30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8

Autor Téma: Turbo model  (Přečteno 130167 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #75 kdy: 02 Prosince 2015, 10:17:59 »

Vracím ke svému případu parkování, přišla výzva, kde byl napsán "viditelný" turbomodel a já se rozmýšlel zda to nechat být a pak řešit ve sprdeli, že neřešili přestupek. Já to nakonec nevydržel a prásknul jim Helmuta - trvalá adresa v Německu, občanství německé, koresp.adresa u mého kámoše. Světe div se, ale ani ne za týden přišel lísteček a po 10 dnech je ve schránce předvolání. Helmut se má dostavit  - Sdělení o zahájení správního řízení a předvolání obviněného k ústnímu jednání. Podotýkám 3 strany hustě popsané česky, ani náznak německého jazyka! Zdá se, že tento zmrd bude tuhý a jen tak se nedá. Vím, že variant mám teď více, ale rád bych si pročetl vaše názory. Přestupek je ze září 2014. Jo jinak jako perličku dodám, že jsem zvolil jméno poměrně dost známé z jednoho seriálu BBC o týpcích, co jsou 3 miliony let v kosmu...ale to ho asi neťuklo :-)

Tak přidávám pokračování ve věci Helmut - dopis přišel samozřejmě v češtině - Helmut nereagoval. Dnes jsem si vyzvedl v DS oznámení o zahájení Sprdele a že prej: Zároveň Vás v souladu s § 51 odst. 2 správního řádu vyrozumíváme o tom, že v této věci budou prováděny důkazy mimo ústní jednání (provedení důkazů listinami obsaženými ve spise), a to dne....Po tomto úkonu bude mít správní orgán shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí.

Předpokládám, že nemám dělat nic a počkat na vydání rozhodnutí. Mají beztak jen fotku parkujícího auta a to je vše, ale přesto - nemám zažádat o spis už nyní? Díky za radu, jsem nováček, tak jsem raději opatrný.

Hlásím úspěch. Za pomoci zdejší komunity jsem udělal hezké odvolání na kraj a nyní po asi 3 měsících jim to kraj vrátil + bonus v podobě příjemné argumentace kraje. Zřejmě tam sedí někdo normální! Děkuji Vám všem, super pocit
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #76 kdy: 02 Prosince 2015, 13:57:17 »

Bylo by možno to rozhodnutí z Kraje sem hodit ? Myslím, že mnozí z nás by tu argumentaci uvítali. Chápu, že je to ještě delikátní a neuzavřená věc, takže si samozřejmě zároveň uvědomuji, že asi nebude moc rozumné nyní zveřejňovat.
Chtěl bych vás tedy případně poprosit, jestli by bylo možno mi poslat to rozhodnutí soukromě, samozřejmě anonymizované. Mám totiž takový neodbytný pocit, že případ, který zrovna řeším se začíná ubírat právě tímto směrem. Byl bych velice vděčen za to, být připraven už předem.
Díky.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #77 kdy: 03 Prosince 2015, 09:28:39 »

Poslal jsem vám SZ - rozhodnutí i mé původní odvolání vám klidně zašlu.
Jinak pro ostatní sem zkopíruji kousek z rozhodnutí, kde je zmíněn jeden čerstvý judikát ze září 2015, který by se mohl někomu případně hodit:

