:45 od Viking »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #73 kdy: 30 Června 2015, 19:57:28 »

Navíc to umístění na sloupu rozvodu NN, který je majetkem energ. společnosti, není úplně košer. Poslední dobou se Eon v našich končinách dost cuká pokud se jedná o umístění věcí na jejich sloupy.  Dokonce bychom měli mít schválení správce sitě pokud budem chtít dát na sloupy svítidla veřejného osvětlení.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #74 kdy: 09 Října 2015, 22:28:50 »

Tak abych taky necim prispel, v Ostrave turbo model nehraji a posilaji druhou vyzvu, nicmece jsou rychli, cca 3 mes. od prestupku uz musim nekoho udat.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8