30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30729 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #90 kdy: 03 Ledna 2022, 18:04:54 »

I'm sure he'd kick an ass or two
That's what Číkus do


Souhlasím s Vašim návrhem Johncreeku. Jestliže hned 06.01.2022 vydají usnesení o zahájení zastavení řízení, toto bude doručeno nejdříve 17.01.2022 a ještě poběží odvolací lhůta. Pokud budou mít tu drzost vydat oznámení o zahájení řízení o sprdeli ještě před nabytím moci (případně ještě před doručením, nebo dokonce ještě před odesláním) usnesení o zastavení řízení s řidičem, zabránit tomu stejně nepůjde. Bude ale nějaké střelivo do následného boje. V první fázi je třeba zvýšit šanci na to, aby nestihli včas odeslat oznámení o zahájení řízení o sprdeli (tj. tak, aby bylo doručeno nejpozději 21.01.2022).
« Poslední změna: 12 Ledna 2022, 07:31:12 od Číkus »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #91 kdy: 04 Ledna 2022, 00:09:28 »

Zdravím,

taky souhlasím, jen jsem ochotná "se plácnout přes kapsu" a toho 11/1 to podepsané poslat/doplnit doporučeně poštou :-). Tentokrát bych to poslala i s doručenkou, abych věděla, kdy to papírově převzali.

Nicméně, nevím, jak se píše námitka podjatosti - něco jsem splichtila dohromady s přezkumem. Netuším, jestli se to tak dá spojit a jestli to ouřad (od obyčejné občanky) vezme - resp., jestli ho to dostatečně zdrží. Jde to napsat i bez §94? Jakoby neurčitý přezkum něčeho ... ? Když žádné rozhodnutí už/zatím nemáme?  a Jde k tomu připlácnout tu námitku podjatosti, aby se tím lejstrem museli  zabývat? 

Lejstro s podjatostí bych pak přidala až do obálky s papírovým Vyjádřením a pro jistotu bych tu podjatost poslala ještě pár dnů po doručení datovkou, abych měla jistotu, že to z obálky nevyndaj a nezahoděj. Co když jim pak datovkou přijde ještě jednou to Vyjádření (naopak zase s tou podjatostí?)

Co se týče té podjatosti, tak to stačí jen blanketně? Bez odůvodnění????

A opatření proti nečinnosti je co? To jako, že to zdržujou? Oni?? (No, ještě, že tak!Je dost blbý jim vyčítat nečinnost, když mi vyhovuje :-)) A jak si na to mám stěžovat?  Najdu to někde? To už vůbec nevím, jak bych to napsala.

Ještě dotaz k tomu vyjádření. Můžu tam nechat všechny ty přílohy, nebo mám nějakou neposílat?

Dík, Kay.
« Poslední změna: 16 Února 2022, 00:10:24 od Číkus »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #92 kdy: 04 Ledna 2022, 00:16:29 »

Ještě dotaz. Když se přestupek nestal (zastavení vozidla), tak by žádné řízení s provozovatelem zahajovat neměli, ne? Je přece jedno, kdo ho nespáchal :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #93 kdy: 04 Ledna 2022, 00:35:45 »

Doručenka/dodejka netřeba. Stačí klasický doporučený dopis, jeho doručení zjistíte přes online trackování pošty.

vzor námitky podjatosti, příklad žádosti o přezkum (v žádosti se budete tvářit, že proti příkazu nebyl podán odpor, že příkaz nabyl právní moci; že to není pravda nevadí, cílem je zdržovat), vzor žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #94 kdy: 04 Ledna 2022, 02:25:18 »

Číkus vám poslal vše, co je potřeba. Nic z toho, co žádáte/podáváte (námitka podjatosti, žádost o opatření proti nečinnost) není ve Vaší situaci oprávněné. Správní orgán nečinný aktuálně není, podjatý (dle definic a judikatury) spíše také ne (i když samozřejmě nevím, v jakém rodinném vztahu s úřední oprávněnou osobou jste :D). To ale neznamená, že vy nemůžete být názoru, že tomu tak je, a tato opatření žádat. Vyhověno jim nebude, ale zabývat se tím budou muset.

Cílem je vytvořit zmatek a to rovnou z několika stran. Žádost o opatření proti nečinnosti se může poslat buďto nečinnému orgánu (který ji buď vyhoví, nebo postoupí nadřízenému SO), nebo ji můžete rovnou adresovat nadřízenému správnímu orgánu (což je a bude ve vašem případě Magistrát). To je o něco agresivnější postup, ale je to rovněž zcela legální a běžně používané. Ta výhoda toho druhého spočívá v tom, že pak v lepším případě koluje spis mezi správními orgány a Praze 3 nezbyde čas na vydání rozhodnutí. Správný a slušný správní orgán by čekal, až budou námitka podjatosti a žádost o opatření proti nečinnosti vyřešeny; podlý a pokutychtivý však čekat nebude, protože čekat nemusí.

