30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30074 krát)

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #75 kdy: 31 Prosince 2021, 11:17:37 »

Osobně bych udělal následující:
6.1. bych před koncem pracovní doby přišel na úřad.
Provedl bych následující úkony:
 - nahlížení do spisu.
 - vyžádání kompletní kopie spisu.
 - vložil do spisu námitku podjatosti všech OÚO včetně všech jejich nadřízených.
 - vložil do spisu oznámení, že se k podkladům vyjádřím písemně ve lhůtě 30 dní.
(oba poslední kroky bych učinil prostřednictvím předpřipravených dokumentů, prostě bych ouřadovi vrazil do ruky papír a nebavil se s ním)
Pečlivě bych zkontroloval, zda v závěrečném protokolu je vše řádně zaznamenáno.

K ničemu bych se nad rámec výše uvedeného nevyjadřoval.

Netvrdím, že jde o jediné možné řešení, ani že je 100% bezchybné, ale takhle postupuji. Přinejmenším tím parazita pěkně otrávím.
Samozřejmě, další taktikou je získávat čas využíváním všech možných lhůt.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #76 kdy: 31 Prosince 2021, 11:32:14 »

Skutek se stal 21.1 a jejich zájem (a je to evidentní) je teď do té doby ukončit řízení s vámi jako s řidičkou a začít ho s vámi jako provozovatelkou (řízení o přestupku provzovatele). Tomu se chceme vyhnout a naopak úřad to chce stihnout. Obávám se, že již další prodloužení vám úřad neumožní, protože již teď s vámi jedná (dle mého názoru) nadstandardně slušně a férově. Jiné úřady v jiných řízeních by měly již dávno zastaveno řízení s řidičem a skočili po provozovateli.

Pokud bylo doručeno (fikcí) 30.12, pak poslední den k vyjádření se k podkladům vychází na 4.1 (ne 6.1.).
Vychází mi to tak, že pokud:

4. podáme vyjádření obyčejným emailem
10. potvrdíme to samé vyjádření datovou schránkou (ideálně hodně odpoledne, teoreticky by mohlo pomoci to i poslat doporučeným dopisem, který tam 1-2 dny bude doručován)

Úřad vám pak bude (pokud neuzná vaše argumenty, což je takový jejich univerzální postup v těchto věcech) chtít doručit usnesení o zastavení řízení s Vámi jako řidičem a současně oznámení o zahájení řízení s vámi jako provozovatelem. Nepletu-li se, promlčecí lhůta se resetuje až doručením tohoto oznámení a vy tedy chcete dosáhnout toho, aby vám bylo doručeno toto oznámení až po 22.1. Pak to je vyhráno.

Mj. KAY - zkuste sem sepsat vaši argumentaci (s tím, že vlastně bylo zaplaceno). Už si to moc nepamatuji, jak to bylo. Pak to kdyžtak upravíme :)

Nyní je tedy otázka na kolegy, co dalšího použít, abychom těch pár dní získali. Podjatost? Nesmyslnou žádost o přezkum/opatření proti nečinnosti, aby SO přišel o spis?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #77 kdy: 31 Prosince 2021, 11:49:31 »

to johncreek:
Ať počítám, jak počítám, vychází mi 6.1. Chtějí do pěti pracovních dnů.

Přesně to svým postupem sleduji, pozdržet vše do roka od údajného spáchání přestupku. Myslím, že námitka podjatosti to zařídí.
Jinak, řidič se samozřejmě může proti zastavení řízení odvolat. Tím by vzniknul stav paralelního řízení proti řidiči i proti provozovateli, což je také (domnívám se) nepřípustné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #78 kdy: 31 Prosince 2021, 11:50:08 »

Ano, nabízí se zejména žádost o uplatnění opatření SO1 zaslaná k SO2, námitka podjatosti, nebo třeba návrh na výslech svědka. A žádost o přezkum příkazu.

Pak případně nějaké doplňující blbosti jako žádost o přeložení věci k jinému správnímu orgánu,
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #79 kdy: 31 Prosince 2021, 11:56:02 »

Kokrhel123 > no to jste mne teda zaskočil, to jsem tam přehlédl.

Čili bych to viděl následovně. Paní KAY sepíše své vyjádření, ve kterém vysvětlí, že současně měla zaplaceno. Součástí podání bude i námitka podjatosti a žádost o výslech svědka, který její tvrzení potvrdí. A po několika dnech žádost o opatření proti nečinnosti na MHMP?

To už byl mohl být clear win.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #80 kdy: 31 Prosince 2021, 12:19:47 »

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti klidně zároveň.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #81 kdy: 31 Prosince 2021, 16:57:23 »

Dobrý večer, vzhledem k tomu, že se blížím do finále, prosím o dočasné přesunutí do kuchyně. Díky, Kay.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #82 kdy: 31 Prosince 2021, 17:07:01 »

Ano, nabízí se zejména žádost o uplatnění opatření SO1 zaslaná k SO2, námitka podjatosti, nebo třeba návrh na výslech svědka. A žádost o přezkum příkazu.

