30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: Turbo model  (Přečteno 130209 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #15 kdy: 14 Února 2015, 19:51:41 »

Takze nejlépe odepřít výpověď? A čekat ze to preklopi na sprdel? Nebo nějakou verzi ping-pongu?

Já bych jim určitě řidiče naprášil. Evidentně se jim chce pracovat, tak ať makaj. Až vyzvou nahlášeného řidiče k podání vysvětlení, tak uvede, že řídil. Oni proti němu zahájí řízení a to vyjde akorát do prekluze, pak to zastaví protože odpovědnost za přestupek zanikne a uvidí se, jestli si dovolí zahájit sprdel. Samozřejmě platí, že vše děláme až poslední den lhůty.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Turbo model
« Odpověď #16 kdy: 14 Února 2015, 20:53:45 »

V rozhodnutí se opírají o to, že výzva se zároveň považuje za podání vysvětlení a že provozovatel byl ve výzvě poučen o možnosti nahlásit řidiče.
Měli by se radši opírat o znění zákona  :)

§ 125h odst. 5 zákona o silničním provozu: Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží. V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.

Takže úřad po zaslání výzvy pokračuje v šetření přestupku. Šetření tedy nemá vyřízeno zasláním výzvy, je povinen ho dál vést po jejím zaslání.

Pak už jen ze spisu zbývá zjistit, jak v šetření pokračovali. Nijak? Tak to je ovšem (pro ně) velká smůla  8)
« Poslední změna: 14 Února 2015, 20:55:42 od jkraus222 »
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #17 kdy: 16 Února 2015, 13:38:22 »

Citace
Já bych jim určitě řidiče naprášil. Evidentně se jim chce pracovat, tak ať makaj. Až vyzvou nahlášeného řidiče k podání vysvětlení, tak uvede, že řídil. Oni proti němu zahájí řízení a to vyjde akorát do prekluze, pak to zastaví protože odpovědnost za přestupek zanikne a uvidí se, jestli si dovolí zahájit sprdel. Samozřejmě platí, že vše děláme až poslední den lhůty.


Je to tedy tak, že ten přestupek jako takový má prekluzi jen rok v každém případě? Taky se mi zdá lepší teď nahlásit tu osobu která řídila, i přesto, že bych mohl odepřít výpověď - ale to by akorát vedlo k tomu, že by to rovnou překlopili na sprdel.

Máte v hlavě ty lhůty? jak to vychází? Teď prásknu řidiče, týden než se ozvou jemu, 10 dní na poště, 5 dní než se přizná, a pak nevím jak s tím řízením.. tak daleko jsem se nikdy nedostal :) Potřebuji se dostat někam k 10.4.

To že by si pak dovolili zahájit sprdel i když jim dám řidiče, tak to už snad by bylo trochu moc ne? :)

p.s. nemám na to založit jiné vlákno? o turbo model se evidentně nejedná už...
« Poslední změna: 16 Února 2015, 13:41:09 od jamaco »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2015, 14:20:04 »

Je to tedy tak, že ten přestupek jako takový má prekluzi jen rok v každém případě?

Ano.

Máte v hlavě ty lhůty? jak to vychází? Teď prásknu řidiče, týden než se ozvou jemu, 10 dní na poště, 5 dní než se přizná, a pak nevím jak s tím řízením.. tak daleko jsem se nikdy nedostal :) Potřebuji se dostat někam k 10.4.

To že by si pak dovolili zahájit sprdel i když jim dám řidiče, tak to už snad by bylo trochu moc ne? :)

Lhůty bych neřešil ani nepočítal, není jisté, jak bude úřad reagovat a hlavně, jak rychle. Prostě napráskat řidiče a čekat. Řidič se poslední den lhůty vyjádří, že v uvedený den opravdu vozidlo řídil (neuváděl bych čas) jen potvrzuji, že dne xx jsem vozidlo pana x řídil. A opět čekat. Oni ho buď vyzvou k doplnění jestli řídil v tu konkrétní hodinu a dopustil se přestupku nebo to jako přiznání uznají a zahájí s ním řízení o přestupku. Zahájí buď příkazem, proti kterému se podá odpor - pak už nestihnou nic, než že to po roce zastaví, nebo zahájí oznámením o zahájení řízení a předvolají ho na konkrétní den. Z toho se omluví a pak zase nestihnou rozhodnout. Kdyby nějaké rozhodnutí padlo, tak je to jedno, stejně to odvolací orgán bude zastavovat po roce nebo si to vyřídí sami autoremedurou. Je jisté, že do roka nebudou mít pravomocné rozhodnutí, žádnej stres ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #19 kdy: 16 Února 2015, 22:49:20 »

Máte v hlavě ty lhůty? jak to vychází? Teď prásknu řidiče, týden než se ozvou jemu, 10 dní na poště, 5 dní než se přizná, a pak nevím jak s tím řízením.. tak daleko jsem se nikdy nedostal :) Potřebuji se dostat někam k 10.4.