To potvrzení klidně pošlete poštou, ale žádost o opatření proti nečinnosti pošlete na magistrát datovkou. Chceme, aby jim to přišlo co nejdřív a aby co nejdřív začali jednat.

Citace
Ještě dotaz k tomu vyjádření. Můžu tam nechat všechny ty přílohy, nebo mám nějakou neposílat?
Za mě je to asi OK. To vyjádření je spíš jen takový záchraný bod. Doufejme, že úřad nestihne do výročí přestupku zahájit řízení o přestupku provozovatele. Pak to bude WIN nezávisle na tom, co řeknou o vašem vyjádření.
Jen si dejte pozor - to PDF má asi 11 MB. Na webu Praha 3 píše, že přijímá datové zprávy/emaily až do 20 MB, přesto si pohlídejte, že vám přijde na email potvrzení. Některé starší emailové systémy by mohly mít s přílohou větší jak 10 MB problém :)
Citace
Ještě dotaz. Když se přestupek nestal (zastavení vozidla), tak by žádné řízení s provozovatelem zahajovat neměli, ne? Je přece jedno, kdo ho nespáchal :-)
Pokud veškerá procesní strategie s protahováním selže, tak nezbývá než doufat, že správní orgán uzná vaše argumenty a řízení zastaví s odůvodněním, že se žádný přestupek nestal. Pak by bylo pravdou, že se jako provozovatelka ničeho obávat nemusíte. Správní orgán ale bude spíše preferovat zastavení z důvodu, že řidiči nebylo spáchání možno prokázat (protože jste se v rámci řízení znovu nepřiznala). Pak už mu nic nebrání zastavit řízení s řidičem a jít po vás jako po provozovatelce.

Ad váš poslední dokument:
Citace
Z důvodu bezpečnosti tak tímto podávám podnět k provedení přezkumného řízení a zároveň vznáším námitku podjatosti na Městskou policii a Oddělení přestupkového řízení odboru dopravy Úřadu městské části Praha 3 a to z těchto důvodů:
Já bych napsal:
Tímto podávám námitku podjatosti proti oprávné úřední osobě {Jméno úředníka} a všem jeho nadřízeným v rámci oddělení přestupkového řízení odboru dopravy. Rovněž tímto podávám podnět k přezknému řízení ve smyslu § 95 správního řádu ve věci příkazu č.j. XXXXXXX, a to z následujících důvodů:
....
Pokud správní orgán rozhodne tak, že žádosti o zahájení přezkumného řízení nevyhoví, žádám, aby tento podnět v souladu se zákonem postoupil svému nařízenému správnímu orgánu.

Vyhodil bych bod 3. Máte samozřejmě pravdu, ale akorát tím zbytečně dáváte najevo, že moc dobře víte, co děláte. Raději hrajte blbou, může se to vyplatit :) Jinak pěkné, oceňuji zapálení, které tomu věnujete.
« Poslední změna: 04 Ledna 2022, 11:37:41 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #95 kdy: 04 Ledna 2022, 02:33:38 »

Správní orgán nečinný je. Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti je vhodné (v tomto případě spíše nutné) poslat na SO2. Jinak plus mínus souhlas.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #96 kdy: 04 Ledna 2022, 06:54:16 »

To potvrzení klidně pošlete poštou, ale žádost o opatření proti nečinnosti pošlete na magistrát datovkou. Chceme, aby jim to přišlo co nejdřív a aby co nejdřív začali jednat.
Tady pořád nechápu. Neznamená to, že magistrát udělá ty,ty,ty a oni fofrem rozhodnou - tj. překlopí to na "sprdel" (bývalý)? Jak je to zpomalí? Magistrát jim vezme spis?
Takže nečinnost můžu datovkou poslat na magistrát už  dnes? (Na noční to dám vše podle Vašich rad dohromady).
Zbytek - podjatost a přezkum nechám až na 11/1 ?

