30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30080 krát)

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #60 kdy: 21 Října 2021, 00:22:30 »

Zdravím,

z datovky vyzvednuto. Prý pokračují v řízení a předvolávají mne skoro na konec října. Přesně na den, kdy se nemůžu uvolnit (i kdybych chtěla).
Takže, jak dál? 
Mám jim napsat, že se bohužel v tomto termínu nemohu uvolnit a tak souhlasím s jednáním v mé nepřítomnosti s tím, že se k věci vyjádřím před vydáním rozhodnutí? Mám jim to zase poslat den před jednáním? Mailem? A pak doplnit datovkou?

Dík
Kay
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #61 kdy: 21 Října 2021, 14:38:59 »

Za mě je to tak jak popisujete správně. Ono chodit tam nemá příliš smysl, zejména u takového banálního přestupku. Pokud tedy nejste člověk, co by si to tam šel užít, což zjevně nejste.

S čím vám přesně neporadím, a zde požádám o radu ostatní, jestli máte právo požadovat možnost vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí. Trošku se obávám, jestli toto SO musí umožnit, když proběhne ústní jednání, na kterém byste tuto možnost již měla. Domnívám se, že spíše ano (ostatně je běžná praxe vyžádat si po ústním jednání lhůtu k vyjádření), ale pro jistotu žádám o validaci někoho zkušenějšího :D

Jinak ano, kombinaci email + datovka můžete užívat prakticky kdykoliv :) Jen opět doporučím (a zde budu v drobném sporu s Číkusem) si pohlídat, že email orgánovi dorazil (o čemž běžně zasílá potvrzení).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #62 kdy: 21 Října 2021, 15:30:22 »

Zkusenost osobni, ktera odpovida i tomu, co jsem slysel zde a v okoli, je nasledujici.
Pokud na takto oznamene ustni jednani (plus moznost se vyjadrit) neprijdu, ani nijak nekomunikuji, tak organ muze ihned po ustnim vydat rozhodnuti a je to neprustrelne.
Pokud dam (nebo mi neuznaji omluvenku) vedet, ze na ustnim nebudu, ale pozadam o 1-2tydenni lhutu na vyjadreni, tak mi drtiva vetsina organu vyhovi, ledaze by navrzena lhuta kolidovala s promlcenim.
Videl jsem jeste posichrovanejsi taktiku, kdy na ustni je nekdo zmocneny, nemusi se ani dostavit, ale je zdurazneno, ze zmocneni je jen na ustni jednani, ale obvineny se v nejake lhute (az si promluvi se zmocnencem) vyjadri.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #63 kdy: 21 Října 2021, 15:48:04 »

Myslím, že správný postup by měl být cca následující:

Bohužel se mi to opět nehodí a proto mi nezbývá, než souhlasit s konáním ústního jednání bez mé přítomnosti. Dodávám však, že si vyhrazuji právo vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí v souladu s ust. § 36 správního řádu.


Problém je, že vzhledem k mým omezeným znalostem nejsem schopen říct, jestli správní orgán musí obviněné tuto možnost skutečně poskytnout, nebo mu stačí opáčit tím, že tuto možnost měla na ústním jednání. Dále je také nutné mít na vědomí, že v tomto případě se nejedná o klasického blanketního Číkusmuta, ale paní tazatelka má nějaké legitimní argumenty (uvedené na prvních stránkách tohoto vlákna). Je otázka, jestli to vypálit rovnou, nebo si to nechat do odvolání. Já bych to asi dal už do vyjádření, pokud k němu SO vyzve, jinak v odvolání.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #64 kdy: 22 Října 2021, 19:41:14 »