V obdobné věci koneckonců Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku č. j. 2 As 111/2015 ze dne 11. 9. 2015 (v bodech 15 – 18) konstatoval následující: Stěžovatel ve své kasační stížnosti uvedl, že místo spáchání deliktu je ve výroku rozhodnutí správního orgánu I. stupně specifikováno vágně, neboť není dostatečně určité. Správní orgán I. stupně popsal spáchání správního deliktu takto: „…dne 13. 5. 2013 v čase 10:12 v ulici J. v P. porušil nezjištěný řidič uvedeného vozidla zákaz vyplývající z dopravní značky IP25a…“.
Jak již Nejvyšší správní soud uvedl ve svých dřívějších rozhodnutích, např. v usnesení rozšířeného senátu ze dne 15. 1. 2008, č. j. 2 As 34/2006 - 73: „Výrok rozhodnutí o jiném správním deliktu musí obsahovat popis skutku uvedením místa, času a způsobu spáchání, popřípadě i uvedením jiných skutečností, jichž je třeba k tomu, aby nemohl být zaměněn s jiným“.
V dané věci se jedná o správní trestání, a tudíž je třeba, aby skutek, pro který je se stěžovatelem vedeno správní řízení o správním deliktu, byl řádné označen, a to nejen časem, ale i přesným místem jeho spáchání. Důvod takového požadavku je zřejmý – z popisu skutku musí být patrné všechny skutkové okolnosti jednání potenciálního delikventa, které jsou rozhodné pro úsudek, zda byly naplněny všechny znaky skutkové podstaty správního deliktu, kvůli němuž je řízení vedeno. V případě stěžovatele bylo ve výroku rozhodnutí uvedeno, že k tomuto správnímu deliktu mělo dojít tím, že stěžovatel jakožto provozovatel předmětného vozidla nezajistil dodržování pravidel silničního provozu v souladu s platnou právní úpravou. K porušení povinnosti mělo dojít tím, že na ulici J. mělo být předmětné vozidlo zaparkováno v zóně placeného parkování bez zaplacení parkovaného. Nicméně správní orgán I. stupně blíže nespecifikoval místo, kde mělo k porušení pravidel silničního provozu dojít, neboť místo spáchání deliktu bylo označeno jako „ulice J.“.
Krajský soud v napadeném rozsudku uvedl, že je naprosto absurdní, aby stejný automobil se stejnou SPZ byl zaparkován v jiném úseku v J. ulici v P. V tomto dává Nejvyšší správní soud krajskému soudu za pravdu; opravdu není možné, aby bylo předmětné vozidlo ve stejnou dobu na dvou místech na dané ulici, ale ani kdekoli jinde. To však pro věc vůbec není podstatné. Stěžovatel namítal, že předmětná ulice je dlouhá asi 665 m a že na této ulici jsou jak placená místa k parkování, tak i místa neplacená. Z výroku správního orgánu I. stupně ovšem nelze dovodit, kde přesně v rámci dané ulice se skutek stal, tudíž nelze posoudit, zda právě v tom místě, kde měl být skutek spáchán, bylo vskutku parkování zpoplatněno. Tuto vadu rozhodnutí v tomto případě nelze překonat ani s poukazem na fotografie, které jsou součástí spisu a jimiž byl proveden důkaz listinou. I kdyby takové fotografie mohly při důkladném zkoumání a porovnání se situací na místě samém třeba ohledáním či analýzou dostupných mapových nebo jiných podkladů (např. podkladů pro umístění dopravních značek) vést ke zjištění, kde přesně v rámci J. ulice stěžovatel parkoval, není možné takovýto závěr činit až ex post při analýze samotného správního rozhodnutí, nýbrž v samotném řízení o správním deliktu. Výsledek zjištění pak musí nalézt odraz v natolik přesném a jednoznačném popisu skutku, že z něj bude patrné, že parkující vozidlo stálo právě na takovém místě v rámci dané ulice, na němž bylo třeba zaplatit poplatek za parkování.

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #78 kdy: 03 Prosince 2015, 10:04:32 »

Co může být trochu horší je odst. 21:

[21] Ze shora uvedených důvodů dospěl Nejvyšší správní soud k závěru, že kasační stížnost byla podána důvodně, a proto podle § 110 odst. 1 věty první s. ř. s. zrušil napadený rozsudek krajského soudu. Jelikož již v řízení před krajským soudem byly dány předpoklady pro zrušení rozhodnutí žalovaného i rozhodnutí správního orgán I. stupně (neboť v dalším řízení bude třeba upřesnit popis skutku ve smyslu právního názoru vysloveného Nejvyšším správním soudem výše), zrušil Nejvyšší správní soud podle § 110 odst. 2 písm. a) s. ř. s. obě správní rozhodnutí a věc vrátil žalovanému k dalšímu řízení. V něm bude žalovaný podle § 78 odst. 5 s. ř. s. vázán shora uvedeným právním názorem Nejvyššího správního soudu.