U námitky podjatosti to chápu. Teoreticky by neměl rozhodovat nikdo, koho jsem označila za podjatého. A dokud se námitka nevyřeší (nezamítne), neměli by pokračovat.
Takže námitku vznést proti "té kuběně" - tj. vedoucím odd. přestupkového řízení - Bc. Kuběnovi, který vydal příkaz a pravděpodobně vydá i rozhodnutí ??,  a všichni pod ním, protože nad sebou na odd.přestup. asi nikoho nemá. Nebo to podat na toho hodného  ;) Janouška?, který vlastně moc neškodil, ale vše nakonec zpracovával, a všechny jeho nadřízené?
Prochází ještě ten §14?. No ono je to asi vlastně jedno. Stejně to zamítnou. Tak jsem se do toho ponořila, že jsem na chvíli uvěřila, že se tím fakt bude někdo seriózně zabývat. :(

Zatím díky, Kay






IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #97 kdy: 04 Ledna 2022, 09:57:04 »

Neznamená to, že magistrát udělá ty,ty,ty a oni fofrem rozhodnou - tj. překlopí to na "sprdel" (bývalý)? Jak je to zpomalí? Magistrát jim vezme spis?
Takže nečinnost můžu datovkou poslat na magistrát už  dnes?
Ano znamená. SO1 (ÚMČ Praha 3) má zákonnou povinnost rozhodnout nejpozději do 60 dnů od podání odporu proti příkazu. A jelikož je líný a neschopný, je potřeba jej prošťouchnout podáním žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti k SO2 (MHMP). SO2 udělá ty,ty,ty a SO1 obratem rozhodne, Vedlejší efekt ale je, že aby SO2 mohl posoudit, zda je SO1 skutečně nečinný, musí si od SO1 vyžádat spis. Takže to rozhodnutí obratem nebude až tak úplně obratem. :-)
Ano nečinnost podat klidně hned.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #98 kdy: 05 Ledna 2022, 15:12:32 »

Zdravím,

tak dnes ráno v cca 08:00 poslána datovkou  Žádost o opatření proti nečinnosti. Doručení potvrzeno hned asi za minutu, takže splněno.

Mám hotové doplněné Vyjádření, které pošlu zítra mailem. Když mi bylo doručeno fikcí v 16:00:46, mám to stihnout odeslat taky do 16:00 (nebo to tam musejí mít do 16:00) ? Abych zbytečně něco neprošvihla. Jinak bych to poslala až po jejich pracovní době. Každý den dobrý :-)
Mám k tomu 6 příloh, které by snad mohlo stačit poslat jen tím mailem nebo třeba pak někdy po 11/1 doplnit podání datovkou. Pokud podatelna vezme fakt jen 11MB, tak ty přílohy stejně půjdou ve dvou dalších samostatných mailech.

A mám hotovou pěknou splácaninu - Námitku podjatosti s přezkumem, kam jsem přidala i další věci, které jsem našla na fóru. Když zmatek, tak zmatek. I já se v tom už pěkně ztrácela :-) . Pokud to mám nějak změnit nebo rozdělit a poslat samostatně, dejte vědět. Plus, kdy to mám poslat. Taky zítra? Nebo až 11/1 s tím papírovým podáním. V tom samém dopise?  Nebo taky nejdřív mailem a pak datovkou?

Dík, Kay.

P.S. Zatím to posílám neanonymizované. Později začmárám jen to, co skutečně odešlo a zbytek odsud vymažu.
« Poslední změna: 16 Února 2022, 00:10:46 od Číkus »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #99 kdy: 07 Ledna 2022, 08:35:55 »

Bylo to emailové vyjádření posláno emailem 6.1?

Podatelna by měla vzít až 20 MB, ale pohlidejte si, že to dorazilo. I když to už je asi teď celkem pozdě Tu námitku podjatosti bych poslal datovkou 11.1. Pak už musíte být opatrná s otevíráním datové schránky, protože otevření = doručení a chceme, aby nestihli doručit oznámení o zahájení řízení s provozovatelem před výročím přestupku.
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 08:40:18 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #100 kdy: 07 Ledna 2022, 12:37:04 »

Jo, už je pozdě. Vyjádření sice bylo posláno 6/1 mailem (přesněji, pro jistotu: 1. mail Vyjádření, 2. mail první tři přílohy, 3. mail zbylé tři přílohy). Jenže potvrzení o doručení dorazilo jen o tom třetím mailu. Takže o odeslání Vyjádření mám jen potvrzení  ze svého mailu!
Dnes jsem to zaurgovala a naposílala znova. Oba dva dny jsem bez WIFI - jen na tabletu - tj. jedu přes mobilní data, a je to šílené. Než se něco načte nebo odešle, zdechne to. Posílám to od rána. Ještě jsem zjistila, že podatelna byla včera ( pro lidi) jen do 15:00, a já to posílala v 16:00. Tak nevím, jestli to nebylo i tím.
Dnes mám potvrzení o doručení dnešního opakovaného podání s Vyjádřením potvrzené v 10:40 a hned v 10:44 znovu i s protokolem o doručení.
Ze 6/1 mám potvrzené jen doručení 3. mailu s přílohami. Jinak nic. Reakce na urgenci taky zatím nic.