OK, díky všem za odpovědi. Omluvím se podruhé s tím, že se vyjádřím před ..... . Klidně můžu poté doložit, že jsem v nové práci (smlouvou), a že směny jsou pevně dány a nemůžu se uvolnit. Uvidím, co udělají.
Nevím, jestli jim mám napsat i to, že už mám stanovené směny i na celý listopad a mezitím doktory (kdyby mně tedy chtěli tak moc vyslechnout) nebo to nechat být. Nakonec, kdyby mně předvolali potřetí a trefili se tak, že by to nebylo zrovna po 24cítce, docela bych si to zkusila :-)
Jenže to asi nehrozí, čas jim utíká, i když na můj vkus jsou docela rychlí ...
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #65 kdy: 22 Října 2021, 19:46:10 »

Ještě, trochu mimo, ale mohlo by se hodit. Jeden z názorů ÚS na včasnost doručování elktronicky mailem. Asi je potřeba na to dát bacha a někdo z nich by to mohl analogicky vztáhnout i na DS
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #66 kdy: 22 Října 2021, 19:48:10 »

Ještě, trochu mimo, ale mohlo by se hodit. Jeden z názorů ÚS na včasnost doručování elktronicky mailem. Asi je potřeba na to dát bacha a někdo z nich by to mohl analogicky vztáhnout i na DS

I když DS dojde okamžitě, ale mail k soudu se mi několikrát doručil až např. po půlnoci nebo vůbec.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #67 kdy: 22 Října 2021, 20:07:24 »

Ad omluva -> Formulujte to spíš jako omluvu + souhlas s konáním ve Vaši nepřítomnost, protože omluva jako taková již jednou proběhla. A správní orgán nebude moc zajímat cosi o směnách. Na základě předvolání by vás měl zaměstnavatel pustit. Po třetí vás téměř s jistotou nebudou předvolávat, ledaže byste měla i napodruhé prokazatelnou a legitimní omluvu (což práce není). A jak psal kolega, nezapomeňte důrazně zmínit, že byste se ráda seznámila s materiály před vydáním rozhodnutí a vyjádřila se k nim.

Na DS to podle mého amatérského názoru vztáhnout nejde. U emailu je ten problém, že technologicky skutečně může být na cestě několik hodin a může se teoreticky po cestě "ztratit". DS je systém státu a zodpovídá za něj, takže by to doručování mělo být opravdu zaručené.
« Poslední změna: 22 Října 2021, 21:25:31 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #68 kdy: 22 Října 2021, 21:19:15 »

OK, tak teda bez omluvy - podle Vašeho návodu.
Jak potom funguje to seznámení se s podklady? Oni mně vyzvou, abych tam přišla nahlédnout? Nebo si to musím nějak hlídat a vyžádat?
Nebo mi můžou/musí celý spis poslat elektronicky ( do mailu nebo do DS)?
Kdyby to posílali, hrozí, že by třeba "náhodou" něco poslat zapomněli?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #69 kdy: 22 Listopadu 2021, 22:56:33 »

SO nemá povinnost Vám spis posílat. O zaslání spisu si můžete zažádat, ale SO nemusí vyhovět a zpravidla ani nevyhoví.
Nahlédnou můžete kdykoli v pracovní době úřadu, i bez objednání. Nejen v úředních hodinách.

Pohledejte v sekci Žádosti o spis
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #70 kdy: 22 Listopadu 2021, 23:33:35 »

Nemá sebemenší smysl postupovat jakkoliv proaktivně, promlčení se blíží. Ale pokud by bylo potřeba nahlédnout do spisu a bylo by to do Vánoc, klidně vám tam rád dojdu a spis nafotím. Pak byste k tomuto poslala jednorázovou plnou moc (k nahlédnutí do spisu) datovkou a mělo by to být :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #71 kdy: 23 Listopadu 2021, 01:39:31 »