Pak případně nějaké doplňující blbosti jako žádost o přeložení věci k jinému správnímu orgánu,

K příkazu mám taky spoustu (i veselých) výhrad, ale myslela jsem, že odporem se zrušil, takže nemá cenu se tím teď zabývat. Leda až/jestli dorazí další stejný ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #83 kdy: 01 Ledna 2022, 22:45:28 »

Ano, příkaz byl zrušen odporem, navíc žádost o přezkum lze podat pouze proti pravomocnému rozhodnutí/příkazu. Žádost o přezkum tak bude samozřejmě zamítnuta, cílem ale není aby byl příkaz přezkumem zrušen, ale pouze zdržet úředního parazita.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #84 kdy: 02 Ledna 2022, 08:21:08 »

Zdravím,
 díky za odpovědi. V příloze posílám vyjádření, co jsem vyplodila. Plus na radu Johncreeka bych změnila to, že jsem tam auto zaparkovala 16/1 já. Co tam napsat, že vozidlo na uvedeném místě stálo od 16/1? Nebo že tam stálo s největší pravděpodobností od 16/1, tj v době platnosti.....? Tudíž tam nestálo protiprávně ... .
Mám udat řidiče - tlačiče už teď jménem? Nebo ho navrhnout jako svědka? Nevím, kde bydlí. Bude jim stačit jméno a příjmení? Musela bych mu cinknout pro správnou adresu. Nebo mám počkat až mně vyzvou? Mám jmenovat konkrétní kolegy? Ty by asi moc rádi nebyli
Dík, Kay.
« Poslední změna: 16 Února 2022, 00:11:03 od Číkus »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #85 kdy: 02 Ledna 2022, 08:42:15 »

Tak já ještě projdu znovu ten příkaz a něco k tomu napíšu. Poznámky k tomu někde mám. Díky záměně paragrafů, respektive zákona, byl zábavný. Až najdu své tehdejší poznámky, dám to sem pro rady a úpravy.
Dík, Kay.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #86 kdy: 02 Ledna 2022, 19:56:14 »

Dobrý den,

takhle bych to na rychlo splácal já, ale nemám teď na to příliš mnoho času. Kdybyste chtěla vermomocí ten spis zajistit, tak vám tam mohu klidně ve středu zajít, ale myslím, že by to bylo zbytečné. Nepředpokládám, že by tam v těchto tuctových věcech bylo něco důležitého.

Samozřejmě je to jen návrh a amatéřina a uvítám jakékoliv tipy/opravy.

KAY > Hlavně pamatujte, že teď už je tak nějak jedno, co se bude dít. Hlavně je, aby správní orgán nestihl zahájit řízení s vámi jako s provozovatelkou. K žádnému výslechu svědků nedojde. I kdyby se správní orgán rozhodl vám vyhovět a svědky vyslechnout (což je podle mě velmi nepravděpodobné), tak pak už bude po 22.1. a to řízení budeme moci snadno ukončit. Právě proto byste asi měla současně s tímto vyjádřením na Prahu 3 podat i tu žádost o opatření proti nečinnosti na Ministerstvo dopravy. Cílem prostě je, aby jim zabavili spis, aby v tom byl zmatek a abychom bezpečně překlenuli datum výročí přestupku. Teď platí víc než kdy jindy, že datovku musíte otvírat až v poslední možný den (předpokládám, že vám někam chodí upozornění, že máte novou datovou zprávu).
« Poslední změna: 15 Února 2022, 23:44:55 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #87 kdy: 03 Ledna 2022, 12:20:13 »

Díky, opravila jsem to tak. Ale jen stručně s odkazem na přílohy. Přikládám k tomu jen výpisy z parkuj v klidu, kde jsou údaje o tom, že karta platí od 20/1/21. Ještě jsem tam přihodila zálohový list a potvrzení o platbě. Tam je to taky OK. Na všem ostatním je už začátek karty posunutý o den - tj. na 21/1/21 od 21:38, až se to těm blbcům podařilo zpracovat, či co. Dejte vědět, jestli je to OK nebo jestli z toho mám něco vyhodit. V zálohovém listě mám totiž ty bláboly o tom, že jim to trvá 5 pracovních dní od data zadání příkazu k úhradě....
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #88 kdy: 03 Ledna 2022, 12:49:21 »

Co se týče spisu, je mi celkem jedno, co tam přibylo ( jestli vůbec něco). Spíš jsem to brala tak, že, pokud tam půjde někdo jiný, než já, nemůže se vyjádřit hned, musí mi to nejdřív nějak předat, poslat apod. Plus domluví tam nějaký další čas, abych měla čas na to, se s tím seznámit .... . A pak jim teprve pošlu. Tzn. pošlu jim to ještě mnohem později, než toho 6/1. Takže jsem to brala jen jako prodloužení lhůty.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #89 kdy: 03 Ledna 2022, 17:19:35 »

To by jako prodloužení lhůty určitě nefungovalo. Seznámit se se spisem můžete teoreticky kdykoliv od začátku případu a už takhle je k vám úřad poměrně velmi vstřícný co se lhůt týče.

6.1. bych to poslal obyčejným emailem vyjádření a datovkou bych podal žádost o opatření proti nečinnosti na MHMP.
11.1. potvrdil datovkou vyjádření a poslal bych ještě blanketní námitku podjatosti.
To by snad mělo těch 10 dní ten případ pozdržet :D

Nebo existuje lepší cesta? What would Číkus do?

TODO: Před přesunutím zpět do veřejné sekce bude potřeba promazat přílohy, protože v nich jsou vaše osobní údaje.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10