Přestupek 13. 5. 2013, rozhodnutí bylo vydáno 11. 6. 2014 a NSS nevyslovil nic o tom, že by mělo být řízení zastaveno z důvodu prekluze, ale vrátil k novému projednání. Takže se obávám, že i dle NSS se jede na delší prekluzi i před listopadem 2014.
IP zaznamenána

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #79 kdy: 03 Prosince 2015, 17:59:13 »

Dobrý den,

posílám ctěnému osazenstvu fóra jeden aktuální případ z Valašského Meziříčí (výzva k uhrazení a SprDel právnická osoba), kde se s tím také nese... (viz přílohy) a měl bych dotaz.

Stručně:
15.6. - údajný přestupek, parkování, "nerespekt. zn. Zákaz stání"
14.7. - výzva k zaplacení určené částky (řidič nezjištěn, provozovatel vozidla právnická osoba)
==== - bez reakce, dle doporučení jsem čekal na zahájení řízení o přestupku
2.12. - SprDel na právnickou osobu
==== - jako jednatel dotčené právnické osoby podám samozřejmě odpor

A teď, protože je to teprve můj druhý případ odbojové činnosti, ptám se, jaký nejvhodnější postup zvolit v dalším průběhu řízení. S úřadem komunikuji přes dat. schránku. Rád bych se vyhnul nějakému os. jednání (mám to z ruky, a nechci marnit svůj čas...). Předem děkuji za návrh vhodného postupu.


IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #80 kdy: 03 Prosince 2015, 18:06:01 »

Napřed podejte odpor a nechte si poslat spis. Z něj bude zřejmé, jaké kroky úřad činil, aby zjistil řidiče. Pak už se můžeme bavit přímo na základě spisu a ne obecně.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #81 kdy: 03 Prosince 2015, 21:35:15 »

Zajímavé, že se správní orgán vůbec nezmínil, že by také šetřil po dobu 60 dnů, kdo by tak asi mohl být řidič. Nesdělíte = bude sprdel.
IP zaznamenána

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #82 kdy: 19 Ledna 2016, 14:43:28 »

Aktualizace případu, vyznačeno v textu fialovou barvou:

Dobrý den,

posílám ctěnému osazenstvu fóra jeden aktuální případ z Valašského Meziříčí (výzva k uhrazení a SprDel právnická osoba), kde se s tím také nese... (viz přílohy) a měl bych dotaz.

Stručně:
15.6. - údajný přestupek, parkování, "nerespekt. zn. Zákaz stání"
14.7. - výzva k zaplacení určené částky (řidič nezjištěn, provozovatel vozidla právnická osoba)
==== - bez reakce, dle doporučení jsem čekal na zahájení řízení o přestupku
1.12. - Záznam o odložení věci (zjištěno ze spisu, tento do DS práv. osoby neposlali)
2.12. - SprDel na právnickou osobu
==== - jako jednatel dotčené právnické osoby podám samozřejmě odpor
8.12. - Podán odpor
13.12. - Žádost o spis do DS (dle InfZ)
17.12. - Spis dodán do DS
11.1.2016 - Předvolání účastníka řízení k ústnímu jednání (viz příloha)


A teď, protože je to teprve můj druhý případ odbojové činnosti, ptám se, jaký nejvhodnější postup zvolit v dalším průběhu řízení. S úřadem komunikuji přes dat. schránku. Rád bych se vyhnul nějakému os. jednání (mám to z ruky, a nechci marnit svůj čas...). Předem děkuji za návrh vhodného postupu.

Pokud chcete spis, zašlete mi prosím SZ, pošlu odkaz ke stažení (je to 21 stánek, skenovaných,  plných os. údajů, trvalo by dlouho to začernit...). Pořád platí, že se mi tam nechce jet, mám to z ruky a mám důležitější věci na práci.

Můžete mi prosím doporučit další postup? Děkuji.