Když obviněný nebude aktivně spolupracovat (sám to urychlovat) tak do 10.4. nemají žádnou šanci to stihnout.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #20 kdy: 17 Února 2015, 09:35:54 »

Ok díky .. tak ja to rozjedu a dam vědět :-)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2015, 13:05:20 »

Čaute všichni. Mám výzvu z Pardubic. Na tom by nebylo nic divného. Jen by mě zajímalo jak to je s tím, když nic neudělám (což mám v plánu). Výše jkraus píše, že dle 125/ 5 by měli zahájit šetření, ale oni mi v dopise naznačují, že půjdeme rovnou na Sprdel...to se mi nějak nezdá a proto prosím o vyjádření vás zkušenějších borců...
Cituji z dopisu:
Namísto úhrady určené částky můžete správnímu orgánu písemně sdělit údaje o totožnosti
(jméno, příjmení, datum narození a adresa trvalého pobytu) řidiče vozidla v době spáchání
přestupku ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení výzvy (lze využít přiloženého formuláře). Pokud
neuhradíte určenou částku a ani písemně nesdělíte údaje o totožnosti řidiče vozidla v době
spáchání přestupku ve lhůtě určené výše, zahájí s Vámi jakožto provozovatelem dotčeného
vozidla správní orgán řízení pro správní delikt dle § 125f odst. 1 zákona o provozu na pozemních
komunikacích.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2015, 13:48:17 »

to zní na ukázkový turbo, nic bych v tuto chvíli nedělal
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #23 kdy: 20 Února 2015, 13:58:27 »

nn, nic dělat rozhodně nebudu...kdybych něco dostal dám to sem...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #24 kdy: 20 Února 2015, 16:59:26 »

v Pardubicích je tlupa überzmrdů a na kraji sedí všech kokotů futrál... hard to handle
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #25 kdy: 23 Února 2015, 08:06:51 »

hard to handle jako že mám očekávat tuhý boj? zaslechl jsem od známého, že po použití taktiky cizinec to házejí pod stůl...tak přemýšlím jestli přece jen něco nenapsat než dělat mrtvýho brouka a pak řešit jejich pochybení s turbem
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Turbo model
« Odpověď #26 kdy: 23 Února 2015, 09:15:34 »

SprDel se nikdy nedá rozsekat je na jedné jediné věci, ale metoda turbo je jeden ze směrů, kterým to v případném odvolání vést.
IP zaznamenána

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #27 kdy: 05 Března 2015, 13:54:25 »

Úřad mi poslal Výzvu k zaplacení určené částky jako provozovateli vozidla. Zároveň ve Výzvě uvedl, že můžu uvést řidiče vozidla v době „přestupku“. Když jsem nereagoval, udělal Záznam o odložení věci a poslal mi Příkaz. Existuje nějaký judikát, že mezi Výzvou k zaplacení určené částky a Příkazem musí úřad poslat dopis se žádostí o sdělení totožnosti řidiče?
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #28 kdy: 12 Března 2015, 20:39:53 »

Je to tedy tak, že ten přestupek jako takový má prekluzi jen rok v každém případě?

Ano.

Máte v hlavě ty lhůty? jak to vychází? Teď prásknu řidiče, týden než se ozvou jemu, 10 dní na poště, 5 dní než se přizná, a pak nevím jak s tím řízením.. tak daleko jsem se nikdy nedostal :) Potřebuji se dostat někam k 10.4.

To že by si pak dovolili zahájit sprdel i když jim dám řidiče, tak to už snad by bylo trochu moc ne? :)

Lhůty bych neřešil ani nepočítal, není jisté, jak bude úřad reagovat a hlavně, jak rychle. Prostě napráskat řidiče a čekat. Řidič se poslední den lhůty vyjádří, že v uvedený den opravdu vozidlo řídil (neuváděl bych čas) jen potvrzuji, že dne xx jsem vozidlo pana x řídil. A opět čekat. Oni ho buď vyzvou k doplnění jestli řídil v tu konkrétní hodinu a dopustil se přestupku nebo to jako přiznání uznají a zahájí s ním řízení o přestupku. Zahájí buď příkazem, proti kterému se podá odpor - pak už nestihnou nic, než že to po roce zastaví, nebo zahájí oznámením o zahájení řízení a předvolají ho na konkrétní den. Z toho se omluví a pak zase nestihnou rozhodnout. Kdyby nějaké rozhodnutí padlo, tak je to jedno, stejně to odvolací orgán bude zastavovat po roce nebo si to vyřídí sami autoremedurou. Je jisté, že do roka nebudou mít pravomocné rozhodnutí, žádnej stres ;)

Tak přesně dle předpokladu dorazil 2.3. dopis , dnes si to žena vyzvedla - je 12.3. a chybí necelý měsíc do 10.4. kdy se přestupek stal.. Orgán koná jako šílený.. trvalo jim to jen 3 týdny než odpověděli :)

Přišla výzva, aby se žena udala a je k tomu i takový ošklivý předtištěný dopis, kde je předepsáno co vše na sebe má prásknout.. stačí jen vyplnit zní takto:

Požadované údaje k žádosti ze dne 26.2. pod spis zn. blablablabla č.j. blablabla sděluji správnímu orgánu jako řidič motorového vozidla spz blablabla

Dne xx.x.2014. kolem xx.xx hodin v ulici xxxx směr xxx v Praze xx jsem řídil motorové vozidlo (znovu celá specifikace vč. RZ)

Uvedeného protiprávního jednání jsem si vědom a proto uvádím údaje potřebné k určení mé totožnosti

Jméno, nar., bytem, dne,  podpis


Je v tom posledním odstavci nějaká zrada? můžeme jim tohle vyplnit? nebo napsat jen nějaké svoje "podání vysvětlení" Asi není dobrý zapírat - pak z toho udělají sprdel a to asi nechceme..

Je to tak? Díky..





IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Turbo model
« Odpověď #29 kdy: 12 Března 2015, 20:48:28 »

Stačí se teď klidně přiznat, úřad bude muset zahájit řízení o přestupku, které ale nemá reálnou šanci dokončit (pokud by stihl vydat příkaz, tak stačí podat včas odpor). Jakmile úřad zastaví (nebo odloží) řízení pro prekluzi, nemůže řízení o SPRDELi zahájit. Jednoduché a elegantní.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8