Tak omluva (se souhlasem s konáním beze mně a s info o tom, že si vyhrazuji právo vyjádřit se k podkladům před vydáním rozh.) poslána koncem října mailem a 5. den datovkou. Jen se, čirou náhodou, stala malá chybka. Bylo to posláno na jinou podatelnu i do jiné DS než té, co má ono oddělení. Bylo to posláno na hlavní podatelnu a do hlavní datovky ouřadu. Holt, když nemám internet, tak jsem vděčná, když mi to kamarádka, co má přístup k mé poště a do DS, pošle. Omluvu jsem napsala vlastní rukou a vlastní rukou i podepsala, vyfotila a tu fotku papíru - tedy podání, jsem poslala. Takže ta fotka šla pak mailem i datovkou.
Od ouřadu přišlo jedno potvrzení o doručení a zařazení do fronty a info, že se mi ozve příslušný referent. Zatím se neozval. A pak druhé potvrzení s protokolem, kde tomu mému mailu říkaj datová zpráva. Sice konstatovali, že datová zpráva je bez elektronického podpisu a u obrázku ověřování nedělali, ale nikde žádné poučení, že mám podpis doplnit. Možná jsem i mohla na poučení a vyzvání počkat ?
Za nahlédnutí budu vděčná, abych tam nemusela, pokud mne tedy vyzvou ... . Nicméně před tím bych si stejně spis zkusila nechat poslat  :)  (Např. ČTÚ spis běžně zasílá - i poštou, a to je taky správní řízení a ouřad)
Zatím dík, ozvu se, jakmile něco dorazí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #72 kdy: 24 Listopadu 2021, 15:41:20 »

Úřad je jeden subjekt. Není vyloučeno, že má více podatelen či více datovek, pak by ale měl informace o všech zveřejnit postupem podle § 2(3) vyhlášky 259/2012 Sb.. A i kdyby to tak udělal a náhodou to zřízení více DS dávalo smysl, je v podstatě vyloučené, aby úřad později úspěšně tvrdil, že mu něco nebylo (procesně korektně) doručeno, či že to bylo doručeno později atp., pokud to přijal na podatelně či do DS, kterou sám označuje jako "hlavní".

Tolik obecně. Podle historie se ale měl případ týkat ÚMČ P3, a ať hledám jak hledám, nalézám pouze jedinou DS. Fyzické podatelny mají dvě (na Havlíčkovo nám. a v Seifertově), ale ani tady nevidím nic o tom, že by některá měla být "hlavní", nebo že by byla určená/preferovaná pro konkrétní agendu. Tedy z hlediska podatele je úplně jedno, kterou si vybere.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2021, 22:06:15 od hh »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #73 kdy: 24 Listopadu 2021, 16:25:20 »

Tak zpět. Doručenku už mám u sebe, zkontrolovala jsem to, a poslala to správně. Bylo to poslané na tu, co uvádí ten odbor. Asi si to s něčím spletla (na doručence je i číslo mojí datovky ....). A zkontrolovala jsem i ÚMČP3 a maj skutečně jen jednu.
Takže vyčkám.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #74 kdy: 31 Prosince 2021, 09:24:40 »

Zdravím,
o vánocích dorazil další pozdrav. Vyrozumění o možnosti se vyjádřit před vydáním rozhodnutí (viz příloha). 30/12 doručeno do DS fikcí. Jestli to dobře počítám tak poslední den vychází na čt 6/1. Lhůta celkem dobrá - mám i volno :-).
Ale mám dotaz: Má představa je taková, že tam dojdu, nafotím spis a vyjadřovat se nebudu. Tzn., že si vyžádám (další)čas na vyjádření. Týden? Dva týdny? Projde to?

Nebo mně budou/mohou nutit vyjádřit se hned, s tím, že k nahlédnutí jsem měla dvě příležitosti (kromě té první), a nevyužila jich? Abych se tomu  vyhnula, pokud bych na čas k vyjádření (po nahlédnutí) nárok ze zákona neměla, je možné zde využít k nahlédnutí zmocněnce (někoho z Vás?), kdo by se tam samozřejmě za mně vyjádřit nemohl, ale mohl by pro mne vyjednat (další) lhůtu k vyjádření?

Díky, a hodně zdraví a štěstí v novém roce (protože změna promlčení je dost na prd).

Kay
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10