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #83 kdy: 20 Ledna 2016, 00:03:39 »

Zkuste si nastudovat toto, leccos lze použít. (Existence přestupku není dokázána jenom úředním záznamem).
http://30kmh.cz/index.php?topic=447.0  viz přílohu u jkrauss222
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #84 kdy: 20 Ledna 2016, 01:31:45 »

...
Můžete mi prosím doporučit další postup? Děkuji.
Asi bych se s tím nepáral a rovnou jim předhotil ten turbo model, tj. že úřad poté, co nebyla uhrazena určená částka, v rozporu s ust. § 125h(5) ZPPK nečinil žádné kroky k určení pachatele přestupku, tedy nepokračoval v šetření přestupku a nenaplnil tak podmínky nutné pro projednání deliktu dle § 125f(1) ZPPK stanovené v § 125f(4). Buď písemně, nebo máte-li chuť, klidně na tom ústním.

Alternativně můžete použít taktiku úřad co nejvíc zaměstnat (tj. aktivní time management, námitky podjatosti, rozporování důkazů, navrhování dalších důkazů, výslechů svědků ...) a ten turbo model jim hodit až do odvolání, záleží jaké si stanovíte sekundární cíle (kromě odvrácení hrozící sankce) - např. průzkum bojem, sebevzdělávání, paralýzu nepřítele ...
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #85 kdy: 20 Ledna 2016, 08:17:29 »

Dostal jsem od despa spis a nemyslím si, že by to mělo být nějak extrémně složité. Poměrně klasicky odbytá práce. Za mě bych nic nedělal, nikam nejezdil a počkal na rozhodnutí o sprdeli. Pak tam poslat bombu v podobě pěkného odvolání, včetně toho turbomodelu atd. BTW: už jsem to tady jednou četl někde - mohou požadovat 1000 Kč náklady na příkazu?? Já myslím, že ne. Oni to odložili aniž by zahájili řízení o přestupku a pak chtěj litr. Za co?? Tohle by měla být hračka.

Despovi s tím pomůžu přes SZ.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Turbo model
« Odpověď #86 kdy: 20 Ledna 2016, 09:11:12 »

Za SPRDEL maj tuším nárok už v příkazním řízení, nějak tak to tam je, teď nevím úplně z hlavy.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #87 kdy: 20 Ledna 2016, 11:07:24 »

§ 79 odst. 5 správního řádu - Povinnost nahradit náklady řízení paušální částkou uloží správní orgán účastníkovi, který řízení vyvolal porušením své právní povinnosti.

Zákon o přestupcích nelze použít.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #88 kdy: 20 Ledna 2016, 17:34:33 »

§ 79 odst. 5 správního řádu - Povinnost nahradit náklady řízení paušální částkou uloží správní orgán účastníkovi, který řízení vyvolal porušením své právní povinnosti.

Zákon o přestupcích nelze použít.
Takze tento problem?
http://www.epravo.cz/top/clanky/k-nekterym-praktickym-problemum-spojenych-s-nahradou-nakladu-spravniho-rizeni-95375.html
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #89 kdy: 21 Března 2016, 16:09:49 »

Aktualizace případu, vyznačeno v textu fialovou barvou, doplněno o rozhodnutí vyznačeno zelenou:

... viz výše ve vláknu...

Stručně:
15.6. - údajný přestupek, parkování, "nerespekt. zn. Zákaz stání"
14.7. - výzva k zaplacení určené částky (řidič nezjištěn, provozovatel vozidla právnická osoba)
==== - bez reakce, dle doporučení jsem čekal na zahájení řízení o přestupku
1.12. - Záznam o odložení věci (zjištěno ze spisu, tento do DS práv. osoby neposlali)
2.12. - SprDel na právnickou osobu
==== - jako jednatel dotčené právnické osoby podám samozřejmě odpor
8.12. - Podán odpor
13.12. - Žádost o spis do DS (dle InfZ)
17.12. - Spis dodán do DS
11.1.2016 - Předvolání účastníka řízení k ústnímu jednání

28.1.2016 - Zaslal jsem odmítnutí účasti na ústním jednání a písemně se vyjádřil
7.3.2016 - Společnost je vinna SprDelí (1500 + 1000 Kč) - Rozhodnutí viz příloha


Můžete mi prosím doporučit další postup?
Určitě podám odvolání, spíše co zmínit atd.
Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8