S datovkou bych byla opatrná. Pokud přijde něco zrovna v době, kdy budu přihlášená, abych to poslala, bude doručeno. Vzhledem k tomu, že Vyjádření budu posílat 11/1 poštou, poslala bych to taky poštou. Mám tu podjatost poslat taky na UMČP3 nebo přímo na magistrát?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #101 kdy: 07 Ledna 2022, 12:48:58 »

Podjatost se podává na úřad, který je dle vás podjatý a úředníci by to měli heiarchicky postupovat nahoru až poslednímu člověku, který podle vás není podjatý. Teoreticky tedy lze vygradovat námitku podjatosti až tak, že to ten městský úřad musí postoupit např. kraji. To ale není váš případ.

Klidně vše pošlete poštou, neměl by to být problém.

Co se týče hodin podání - ačkoliv já jsem zastánce "bezpečného" podávání emailem - tedy v pracovní době úřadu, neměl by být problém učinit emailové podání např. ve 20:00. Potvrzení vám přijde pochopitelně až druhý den, ale den podání by měl být ten den, kdy to epodatelně došlo.. (na toto téma se zde na fóru vedly delší diskuze)

Zkuste si zkontrolovat, jestli odeslání toho vyjádření máte v emailu mezi Odeslanými.

Reakce na urgenci, tedy žádost o opatření proti nečinnosti, bude magistrát řešit minimálně týden. A pak vás informuje. Já podával žádost o opatření proti nečinnosti na MHMP 20.12.21 a od včerejška mi leží na poště odpověď. Takže tolik k rychlosti.

Ad datovka: Ideální je to mít nastavené tak, že vám přijde upozornění (na email), že máte novou datovou zprávu. Tím se datová zpráva nedoručí, ale vy víte, že tam něco máte a víte, kdy nastane fikce.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #102 kdy: 07 Ledna 2022, 18:03:05 »

Co se týče datovky, tak notifikace (že mi něco přišlo) mi chodí do mailu. To nastavené mám. Šlo mi ale o to, že by se jejich doručení mohlo trefit zrovna do okamžiku, když jim budu něco posílat a tudíž budu zrovna přihlášená. Ale jak jsem koukala, tak v noci mi nikdy nic do datovky nepřišlo. Tak pokud to budu posílat v noci ( a zatím tam nic od nich nebude), mělo by to být bezpečné. Na druhou stranu, když budu posílat 11/1 Vyjádření poštou (datovkou ne, přišlo by jim to hned, poštou jim to přijde později), bylo by blbé podjatost poslat datovkou.
Je nějaký důvod proč podjatost neposlat hned teď (třeba zítra), taky mailem, když je chceme zdržet, a poslat to pak ve stejné obálce spolu s Vyjádřením? Vše na SO1.
Co se týče mého Vyjádření, tak ho samozřejmě mám v odeslaných zprávách ze 6/1. Odesílat se to začalo pár minut před 16. a odeslané to konečně bylo v 16:27. Jenže podatelně to zřejmě vůbec nedošlo. Stejně jako druhý mail ( ten nemám ani v odeslaných). Potvrdili mi až doručení 3. mailu se zbytkem příloh. 6/1 v 17:01 a druhý den poslali potvrzení ještě jednou s protokolem a s tím, že jim to přišlo 6/1 v 16:45.
Urgencí jsem myslela dnes ráno urgenci na podatelnu kvůli chybějícímu potvrzení o doručení Vyjádření. Spolu s tím jsem vše poslala znovu.
Nečinnost šla datovkou na magorstát už 5/1 ráno.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #103 kdy: 07 Ledna 2022, 18:49:30 »

V noci se podle mě opravdu nemusíte datových zpráv z úřadu obávat.

Hlavní asi je, že ten email s vyjádřením (s jeho textovým obsahem) je alespoň v odeslaných. Možná můžete do obálky přidat papírek, že se jedná o potvzení emailového podání ze dne 6.1.. (ale taky nemusíte)

Tu námitku podjatosti klidně pošlete v obálce s vyjádřením poštou. Nebude mít žádný velký efekt, úřad si s ní šablonovitě vytře zadek. Spíš jde o to, že objem klacků, který jim hodíte pod nohy, bude o něco větší. Pokud ji pošlete emailem dnes, tak je možné, že už ji budou mít do pár dní vyřízenou. Nedával bych jim tu šanci. Pokud vám v následujícím týdni do datovky od Prahy 3 nic nepřijde, je vymalováno.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #104 kdy: 07 Ledna 2022, 20:38:42 »

OK, papírek přihodím a s Vyjádřením pošlu i podjatost.
Díky moc. Kay.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10