30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: Turbo model  (Přečteno 130305 krát)

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Turbo model
« kdy: 08 Února 2015, 23:48:18 »

Tak se nám v jednom krajském městě rozmohl takový nešvar - ouředníci úplně přeskakujou 2.fázi kdy mají po výzvě řešit přestupek a hned po ignorování výzvy posílají SprDelí příkaz k úhradě pokuty.
Už ani nezkouší řešení přestupku nějak formálně odbýt. Mám teď několik takových případů. Máte zkušenosti že i jinde používají tenhle turbo model?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2015, 06:38:54 »

Ano, zkušenosti jsou. Setkávám se s tím u několika úřadů. Někde si myslí, že učinění nezbytného kroku ke zjištění pachatele je zaslání výzvy k uhrazení určené částky a někde jdou dál, a tím krokem myslí až výzvu k podání vysvětlení. Už jsme to tady řešili a zda jim stačí zaslat opravdu jen výzvu k uhrazení určené částky se musí zjistit po odvoláních.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2015, 16:34:13 »

Na to by měl být dokonce i rozsudek NSS (že úřad musí přestupek řešit a aspoň žádat vysvětlení od provozovatele), ale nemůžu ho najít.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2015, 17:36:46 »

Ani já >:(
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2015, 18:12:32 »

V rozhodnutí se opírají o to, že výzva se zároveň považuje za podání vysvětlení a že provozovatel byl ve výzvě poučen o možnosti nahlásit řidiče.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2015, 18:54:55 »

O které krajské město se jedná? Jsem totiž obyvatelem jednoho takového, takže abych případně věděl co mám v budoucnu čekat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2015, 23:54:35 »

V rozhodnutí se opírají o to, že výzva se zároveň považuje za podání vysvětlení a že provozovatel byl ve výzvě poučen o možnosti nahlásit řidiče.

Protiargumentace:
V odpustkové výzvě jde hlavně o zaplacení peněz. Provozovatel MŮŽE napráskat řidiče, ale není to povinnost. Provozovatel není povinen úřadu dobrovolně pomáhat a úřad na to nemůže spoléhat (na to je i judikatura).
Naopak úřad měl možnost žádat podání vysvětlení a provozovatel by měl povinnost údaje říct (nebo odepřít podání vysvětlení).
A odpustková výzva není součástí řízení o přestupku.
V řízení o přestupku orgán neudělal vůbec nic.. pasivní čekání jestli provozovatel nepřijde řidiče sám od sebe udat nelze brát jako "nezbytné kroky".
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2015, 15:09:20 »

Ahoj všem, mám dotaz - 10.4.2014 spáchala moje drahá manželka strašný přestupek (45 na 30 ve Střešovické v Praze směrem k Vozovně) jelikož jsem jako provozovatel nezajistil aby se to nestalo, tak přišla výzva k výpalnému - někdy loni v létě.. na to jsem se dle všeobecné rady vykašlal a nedělal nic - spoléhal jsem že dojde k prekluzi po roce, že toho budou mít moc..
Bohužel v pátek 5.2. byl na poštu uložen dopis, v jehož poučení je uvedeno číslo jednací toho přestupku z 04/2014 - předpokládám tedy že se probrali - ale co tam čekat? Budou chtít takhle pozdě řešit něco k fázi 2? Nebo to bude rovnou příkaz? Zatím to nechávám na poště a vyzvednu to až těsně před doručením fikcí abych případně nabral čas.. do dubna není tak daleko..
Hlavně mě tedy zajímá zda pro mě pořád platí prekluze po roce?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2015, 15:20:28 »

Prekluze by platit měla a zbytek je třeba řešit až po vyzvednutí. Pravděpodobně to bude příkaz.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2015, 15:35:07 »

a jak je to s tou prekluzí? teď předpokládám, že to vyzvednu někdy 12.-13. února, pak je nějaký čas na odpor (8 nebo 15 dnů ?) to je skoro konec února a pak by měli 40 dní na to něco rozhodnout - nějaká omluva, odvolání.. ?
pokud v průběhu řešení uběhne ten rok tak to končí?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2015, 15:56:55 »

U sprdele je to 8 dní, u normálního přestupku 15, čili v tomto případě zřejmě 8. Po podání odporu by měl konat orgán a to předvoláním k ústnímu jednání. Každopádně nemají šanci to v roční lhůtě pravomocně rozhodnout (samozřejmě musíš podat odpor).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2015, 16:31:19 »

a jak je to s tou prekluzí? teď předpokládám, že to vyzvednu někdy 12.-13. února, pak je nějaký čas na odpor (8 nebo 15 dnů ?) to je skoro konec února a pak by měli 40 dní na to něco rozhodnout - nějaká omluva, odvolání.. ?
pokud v průběhu řešení uběhne ten rok tak to končí?

Jestli to bude příkaz, tak se podává odpor do 8 dnů. Pak už vzhledem k prekluzi nebudou dělat nic, kromě toho, že může přijít rozhodnutí o zastavení řízení, protože odpovědnost za sprdel zanikla. Taky se může stát, že ten 1 rok nebudou respektovat a budou se snažit jet podle novely, která zánik odpovědnosti prodloužila na 4 roky.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #12 kdy: 14 Února 2015, 12:36:09 »

Tak jsem to dnes vyzvedl a kupodivu je to jen výzva abych do 5dnu naprasil kdo řídil. . Těší me ze alespoň postupují podle zákona, ale bojim se ze asi plánují na to použít tu dlouhou prekluzi. Prece si nemůžou myslet ze to stihnou do 10.4. Doresit.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #13 kdy: 14 Února 2015, 15:14:36 »

Oni nemyslí. Bolí to.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #14 kdy: 14 Února 2015, 18:23:27 »

Takze nejlépe odepřít výpověď? A čekat ze to preklopi na sprdel? Nebo nějakou verzi ping-pongu?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8